Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Amazfit Verge - първи впечатления
#26

Имам едно важно питане поне за мен е важно, имам дилема с известията на входящите повиквания. За съжаление не се показва името, написах името на кирилица в телефона, после написах името на латински - няма резултат. Изписва само входящо повикване без информация за името. Смених езика на телефона на английски - не се получава. Има ли вариант или опция от където може да се направи настройка, че името на викащия да се показва на часовника.
Аксесоари
#27

според мен от настройките на Amazfit става това.
1. Oтива се долу в дясно на ME
2. settings
3. System permissions
4. read contacts.. трябва да му се даде позволение, ако иска
(ако не иска е в настройките на телефона, вече зависи от конкретния модел).

след това за тест може от ME, My watch, ... More test notification да се види дали работи нотификацията изобщо..
И трябва да тръгнат нещата
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
#28

При мен името се изписва на български/кирилица при повиквания, но езика на телефона и на часовника са на руски език. Дал съм разрешение да приложението да чете контактите. При първото свързване на телефона с часовника също имаше отметка дали се позволява достъп до контактите - трябва да е чекнато.

Android
Huawei Mate 20 LiteVIVACOMА1 BG + Huawei Watch GT  Huawei MediaPad T5 LTE: VIVACOM 
[-] 1 потребител изказва благодарност на ubp за това мнение:
  • fotograd
#29

Поздрави. Тук отново благодарност към всички Вас. Хора - не зная как човек може да Ви се отблагодари.
От начало нещата не бяха добре, опцията за настройка на това ID - беше блокирано в приложението. Прегледах всичко в телефона, всичко съм разрешил, с две думи всичко е с отметка - позволено.
След рестарт на телефона и на часовника - нещата се поправиха.
Името е на Латински - показва се, след работа ще обърна имената на кирилицата. Най добре в това приложение за телефона е това, че не изключва на всяко десет минути. Поне тук приложението за сега се държи добре.
Имал съм няколко часовника, фитнес гривни - всичко беше работи, не работи, работи, не работи. В началото на миналата купих телефон Mi Mix 2 и считах, че с марка като телефона - нещата ще бъдат добре. След работа пак ще пиша

Най важното което трябва да се знае е, че човек трябва да има здрави нерви когато се захване с покупка и след това за настройка. След всяка процедура за настройка била тя по телефон или часовник - след това рестарт. Предварително поне преди това да са гледани клипове и да се чете информация. Тук да вмъкна, че ако не бяха тези момчета в сайта - аз сигурно още щях да бера ядове, с избор, покупка и настройка. Друго важно е, че ако телефона на бъдещия собственик на часовник е някой антикварен боклук - по добре не си купувайте часовник, а първо си купете сносен телефона, а чак след това си купете часовник. Който не удява от английски - да ползва преводача. А предимно за тези дето не знаят патагонсия език - след включване в мрежата и теглене на нов абдейт - има Руски.
Аз бях останал с впечатлението, че моделите на Xiaomi измерват кръвното налягане, ама явно само пулс се измерва - ако греша и се окаже вярно, че има вариант за кръвно налягане - ще черпя. Нещо ми се губи също варианта с NFC или все още не съм стигнал до него заедно с GPS. Но реално сега се запознавам с машинката.

Друго важно е, че при мен машинката направи голям блокаж - нито светва, нито изключва. При имената оставам с убеждение, че това което първо влезе в часовника като синхронизация с телефонната книга това остава. Вярно излиза и кирилица на имената. След два часа реших да изчистя всички настройки от часовника и телефона. След нулиране на настройките на часовника започна процедурата отново с телефона, създаване на профила, обаче приложението половин час не приема бар кода на телефона. Че рестарт на телефона, триене на приложение - един, два три пъти. В крайна сметка часовника се изключи след продължително натискане на бутона му. И отново същата работа - включва се, забива, приложението не може да прочете кода на телефона. И след един час ядове - оправи се.

