Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Amazfit Verge - първи впечатления
#51

Това с бензиностанцията важи за телефоните. При часовника си пише, че си си на зарядно. И има разлика при падането на първия % при незабавно махане от тока на 100% и при махане на 100%+30 минути
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Аксесоари
#52

За предполагаемото време.. си прав. Показва изчислено време или километри за оставащия ток... Но не е пуснат gps докато не избереш даден спорт, а след това да изчакаш червените чертички да се заредят докрай, тогава часовника вибрира, че се е свързал с gps и бутона GO светва в зелено.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на niksanvn за това мнение:
  • fotograd
#53

Ще видя какво ще стане на сутринта и колко процента от батерията ще са паднали. Малко ме плаши това бързо падане на тока в батерията за толкова кратко време. Ще видя как ще се държи в близките дни. Изгледах доста клипове в интернет за този модел на часовника с включени спортни режими и батериите доста бавно се изхабяват, което изобщо не ми се вярва вече. Примерно и с телефоните, в ревютата пишат едно, а реално е друго. Имал съм десетки телефони и никога не се случвало батерията да издържи и 50 процента. Че много ще се изненадам, ако часовника успея да го докарам поне до 4 дни стенбай. Утре ще стане вече ясно.......

4.2--------------------
Добро утро на всички четящи, ако има такива рано сутрин. Миналата вечер съм писал от телефона във втора страница и кой да види, че има вече трета.
След включване на пилотния режим на часовника, процентите на батерията не са мръднали за 7 часа. Ще видя как ще през целия работен ден. Ако процентите на батерията падат малко през деня, значи проблема е бил в циферблатите. Превода на един руски текст, които е пуснат в другата тема за живота на батериите - пише, че една от причините за консумацията на ток се дължи на приложения или циферблат.
#54

Значи самолетния режим е задължителен нощем, когато не се ползва часовника. Все пак батерията се хаби от блутуут връзката, вибрацията и екрана (и gps).
щом при самолетен режим е нула разход за цяла нощ, вероятно самата връзка с телефона го тормози.
Все пак часовникъте е с Блутуут 4.0, a на телефона е добре да е нещо от този род също. При мен е 5.0, A2DP, LE

вероятно с друг телефон ще се държи по-добре батерията. Иначе чисто теоретично трябва да пада по 20% на ден при нормална употреба
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
#55

Точно 20%, самолетен и изключено палене на екран през нощта, с постоянно включен пулс и час и десет минути GPS.[Изображение: 36e24f9c6edb78378d07819c6a041041.jpg][Изображение: 92b37bba25b62911b4498ca5fa3e2bd2.jpg]

P.S. Сега станаха 21%, но 20 си бяха за 24 часа.
[-] 1 потребител изказва благодарност на marincho за това мнение:
  • fotograd
#56

Поздрави на всички.
От 8:00 часа до този момент 12:00 часа - батерията е паднала с около 5%.
Като се върна в нас след работа ще прочета по обстойно това, което сте писали по темата. От работата не може да се комуникира, шефове, работа и най вече наличност на идиоти заради който не може да се влиза в интернет.
Върнал съм заводските настройки на часовника, циферблатите който си качих в неделя вечерта са изтрити. Отново съм вградените циферблати на часовника и разликата си проличава.
Както е писано по горе за един ден или 24 часа по фабрични данни батерията е нормално да спада с 20% или нещо в тези граници, ако не са активирани "спорт" и "постоянно измерване на пулс".

Телефона които ползвам е xiaom mi mix2 - предполагам, че няма проблем със свързването на часовника с телефона. Но нищо все пак не се знае. Ще какви са параметрите на датчика на телефона. Именно поради причина, че марката на телефона е xiaomi реших да взема и такава марка часовник, като се надявам да могат да се разбират по добре.

Хубава седмица на всички четящи и пишещи.

/всяка една информация или мнение в темата е важна, затова пишете и споделяйте проблеми, мнения - така се решават много дилеми/
#57

Не би трябвало да има проблеми специално с този модел. Има си всичко необходимо за добра връзка между телефона и часовника.,,
Истината е, че по-скоро би падала по-бързо батерията на телефона при проблемен блутуут, но е добре да се погледне проблема от всички страни
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
#58

(2019-02-04, 11:37:37)marincho написа:  Точно 20%, самолетен и изключено палене на екран през нощта, с постоянно включен пулс и час и десет минути GPS.[Изображение: 36e24f9c6edb78378d07819c6a041041.jpg][Изображение: 92b37bba25b62911b4498ca5fa3e2bd2.jpg]

P.S. Сега станаха 21%, но 20 си бяха за 24 часа.

