Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смяна на Note 5 със Note 6
#1

Здравейте. Имам Note 5 от половин година. Никакви ядове, телефона е прекрасен. Има ли смисъл със смяна със следващият модел?
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако си манияк на тема селфита и/или искаш телефон с вежда/ чело/бретон - тогава да. Във всички останали случаи е танто за кукуригу, понеже апаратите са 90% идентични.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 3 потребители изказват благодарност на valkov2 за това мнение:
  • ka4k, plamen_k, sunmaster
Цитирай
#3

Май камерата е с единица по-добра,но аз лично не се наемам да го потвърдя.Има повече ефекти за преработката на снимката, минуса за мен е веждата.Като цяло на твое място не бих го сменил, имам и Ноут 5 и за мен той си остава класика.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • ka4k, martaka
Цитирай
#4

(2019-01-05, 17:21:04)tiesto_pld написа:  Май камерата е с единица по-добра,но аз лично не се наемам да го потвърдя.Има повече ефекти за преработката на снимката, минуса за мен е веждата.Като цяло на твое място не бих го сменил, имам и Ноут 5 и за мен той си остава класика.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Подкрепям. Иначе разлика в камерата едва ли ще усетиш особено, в Редми серията за жалост, камерите са винаги посредствени. Маниаците на селфитата са с Iphone...

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гeoрги за това мнение:
  • ka4k
Цитирай
#5

И аз се двоумях дали има смисъл да давам 60-70 лева отгоре за Note 6 Pro, но в крайна сметка за една идея по-хубава камера и една вежда не си струва.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#6

Абсолютно безсмислено, Ноте 5 си е класика  Smile


Цитирай
#7

(2019-01-06, 00:27:07)Forsi написа:  И аз се двоумях дали има смисъл да давам 60-70 лева отгоре за Note 6 Pro, но в крайна сметка за една идея по-хубава камера и една вежда не си струва.

Основната камера на Note 6 Pro е същата, като на Note5, разликата е в предната-selfie-камера.
Вярно че тя е 20МР, но според мен това би касаело само маняците на селфита.
Note 5 е железен и предлага всичко необходимо.
Цитирай
#8

(2019-01-07, 08:14:04)Mladen1957 написа:  Основната камера на Note 6 Pro е същата, като на Note5, разликата е в предната-selfie-камера.
Вярно че тя е 20МР, но според мен това би касаело само маняците на селфита.
Note 5 е железен и предлага всичко необходимо.
тя е същата ама в много ревюта снима с едни цветове по-добре,дали по-добър написан софтуер незнам.И има вече ръчен избор за Ai режим.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#9

(2019-01-07, 08:31:45)tiesto_pld написа:  тя е същата ама в много ревюта снима с едни цветове по-добре,дали по-добър написан софтуер незнам.И има вече ръчен избор за Ai режим.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

Гледал съм такива ревюта-сравнение, но това е било между Redmi Note 6 Pro  и Remi Note 5 PRO(индийския вариант)
Note5 е с по-добра камера от Note 5 Pro.
Цитирай
#10

Защо не трябва да се купува Note 6 вместо Note 5?
Ами защото така или иначе докато го поръчате и го доставят, тук ще трябва да има тема Note 6 или новия Note ...
Да кажем Hi на Redmi  Note 7,  първият след обособяването  на Redmi като самостоятелен бранд:

https://www.gsmarena.com/xiaomi_ceo_brie...-34995.php
Цитирай
#11

(2019-01-09, 18:59:55)HSGeorgiev написа:  Защо не трябва да се купува Note 6 вместо Note 5?
Ами защото така или иначе докато го поръчате и го доставят, тук ще трябва да има тема Note 6 или новия Note ...
Да кажем Hi на Redmi  Note 7,  първият след обособяването  на Redmi като самостоятелен бранд:

https://www.gsmarena.com/xiaomi_ceo_brie...-34995.php

Така е и май ще си заслужава 7цата. Ето едно видео от презентацията, за тези които са запознати с руския.

https://youtu.be/K7WWyQB9nRo
Цитирай
#12

Ахъм.

Малък непретенциозен превод на материала на 4pda.ru по темата:

Цитат:[Изображение: DwgmMW0VAAIAqrH.jpg_large.jpeg]

Xiaomi представи първия смартфон от своя нов суббранд, наречен Redmi Note 7. Без оглед на факта, че цената на устройството го поставя в бюджетния сегмент, то е оборудвано с производителен процесор, добра камера и някой от характеристиките на по-скъпите аналози.
Смартфонът получи 2.5D дисплей с диагонал 6,3 инча с разрешение 2340х1080 пиксела, съотношение на страните 19,5:9 и капковиден изрез за селфи камерата. Екранът заема почти 95% от площта на предния панел, а страничните рамки са със широчина само 1,95 мм.
"Сърцето" на устройството е осемядреният Sanapdragon 660 (с четири ядра по 1,8 GH и 4 ядра по 2,2 GHz), работещ с графически копроцеросн Adreno 512 (850 GHz) и 3, 4 или 6 GB оперативна памет в зависимост от конфигурацията. Вградената памет е 32/64 GB.
Основният сензор на двойната камера на устройството е с разрешение 48 MP, с размер на пиксела 0,8 мкм и апертура f/1.8. Разрешението на спомагателния сензор е 5 MP, а предната камера е с разрешение 13 MP. Разширените фотографски възможности на Redmi Note 7 обезпечават поддръжка на функции от типа на изкуствения интелект.
Капацитетът на батерията на телефона с поддръжка на бързо зареждане Quick Charge 4  възлиза на 4000 mAh. За отбелязване е факта, че производителят използва в устройството USB Type C вместо използвания досега в сериите Redmi micro-USB порт. Телефонът също така е оборудван с 3,5 мм аудио изход, но NFC отсъства.
Скенерът за пръстови отпечатъци е поместен на задния панел на устройството, който е стъклен и градиентна разцветка. Устройството работи под Android 9.0 Pie.
Цената на базовия модел 3/32 GB е обявена за 147 долара, тази на вариана 4/64 GB - 176 долара, а топовия модел 6/64 GB има обявена цена от 206 долара.
Продажбите на новото устройство ще стартират скоро на териториите на Китай и Индия, датата на глобалния аннонс на сматфона не е обявена.



