Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Официалния android 9
#51

Много хора се оплакват от жалки постижения на батерията с включени мобилни данни, спрямо Орео. Има ли нещо такова?

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
Аксесоари
#52

(2019-01-25, 20:53:35)S.7.R.3.L.0.K. написа:  Много хора се оплакват от жалки постижения на батерията с включени мобилни данни, спрямо Орео. Има ли нещо такова?
Ами лично при мен, батерияга на с9 е изключително зле на мобилни данни.. Sad

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Цитирай
#53

(2019-01-25, 20:53:35)S.7.R.3.L.0.K. написа:  Много хора се оплакват от жалки постижения на батерията с включени мобилни данни, спрямо Орео. Има ли нещо такова?

Аз лично не усещам разлика в батериите при 8 и 9

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#54

Разликата не е толкова в ежедневната употреба, колкото при използването на мобилни данни. Колегите, като Iordannenov им съчувствам, защото S9 и S9+ имат упомрачително слаби батерии, а сега при Пай имат явно проблем при ползване на мобилни данни, а не е като телефона да не е по-разпространен от нашия или да е евтин. Доста несериозно недоглеждане от страна на Самсунг.
Интересно ми беше дали проблема се е проявил чрез самия Пай и ще се принесе и при нас с Ноут или просто има пропуск или липса на оптимизация при колегите, използващи S серията.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#55

По точно за какъв проблем става дума? Че мобилните данните, бързо точат батерията ли?
Цитирай
#56

Да. Правилно си разбрал. Мобилните данни събарят бързо батерията. Говорим за доста високо потребление в сравнение с Орео.

ВАЖНО за потребителите на Note 9, използващи ODIN: Потребител на Sammobile от Великобритания с BTU CSC е инсталирал немския ъпдейт (DBT), в следствие на което живота на батерията се е съкратил изключително много, а разговорите са започнали да се разпадат, независимо дали той е избирал или са избирали него. Върнал се е на Орео и всичко се е опрвило. Имайте го в предвид, като избирате с коя версия да флашвате и ползвайте такива, за които вече има положителни отзиви от колегите. Ако успея да се свържа с него лично, ще разпитам допълнително.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на S.7.R.3.L.0.K. за това мнение:
  • preparatos, shaby
Цитирай
#57

(2019-01-26, 01:28:53)S.7.R.3.L.0.K. написа:  ВАЖНО за потребителите на Note 9, използващи ODIN: Потребител на Sammobile от Великобритания с BTU CSC е инсталирал немския ъпдейт (DBT), в следствие на което живота на батерията се е съкратил изключително много, а разговорите са започнали да се разпадат, независимо дали той е избирал или са избирали него. Върнал се е на Орео и всичко се е опрвило. Имайте го в предвид, като избирате с коя версия да флашвате и ползвайте такива, за които вече има положителни отзиви от колегите. Ако успея да се свържа с него лично, ще разпитам допълнително.
Няма такова нещо, флашнах( с _CSC_ файла) немския(DBT) с один, и нямам гореспоменатите проблеми вече цяла седмица

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#58

Аз също преди няколко дена флашнах с немския и от батерията (а и от всичко останало) съм предоволен:


Прикачени файлове Миниатюри
   

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#59

Не знам как ще е Ноут 9, но при Хуауей батерията ми се държи по-добре с 9-тя Андроид.
Вдигна ми с1,5-2 часа екрана при същото използване. Затова и чакам официалният за България. Надявам се да го изчистят за нас.

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#60

И аз сложих снощи Pie. Използвах update.zip метода с картата памет. Всичко е наред за сега. Доволен съм. Ще дам по-късно фиидбак относно батерията.
Имам обаче един въпрос. Едновременно ми wifi и 4g иконката. В момента съм в нас на wifi. Проверих, че реално ползва wifi и не отчита мобилен трафик, но не искам да я виждам. Това го нямаше на орео. Търсих в нета, но там са показани 3 възможности, които проверих, но не е нито една от тях. Някой да има същия " проблем " ?

