Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Amazfit Verge - първи впечатления

(2019-03-25, 20:44:37)niksanvn написа:  няколко пъти тествах... и на изгасен дисплей и на светнат... все си звъни добре... Логиката ти за батерията е добра и възможна... имаме едни слушалки, които при слаба батерия.. свирят мноооого тихо на същият принцип.

Проверил съм възможно всичко което може да причинява проблема в домашни условия до колкото ми позволява това. Преди два дни бях инсталирал отново AmazMod и там при пълно заредена батерия 97% ми отчете, че в акумулатора няма никакъв ток и директно червена батерийка на циферблата. Изключих часовника и пак го включих и започна да си отчита нормално потребление на ток. След това деинсталирах апликацията на приложението в часовника. За мен това освен проблем в софтуера не виждам какво друго може да е. Опитах да върна стара актуализация в часовника, но като стигне 5 точка и изписва, че не може да се инсталира там каквото се инсталира. Освен да чакам нова актуализация или да намеря някой на който да го продам и да си взема друга марка от типа на LEMFO или самсунг - имат един часовник към 600 лева или модела Стратос. Вероятно на много други хора това няма да им прави впечатление с звука, но аз си искам когато ползвам нещо - то да е 100% изрядно.
Аксесоари

стара версия може да се върне само при отключен буутлоудър
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd

(2019-03-26, 08:06:03)suffer написа:  стара версия може да се върне само при отключен буутлоудър

Замислих се и върху този вариант. Вие бяхте загатнал в една тема начина на процедиране. И тази седмица, ако часовника продължава да прави така с мелодията на звънене може би ще опитам да отключа блуутлоудъра.
Другия вариант при мен е да оставя само вибрация без звук или да се задоволя с варианта, че един път звъни слабо, а друг път нормално при входящо повикване.

Ново обновление за Verge, дано да се оправи проблема със звука при звънене - ще черпя. Има страхотни циферблати. Има промяна в менюто за звънене, добавени мелодии за аларма, различно звънене и вибриране за отделните елементи, по качествен звук - или на мен така ми се струва Smile
Нямам търпение да проверя звъненето дали е оправено при мен.


----->> почукването по циферблата не е активно и не може да се активира, светването на дисплея става от копчето.

Направих над 30 позвънявания в рамките на 5-6 часа - часовника при входящо повикване работеше без проблем.
И изведнъж при последвало позвъняване - отново започна да звъни слабо и от мелодията нищо не се чува.

Ще направя опит да го правя до Китай, продавача ми прати адрес за връщане и лист с описване на проблема.

----> Почнах да се готвя психически, че часовника в понеделник ще пътува за Китай. Тази вечер от три часа си звъня на телефона със цел часовника да почне да звъни лошо, а той не иска. Дали се уплаши заради това, че ще ходи в Китай. Сега когато трябва да звъни тихо - той звъни добре. А да го пращам на разходка до Китай и там при проба да си работи нормално - няма да е много добре за мен.

-----> Относно почукването по дисплея, че да светне - няма вариант, пробвах хиляда и едно неща - просто опцията съществува в менюто но в реалност е неактивна. Предполагам, че Huami тези дни ще пуснат нова актуализация или нещо подобно с което да поправят това не доглеждане от тяхна страна в абдейта. Руския сайт 4.... там си както се казва - е гръмнал заради това, недоволството набира сила от страна на потребителите на този модел часовник.


Прикачени файлове Миниатюри
           
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • suffer

Имаше голяма драма със смяната на времето .
Дори при ръчна синхронизация се връщаше на старото време , за разлика от Бип .
Чак след рестарт прие промяната  и това с почукването е много досадно , че не работи !

Почукването работи без проблем... тествано вече с verge. За часа е досадно, но и на pace миналата година и сега, трябваше да рестартирам за да се оправи актуалният час.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128

Почукването по дисплея не работи поне при мен, в руския форум - всички пишат, че тази опция не работи.

---> Днес опаковах часовника да го изпращам за Китай за да го върна на търговеца със цел ремонт, замяна или връщане на парите.
Отивам в пощата и от там ми казват, че не може да се изпрати колета извън България - защото имало батерия в часовника.
Такава държава няма никъде.