Тези данни, които сте посочил са нормални за процентите на батерията.


------------------------
suffer - благодаря за отговора, винаги точно, конкретно и ясно - мерси. Ще продължа да следя нивото на батерията през целия ден.
Тук за проблеми с батерията може да има и друга дилема, в телефона има опция за пестене на батерията за някой приложения. При мен са четири опции, това което четох из руските форуми е това, че приложението което се ползва в телефона е добре да бъде с включено постоянно и да не ограничава от батерията, тоест да не зависи от нивото на батерията, телефона да няма възможност да спира постоянната работа на приложението. Може би и това допълнително повишава консумацията на ток.
#59

(2019-02-04, 12:08:11)fotograd написа:  Тези данни, които сте посочил са нормални за процентите на батерията.


------------------------
suffer - благодаря за отговора, винаги точно, конкретно и ясно - мерси. Ще продължа да следя нивото на батерията през целия ден.
Тук за проблеми с батерията може да има и друга дилема, в телефона има опция за пестене на батерията за някой приложения. При мен са четири опции, това което четох из руските форуми е това, че приложението което се ползва в телефона е добре да бъде с включено постоянно и да не ограничава от батерията, тоест да не зависи от нивото на батерията, телефона да няма възможност да спира постоянната работа на приложението. Може би и това допълнително повишава консумацията на ток.

Сигурно са нормални, но според предния ти пост без спорт и пулс. Тук спорта е през 5% от времето(4% изхаби от батерията), и пулса не спира.
Разлика, между MIUI оптимизиране и без ограничение режимите, не намирам. Най-вероятно, при оптимизирането не оптимизира нищо за конкретното приложение.
[-] 1 потребител изказва благодарност на marincho за това мнение:
  • fotograd
#60

(2019-02-04, 16:58:05)marincho написа:  Сигурно са нормални, но според предния ти пост без спорт и пулс. Тук спорта е през 5% от времето(4% изхаби от батерията), и пулса не спира.
Разлика, между MIUI оптимизиране и без ограничение режимите, не намирам. Най-вероятно, при оптимизирането не оптимизира нищо за конкретното приложение.

Оня ден се случи това дето не ми се искаше да се случва - жената видя Verge, и така и бях казал, че струва 40 лева с доставката и се стори добре и тя да има. Но за моя голяма радост днес дойде втората китайска гривна дето си бях поръчал за 8 лева от Ebay.
Преди нея си бях взел една друга за 15 лева с монохромен дисплей, ползва приложението lefurn- приложението е тотална скръб, ползвах го на три различни телефона - работи десет минути и после го няма. Но този евтин китайски продукт ползва друго приложение yoho sport - това приложение един път за четири часа не се изключи, не прави проблеми дори се държи много по добре от приложението на Verge. Че да се върна на темата - разминах се покупката на нов часовник за гаджето Tongue и сега тя от два часа си ползва китайското менте за осем лева Big Grin аз щастлив и тя повече.

[Изображение: d9610684682c.jpg]

[Изображение: 61e7e29add8e.jpg]



само се чудя какво да правя с първата гривна дето се излъгах да купя за 15 лева, като китаеца я беше обявил за оригинален mi band3. Но няма нищо общо с него Bu 

-----------------------------------

ОТНОСНО БАТЕРИИТЕ: До този момент моя часовник от 8:00 часа до сега 17:40 часа, нивото на батерията е паднала с 11%, като не съм ползвал спортен режим, само кръстосване на улиците и в работата и няколко разговора от 2 минути.

