Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор нa телефон до 600-700 лв
#51

Mi mix 2s 64 gb от Goldway в момента с доставка с DHL е около 680 лв

Sent from my E2303 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
Аксесоари
#52

(2019-01-08, 09:30:47)joring написа:  @s_l_a_d_u_r_ не се впрягай, този Victormihov е рядко срещан прост хейтър, нищо не разбира, нищо не е виждал на живо, само хейти.
Абсолютно, и аз не го понасям... дано го махнат завинаги от този форум и никога не пише повече, аман от хейтъри неразбирачи, дето никога не са имали флагмани, а само плямпат.
Цитирай
#53

(2019-01-06, 09:14:18)winrae написа:  Здрaвейте,  търся телефон с добрa кaмерa до мaксимум 600-700 лв. До тук съм се се спрял нa следните модели:
Xiaomi mi a2
Xiaomi mi 6
Lg g6
motorola g6 plus
Huawei p10
Интересувa ме кой е с нaй-добрa кaмерa от тези, прaви нaй-добри снимки при нискa осветеност, видео. Може дa предложите и други модели, вaжнa е кaмерaтa и дa е с Ips дисплей по възможност.

Колега, P10 има същите камери като Mate 9, а аз въобще не бях доволен от камерата му. През деня прави добри снимки, но факта, че в албума си от Мейт 9 имам само 1 нощна снимка говори сам по себе си. Ето да я погледнеш и после погледни от Poco F1. Не, че и той прави добри нощни снимки, но се справя по-добре от Мейт 9, само трябва да имаш стабилна ръка защото няма OIS. Взимай едно Поко (700 лв. е в технополис) и не се занимавай с 2 годишни модели с 3 годишни чипсети, които ще висят постоянно на зарядното и които вече са приключили с поддръжката.
Пп. Първата е от Мейт 9

[Изображение: 24862704_s.jpg]
Увеличить

[Изображение: 24862760_s.jpg]
Увеличить

[Изображение: 24862767_s.jpg]
Увеличить

[Изображение: 24862777_s.jpg]
Увеличить


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • pocko
Цитирай
#54

Като цяло снимките са много зле като качество.
Чудя се защо всеки си мисли,
че с телефон могат да се направят качествени нощни снимки
Освен за спомен, за друго не стават.
Ако се снима с някакъв допълнителен източник на светлина,
като улична лампа, фарове на кола или светкавица резултата се променя
и може да разкрие потенциал на шпионката на смартфона. Иначе - не.
За мен стандарта е да се снима през деня и да стане що годе приличен портрет
с добър детайл, добро ниво на белият цвят,
без излишно замазване от софтуера и без ефект пластмасово лице.
Много голяма част от снимките не се правят в тъмна нощ
и не би трябвало това да е критерият за избор на смартфон
Който иска добри снимки си купува огледален или
безогледален фотоапарат и добри обективи и вижда разликата
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • HERUS
Цитирай
#55

Pocophone F1, ако не ти пречи пластмасата.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#56

(2019-01-08, 22:42:03)Forsi написа:  Pocophone F1, ако не ти пречи пластмасата.
Търси се устройство с добра камера, пластмасата в случая не е от значение.

 
Цитирай
#57

(2019-01-08, 08:45:03)s_l_a_d_u_r_ написа:  Точно за Xiaomi Mi8, в класацията на DxOMark телефона е на 5-то място, редом до Samsung Galaxy S9+, еднакви точки получават. Та не ми говорете, че от към камери били зле. Вярно е това твърдение, но наполовина. Мъчат се хората да оправят и това. Има го в Алиекспрес за 640 лв +45 лв доставка. Точно в диапазона на автора, 6 рам, 128 ром, единствено дето е с амолед екран. Другия ти вариант е Huawei P20, P20 pro, но там отиваш на друга цена. Вече ако се намери с договор към оператор по-евтино. Което ме съмнява...
Някаква измислена класация просто...
Вече 5. месец съм с ми8 и мога да кажа, че е много добър телефон.
Но точно камерата му е слабата страна. При авто режим(снимам само на авто) самсунг с8 изкарва по-добри снимки. Какво остава за с9..


Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#58

Казах ви...камерата е sucks.
Аз затова го разкарахSmile
Цитирай
#59

Камерата хардуерно е единтична с тази на пикселите, а camera2api е активно, така, че е трябвало да исталирате само GCam, на едно апк разтояние сте били да не се излагате сега, а и други пъти, като пишете глупости. Да не говорим, че mi8 получи последните драйвъри и вече не е нужен GCam, защото стоковата камера се справя по-добре.
Цитирай
#60

Бах тоя GCam. За какво хората, купуват С9-ки, Мейт 20 ки и т. н, като очевидно великия ГКам превръща и Нокия 3310, в Nikon.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#61

Само Gcam.
Той баща, той майка.
Цитирай
#62

S8+ прави страхотни снимки,
като гледам качените фотоси на Divna
но е много извън бюджета
Цитирай
#63

Тук във форума един колега продава S8+ за 660 лв. с остатъчна гаранция към Мтел.Ако не го притеснява това,може да го погледне.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#64

Като се има предвид, че в Технополис е 999лв
на промоция в момента, то 660лв е добра цена.
Определено е добър телефон
Цитирай
#65

s8+ е страхотен, доста по-добър от Ми8.
Цитирай
#66

Не се включвам често, ама почна да ми писва да чета как еди си коя камера била по-добра от другата и пр. При положение, че голяма част от хората не знаят и не се интересуват как да извлекат максимума от машинката си, то остава да спорим кой е написал по-добър софтуер. Сега остава да определим и какво значи "по-добър" във всяко подразделение на фотографията.

