Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Надраскан екран
#1

Здравейте. Изпуснах телефончето и екрана се надраска. Драскотините не са дълбоки, личи си само на определена светлина, но е крайно неприятно. Има ли някакъв начин да се оправят такива леки драскотини или трябва смяна на екрана?

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

https://dice.bg/displex-glass-repair-pol...item34387/
Не съм го изпробвал и не знам дали върши работа.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#3

Смяна за съжаление.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#4

А сменят ли само стъкло или и дигиталайзер?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#5

Официално не се сменя само стъклото,но в някой гаражен сервиз..ще ти го сменят.Не препоръчвам все пак подобно начинание.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#6

Колега или свикваш и продължаваш с тези драскотини или сменяш екрана в оторизиран сервиз за да не загубиш гаранцията. Не се подлъгвай да сменяваш само стъклото (т.н. дигиталайзер) защото това си е направо нож с две остриета и хем ще си платиш, хем ще загубиш гаранцията.
Цитирай
#7

Точно както казва @ivanov_km .
Ако не те дразни прекалено много карай така. Ако не, питай за подмяна с ново колко ще ти искат в оторизиран сервиз. За С8 е ~480лв.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#8

Предварително се извинявам за тъпия пъпрос.

Стъклен протектор може ли да скрие драскотините?
Цитирай
#9

Надраскано стъкло се оправя само с цериев оксид, но ще прецакаш покритието. Свикваш с драскотините, сменяш стъклото като изтече гаранцията или го продаваш.

Иначе с протектор поне няма да усещаш на допир на драскотините.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#10

Може да пробваш с течен стъклен протектор. Продават такива в алито. Представлява течно стъкло реално. Може да не скрие драскотините, но ще ги запълни.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#11

(2019-01-09, 09:40:52)remixa92 написа:  Може да пробваш с течен стъклен протектор. Продават такива в алито. Представлява течно стъкло реално. Може да не скрие драскотините, но ще ги запълни.

При мен точно се получиха драскотините след поставяне на течен стъклен протектор. Не разчитайте много да пази екрана това течно стъкло.
Цитирай
#12

То пази в малка степен от дребни драскотини, на предните ми 3-4 телефона съм го ползал и не съм имал и драскотинка. На сегашните ми вече се оръсих за Whitestone dome стъкла.
Но има едно голямо но, а именно течния протектор не може да запълни/заличи вече съществуващи драскотини.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#13

(2019-01-09, 09:56:12)Vasilev97 написа:  При мен точно се получиха драскотините след поставяне на течен стъклен протектор. Не разчитайте много да пази екрана това течно стъкло.

Не си разбрал как работят. Намаже ли се стъкления протектор може и да дава машка защита от драскотини на реалното стъкло  но също така става неразделна част от това стъкло. В случая си надраскал протектор  който не може да се махне,но ме съмнява слагането му да е причинило драскотините. Това е просто един допълнителен тънък слой стъкло върху стъклото, който не може да се махне обаче. Бих сложил такова единствено върху стъклен протектор  но не директно върху телефона.

Малки драскотини могат да се махнат с вълнена кърпа и избелваща паста за зъби, но ще махнеш и олеофобичното покритие.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#14

Да смени си стъклото и след 2 дена пак ще е надраскано..
Няма ли протектор, екрана се драска.
Цитирай
#15

(2019-01-09, 20:50:08)remixa92 написа:  Не си разбрал как работят. Намаже ли се стъкления протектор може и да дава машка защита от драскотини на реалното стъкло  но също така става неразделна част от това стъкло. В случая си надраскал протектор  който не може да се махне,но ме съмнява слагането му да е причинило драскотините. Това е просто един допълнителен тънък слой стъкло върху стъклото, който не може да се махне обаче. Бих сложил такова единствено върху стъклен протектор  но не директно върху телефона.

Малки драскотини могат да се махнат с вълнена кърпа и избелваща паста за зъби, но ще махнеш и олеофобичното покритие.

Не съм казал, че драскотините са причинени от слагането му, а че се получиха след слагането му. Не намирам смисъл от тях, защото лично аз имам много набито око за такива неща. Реално се получава, че имам драскотини по протектор, който не се маха. Тогава не виждам никакъв смисъл в него. Затова го казах, защото ако някой разчита това да предпази от всички драскотини, да не се надява и да не си дава парите.
Цитирай
#16

(2019-01-08, 13:09:26)Iordannenov написа:  Здравейте. Изпуснах телефончето и екрана се надраска. Драскотините не са дълбоки, личи си само на определена светлина, но е крайно неприятно. Има ли някакъв начин да се оправят такива леки драскотини или трябва смяна на екрана?

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

Здравейте, аз бих го занесал в оторизиран сервиз за преглед. Случвало ми се е с друг бранд, дисплей с драскотини да бъде подменен по гаранция, стига всико да е в рамките на допустимото, а доколкото разбирам при вас е съвсемо леко нараняването. Не пречи да попитате преди да предприемете каквито и да е действия и инвестиране на средства. Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)