Все още крия часовника от жената да не го види, че ще го хареса и на нея трябва да купувам или да давам моя. По късно пак ще мина или най късно утре вечер. Ако някой има да пита - да пише или да дава съвети за GPS как се пуска, карти; за NFC, и за всичко което се досети. .
Лека вечер и благодарско на всички които вземат отношение по темата и най вече на Админ Smile и автора на темата, че без тези неща - загиваме.

------------------------------------

Ползване на варианта за плащане през часовника - само, ако някой ден посетим Китай. Smile С две думи - NFC за нашата страна може да се отпише, но все пак не се знае.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • suffer
#30

Пичове пробвайте от маркета notify&fitness for amazfit , зелена икона с бягащ човек и писмо.
Всички гривни и сега бип-а ги ползвам с на тоя човек приложенията и всичко е 2 пъти по-работещо за функционално да не говорим. Ако се плати пък какви настройки има ..... направо е бетон!
#31

Ще пробвам


, пробвах но е доста объркано. Минават минути до като се оправи човек. Може би ще почакам малко до като го пусна ново. Да му посвикна още малко на часовника.




=======================================================

Сутринта като се замислих върху приложението - има доста неща , които липсват в другите приложения за Xiaomi. Днес в свободното време отново ще го прегледам, ако нещата са добре - може и платената версия да взема - пет лева къде не са давани.
#32

За gps се активира, когато пуснеш спортен режим... вървене, бягане, колоездене.... и записва подробно инфо, като време, крачки,..... ТРАК...., А после може да се export извън часовника. Взима около 2 - 3 % батерия за 1 час колоездене.
За навигация... има отделно приложения за инсталиране, чрез софтуер за компютър, после връзка часовник-комп и прехвърляне.
п. п Един недостатък... Ако работиш на смени и си легнеш след 08:00 АМ, няма от отчете сънят.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на niksanvn за това мнение:
  • fotograd
#33

Здравейте.

Вечерта в сряда опитах една малка разходка из града. И наистина както сте написал - активира се при включена спортна функция.
Относно батерията при самото включване на телефона от самото начало беше на около 75% и за 4 часа без да е включен някакъв спортен режим (тоест GPS) не се ползва падна до 28%. Направил съм първия заряд, като от начало започна да зарежда бързо, в последствие зареждането стана бавно, което говори, че батерията е "на никъде" и реално тока в нея е бил малко.

За съня днес вечерта ще го видя какво ще отчете. Но за миналата вечер - няма никакви резултати, тоест sleep - няма. А батерията след пълно зареждане - за десетина минути - падна с около 5%

Имал съм до сега два часовника и три гривни от евтините продукти в ebay, и нито един продукт не е издържал дори на 50% от това което пишат в книжки или ревюта, а не се използва. Дори в изключено състояние - отечките на батерията са големи. За месец при 100% заредена батерия - процентите падат до 20-30% без да се използва. Затова и вероятно и с този часовник ще е така. На книга пишат едно, а е реално друго.
#34

Батерията ще пада по-бързо ако е включен да мери постоянно пулс, ако е активиран постоянно някои режим от спортовете - тоест да работи GPS и записва трак, ако често се активира екрана и се навигира в менютата. При мен с едно зареждане издържа точно 5 дни при постоянно включена синхонизация с телефона, вечер от 22,00 до 6,30ч. се активират автоматично самолетен режим + тих режим, подсветката е на автоматичен режим. Пулс си меря 3-4 пъти на ден, екрана се активира при почукване, изключил съм при завъртане на китката. Циферблат: Prototype. И е важно да се обнови до последна версия - при мен 2 пъти се обнови и сега е до 2-8-3-0, модела е А1612.

