Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор между Huawei Mate 20 и няколко по-бюджетни модела?
#1

Здравейте, дойде време за преподписване към теленор и се колебая между няколко модела:
1. Huwei Mate 20 - фаворит ми е , но няма никакви мнения за него във форума.(за разлика от pro/late версията)
2. Xiaomi mi 8- добро впечатление ми направи , като го разцъках в магазина , но прочетох лоши отзиви за камерата. 
3. Huawei mate 10 pro. - малко остарял модел , но с прилични характерстики.
4. Honor 8 x - също доста ми допадна и е на половин цена , спрямо горните модели. 
Послените 5 години имах samsung glalaxy nexus след което един ужасен huawei p8 lite и последните 2 години съм със samsung j7 От samsung съм повече от доволен , но средният им клас вече изостава доста от конкуренцията и j серията от 2017-18 е доста зле..
Докато за миналия избор ми беше важна батерията сега преоритет са ми камерата и големината на дисплея ( над 6 инача). Ще се радвам на хора ползвали телефоните да хвърлят малко светлина особенно към Mate 20. Благодяря предварително Smile

Samsung Galaxy Nexus /
 Huawei p8 lite/ Samsung j7 2016/ Huawei Mate 20/ Huawei Mate 50 Pro
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей,
От кой колеги, които ползват някой от моделите мога да дам следните им мнения.
1. Мате 10 про е доста добър избор. Добър е във всеки един аспект. Батерия, камера, софтуер. Мейт серията са актуални телефони доста време, това че е изминала една година от пускането му не значи нищо.
2. 8Х е доста по-бюджетен, но е с голям хубав дисплей. Камерата отстъпва на 10 про. Няма бързо зареждане.

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

J серията е ниския клас, не среден. Аз съм за Mate 10 Pro ако ще се пестят пари, или P20 Pro. Иначе ако ти се наливат много пари Note 9 или Mate 20 Pro. Може и среден вариант Mate 20, има жак и много добра батерия, по добра от про и ноута. Просто си реши какво точно искаш защото разликите в цените може да се окажат големи.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#4

До 900 лв ми е бюджета . Инече нямаше да предам Samsung Smile

Samsung Galaxy Nexus /
 Huawei p8 lite/ Samsung j7 2016/ Huawei Mate 20/ Huawei Mate 50 Pro
Цитирай
#5

Ако ще преподписваш точно толкова излиза горе долу Mate 20. Ако не, Mate 10 Pro.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#6

(2019-01-10, 15:10:18)degman написа:  Ако ще преподписваш точно толкова излиза горе долу Mate 20. Ако не, Mate 10 Pro.

Sent from my LM-G710
Стига да го имат наличен. Миналата година какво избиране падна от A1, нямам думи. В сайта обявен, нямали наличност в склада. За друг телефон става дума. Иначе за Mate 10 pro съм и аз.

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

Mate 20 най-добре, ако се вписва в бюджета. Ако не, xiaomi mi 8.
Mate 10 pro си е стар модел вече и най-вероятно ще бъде поддържан по-малко време.
Honor 8x отстъпва по някои неща спрямо другите.
Като цяло за mate 20 се говорят по-добри неща от мейт 20 про, който има доста бройки с дефект в екрана и е малко прехвален, а за цената да не говорим колко е надута.
Цитирай
#8

Mate 20 ми излиза 889 , а mate 10 го нямат в наличност. Разглеждах и htc u12 plus , но и него нямат . Вчера се обаждаха за 3 модела и по магазините също всичко е изчепано.. Уведомиха ми , че са ми изпратили Mate 20 до магазин , но все пак имам време няколко дни да размисля . Очаквам собственици да напишат някакви впечатления, може и в раздела на mate 20/ mate20 pro.

Samsung Galaxy Nexus /
 Huawei p8 lite/ Samsung j7 2016/ Huawei Mate 20/ Huawei Mate 50 Pro
Цитирай
#9

Като си харесва Самсунг какво мислиш толкова.
S8+
Цитирай
#10

Този Мейт 20, заслужава ли си въобще? 6.53 екран на 1080 x 2244 - няма ли да изглежда малко като "Pacman"
Ясно е, че е изгоден, но ми се вижда доста орязан спрямо ПРО-то.
10 Про ми се вижда по-добрия избор, макар и това може би да му е последния голям ъпдейт.
Цитирай
#11

Стига, бе. Телефонът е на година и 2 месеца. аще получава ъпдейти поне още година...

Мейт 20 на мен лично ми харесва много повече като пропорции и размер на екрана. Не обичам тесни и дълги екрани. Мейт 20 про е брутално тесен спрямо 10-ката.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#12

(2019-01-10, 16:23:31)Vi70 написа:  Този Мейт 20, заслужава ли си въобще? 6.53 екран на 1080 x 2244 - няма ли да изглежда малко като "Pacman"
Ясно е, че е изгоден, но ми се вижда доста орязан спрямо ПРО-то.
10 Про ми се вижда по-добрия избор, макар и това може би да му е последния голям ъпдейт.

Всичко над 300ppi е предостатъчно. Mate 20 има 381. По-важно е дисплеят да е ярък и контрастен.
Цитирай
#13

Huawei Mate 20 е най-нов модел, и ще е и най-поддържания, телефона също така е с прилични характеристики, почти без рамки, само отдолу има, голяма батерия, хубава камера, друго какво ти трябва. Взимай го него, Huawei Mate 10 Pro е хубав, но вече е стар, а другите , където са изброени не стават спрямо тия двата, като ще даваш пари, поне ще знаеш, че ги даваш за нещо качествено.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#14

Mate 20 е с по-нов и по-силен процесор... няма какво да гледаш Мате 10 про.
Зимай двайската.
Цитирай
#15

Отзивите ми за Мейт 20 са изключително положителни, още повече, че предния ми тел беше Галакси 9+. Имал съм и 10 про, еволюцията е значителна, заслужава си.
[-] 2 потребители изказват благодарност на dardanov за това мнение:
  • Amilo, Victormihov
Цитирай
#16

Четири дена вече чакам за доставка до магазин накрая ще ми докарат някоя витринна бройка Big Grin Как най -лесно може да се провери дали телефона е работил или е излаган някъде?

Samsung Galaxy Nexus /
 Huawei p8 lite/ Samsung j7 2016/ Huawei Mate 20/ Huawei Mate 50 Pro
Цитирай
#17

Като има кажеш, че ако е с отваряна кутия по-добре да не го пращат. Иначе ако е витринен, предполагам найлончето около телефона няма да е поставено добре или въобще няма да го има.

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#18

Ето как изглеждат мейт 20 телефоните, когато са докоснати за последно от малкото китайче в завода. https://www.youtube.com/watch?v=ZW2ePtM2ZiE
Все пак се консултирай с някой колега, да не би за нашият пазар да идват без целофан.
Цитирай
#19

Вчера взех Mate 20 (запечатан Big Grin) от магазина. Благодаря на всички за мненията и се надявам вторият ми опит с huawei да е сполучлив Smile Предлагам на собствениците на mate 20 да раздвижим малко раздела на телефона, защото там има само 2 коментара и малко и инфо за аксесоари...

Samsung Galaxy Nexus /
 Huawei p8 lite/ Samsung j7 2016/ Huawei Mate 20/ Huawei Mate 50 Pro
Цитирай
#20

Колега доволен ли си от мейта, сподели впечатления си, защото във раздела за мейт всичко е само за про версията.

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)