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай
#61

Рестартирай телефона и трябва да се оправи. И при мен беше така като качвах на Pie преди време и се оправи с рестарт.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • kiriku
Цитирай
#62

Не сте ме разбрали правилно. Не казвам, че има проблем с немският ъпдейт. Казвам, да се флашва само с тези, за които има положителни мнения от вече използващите Пай, за да няма подобни изненади.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#63

(2019-01-26, 12:23:25)ivan_vylka написа:  Рестартирай телефона и трябва да се оправи. И при мен беше така като качвах на Pie преди време и се оправи с рестарт.

Buga Buga Buga

Storstark

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай
#64

От днес има нещо странно, поне при мен. Списъка за актуализацията на Пай вече го няма в Samsung Members. Може ли някой да потвърди? Не ми се струва добър знак.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#65

(2019-01-26, 12:37:19)S.7.R.3.L.0.K. написа:  От днес има нещо странно, поне при мен. Списъка за актуализацията на Пай вече го няма в Samsung Members. Може ли някой да потвърди? Не ми се струва добър знак.
Сигурно ще го пуснат днес за това

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#66

Може би са спрели разпространението. Обожавам си "Нота" и винаги за всичко го избирам пред айфона, но с тия ъпдейт и е направо страшна работа.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#67

(2019-01-26, 16:40:53)justvank0 написа:  Може би са спрели разпространението. Обожавам си "Нота" и винаги за всичко го избирам пред айфона, но с тия ъпдейт и е направо страшна работа.

Нищо не са спрели, при сами е пълно с пайове. За нас ще е същият пай, както и за останалите
https://www.sammobile.com/firmwares/gala.../SM-N960F/

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#68

Не е спрян, но и в други държави е премахнат списъка, включително и за S8/+/Note 8. Според мен ще има забавяне.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#69

(2019-01-26, 21:04:54)S.7.R.3.L.0.K. написа:  Не е спрян, но и в други държави е премахнат списъка, включително и за S8/+/Note 8. Според мен ще има забавяне.

За Note8/ S8+ още не е излезнал ОФИЦИАЛНО - чак март месец се очаква

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#70

Свърши ми търпението направо. Big Grin
Кога ще го пускат официално за България..?
Уж Януари беше срока...
Цитирай
#71

(2019-01-26, 21:07:25)TNTKZ написа:  За Note8/ S8+ още не е излезнал ОФИЦИАЛНО - чак март месец се очаква

Говоря за списъка в Samsung Members. За ъпдейта е ясно, че тепърва ще преминат през бета гореспоменатите.
Иначе днес ъпдейта е излязъл и за Note 9 в Казахстан. Тоест където е готов, е пуснат, но изглежда се забави темпото в последните дни и излиза само за по една държава. Това ме кара да мисля, че ще има отлагане на ъпдейта, за част от регионите.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#72

Не знам какво толкова чакате тоя ОТА ъпдейт, след като може да го направите през ODIN или с файла, който колегата беше описал през рековъри. Абсолютно никаква разлика няма, така или иначе пак ще се получават последващи ъпдейти.
П.п, не смятам, че новия ъпдейт е някакъв, кой знае какъв скок.
Цитирай
#73

В Samsung Members има нов график за Pie, февруари..


Прикачени файлове Миниатюри
   

"Войната вървеше добре и за двете страни, докато не се намеси генералния щаб".
                                               Я. Хашек, "Приключенията на храбрия войник Швейк"
Цитирай
#74

Ползвам телефона само на мобилни данни, WiFi включвам, само когато някоя програма изрично иска WiFi.

Правил съм си експерименти (на Oreo) с включено WiFi (и вкъщи, и в офиса имам) и после изключено WiFi по седмица, батерията пада по-бързо от като е включен WiFi.

Преди 13 дни обнових с update.zip и телефона продължава да си е BGL/BGL,BGL/BGL.
Не съм reset-вал, само cache партишъна изичистих.

Промяната за мен е по-добра батерия на Pie.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#75

Логично беше да има някаква промяна, след като толкова подозрително изчезна списъка. Не е проблем, че ще закъснее Пай, но поне да ни снабдят с януарския секюрити пач, особено ако е по-голямо закъснението. Някои държави/оператори го получиха пача. Дано пуснат изчистена от текущите проблеми версия на Пай, след като има отлагане.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)