Android
Huawei Mate 20 LiteVIVACOMА1 BG + Huawei Watch GT  Huawei MediaPad T5 LTE: VIVACOM 
#35

А аз да попитам все пак:

1. Има ли always on display и как се отразява на батерията
2. при завъртане на китката светва екрана и показва какво? Циферблата или часовник на тъмен фон?
3. пак ли са три нивата на вибрацията и някой успял ли е да кара с най-лекото от тях, аз изобщо не го усещам и стоя на средното на Стратоса

Засега нямам други въпроси, но при по-големи проблеми е добре да отделим нови теми, за да не разваляме темата на колегата
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
#36

За батерията.. 3 часа разходка, взе 8 % батерия, като сравнявахме с pace, отчете същото разстояние, трак, време... Но има един фактор, който влияе на батерията... Студа! Един път от 100% падна с 8-10% за деня, а друг път падна с 3-4% за деня. Също така, след 3ти, 4ти заряд, при същото ползване, увеличи времето без зареждане, но в крайна сметка изкарва около 5 дни. Понякога различните циферблати също се държат по различен начин с батерията.
Относно завъртането на ръката... изобщо не го ползваме, но показва светнал циферблат. Има always on display, като остават цифрите или стрелките от избран циферблат с различни визии, леко светещи на тъмен фон, като по този начин правим 5 дни. На pace съм с постоянно мерене на пулс и кара 5 дни, но на verge с постоянно мерене на пулс ми се струва, че батерията издържа 4 дни... с ден по-малко, но с изключен пак 5 дни. Тук е важно да отбележа нещо, което забелязахме... Ако е изключено постоянното мерене на пулс, то при активиране на някой спорт, автоматично се пуска меренето и оставя в статистиката информация във всяка една минута, но когато завърши "сесията" на спорта, отново си е изключено меренето. Няма нужда да се пуска постоянно мерене с цел, ако спортуваме, че ще ни пропусне.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 3 потребители изказват благодарност на niksanvn за това мнение:
  • fotograd, suffer, ubp
#37

всъщност показателите са добри на фона на епъл и всеки друг смартчасовник.
Там нещата са трагични. Епъл уотч трябва да се зарежда всеки ден, защото батерията му кара 18 часа(или нещо от този род)
а тези с андроид wear се радват ако могат да изкарат и 2 дни.

За проверка дали батерията пада бъразо от нещо дръжте часовника цял ден на самолетен режим. Бях писал тема по въпроса (предимно преведено от руски, но може да важи и в случая с Verge):

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94540
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd, niksanvn, ubp
#38

При активирана опция за завъртане на китката дисплея се активира/светва и показва циферблата. Аз тая опция съм я изключил - активирал съм да се активира при почукване. Циферблата Prototype се вижда идеално без подсветка, само на тъмно е необходима. Нивата на вибрация са 3, по подразбиране е на средното и си е Ок, не съм пробвал други. Синхонизацията ми е включена постоянно, уведомленията работят перфектно, а контактите при повикванията се изписват на български. Нощем съм активирал автоматично да минава в режим полет и авт. тих режим - зареждам го през 5 дни. Днес установих, че като гледам клип в ютуб на телефона, автоматично на часовника се показва меню за управление: мога да го спирам, слагам на пауза и да променям нивото на звука в телефона. Кефи яко Wink

Android
Huawei Mate 20 LiteVIVACOMА1 BG + Huawei Watch GT  Huawei MediaPad T5 LTE: VIVACOM 
[-] 1 потребител изказва благодарност на ubp за това мнение:
  • suffer
#39

suffer моя PACE е с постоянно включен пулс, автоматично осветление, включено известяване да не лешперя, спрени синхронизации, спряно активиране при завъртане, планово включване на самолетен от 23:00-07:00, вибрация на максимум.... Свързвам го веднъж на 3 дни чрез блутут, за да си обнови времето за седмица и прехвърли събраните данни, известява ме и за времето за деня, циферблата е стандартния за pace, използвам си спорт с трак често, НЕ се къпя с него (макар, че два пъти го забравих и нищо му няма), зареждам го 30мин още след 100%..... ииии държи по 5 дни, направо е страхотен (имам sony smartwatch 3 и кара до 2дни). Като минус казвам... Невъзможността да измерва сън след 08:30 до 21:00 (деня). Горният ми пост бе като отговор за verge... и той е също толкова добър като pace, като го превъзхожда с дисплей, сензор за пулс и РАЗГОВОРИ като handsfree. Недостатък на Verge е, че няма "трансперантен" дисплей, а се налага да свети леко някакви цифри или стрелки на тъмен фон (което не харчи ток). Само още не разбирам, защо понякога взима повече проценти, а понякога по-малко при едни и същи условия на ползване.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 2 потребители изказват благодарност на niksanvn за това мнение:
  • suffer, ubp
#40

