Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Global Stable 10.2.1.0
#26

Мишо андроид версията същата ли е .....?
Аксесоари
#27

(2019-01-04, 15:12:12)HSGeorgiev написа:  А какви са "видимите промени" в таскбара и най-вече променя ли видимо живота на батерията, че тъкмо сме се кръстили всички?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

(2019-01-04, 15:19:12)redsys написа:  Мишо андроид версията същата ли е .....?

Ето отговор и на двата въпроса:


Прикачени файлове Миниатюри
   

Redmi NOTE 2 Prime MIUI 8 Dev ----> Redmi Note 5 AI 4/64 Black MIUI 9 ----> Mi11 8/256 MIUI 13 ----> Redmi Note 5 AI 4/64 MIUI 12
[-] 1 потребител изказва благодарност на misho2 за това мнение:
  • HSGeorgiev
#28

При мене не е дошло

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Ръчно сложих ъпдейта.[Изображение: 11f963381a90aafe8a6024d1b58976c1.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
#29

При мен дойде преди обяд, на регион България. Не го инсталирах. Сега проверявам, няма го.... Може би дооправят нещо. Christmas

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






#30

Сега забелязах това. Не е Oeimifh, а е Oeimixm. Какво означава това , да не е китайския ром или подобно?[Изображение: b9fd0554fedf1a64790e57867f8fd821.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
#31

(2019-01-05, 10:20:21)Pacogamer написа:  Сега забелязах това. Не е Oeimifh, а е Oeimixm. Какво означава това , да не е китайския ром или подобно?[Изображение: b9fd0554fedf1a64790e57867f8fd821.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Oeimifh е версията на 10.0.6.0 тази си е точно Oeimixm
#32

При всяка нова версия се променят последните две букви.
Първата е версията на Андроид
Вторите две индикират устройството
4-тата и 5-тата са за китайска или международна версия
#33

(2019-01-05, 10:29:20)sokkoban написа:  Oeimifh е версията на 10.0.6.0 тази си е точно Oeimixm

Oeimifh беше и преди 10.0.6.0
#34

И извода е , че няма от какво да се притеснявам?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
#35

10.0.6.0.OEIMIFH
10.0.4.0 OEIMIFH
10.0.1.0.OEIMIFH
9.6.4.0 OEIMIFD
9.5.17.0.OEIMIFA
9.5.13.0.OEIMIFA
9.5.6.0.OEIMIFA

Значи логиката е да се сменят буквите само при повишаване версията на MIUI
9.5
9.6
10
10.1
10.2
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • plamen_k
#36

(2019-01-05, 10:34:45)plamen_k написа:  Oeimifh беше и преди 10.0.6.0


9.5.19.0  - OEIMIFA
9.6.4.0 -    OEIMIFD
10.0.1.0 -  OEIMIFH
10.2.1.0 -  OEIMIXM

Както виждаш често си менят буквите

(2019-01-05, 10:36:45)Pacogamer написа:  И извода е , че няма от какво да се притеснявам?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Като се притесняваш, защо го сложи? Чакай си OTA и ти като някои други и си свиркай
#37

Благодаря.. не съм навътре с нещата и затова. Сега забелязах ,че има промяна в буквите.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
#38

Има ли някой ползващ Xiaomi.eu?Въпроса ми е работи ли му нормално GPS-a?Аз ползвам MiuiPro и при мен нещо не е наред.За каквато и да е навигация локализира но не работи за приложения за прогноза за времето.Проблема се появи преди 5,6 ъпдейта,някъде през ноември.Пробвах последно с 8.12.6 китайски фастбуут ром и иинтерсно,че и там не работеше.Вчера сложих и последен пак китайски 8.12.13 и след това се върнах на Miuipro.Обаче нямах време да настройвам китайския и в момента пак не ми работи нормално,прогнозата автоматично не локализира.Очаквах,че ще се оправи с нов персист макар,че не знам има ли в него неща за gps.Единственото решенение което открих сам за себе си е да се деактивира приложението loction services колкото да е странно,струва ми се важно приложение.Но деактивирам ли го всичко е точно.
#39

С Глобална версия и ром, стоково - никакви проблеми с GPS за сега.
#40

xiaomi.eu няма грижи с тези неща и си локализира нормално в прогнозата за времето
Има разширени настройки за AGPS, които може да се спрат за тест при проблем с GPS
#41

Аз питам за колега с whyred и инсталиран xiaomi eu седмичен.Да потвърди има ли подобен проблем и при xiaomi eu или те го поправят.Защото такъв има както казах и със чистия китайски ром.