Относно притеснението за вашия часовник - изчакайте още ден, и пишете какво сте ползвал и по колко процента пада тока в батерията и ще се намерят решения.
#61

Пускаш диспут, за да ти върне парите или част от тях и я засилваш в ОЛХ гривната. Все на някой ще върши работа
#62

Само информативно от pace за батерията, която правя рекорд... на скриина се вижда    
Дадох наставления на мойта за verge, сега чакам да видим и той как ще се държи.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
#63

Някой да е успял да свърже часовника с компютър посредством Bluetooth или безжичен интернет Total Commander или друга програма за да прехвърля файлове към часовника? Без да се налага включване към USB порта на компютъра.
#64

ftp връзка можеш да осъществиш посредством файлов мениджър от часовника и компютър от друга страна.

https://tg-go.noyes.in/i/BQADBAADEwQAAtw...1549681200

мисля, че линкът е активен 30 минути, така че ако не може да се тегли нищо си отваряш тази тема:

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94202 и намираш File Manager + 1.6.3 com.alphainventor.filemanager_.apk

май е това:
https://drive.google.com/open?id=1SLP6VD...secXGEtG_3

в настройките има remote connection където при свързване към wi-fi вече създава адрес от рода ftp://192.168.1.105:8388
и ако не си с най-новия уиндоус 10 трябва да може в нормална папка от Уиндоуса да смениш горе адреса с този, който ти дава часовника и да си видиш часовника по wifi
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
#65

Благодаря на suffer за предоставената информация. След работа ще опитам в дома да се справя с нещата. Изтеглям файла, свързвам часовника с компютъра и след това....ще видя дали ще мога да се оправя. Но преди това ще поразгледам малко видеоклипове в интернет за процедурата.
Ще разгледам и прочета линка към темата за [Amazfit Pace/Stratos] - външни приложения(APK)
Изключително полезна информация публикувате, помагате със съвети.... Smile


---------------------------------------------------------

Гледах клипче, едно и две, три. Но ме хваща страха да се хвана с това. Клипчета от този тип:

https://www.youtube.com/watch?v=xscWjKtlGTo

https://www.youtube.com/watch?v=Kd9FY40CcuI

Опасявам се, че няма да се справя с Къстъм РОМа, да не прецакам нещо и след това часовника да става само за кофата. С две думи заниманието ще бъде отложено в времето.
#66

Да пусна отделна тема, и това ще стане, но може би така е по добре.
Тази година имах щастието да открия този форум, този сайт и на първо МЯСТО - ЧОВЕКА, ВИЗИРАМ И ПИША С ГЛАВНИ БУКВИ - ЧОВЕК ОТДАДЕН НА РАБОТАТА СИ, ЧОВЕК КОЙТО ПОМАГА, ТОВА Е SUFFER - благодарение на теб, аз успях да настроя часовника, който отново благодарение на теб - намерих на добра цена. Вече имам снимки, игри, музика, свързвам часовника без кабел с PS, чета документи, калкулатор и т.н. Всичко това благодарение на теб и на ТВОЯ ПРОФЕСИОНАЛИЗЪМ - Бъди жив и здрав. Благодаря.


Инсталирах две приложения за web browser , едното долу горе се събира в дисплея в някакви прилични рамки. Но за съжаление с нито едно не мога да вляза в интернет. Има връзка с безжична мрежа, и всеки път при опит да заредя страница в интернет се появява надпис "err_name_not_resolved"

От къде може да се изтегли приложение на Google play. Търсих в интернет, но не можах да намеря нищо подходящо.

След над 100 теста с часовника, стигнах до следния избор за тока в батерията. Консумацията на ток в часовника идва единствено от две неща. Първото е разбира се циферблатите, който почти 80% от тях не стават за Verge, тоест смучат напрежение повече от нормалното. И втората ситуация и най голяма е включения дисплей. За 12 часа съм пускал спортен режим и постоянно следене на пулса - батерията не пада така бързо както при много често светване на дисплея. Дисплея може да един час да глътне над 30% от батерията.
[-] 2 потребители изказват благодарност на fotograd за това мнение:
  • niksanvn, suffer
#67

(2019-02-08, 08:22:42)suffer написа:  ftp връзка можеш да осъществиш посредством файлов мениджър от часовника и компютър от друга страна.

https://tg-go.noyes.in/i/BQADBAADEwQAAtw...1549681200

мисля, че линкът е активен 30 минути, така че ако не може да се тегли нищо си отваряш тази тема:

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94202 и намираш File Manager + 1.6.3 com.alphainventor.filemanager_.apk

