Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Спешен номер 112
#1

Дали знае някой как може да се обадя на спешен номер 112. Пробвал съм няколко пъти да набирам 112 обаче автоматично от пред телефона слага +359 и се изписва +359112 и получавам сигнал че такъв номер не съществува. Днес трябваше да се обадя на 112 и никак не успявам.
Цитирай
Аксесоари
#2

Виж в настройките на dialer-а, в меню "местоположение" дали има "добавяне кода на държавата" и го изключи.

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#3

(2019-01-07, 12:43:21)siebel написа:  Виж в настройките на dialer-а, в меню "местоположение" дали има "добавяне кода на държавата" и го изключи.

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk
Само от това ще е, аз съм звънял веднъж миналата година и нямаше такива неща, но помня и че някъде някога съм срещал такава функция... да ти добавя код на страна.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#4

(2019-01-07, 14:41:03)nehranimaiko написа:  Само от това ще е, аз съм звънял веднъж миналата година и нямаше такива неща, но помня и че някъде някога съм срещал такава функция... да ти добавя код на страна.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Благодаря, намерих го.

Call Settings / Location / Add country code и го изключих.

Мерси.
Цитирай
#5

Това не може ли да се репортне като бъг? Все пак да не слага кодове пред спешните номера. Наистина е доста неприятно ако трябва спешно да се обадиш

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

При мен беше изключен по дифолт.
Цитирай
#7

Имам предвид даже и да е включен да разпознава спешните номера и да слага код отпред

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Опитай на заключен екран вместо да пишеш пин да натиснеш emergency.

Иначе на China dev става с набиране само на 112
Цитирай
#9

Опцията за автоматично добавяне на код на държавата е изключена по дефолт. Явно колегата я е включил по невнимание и оттам е дошъл проблема.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • plamen_k
Цитирай
#10

Така е включена или изключена?
И се набира без проблем номера


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#11

^ Точно така, това е изключената опция, както си е по подразбиране. Ето и скрииншот от основните настройки на Call settings, вижда се ясно надписа- "Don't  auto dial country code":


Прикачени файлове Миниатюри
   


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)