Източници:

https://www.theverge.com/circuitbreaker/...hina-india

http://4pda.ru/2019/01/10/355438/

За тези пари телефончето е наистина ОК. Идеята на Note 6 бе запазване на продажбите, нещо като реакция срещу конкуренцията от страна на останалите -срещу Note 5 с модния тренд на notch в стил iPhone X и т.н. Сега Note 7 в отделен суб-бранд Redmi може да стане при тези цени наистина много успешна конкуренция на Honor 8x.
Не че на практика ще струва точно тези пари.
И не че аз лично ще си го взема, защото смятам да използвам Note 5 поне две години.
Пък и нали след още 5-6 месесца ще излезе Note 8 да речем Smile


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 2 потребители изказват благодарност на HSGeorgiev за това мнение:
  • plamen_k, suffer
Цитирай
#13

Здравейте,колебая се между точно тези два модела,наистина ли основната разлика е само в предната камера,не би ли трябвало като по нов модел да има и други предимства.Не трябва ли по новият модел да получи ъпдейти за по голям период от време и това да се отрази на поведението на телефона.В момента ноут 5 4/64 гб струва 320 кинта ,а ноут 6 про 4/64 гб 370 кинта,ако основната разлика е само селфи камерата,може би ще се насоча към ноут 5.
Цитирай
#14

дисплеят на Ноут 6 на хартия е по-ярък и получаваш малко повече пространство също.
Имаше други дребни разлики, но на практика са еднакви
Цитирай
#15

Насочи се към Note 7,там вече има разлика.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#16

Note 7 pro ..... Smile
Цитирай
#17

Note 6 Pro беше някакъв междинен модел, който така и не получи голямо разпространение. Това неминуемо ще повлияе на бъдещите ъпдейти и поддръжка. Оттук нататък има смисъл само от Ноте 7/ Note 7 Pro. Ето моето сравнение между Ноте 5 и Ноте 7: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1538504


Цитирай
#18

Новия сензор на Сони най-малкото което добавям.

Sent from my King Power using Tapatalk
Цитирай
#19

Със сигурност Ноут 7 ще е по добър,но и цената му е почти 200 кинта отгоре Smile ,а честно казано не ми се дават повече от 300-350 лв за телефон.Използвам телефона предимно за Фейсбук,Вайбър и т.н.,игри не играя и не съм голям маняк на снимки,предполагам,че Ноут 5 ще прави напълно задоволителни снимки.За мен е важно телефонът да има добра батерия повечко памет и да е що годе надежден.Тези дни ще отида до някой магазин да хвърля един поглед на Ноут 5 и да го разцъкам,ако ми допадне скачам в отбора на Сяоми Smile
Цитирай
#20

Е,в крайна сметка зависи и на какво си свикнла, от какъв телефон идваш… Note 5 си е добър телефон, ако нее те притеснявя размера, че 6 инча екран и малко тяло си е големичък, макар и да се свиква. Както се казва-избора си е изцяло твои!

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#21

Да ти дам и моя съвет относно смяната на телефони. Когато купувам нов телефон гледам повечето от характеристиките да са два пъти по-добри от стария ми телефон.
Пример:
От 2 ГБ рам на 4 ГБ рам
От 60 000 точки на антуту към 115 000- 120 000
От 32гб ром към 64 и т.н. мисля че ще разбереш какво имам предвид.
Другата причина за смяна на телефон е нещо да не работи или страшно много да те дразни. Иначе са си едни пари хвърлени на вятъра.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на BlackBone за това мнение:
  • MMM, veso99
Цитирай
#22

Аз съм на мнение, че ако човек има Note 5, няма смисъл да се хвърля на 6 или 7, просто разликата е минимална и не си заслужава да метнеш едни пари за лека визуална корекция.
Обаче ако в момента си с телефон на 2-3 години, то е ясно, че избора е Note 7.


Цитирай
#23

Аз съм с Леново А 6000 на 4 години,така че каквото и да купя ще ми се види самолет Smile.Днес разгледах Ноут 5 и ми се видя добре,макар и големичък,за съжаление никъде нямаше Ноут 7 да го разцъкам и него.Сега обаче гледам,че цената на Ноут 7 е паднала 4/64 гб струва 450 лв,което определено накланя везните в негова полза и най-вероятно ще се спра на него.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)