Поздрави, пиша от телефона и не ми е много удобно. Да кажа за завъртането на китката - светва самия часовник, вижда се екрана. Четох, че този модел се вижда бледо на слънчева светлина, но се вижда супер. светлината при мен е на 20% ярко и с добри цветове. Вибрацията тук е на три нива, моя е на средно ниво и се усеща доста добре, силно и дори съм с две блузи и дебело яке - вибрацията откача китката, доста е силна, а на максимум е все едно телефон, когато е на масата - всичко трепти. Визирам, че относно вибрация - много е силна. Днес изминах 3,6 км. Около 4500 крачки, включен GPS, батерията падна с около 10%

(2019-01-31, 08:56:27)suffer написа:  А аз да попитам все пак:

1. Има ли always on display и как се отразява на батерията
2. при завъртане на китката светва екрана и показва какво? Циферблата или часовник на тъмен фон?
3. пак ли са три нивата на вибрацията и някой успял ли е да кара с най-лекото от тях, аз изобщо не го усещам и стоя на средното на Стратоса

Засега нямам други въпроси, но при по-големи проблеми е добре да отделим нови теми, за да не разваляме темата на колегата


След работа като се върна,ще снимам какво се показва на часовника и как се вижда. само да видя къде ще кача снимките, че да пусна линк тук. Снимките ще бъдат добре ;Wink като за реклама.

(2019-01-31, 09:22:09)niksanvn написа:  За батерията.. 3 часа разходка, взе 8 % батерия, като сравнявахме с pace, отчете същото разстояние, трак, време... Но има един фактор, който влияе на батерията... Студа! Един път от 100% падна с 8-10% за деня, а друг път падна с 3-4% за деня. Също така, след 3ти, 4ти заряд, при същото ползване, увеличи времето без зареждане, но в крайна сметка изкарва около 5 дни. Понякога различните циферблати също се държат по различен начин с батерията.
Относно завъртането на ръката... изобщо не го ползваме, но показва светнал циферблат. Има always on display, като остават цифрите или стрелките от избран циферблат с различни визии, леко светещи на тъмен фон, като по този начин правим 5 дни. На pace съм с постоянно мерене на пулс и кара 5 дни, но на verge с постоянно мерене на пулс ми се струва, че  батерията издържа 4 дни... с ден по-малко, но с изключен пак 5 дни. Тук е важно да отбележа нещо, което забелязахме... Ако е изключено постоянното мерене на пулс, то при активиране на някой спорт, автоматично се пуска меренето и оставя в статистиката информация във всяка една минута, но когато завърши "сесията" на спорта, отново си е изключено меренето. Няма нужда да се пуска постоянно мерене с цел, ако спортуваме, че ще ни пропусне.

Здравейте. Бихте ли споделил настройката в менюто на часовника за Пулса. То ми стана ясно, че кръвно не мери, но поне пулса да може ограничи до някакви по малки пускове. Менюто ми е на руски, ама и там все е на "проба-грешка" Предварително благодаря.



=========================
На мен ще ми е интересно да се сравни с някой модел на Гармин от 1600 лева, там да се направи сравнение. Другата голяма дилема е GPS карта за телефона. Четох, че нещата за китайския вариант се получават за Азия, но за нашия континент - трудна задача. Опитах с приложенията да извадя карта от днес къде съм ходил - инфо няма, въпреки прехвърляне на данните в телефона.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • suffer
#41

Три пъти наляво... влизаш в "сърцето" heart rate, цъкаш още веднъж и най-горе излиза slide buton за продължително мерене вкл. изклю.
Между другото.. днес вървяхме 12км пеша, като на pace взе 12% батерия, а на verge 10% батерия, за разстояние 12,4км, а време 3 часа и 38 мин. Явно всичко е индивидуално...

