Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Amazfit Verge - първи впечатления
#76

В settings са connection, common, preferences, safety, data, device, update, laboratory, opinion feedback и information.
Аксесоари
#77

различно е менюто от на pace/stratos ще се наложи да го преровиш и да си намериш какво си включил.
Прерових нета преди да пиша това съобщение.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • marincho
#78

Най добрия начин да се отърве човек от излишните приложения е като даде фабрични настройки и отново си инсталира това, което му е нужно.
Оправих най на после свързването на брузсърите с интернет. Проблемите са там, че от менюто на часовника няма вариант за постоянно пускане на безжичния интернет. А трябва от допълнително приложение, което може да бъде Файл мениджър се пуска безжичния интернет и връзката с мрежата е постоянна. И съответно вече браузър или друго приложение се свързва с интернет.

Дали ще мога да се оправя с Къстъм рома на часовника и да опитам да отключа нещата. Визирам за това, че когато има някакво приложение в часовника и то иска да се обнови - винаги ми се изписва грешка, че часовника не позволява инсталиране на приложения и обновления поради сигурност и т.н. Дали с инсталиране на Къстъм ром - ще може да се инсталират приложения от самия телефон, и забраната за инсталиране заради сигурността ще бъде премахната.
#79

(2019-02-12, 12:18:31)suffer написа:  различно е менюто от на pace/stratos ще се наложи да го преровиш и да си намериш какво си включил.
Прерових нета преди да пиша това съобщение.

Прерових го, не го намирам. А ми се върти из главата, че го бях спрял преди. И в нета търсих. Ще пробвам пак по-късно.
#80

(2019-02-12, 12:58:39)fotograd написа:  Най добрия начин да се отърве човек от излишните приложения е като даде фабрични настройки и отново си инсталира това, което му е нужно.
Оправих най на после свързването на брузсърите с интернет. Проблемите са там, че от менюто на часовника няма вариант за постоянно пускане на безжичния интернет. А трябва от допълнително приложение, което може да бъде Файл мениджър се пуска безжичния интернет и връзката с мрежата е постоянна. И съответно вече браузър или друго приложение се свързва с интернет.

Дали ще мога да се оправя с Къстъм рома на часовника и да опитам да отключа нещата. Визирам за това, че когато има някакво приложение в часовника и то иска да се обнови - винаги ми се изписва грешка, че часовника не позволява инсталиране на приложения и обновления поради сигурност и т.н. Дали с инсталиране на Къстъм ром - ще може да се инсталират приложения от самия телефон, и забраната за инсталиране заради сигурността ще бъде премахната.

Поне при Stratos не успях да инсталирам приложение през часовника. Но темата, която бях преписал от руснаците се твърди, че може.
Не мога да дам еднозначен отговор, защото винаги има нещо, което може да съм пропуснал.
Искаше ми се да мога да си пратя някой файл през блутуут на часовника и да си го инсталирам от там, но е прекалено орязана Oперационната система.
#81

(2019-02-12, 13:38:29)suffer написа:  Поне при Stratos не успях да инсталирам приложение през часовника. Но темата, която бях преписал от руснаците се твърди, че може.
Не мога да дам еднозначен отговор, защото винаги има нещо, което може да съм пропуснал.
Искаше ми се да мога да си пратя някой файл през блутуут на часовника и да си го инсталирам от там, но е прекалено орязана Oперационната система.

Много се колебаех за това упражнение с инсталиране на Къстъм Ром. Теми съм ги разлиствал сигурно вече над десет пъти за седмица.
Но вашите думи в някакъв начален етап малко ме отказват от тази моя идея.

Не зная дали разбирате, но ако не беше този форум и на първо място вашите съвети и консултации сега едва ли щях да съм се справил с избора и инсталирането на приложенията, научих почти всичко от А до Я. Вярно е, че и от други регистрирани потребители в форума научих някой тънкости, но без вашата намеса - нещата нямаше да са така както са в момента. [Изображение: smile.png]

Машинката, визирам часовника е добър, но дилемата идва от там, че може да се иска още повече. Сравнявам го примерно с един китайски часовник, които бях купил от Ebay за 15 лева със поставяне на SIM и карта памет. И този въпросния китайски боклук имаше доста неща, който засенчваха в много случай сегашния Verge, единствено нямаше gps сензор. На сегашния часовник няма никакъв вариант да въведеш букви или цифри в браузер, или да си въведеш данните за регистрация в facebook.
Предполагам, че има вариант и този проблем да се реши, но пак иска търсене и четене, питане и ядосване. Доста парички струва машинката, а възникват такива проблеми който не съществуват при часовници от от 15 лева.
#82

https://www.htcmania.com/showthread.php?t=1450109
Тази тема е полезна, за който не я е чел. Има някои неща които са за китайската версия, но повечето ни засягат и нас.
Все още не мога да спра подсещането за разходка. Явно пак трябва да инсталирам убиеца на батерии, и да видя дали не съм го пуснал през него.
[-] 1 потребител изказва благодарност на marincho за това мнение:
  • fotograd
#83