КИТАЙЦИТЕ СА ПУСНАЛИ НОВО ОБНОВЛЕНИЕ - ДА ВИДИМ КАКВО ЩЕ СТАНЕ. РУСНАЦИТЕ КАЗВАТ, ЧЕ ПРЕЗ ТЕЛЕФОНА НЯМА СЪОБЩЕНИЕ, НО ОТ ЧАСОВНИКА СЕ ПОЛУЧАВАТ НЕЩАТА.
Колегите от Китай са оправили почукването и циферблата се включва. Обновлението не излиза на телефона, а директно теглете през часовника.
За съжаление при мен проблема с звъненето не е оправен - китайски мошеници. ,?


Прикачени файлове Миниатюри
   

(2019-04-02, 17:25:00)fotograd написа:  КИТАЙЦИТЕ СА ПУСНАЛИ НОВО ОБНОВЛЕНИЕ - ДА ВИДИМ КАКВО ЩЕ СТАНЕ. РУСНАЦИТЕ КАЗВАТ, ЧЕ ПРЕЗ ТЕЛЕФОНА НЯМА СЪОБЩЕНИЕ, НО ОТ ЧАСОВНИКА СЕ ПОЛУЧАВАТ НЕЩАТА.
Колегите от Китай са оправили почукването и циферблата се включва. Обновлението не излиза на телефона, а директно теглете през часовника.
За съжаление при мен проблема с звъненето не е оправен - китайски мошеници. ,?

Вече има оправен ъпдейт за английската версия и двойния тап си работи.
Имам чувството, че батерията пада по-бързо от счупения ъпдейт насам.
[-] 1 потребител изказва благодарност на marincho за това мнение:
  • fotograd

(2019-04-04, 01:28:29)marincho написа:  Вече има оправен ъпдейт за английската версия и двойния тап си работи.
Имам чувството, че батерията пада по-бързо от счупения ъпдейт
Добър ден.
Аз най често си правих опити с часовника в последните два месеца от какво го имам, батерията се държи добре. С новия ъпдейт 3.2.1.0 които оправи потупването на китайския умен часовник, при мен не се забелязва голяма консумация на ток. Вече почти два дни батерията се изтощава нормално както си е била и преди с по старите обновления.
Това с батерията и новото обновление се споменава и от много други собственици на марката, но както споменах по горе - при мен нещата без промяна относно батерията.
В руския сайт http://4pda.ru има доста запитвания как може върнат старо обновление - което за мен е малко странно при положение, че новото е в пъти по добро и предлага доста нови опции и циферблати.
Аз също се замислям за старо обновление, което е от преди два месеца. Ако часовника продължи да ми създава проблеми с мелодията на звънене - вероятно ще върна нещата няколко обновления назад - защото тогава нямах проблем, а след обновлението 3.2.0.13 - нещата се промениха.

От руския форум има трима собственици на модела, който имат същия проблем с нисъм звука при входящо повикване.

Колега си го купи от тук с гаранция на 290, което обезмисля според мен всички гимнактики с поръчка от Китай и т.н. От Xiaomi shop bg .......

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tonus за това мнение:
  • fotograd

(2019-04-09, 05:39:08)tonus написа:  Колега си го купи от тук с гаранция на 290, което обезмисля според мен всички гимнактики с поръчка от Китай и т.н. От Xiaomi shop bg ...
Напълно сте прав за това, че по изгодно в този момент да се купи този продукт от Бг. Но преди месеци тук цените бяха прекалено завишени, а сто лева са си пари.

В момент го има за 250лв

(2019-04-13, 18:56:46)le_baiser написа:  В момент го има за 250лв

Предлагат се за 215 лева, нови, с гаранция дори. Цената в huami не е повече от 40 евро за бройка., в Руски сайт часовника се продава за 167 лева, но няма опция за доставка до Бг.

Нова версия на фърмуера с доста полезни неща Smile

Какви са новите неща

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128

Новите неща в нова тема. На тази ѝ видяхте сметката
Lock
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd, niksanvn
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)