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на niksanvn за това мнение:
  • fotograd
#42

Добър вечер.

Интересно, много малко консумация на ток сте имал от батерията. При мен може би се дължи на това, че това ми е първия заряд на часовника. И не съм донаместил на 100% опциите на часовника и вероятно има по нещо, което гълта повече от нужното.
Една батерия за да влезе в режим на работа са нужни поне десетина заряда, поне така беше преди десетина година от това, което зная от опит и съм чел от тук от там.
Благодаря за предоставената информация относно измерването на пулса. След минута ще го пробвам.

============
открих опцията, скрита дълбоко, два пъти се почуква върху дисплея и ключето на слайда става видим. При мен е спряно измерването.

===============================Добро утро, отчита съня, тази вечер го ползвах. Само дето не отчита и хъркането Wink

--> Нещо важно, което може би знаете: за да запазите живота на батерията по дълго - избягвайте да я свървате към Компютъра или зарядното. Изчаквайте нивото на ток в батерията да падне до 30-40% и оставете зареждането да бъде максимално, тоест на 100% след това изключвайте.. Много хора така повреждат батериите на телефоните си, свързвайки устройство с USB. Телефона първото което си мисли като се допре до USB е - "Оооо" отново се зареждам. А така батерията колкото пъти се включи към заряд - толкова живота и пада, батерията има примерен живот от 250-400 цикъла, след това --> не ми се мисли, как ще сменям батерия най вече на часовника Wink
#43

Единственно след първото зареждане батерията бързо сваляше процентите. Сега зареждам през 5 дни Smile

Android
Huawei Mate 20 LiteVIVACOMА1 BG + Huawei Watch GT  Huawei MediaPad T5 LTE: VIVACOM 
[-] 1 потребител изказва благодарност на ubp за това мнение:
  • fotograd
#44

Поздрави.
Бихте ли споделили линк към сайт за свободно сваляне на циферблати за часовниците на Xiaomi - https://amazfitwatchfaces.com/pace/
Може и за Wink gps софт и картички Wink

Ако е нужно отпалата...казвайте. Зная, че това е труд от ваша страна и отделено време.



Ако някой иска 30 циферблата - да ми напише е-маил адрес като съобщение, ще изпратя файла /събрах това което ми хареса като визия/. Само трябва след това да си разархивира файла и да ги премести в папката на часовника --> watch faces, това е само за verge
#45

https://amazfitwatchfaces.com/verge/
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
#46

И аз съм от днес в отбора. Още не мога да хвана всичко. Има някои пропуснати известия, въпреки че всичко е включено. Ще видя до няколко дни как ще се държи, но имам подозрения, че е от приложението. И крачките нещо не ги отчита, май започна когато смених дифоултните 8000 крачки цел за ден. И сега са 7000 на часовника и 400 в приложението.
[-] 2 потребители изказват благодарност на marincho за това мнение:
  • fotograd, suffer
#47

Всичко е лесно, само е нужно време. На какъв език сложихте часовника? При обновление на софта, новия абдейт е с добавени няколко езика, за незнаещите анг.
Трябва да прегледате всички възможно опции за настройка в приложението. Всичко ще се оправи, и при мен отначало хаоса беше пълен, но благодарение на момчетата във форума - нещата придобиха някакви положителни резултати.
Най добре върнете нещата така както са били в началото и може да се оправи.

Чаках два дена да се изтощи батерията, че да го включа за зареждане и да си сложа някоя и друга песен и няколко интересни циферблата. И съответно часовника не се показва в папките на компютъра - но има индикация за зареждане. Разгледах менюто на часовника с надеждата, че ще открия нещо от типа свързване на USB< но няма нищо. Че после се досетих за новите устройства които излизат от заводите с мазните петна и безцветен лак с които се покриват конекторите /контакторите/ на устройствата.
С малко спирт почистих часовника и зарядното и след връзка с комп. започна съответна инсталация на програма от часовника на компютъра. След рестарт на комп. всичко се оправи.
От време на време е хубаво да се почистват тези контактори, защото от солта по ръката се зацапват пластинките на часовника и на зарядното. За да няма проблеми при свързване на часовника.


