Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталиране на андроид на стар телефон
#1

Здравейте, имам Prestigio 5508. Octa-core 1.7 GHz Cortex-A7   16 GB, 1 GB RAM

Да, знам, телефонът е стар. В момента е с 4.4.2, както е от завода. Работи, но изисква търпение. Не очаквам чудеса, дори да успея да му инсталирам по-нов андроид,но все пак.

Бих искал да му инсталирам малко по-нов андроид, примерно 5.0 или нагоре, стига да е възможно.
Четох доста за руутване, ромове и т.н., но не успях да намеря за моя телефон. Единствено успявам да го преинсталирам със същия андроид. Някой би ли ме посъветвал нещо.
Цитирай
Аксесоари
#2

Чети по руските форуми: https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=593671 (за да сваляш файлове изисква регистрация)
По-точно това: Спойлер (+) (Root, Recovery, Прошивка)

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

(2019-01-06, 09:48:42)centur написа:  Чети по руските форуми: https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=593671 (за да сваляш файлове изисква регистрация)
По-точно това: Спойлер (+) (Root, Recovery, Прошивка)

Благодаря ти за линка. За съжаление не съм добре с руския, но виждам, че информацията за руут е в едно от падащите менюта, но нищо конкретно не разбирам как да направя.
Цитирай
#4

Някой няма ли други идей? Sad
Цитирай
#5

Идеи има...ама трябва да отделиш време и да търсиш и четеш.Колегата centur ти е дал жокер,аз ще ти дам още един-needrom.ком.Правиш си регистрация,търсиш ром за твоята машинка(ако има портнат такъв),намираш си драйвери за чип-сета,сваляш си рековери(ако е с рековери) и действаш Smile Едва ли очакваш някой да рови в нета 1-2 седмици(толкова време ще ти отнеме долу-горе,ако нямаш опит) и да ти прати всичко,стъпка по стъпка?Или го даваш на сервиз да го флашнат-около 30лв.ще ти излезе.Колкото до езиците,преводача на гуглето върши страхотна работа-и аз не знам китайски,но с негова помощ успях да флашна един сателитен приемник успешно Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • throwaway643
Цитирай
#6

За 30лв ще си купиш по-добър от позната марка и ще си играеш със флашвания докато ти писне...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)