(2019-02-12, 23:13:45)marincho написа:  https://www.htcmania.com/showthread.php?t=1450109
Тази тема е полезна, за който не я е чел. Има някои неща които са за китайската версия, но повечето ни засягат и нас.
Все още не мога да спра подсещането за разходка. Явно пак трябва да инсталирам убиеца на батерии, и да видя дали не съм го пуснал
Добър вечер на всички.
Статията която сте посочил е много интересна и е добре да бъде прочетена, супер, че сте пуснал линк. С преводача всичко се разбира.
Тази вечер отново дадох резет на часовника и отново инсталирам приложения. Бях го наблъскал с над 20 приложения и започна да бави нещата. Но сега съм решил да оставя най много 8-10 допълнителни и най важни - поне за мен.

======================================================================================


Здравейте или добър вечер.

От няколко часа се опитвам да намеря клавиатура за часовника Verge. Опитах с няколко приложения - Minuum-Wear.apk;     com.flickey.adpt-2.75@APK4Fun.com.apk;  Amazfit PACE Tuner package v1.2(1).zip;   Minuum Keyboard

Нещата не се получават. Препоръчайте ми приложение което ползвате на вашия часовник.
#84

специално за Minuum Keyboard си има инструкции за инсталация, и за да не се деактивира не трябва да се влиза в меню Wi-Fi, защото там се извиква автоматично клавиатурата на телефона през amazfit watch приложението


"
Use the following ADB commands after installing the APK to enable and set the new keyboard - activate the new input method and disable the default HUAMI one.
adb shell ime enable com.whirlscape.minuumfree/.MinuumKeyboardService
adb shell ime set com.whirlscape.minuum/.MinuumKeyboardService
adb shell ime disable com.huami.watch.input/.HuamiIME
Going into the wifi selection will reactivate the old input method (amazfit app)
"

Аз НЕ използвам клавиатура на часовника. Принципно, може да се отговаря с предварително зададени съобщения, ако се ползва AMAZMOD, за който може много да се пише, но нямам интерес и него да слагам
https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=941201
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
#85

(2019-02-13, 08:37:02)suffer написа:  специално за Minuum Keyboard си има инструкции за инсталация, и за да не се деактивира не трябва да се влиза в меню Wi-Fi, защото там се извиква автоматично клавиатурата на телефона през amazfit watch приложението


"
Use the following ADB commands after installing the APK to enable and set the new keyboard - activate the new input method and disable the default HUAMI one.
adb shell ime enable com.whirlscape.minuumfree/.MinuumKeyboardService
adb shell ime set com.whirlscape.minuum/.MinuumKeyboardService
adb shell ime disable com.huami.watch.input/.HuamiIME
Going into the wifi selection will reactivate the old input method (amazfit app)
"

Аз НЕ използвам клавиатура на часовника. Принципно, може да се отговаря с предварително зададени съобщения, ако се ползва AMAZMOD, за който може много да се пише, но нямам интерес и него да слагам
https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=94120

Миналата вечер  съм опитвал всякакви методи за инсталация и настройка на въпросните приложения, това което намирах в интернет като инструкция на инсталиране - го правих. Но за съжаление не можах да накарам нито една клавиатура да се появи на дисплея на часовника. Инсталира се, и при опит да отваряне на приложението - вечно изписва грешка или спиране на приложението. Опитвах да отваря браузер и от там да изведа клавиатура - също не се получава. Почти четири часа си играх с инсталиране, изтриване, връщане на заводски настройки, рестартиране на часовника. Но ползата е никаква. В интернет, в два сайта уточняват, че часовника си има приложение за клавиатура, но нито един път не се изведе на дисплея при нужда от въвеждане на букви или цифри.
Ще продължавам да търся информация в интернет, сигурно все нещо ще открия. Ще направя опит отново да инсталирам въпросните приложения или да търся други.

До колко е ефикасно едно такова приложение - може да се спори. Въвеждането на знаци, букви и цифри е толкова неудобно, че почти граничи с Causa perduta.
Ще разгледам темата в 4pda.ru за какво става дума и ще опитам. Ще разгледам и приложението за телефон AMAZMOD,
#86

На 13 този месец приложението за телефон Amazfit се обнови. Днес връщайки за пореден път заводските настройки на часовника - петнадесет минути телефона не може да приеме баркода на часовника Big Grin Tongue Angry
Триене, инсталиране, триене, инсталиране на приложението в телефона излезе известие, че има обновление и след обновяване на приложението - баркода беше приет първата секунда.
#87

И дойде времето когато трябва да се върнем в темата от която започна всичко.
Вече почти две седмици ползвам часовника, доволен съм от приложенията която са фабрично поместени в часовника. Батерията се държи много прилично когато няма намеса и ползване от външни приложения и най вече когато дисплея се ползва по рядко.
Тук в по предния пост беше писал един колега за дилема между избор на Вереге или Стратос - не писал скоро и интересно какво е избрал. Но които и модел да е избрал ще е останал доволен.