Upd.Ами аз си намерих човек с рн5 и еу ром.И той потвърди  времето не локализира автоматично и при него с xiaomi.eu.
#42

И при мен в 90 % от случаите не работи. Много често като го отворя изписва, че времето е спряло. Като не локализира пише, че няма връзка с мрежата въпреки, че реално има. Имам сложени три града да показва на времето, току що ми се наложи да опресня 7-8 пъти докато изпише горе имената им. С whyred и xiaomi.eu съм.
#43

Колеги 10.2.1.0 е ролаут за всички региони. Моля ъпдейтналите за впечатления.
#44

(2019-01-08, 13:35:13)milenorcev написа:  Колеги 10.2.1.0 е ролаут за всички региони. Моля ъпдейтналите за впечатления.
Добре е ъпдейта, усетих по-бързо отключване с пръстовия отпечатък, процентите са вкарани вътре. Батерията си е както преди,дори мога да кажа, че е малко подобрена общо взето всичко е 6!

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Pacogamer за това мнение:
  • HSGeorgiev
#45

И при мен дойде OTA следобеда, интересно, че самия ъпдейт протече по различен начин спрямо преди, след като се изтегли и рестартира ми пишеше на Български да не рестартирам телефона докато зареждаше, защото няма да може да се включи и да изчакам. После на 94,9% фрийзна, последва черен екран и андроид логото както обикновено, включи се и всичко е наред на пръв поглед. Разлика виждам в копчетата на менюто долу и в процентите на батерията, които са вече "вътре". Не знам дали ми се струва, но отпечатъка реагира по-бързо. Изглежда обещаващ ъпдейт, чета и за подобрена батерия, на което се надявам. За сега няма да правя резет, дано няма дрейн. Какво друго се очаква на теория и на практика? Ще споделя повече впечатления по натам, но според мен е крачка напред, слагайте смело!

[Изображение: dsf.jpg]
[-] 2 потребители изказват благодарност на speedemon за това мнение:
  • HSGeorgiev, milenvn
#46

И аз се обнових през OTA. Протече малко различно, както писа и speedemon по-горе.
Въпреки че вече бях чел поста на speedemon, като ми фрийзна на 94% се притесних, защото нали има случай на неуспешен ъпдейт през OTA.
За мен лично в началото най-голяма промяна е различната организация на Security приложението. Преди по различен начин достигах до диаграмите с разхода на енергия по приложения. Наистина по-бързо реагира отключването с фингърпринт скенера, а като че ли и face unlock също. Новите шорткъти в таск менъджера изглеждат доста използваеми.
Смятам смело да обновя и телефона на жена ми.
#47

Някой да подскаже къде се гледат градусите на батерията, че нещо не ги виждам след ъпдейта?
#48

(2019-01-08, 20:37:23)plamen_k написа:  Някой да подскаже къде се гледат градусите на батерията, че нещо не ги виждам след ъпдейта?

В секюрити/батерия но след като изпълниш там някакви задачи,да се оптимизира първо и тогава излизат.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Miro2210 за това мнение:
  • plamen_k
#49

Хм, само при мен ли го няма жеста със задържане в ляво и дясно, който включва следващото приложение?

Edit: вземам си думите назад. В настройките, в менюто Full screen display е по дефолт изключена опцията Go back to previous app. Просто трябва да се включи и жестът си работи отново.
#50

Минах от 4х на ноте5 ,няма такъв тел.посл.ъпдей е the best .батерията е чук.само това с отключването 360 часа отключвал съм 4а 4х нямаше такива часове.руут и gcam и нищо друго
[-] 2 потребители изказват благодарност на go6071 за това мнение:
  • milenvn, suffer
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)