май е това:
https://drive.google.com/open?id=1SLP6VD...secXGEtG_3

в настройките има remote connection където при свързване към wi-fi вече създава адрес от рода ftp://192.168.1.105:8388
и ако не си с най-новия уиндоус 10 трябва да може в нормална папка от Уиндоуса да смениш горе адреса с този, който ти дава часовника и да си видиш часовника по wifi


Извинявам се, че пиша на колегата в темата (понеже става въпрос за Pace) но имам проблем със свързването през wifi, което се обсъжда тук - всичко работи точно до момента в който трябва да вкарам адреса от часовника в браузъра на компютъра ftp://192.168.1.105:8388 примерно. Да ама на екранчето на часовника се вижда само ftp://192.168.1.105:838 (последното е трицифрено) и от там не може да се свърже. Много ми се иска да вярвам че някой (ясно е че ще бъде suffer) да даде акъл как да видя и четирите цифри. Знам че е идиотски проблема, ама ей го на, не мога да го излъжа. А за съвета предварително благодаря.
#68

Този порт, който се пише след двете точки го показва над бутона за стартиране на ftp сървъра.
Просто преди да стане връзката ще видиш всичките цифри, запомняш ги и ги добавяш след двете точки

[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
#69

Здравейте.


Днес опитах да изтегля приложението на google play, тоест има няколко варианта според версията на андроида и след работа ще опитам и да него инсталирам.

Хубава седмица на всички четящи.



Успях да инсталирам навигация за GPS - ако някой пита - има вариант, лесно е става за минутка. Има две приложения за навигация, а вероятно може да се намерят още.

Хубава седмица.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • niksanvn
#70

Google play няма да тръгне на този часовник.
Това не е wear os, а просто нещо базирано на Андроид 5.
За да тръгне google си трябват и други приложения, не само да се инсталира плей стор
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
#71

(2019-02-11, 13:22:33)suffer написа:  Google play няма да тръгне на този часовник.
Това не е wear os, а просто нещо базирано на Андроид 5.
За да тръгне google си трябват и други приложения, не само да се инсталира  плей стор
Smile  Поздрави и отново благодарност за информацията. Отново безценен съвет, спестихте ми часове стоене зад компютъра и ядове с часовника Angry  Безценен съвет за Google, много благодаря.

Ще отворя видео линка поне да си оправя браузъра и него да подкарам до колкото позволя часовника Smile
Хубав след обяд и хубава нова седмица.
#72

За навигацията е най-добре да се опише тук процедурата:

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=96007

а за браузъра - почти съм сигурен, че часовникът има вграден такъв и вероятно ще работи ако някъде има някакви линкове за отваряне, например от текстов документ или word, pdf..
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
#73
Tongue 

За съжаление в часовника не успях да открия браузер. Инсталирах няколко брайзъра, дори този , който Вие бяхте пуснал като линк с логото на М. От това което бях инсталирах с нито един не успях да вляза в интернет. Сега отново инсталирах още два други браузъра и като се върна в нас ще видя какво мога да направя. И общо стават четири различни приложения като се надявам поне с един да мога да вляза. И след настройките от видеото ще опитам.
Относно навигацията - след работа ще опиша приложенията който съм инсталирал. Направих регистрация в руския сайт. От там дори се изненадаха как на часовника е инсталирано такова приложение. Моето питане в руския сайт беше свързано с качване на карти. И в крайна сметка един руснак ми писа, че инсталираното приложение е доста старо и препоръча да се инсталира по нова версия. Инсталирах нова версия и след рестарт на часовника - картата на Бг. се появи. След това инсталирах втора навигация и при него нещата се получиха без проблеми. Просто с приложението Tool се инсталира навигацията в часовника чрез USB връзка и след това нещата тръгват от само себе си. За съжаление дисплея на часовника е толкова малък, че човек, ако е с по големи пръсти едвам ще успее да натисне правилното бутонче. Връзката със сателита се осъществява за десетина секунди, ако се намирате на открито.

[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • suffer
#74

Някой знае ли, как да спра това напомняне? Бях го махнал, преди три дни инсталирах нотифай и нещо си, че било много добро. Оказа се, че е добро само в точенето на батерията. Та в него пипах по настройките, в последствие го махнах, но тази досада нещо не мога да намеря от къде да я спра.[Изображение: b1965c1b7eee81f0ae21ac76c55d20c8.jpg]
#75

Това си е от настройките на часовника:

Settings - Apps - Idle alert - OFF
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)