Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Global Stable 10.2.1.0

Вчера сутринта, докато си пиех кафето видях, че ми е дошла и на мен новата версия, та реших да я изтегля и инсталирам.

Като за плюсове намирам -
1. По-бърз сензор за пръстови отпечатъци
2. По-гладка работа при използването на жестове
3. Май батерията изкарва повече

Като минус, мога да отбележа само, че леко ме дразни как са променили процентите на батерията да са вътре в иконата, но не е голяма болка за умиране.

Изпратено от моят MINIM8S II с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra
Аксесоари

(2019-01-12, 13:49:20)gimara написа:  Здравейте, след последния ъпдейт, при пропуснато повикване, като дръпна щората, показва само номера на този който ме е търсил. Преди показваше и името.



Друго, което забелязах(не знам преди дали е било така) когато ми звънят е това че, телефона отчита позвъняването на втория сигнал свободно на повикващия.

Здравей, с първото няма проблеми, провери при теб следните неща:

- имаш ли номера записан?
- имаш ли го записан на повече от едно място (гугъл акаунт, сим-карта, памет на телефона, ми-акаунт?
- разрешено ли е на телефона да показва контакти от мястото, на което е записан контакта? Например да е в СИМ-картата, но да му е указано да показва номера само от гугъл-акаунта? (Това не би трябвало да е проблем, поне в предните версии не е проблем)
- имаш ли го записан на едно и също място (само в гугъл акаунта), но с различни имена?
- номерът записан ли е с кода +359 отпред или е записан само с 0876?
- случайно да не е записан като в полето за име да са изписани повторно цифрите на номера вместо име на човека?

Последното го удебелих, защото миналата седмица имах такъв проблем на NOTE 5A и се оказа, че потребителят е записал номера точно така - като в полето за име вместо Иван Иванов е повторил целия номер. И той не знае как. 

Ако всичко от изброените е проверено и няма грешки, все пак пробеай да изтриеш и да добавиш контакта наново

----------

По другия ти проблем нещо го смущава, но не мога да дам предположение какво. Такъв проблем имах на NOTE 2 - който ме набира, чува два пъти свободно и чак между второто и третото звънене телефонът започваше да звъни. И до момента е така, с чисто нов флашнат телефон без инсталирано абсолютно нищо и всички настройки по подразбиране. Така някой ми звъни, чува 4 пъти свободно и решава, че не мога да говоря, и затваря. а него са минали 15-20 секунди, но аз започвам да чувам звъненето чак 7-9 секунди по-късно. За мен изглежда, че са минали само 7-8 секунди на звънене и винаги съм правел забележки на хората, че чакат супер малко, а то проблемът си бил при мен. '

Успех и пиши ако намериш решение на проблемите.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6

По втория въпрос- а пробва ли да сложиш друга сим карта, може проблемът да е от нея или моб. оператор.


(2019-01-12, 14:37:32)ogibhb написа:  Успех и пиши ако намериш решение на проблемите.

Оправиха се и двата проблема, но не знам как. Когато съм в Mi акаунта, контактите за показване са ВСИЧКИ. Излезнах от Mi акаунта и направих контактите за показване само от телефона. И всичко проработи. После пак се вписах в Mi акаунта и всичко си работеше. Луда работа.

Redmi Note 5  4/64 >> Redmi Note 9S 6/128

Току-що четох в китайския сайт,че ще ни ъпдейтват до андроид 9,потвърдено.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Miro2210 за това мнение:
  • suffer

Оф то тея ъпдейти са такъв нож с две остриета. Какво толкова по-интересно ще получим с Андроид 9? Да не стане така с новата версия например да харчи повече батерия или оък да заработи по-бавно че сега всичко ни е ОК.

(2019-01-12, 14:02:57)gimara написа:  Сайта изисква регистрация, там си е файла.

Така, не съм забелязъл как съм се отписал. Но след като изтеглих файла, го импортирах в "Теми",и после при опит да променя компонентите ми изписва, че теми от чужди източници не се поддържало, та и това не е решение!

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T

Някой да е забелязъл смесване на английски и български в "Калкулатор"?Преди ъпдейта мисля, че си беше наред!


Прикачени файлове Миниатюри
   

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T

Е те така организирани тези два таба не се ли появиха след ъпдейта до 10.2? Аз използвам интерфейс на английски, но по спонмени ми се сктрува, че преди този ъпдейт имаше освен калкулатора само преобразуване на валути и май беше организирано по друг начин. Струва ми се, че тези две имена на табчета - Life и Finance са нови и още не са преведени в българския вариант на интерфейса.

Това е от последният ъпдейт на приложението[Изображение: 84c09a04a4ad81a2d433b6a32b652d2d.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на plamen_k за това мнение:
  • HSGeorgiev

За Китай има пуснат 10.2.2.0 стабилен, уж бъг фикс ъпдейт. Ще видим какво е дереджето като го пуснат глобъл.

А има ли влошаване на камерата при 10.2. спрямо 9.5?
Запис на звук при заснемане на видео, влошаване на картината и фокуса и т.н. сюрпризи, с които Xiaomi много обичат на ни изненадват без никаква логична причина при софтуерен ъпдейт...

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки

Аз лично нямам лоши впечатления от камерата през ъпдейтите досега включително.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T

За съжаление, положението не се е променило. Проблема е останал, и не само той. Като цяло не виждам кай знае какво да са поправили. Само секюрити патча е с дата 1 януари, друго не забелязах. С 10.2.2.0 съм. [Изображение: 08fcd71b3b7405fbad1be5a67dbcaebf.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 6 Pro с помощта на Tapatalk

Колега раздела е за Редми ноут 5 .

Първи минус, който откривам след последния ъпдейт, звукът от слушалките при слушане на музика е доста слаб...

Това с звукът беше обсъждано. Получава се така ако си на регион Русия, иначе не би следвало да е така.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
[-] 1 потребител изказва благодарност на veso99 за това мнение:
  • plamen_k

Здравейте, с 10.2.1.0 съм, като след инсталацията върнах фабрични настройки. Забелязвам, че когато превъртам през съдържанието в страници като Facebook, но и много по-леки такива (примерно тази: https://stackoverflow.com/questions/2073...n-selenium ) или в описанието на някой обект в приложението Google maps, картината е доста по-насечена спрямо преди. Същото се случва и когато размествам иконките в падащото меню с известията.Някой имал ли е подобен проблем? И евентуално решение?

Нямам подобни наблюдения. Може да е от интернет връзката.

Страницата (когато говорим за Хром) е заредена и тогава преминавам през съдържанието.

пробвай същото с Ми браузъра

Изтрил съм го. Този проблем е явен и в менютата на телефона, не само в браузъра.

Просто искам да споделя нещо което забелязах и е софтуерно ограничение, но не знам дали е свързано с MIUI 10, ако има хора с други версии - моля да споделят. Ето и какво открих:

Глобална версия, заключен, не-руутнат, Глобал Stable ROM, последния ОТА, регион България - при включване на точка за достъп, не може да се избере предаване на 5 Гигахерца. Изписва съобщение, че не се поддържа в този регион.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6

Някой да е наясно какво е това приложение, при това системно?
[Изображение: 8468b995575b5004940907159d1c61e0.jpg]

[Изображение: 9497027E.png]Не знам за какво е, но това е превода.

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)