Успешна седмица.
#88

Споделяне на мнение относно входящите и изходящите обаждания водени през часовника. Чува се доста лошо, звука е слаб и в много случай не ясен. Отсрещната страна почти винаги не ме чува ясно. Трябва да се вика на микрофона. Когато звънне и се отговори през часовника са нужни поне две секунди до като се направи пълна връзка с телефона и отсрещната страна да ме чуе. От начало колкото и да викам "Ало, ало" първите секунди не ме чуват, а след това все едно пак не ме чуват.
Поръчал съм си слушалки, като пристигнат ще проверя и през тях как се чува.
Бях чел в няколко ревюта, че се чувало чудесно, разговорите били чисти, ясни като кристална вода. Ако знаех, че положението е такова - щях да се насоча към Стратоса.
Много пъти съм си мислил, че може и разни приложения да се ползват през часовника - но трябва да си с оптична система на карл цайс, с оптично приближение поне х4 за да успееш да четеш, а да натискаш дисплея с фини пръстенца на манекенка тежаща 45 килограма.

Но въпреки всичко - часовника е добър, дори много добър за цена, качество и възможности. Бях се засилил да си купувам нещо от 1000 лева и нагоре - след преглед на седем - осем модела - си направих равносметката, че нещата са същите както при Verge - само дето цената ще бъде четири пъти по висока.
С две думи - часовника си заслужава покупката, единствено избора може да бъде между Стратос и Верге. Но да си призная, че въпреки не доброто качество на звука при водене на телефонен разговор - си е един много голям плюс за часовника възможността за директен разговор..
#89

Здравейте

Може ли някой да сподели дали и доколко е влагоустойчив. Може ли да се влиза в море с него. Не да се гмурка, а просто нормално къпане във водата. 

Благодаря
#90

информация от официалния сайт: http://en.amazfit.com/verge.html

Waterproofing grade:
IP68

IP 68 Enclosures - IP rated as "dust tight" and protected against complete, continuous submersion in water.
6цата е за прах (Protected against dust that may harm equipment)
8цата е за вода(Protected against temporary immersion)

Принципно солената вода е противопоказна, но вероятно ще издържи.
Имах един mi band 2, с който успешно влизах в Бяло море, където е доста по-солено.
Но съветът ми е да избягваш влизането с часовника, защото има микрофон, говорител - да не ги изяде солта
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
#91

(2019-03-01, 12:54:48)stanbg79 написа:  Здравейте

Може ли някой да сподели дали и доколко е влагоустойчив. Може ли да се влиза в море с него. Не да се гмурка, а просто нормално къпане във водата. 

Благодаря

По принцип не разчитай на продукт, които има дори една микроскопична дупчица да бъде водонепроницаем. Има два отвора през които най спокойно може да прокараш игла. Което от своя страна означава, че от там може да проникне вода. Моя съвет е да не потапяш часовника в солена вода. Дори ти препоръчвам когато си миеш ръцете да избягваш да го мокриш. За сега не съм си позволявал тази волност да пробвам това с моя часовник защото зная каква ще бъдат последствията. В никакъв случай не го мокри или поне избягвай да го вкарваш във водата.
Солената вода е много брутална и минералите в нея доста успешно разграждат всякакви метали, а да не говорим, че солта е вредна и за пластмасовите елементи. А в нашия модел часовник - те са в изобилие. Колкото и да казват, че е изолиран, няма как да бъде изолиран заради тези два отвора за микрофона и говорителя. Друго нещо, че солта променя и структурата на конекторите на часовника, тоест там където прави контакт с USB-то. След едно или две намокряния със солена вода, тя буквално създава един окис на тези букси, което от своя страна води до загуба на връзка със захранващата станция.
Не прави дори опити - последствията няма да са добри. А лошото е там, че дори да се намокри със сладка вода - няма вариант да се отвори и да се почисти от вътре.
Ако часовника беше с по ниска себестойност от типа на 40-50 лева бих си позволил волността да го намокря изцяло, да се развали няма да ме е яд. Но на тези цени от по 160 $ - не ми се рискува като знам колко е голяма минималната заплата която вземам.

Успех и ЧЕСТИТА БАБА МАРТА НА ВСИЧКИ.

П.С. Имах щастието тези дни да понося Стратос - визията, бизнес класа и материалите вложени в часовника си личат сравнено с Верге, който изглежда като детска играчка до Стратос Smile
#92

Благодаря много за изчерпателния съвет. Ще ми е от полза. 

