Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор между Nokia 5.1 Plus, Motorola One и Honor 9 lite
#1

Здравейте,  ще преподписвам и за мен са налични следните оферти:
Motorola One - 330лв, Honor 9 lite - 280лв. И Nokia 5.1 Plus - 300лв. Кой да избера според вас?  Какви са мненията ви?
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако си привърженик на чистия Андроид и актуални ъпдейти - Motorola или Nokia.

 
Цитирай
#3

Ако искаш телефон с чист Android, който е копие на iPhone X, си вземи Motorola. Ако искаш телефон с чист Android, си вземи Nokia 5.1 Plus. Huawei Honor 9 Lite ти не трябва. :Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#4

Huawei/Honor смартфоните си получават актуализации редовно. Motorola One е по-скъп, защото е по-нов. И той, и Nokia-та са с HD+ дисплей и огромен ноч, което не е много актуално към 2019-та година. Honor 9 Lite e с Ful HD+. Откъм производителност нямат голяма ралика, но Nokia 5.1 Plus е най-добра. Ако искаш да правиш що-годе приятни снимки - Honor-а или Nokia-та. Зависи на какво държиш.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#5

Колегата ако има възможност, нека погледне P Smart 2019 и Honor 8X - съответно са 370 и 380 лева.
Цитирай
#6

VI 70 - разгледах и двата телефона, цената ме устройва, не съм ги споменал умишлено предвид големите им размери - над 6 инча са.
Herus - защо да не са актуални дисплеите, тъй като не съм запознат?
P. S. В момента съм с honor 8 lite, но се налага смяна, защото батетията започна да пада за часове след 2г. употреба. В него единствено камерата не задоволи предпочитанията ми.
От изброените телефони държа главно на хубава камера и голяма батерия,но нямам наблюдение над телефоните. Ако някой използва такива, би ли споделил впечатленията си?
Цитирай
#7

Ако оператора ти предлага по принцип Xiaomi Redmi Note 5 взимай него. Цената е долу-горе същата, а е по-добър от всички изброени във общо взето всички аспекти - батерия, камера, дисплей, процесор и няма конкуренция като цяло за тези пари. Всеки друг от тея модели е компромис - я дисплей, я камера, я батерия, я процесор. Единствения му недостатък е размера, все пак си е 6 инчов релефон,въпреки че е сравнителн компактен заради издължения си дисплей.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#8

Forsi - предлагат ми от Шаоми следното:
Xiaomi Redmi Note 4 64GB-310лв.
Xiaomi Mi A2 Lite - 320лв.
Цитирай
#9

Пълен фарс, както обикновено.
Redmi Note 4 вече не се произвежда, а Note 5 64 GB е по 360-370 лв чисто нов, без никакви договори по онлайн магазините като Skyfon. Mi A2 Lite не е лошо моделче с отлична батерия, но отстъпва като камера и е безмислено да даваш кажи-речи същите пари за него. Според мен вземай един нов Note 5 от онлайн магазин и не се занимавай с тея смешници.Аз моя го взех от Smartfonbg.com за около 370 лв с пълен неразпечатан комплект , SkyFon е на същия собственик и там цените са същите.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#10

(2019-01-11, 08:26:13)qnkoqnko написа:  VI 70 - разгледах и двата телефона, цената ме устройва, не съм ги споменал умишлено предвид големите им размери - над 6 инча са.
Herus - защо да не са актуални дисплеите, тъй като не съм запознат?
P. S.   В момента съм с honor 8 lite, но се налага смяна, защото батетията започна да пада за часове след 2г. употреба. В него единствено камерата не задоволи предпочитанията ми.
От изброените телефони държа главно на хубава камера и голяма батерия,но нямам наблюдение над телефоните. Ако някой използва такива,  би ли споделил впечатленията си?

Защото са HD+ и не предлагат достатъчно добра детайлност. Онър-а е Full HD+, който е много по приятен за окото.

(2019-01-11, 08:43:44)Forsi написа:  Ако оператора ти предлага по принцип Xiaomi Redmi Note 5 взимай него. Цената е долу-горе същата, а е по-добър от всички изброени във общо взето всички аспекти - батерия, камера, дисплей, процесор и няма конкуренция като цяло за тези пари. Всеки друг от тея модели е компромис - я дисплей, я камера, я батерия, я процесор. Единствения му недостатък е размера, все пак си е 6 инчов релефон,въпреки че е сравнителн компактен заради издължения си дисплей.

Определено камерата в Note 5 AI е компромис. Иначе е много добро предложение.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#11

Защо пък да е компромис? За момента друго по-добро в този клас (под 400 лв.) едва ли може да намериш, още по-малко при евтините Huawei-чета и Нокии. Големите пиксели, светлата бленда и рафинирания HHT режим вършат много добра работа при нощни снимки. За който не вярва ето малко снимки на нощна София от вчера, както и малко дневни. 
https://imgur.com/a/Q0pW4rA

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#12

Не изглежда зле тази снимка, но съм забелязал, че много изкривява хора и животни. Не е достатъчно само да събира светлина.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#13

Благодаря на всички за отговорите и мненията. В крайна сметка успях да договоря продажба на статия апарат и бюджета ми се вдигна малко до към 420-430лв. Предлагат ми Huawei P20 Lite за 410лв и смятам да взема него. Другия вариант ми е Nokia 7,1 - 430лв. Държа апарата да не е голям затова се спирам на тях. Разгледах ги в магазина, но някак си чистия андроид ми идва малко постен, а опциите на камерата на Нокията малко странно групирани. Вероятно ще е спра на p20lite, предвид факта, че предишните ми два апарата са huawei и honor.
Цитирай
#14

Снощи се заиграх с Нокия 5,1 и останах очарован от всичко освен камерата .... Екрана е страхотен(на слънце не мога да кажа все още), софтуера работи гладко и приятно бързо, усещането за качествена сглобка е на лице.

Виждам, че 7,1 има обновяване до Пай, което си е предимство за мен. Малко по нов модел от P20 Lite, което дано означава по късно спиране на поддръжката. Камерата му снима видео до по висока резолюция ако това е в +. Стъклото си го обявяват Горила 3.

Аз съм за 7,1. Кат оцяло по ми харесва....

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#15

Взимай P20 lite.
Цитирай
#16

Виж и Huawei P Smart, ако искаш да ти останат пари, с които да почерпиш. P20 Lite е почти идентичен като размери и са с еднакъв процесор и батерия. Понеже искаш и хубава камера, ще ти кажа, че P20 Lite става само за селфита и прилични снимки на дневна светлина. Нищо повече. P Smart прави доста приятни снимки, стига да не снимаш в пълен мрак. Ако не ти харесва като вариант и трябва да избираш между 7.1 и P20 Lite, бъди сигурен, че Nokia-та е по-добър избор.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#17

Оказа се, че договорът ми изтича чак март месец, така че имам още време да мисля. Благодаря ви за отговорите. Реших да изчакам до март, като се надявам тогава да имам по-голям избор. Последно разгледах p20lite и прочетох темата във форума за него. Неприятно съм изненадан от факта, че батерията падала много бързо. Допълнително искам да попитам каква е разликата между процесорите cortex a73 и а53 и дали е съществена? Като графика mali или adreno е по-добър вариант? И освен мегапикселите на камерата, как да разбирам другите полазатели - f. итн. - повече ли е по-добре или по-малко?
Цитирай
#18

А73 е по-нов, по-висок клас е и е доста по-производителен. "F" показва количеството светлина, което достига до сензора. Колкото по-ниско число е, толкова по-добре.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)