Ето го тестът, който за мен показва на какво е способен хардуерът на един телефон: https://i.imgur.com/lpJWmPs.jpg . Телефонът е Pocophone. Снимката е директен JPEG с леко вдигнат контраст в Snapseed, тъй като въпреки и студено, имаше лека мъгла. Резултатът за мен е повече от задоволителен по отношение на шум и хроматични аберации. Не съм си правил труда да тествам оптиката за кома, беше ми студено. За протокола - ползвал съм стоковото приложение, а настройките са ISO3200 и 32 секунди скорост на затвора (останах приятно изненадан, че има толкова бавна скорост). 

Хайде покажете много по-добрите снимки с флагмани в такива условия Smile

Ако някой пусне нещо такова, ще се съглася, че съм в голяма грешка: https://i.imgur.com/DwvlTtX.jpg . Само дето това е стак от 7 кадъра с каплава обработка, а системата е Sony A5100 + Samyang 12/2.

По темата: аз бих препоръчал Pocophone от собствен опит, но и със следните аргументи:

- Ако се гони високо качество на снимките, телефон не е решението. Ясно, че е най-удобно да имаш всичко необходимо в джоба си, ама законите на физиката още не можем да ги преодолеем. Голям сензор + добър SNR firmware и качествена оптика бият всякакъв софтуер. Ако пък камерата трябва да е прилична, то всички флагмани, та и Покото заедно с тях, би трябвало да са предостатъчни.
- Pocophone има голяма батерия, мощен хардуер, ниска цена и лесно заменяем и не толкова чуплив гръб. Аз си пазя техниката и въпреки това мисълта за стъклен гръб ми докарва киселини :Big Grin Ако пък ще се слага кейс или скин, какъв е смисълът на красивия дизайн, който на всичкото отгоре е красив без пръстовите отпечатъци по него?

Бих казал, че Pocophone е добър инструмент и лош статус символ. Въпросът е какво се търси Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на peshkin за това мнение:
  • disrespectful, slavkov
Цитирай
#67

peshkin, моля те направи портрет на човек или животно
на светло и се постарай да фокусираш върху очите!
Наистина се интересувам какъв ще е резултатът.
Аз други тестове не признавам за камера на смартфон.
Тези мацаници по тъмно е ясно, че са за кошчето
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • HERUS
Цитирай
#68

Отидох и аз онзи ден до магазина да си взема телефон с най-добра камера... Решил бях да е S9+ (пробвах го и се усещаше уникално класно в ръка) или айфон 8, ... Предложиха ми Nokia 7.1... дадоха ми го за 290лв (към договора ми).. Целият стъклен.. удобен, върви мазно, само от батерията не съм впечатлен. Камерата през деня снима б-р-у-т-а-л-н-о.. явно има защо да пише Zeiss отзад. На лампа в стаята ми снима с около 10х повече детайл от едни сапунерки на бюрото ми. За нощни снимки не съм "тествал" все още, но мисля, че е задоволително за принт до А3 и метър отстояние.
В интерес на истината през деня снимките зависят от стъклото отпред, а когато на него е изписано името на фирма като Leica, Zeiss или дори Сони напоследък, то те дори да са нисък клас снимат много добре. Това са марки без компромиси в качеството
Когато снимате на тъмно, нещата не стоят точно по този начин. Тогава 80% от качеството се диктува от мозъка, който обработва информацията от сензора... Сензорите записват потоци от данни, които трябва да бъдат разчитани правилно и смея да твърдя, че Xiaomi не хвърлят много усилия в това (фен съм им и досега все шаомита ползвам).
Най-вероятно, ако избирах сега щях да взема Покофон. Тогава ми идваше идваше на двойна цена спрямо 7.1 Smile)
Сега един съвет: не надхвърляйте нуждите и бюджета си с тия джиджавки. Има къде къде по-добри начини да си харчите парите и къде къде по-интересни хобита, спортове, в които да инвестирате.
Поздрави

SGNote N7000 - Xiaomi Mi2s - Xiaomi Mi4
[-] 1 потребител изказва благодарност на gongor за това мнение:
  • GodPetar
Цитирай
#69

Телефона не е инвестиция.
И ако си "хвърляш" парите за нещо което те кефи, е абсолютното същото и за другите неща като "хобита", "спортове" и "по-интересни" неща.
Теб не те влекат телефони и ти е все тая и можеш да си ползваш телефончето с кеф дори и да е 300лв- е евала.
За някой хора нещата не са такива и не просто ей така сме в този форум, а защото сме "болни" на тема смартфони и джаджи.
И хляб и сол яж всеки ден- засища.

Спорт викат- е и риболова е спорт, и на мен ми се смеят че давам по 3000лв за смартфон, но този дето се смее пък дава 5000лв за въдици и простотии, за него е спорт и хоби, е и за мен е същото.
Кой е прав?
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • koprio, tynata2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)