Честита Баба Марта на всички.

Предварително се извинявам за следващия си въпрос Smile

Има ли опция да отговоря на входящо обаждане през телефона, а не през часовника и да не се включва високоговорител, при положение че са свързани телефона и часовника? Нека да си покаже, че имам входящо обаждане, но да си проведа разговора само от телефона.

Дано правилно съм си задал въпроса.

Оглеждам различни модели Смарт часовници и още не съм се спрял на модел, но този определно ми харесва, а и цената е около моя бюджет.
[-] 1 потребител изказва благодарност на stanbg79 за това мнение:
  • fotograd
#93

Вдигаш от телефона и долу в ляво където пише Bluetooth натискаш и избираш earpiece
#94

stanbg79, когато е свързан с bluetooth и когато получаваш входящо повикване.... от където вдигнеш от там само се провежда разговора...

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 2 потребители изказват благодарност на niksanvn за това мнение:
  • fotograd, suffer
#95

При мен часовника Verge от 16 март прави проблеми със звука на звънене при входящо повикване. Звъни много слабо, едвам доловимо, глухо, гъгни /все едно говорител с изгоряла бубина /. Имаше няколко случая в които и вибрацията не сработваше.
Иначе ако се пусне музика се чува нормално, при избор на мелодия за звънене от опцията на менюто се чува нормално. При разговор по време на телефония се чува нормално. Дадох му заводски настройки над пет пъти. Изчистих историята на приложението в телефона няколко пъти, трих и инсталирах отново, опитах дори с по стара версия на amazfit watch, като си мислех, че проблема ще се оправи но за съжаление проблема остана.

Проблема се появява когато циферблата на часовника е изгаснал, тоест не свети и има входящо повикване - тогава звука при звънене е много слаб, гъгнещ. Когато има входящо повикване и в момента циферблата свети - проблем с звука няма, звъненето се чува нормално.

Потърсих в интернет за подобен проблем но не открих нищо. Ако някои може да даде съвет или някакво мнение ще съм му задължен.
#96

Опитах да върна стария фърмуер на часовника, но нещо не се получи. Дилемата продължава,...


----->> 23:30 часа, след проваления опит да върна стария фърмуер на часовника, и след пореден рестарт отново - вече почти три часа прозвънявам на телефона където е свързан часовника да проверявам дали ще има проблем с мелодията на звънене. Проблема си остава със глухото, тихо звънене.. Проблема настъпи когато по миналата вечер беше обновено приложението AMAZFIT WATCH. Тогава по навик обнових ROM или нещо друго в часовника и проблема започна от тогава. В петък не ми беше направело впечатление защото никой не беше звънял. Но в събота входящите повиквания бяха повече заради празника, и тогава ми стана напълно ясно, че има проблем с мелодията на звънене.


Прикачени файлове Миниатюри
   
#97

Нямаме този описан проблем. Всичко е нормално, както преди актуализацията.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на niksanvn за това мнение:
  • fotograd
#98

Записах един клип с проблема който създава часовника и ще опитам да го пратя на фирмата производител и съответно търговеца, а може и тук някой да даде мнение по въпроса. Направих опити за тест от приложението на телефона Amazfit - но и от там дава същия проблем. При изгасен циферблат звука е изключително лош. А сега дори и на включен циферблат започна да го прави. Дали е софтуерен проблем след обновяване или е дефект по хардуера на часовника. Съжалявам, че не го купих от наш магазин. По скъп щеше да е, но поне гаранция има.

Ето видеото ---> https://www.youtube.com/watch?v=mzEMJtoq...e=youtu.be

Някой знаели в какъв формат са мелодиите на звънене в часовника. Ще опитам да добавя външни мелодии на звънене може да си оправя проблема.
#99

Относно проблема със звъненето и лошия тих звук при входящо повикване - проблема може да бъде свързан с батерията или погрешно отчитане на нейния заряд. Преди време съм имал случай в които на друго устройство се е полочувал същия парадокс. Ефекта и звука при възпроизвеждане на музика е почти едентипен с този на часовника, и при това устройство при празна батерията не се отчиташе индикация за слаб заряд. И когато се свържете към зарядно - звука се оправяше. Предполагам, че такъв може да бъде и проблема с часовника. Софтуера с които работи да не може да отчита правилно напрежението в батерията и от там да идва този проблем с лошия и слаб звук. Когато намаля до минимум светлината на циферблата - проблема не се появява.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • niksanvn

няколко пъти тествах... и на изгасен дисплей и на светнат... все си звъни добре... Логиката ти за батерията е добра и възможна... имаме едни слушалки, които при слаба батерия.. свирят мноооого тихо на същият принцип.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на niksanvn за това мнение:
  • fotograd
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)