Случва се нещо интересно с батерията на часовника. Както писах по рано днес го сложих да се зарежда на комп., сложих малко музика около 500мв и двайсетина дисплея свалени от сайта  https://amazfitwatchfaces.com/pace/
Часовника се зареди за по малко от час, извадих USB-то и заряда на батерията е 100%. Поиграх си малко със наличните дисплеи и избрах от всичките, но батерията за 20 минути - падна с 9%. Няма нищо включено - нито пулс, нито спорт, и така след още час - батерията е на 85%. Защо ли?
Реших да дам заводските настройки на часовника, и съответно всичко, което бях качил като музика и дисплеи е изтрито. Измина около един час и половина от зареждането на часовника и ще видя как се държи батерията.
---->Имам въпрос относно една информация която е в менюто на спортните режими - най отгоре се показва икона "ниво на батерия в проценти в PGS mode" и съответно под него брой часове и километри. Тази опция предполага, че ако се включи някой спортен режим - това ще е времето което батерията може да издържи с заряда на тока за дадения момент или греша. И съответно GPS модула не в пуснат в момента.

[Изображение: 851619a4092f.jpg]

Оставам с впечатлението, че циферблатите които сложих в телефона при пускане на някои от тях започва да дърпа много ток от батерията или включва нещо в телефона, а това не се вижда в менютата.


/съжалявам за голямата снимка, но нещата и с снимката при публикуване не се получи, при следващо публикуване на снимка ще се опитам да я направя малка/
#48

Видях и драснах някои ред в темата за батериите ? днес отново сложих циферблати, но само 4 броя. Има едни на Сейко, сега съм с него - много красив и чуден. Но за десет минути взе пет процента от батерията. И наистина циферблатите гълтат много ток. Сега го смених с един жълт на восток - ако и сега гълта пак по много - повече циферблати няма да слагам или ще слагам само по един и ще си следя нещата.
#49

Като се зареди батерията до 100% се препоръчва да се изчака още 30на минути, за да сме сигурни, че е зареден догоре
#50

Винаги изчаквам повече време след отчитане на пълно 100 % зареждане, и винаги оставям батерии на фотоапарат, телефон, таблет, акумулаторни и т.н. . Но това е като да отидеш на бензиностанцията и да искаш половин час да наливат бензин в резервоара. А, резервоара се пълни за 30 секунди, а през останалото време бензина се излива на земята. След като индикатора на батерията покаже 100% зареждането на батерията се прекратява. Започва да се зарежда отново единствено, ако се прекъсне връзката за момент и отново се включи към зарядното.
Много техници са ми излизали със същото за бензина и резервоара, че като се напълни до горе батерията колкото и да се държи след това - полза няма. Но никои не е сигурен.
След като смених циферблата на часовника - консумацията на ток намаля.
--------------------------------
Въпреки, че тока започна да пада по малко, за два часа съм загубил 10 % при положение, че няма пуснато измерване на пулс и спортен режим. Всичките проблеми изглежда идват от добавените циферблати, дори след смяна с оригинален циферблат консумацията на ток продължава да пада главоломно. И сега съм решил отново да нулирам настроиките със цел да се премахнат остатъчните следи от приложенията които съм добавил. А утре сутринта пак ще пиша след като видя с колко процента е спаднал тока в батерията през вечерта. Сега е 23:40 батерията е на 91 процента. Забелязах, че когато циферблата не е оригинален, и дърпа прекалено много ток, при опит за отключване на дисплея става едно забавяне от около две секунди. Което означава, че нещо пречи на работата на часовника. Или просто циферблата не е подходящ за Verge
Сега завиждам на собствениците на Стратос, че имат огромен избор от циферблати.
------------------------------------------------
След поредния рестарт с нулиране на потребителските настройки в 1:00 часа , батерията е вече на 82 процента. Интересно сутринта на сложен пилотен режим какво ще отчете.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)