Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 7/Note 7 Pro с 48 MP камера- покупка, магазини и цени
#51

Какво значи да потърси банер?Искам да поръчам модела с DHL как се процедира?

Изпратено от моят XT1650 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#52

Банер е нещо такова в описанието:
[Изображение: HTB1OB6gc6fguuRjSspk5jXchpXax.gif]
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Wild bear
Цитирай
#53

Виж в първия пост на темата, дал съм линк към двата търговеца с такъв банер- Голдуей и Ми глобал сторе. Поръчваш от някой от тях и отбелязваш доставка с DHL + 27 долара.


Цитирай
#54

Търговците са 3:

Xiaomi Mi Store
https://s.click.aliexpress.com/e/bxBcfq28
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#55

Явно още един от тях е започнал да предлага опцията Smile


Цитирай
#56

От много време е, но винаги е бил нв сянката на другите два.
Обикновено следя и този какво пуска директно от франция:

Xiaomi MC Store
https://s.click.aliexpress.com/e/crPAOu8g

И остава Zealer-a със склада в Италия дето малко послъгва за наличности и много се бави
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • ronnie72
Цитирай
#57

Да споделя как се движи моята поръчка: на 4-тия ден Голдуей най-после дадоха тракинг номер. Първият ден нищо не показва, не се стряскайте, това е нормално Smile В края на вторият ден вече има движение по тракинга, информацията изглежда по този начин:
  • Received by line-haul
    2019-01-25 09:22:42 [GMT+8]
  • Outbound in sorting center
    2019-01-25 09:22:42 [GMT+8]
  • Order information received by carrier
    2019-01-25 09:22:35 
  • Inbound in sorting center
    2019-01-25 04:52:44 [GMT+8]
  • Accepted by carrier
    2019-01-25 04:22:44 [GMT+8]


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • onyx_82
Цитирай
#58

Някой по-запознат с banggood ? Твърдят, че има нов метод на доставка EU priority line, който заобикаля митница. За разлика от Алиекспрес, доставката е 4-5 долара, вместо 27-30. Но пък самият телефон е по-скъп, така че единствено има смисъл, ако имате купон за отстъпка.

Xiaomi Redmi Note 4

Xiaomi MI 9 SE
Цитирай
#59

Аз лично ги избягвам, именно защото цените на телефоните са по-високи от Алиекспрес. Тази EU priority line е без митница, но дали дават 100 % гаранция, както в Алиескпрес с "DHL express for EU"  не знам.

Моята поръчка от Голдуей е напуснала Китай в петък през нощта:
  • Departed country of origin
    2019-01-25 23:30:00 [GMT+8]
  • Shipment accepted by airline
    2019-01-25 09:22:42 [GMT+8]
Като цяло много добре- поръчан в неделя, за 5 дни вече е извън Китай, някъде по европейските летища. Това при положение, че имаше над 150 висящи поръчки само за този телефон и при този търговец. Явно са ускорили работата с обикновената поща. Колега писа, че е получил Редми Ноте 5 за 12 дни след поръчката в Габрово. Дано и при мен дойде за същото време.


Цитирай
#60

(2019-01-26, 15:56:37)AvEnGeR написа:  Някой по-запознат с banggood ? Твърдят, че има нов метод на доставка EU priority line, който заобикаля митница. За разлика от Алиекспрес, доставката е 4-5 долара, вместо 27-30. Но пък самият телефон е по-скъп, така че единствено има смисъл, ако имате купон за отстъпка.

Ползвах същата доставка EU priority line от Gearbest за Mi Mix 3. Всичко беше точно с доставката, с изключение на 25 дни чакане . Изпратен бе  до Лайпциг, и с DHL до София. Рапидо го доставиха на адрес.
Цитирай
#61

Колеги, от утре (29.01) започва китайската нова година. Магазините ще работят онлайн, но всички поръчки през периода ще бъдат шипнати след 11.02.  Оглеждайте се за намаления през този период, само тогава си заслужава чакането [Изображение: smile.png]


[Изображение: 15187366.png]


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#62

И аз чакам намаления за да поръчам един note 7 с Dhl, но е жалко че няма global версия.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#63

Глобалната версия винаги излиза по-късно. Да не забравяме, че самия телефон беше представен преди няма и 20 дни. Така че още малко търпение  Smile


Цитирай
#64

А ако поръчам китайска версия, има ли вероятност да дойде с някой сготвен ром и да го брикна.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#65

Винаги има шанс от брик, особено ако не знаеш какво правиш
Цитирай
#66

Пише че е с инсталиран ром.Дефекто няма да получавам ъпдейт Ota.[Изображение: ad9c5a0c4c8dac95896feb180eea6348.jpg]

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#67

В момента има само китайска версия с китайски ром и езици- английски и китайски. Може да си го ползваш и така, Google Play store се инсталира без проблем от вградения маркет на Xiaomi. Разбира се, може и да отключиш буутлоадъра и да инсталираш глобален ром или xiaomi.eu, когато се появи. Процеса евентуално може да доведе до проблеми, препоръчва се добре да се прочете преди това за процедурата.

Тук колегата suffer е обяснил прекрасно разликите между китайската и глобална версия: Пътеводител- коя версия да изберем при поръчка от Китай


Цитирай
#68

Само да вметна, че от около седмица има мултиезичен къстъм РОМ от Xiaomi.eu - stable. Естествено, направен на базата на китайския стабилен. Дори намерих и китайски TWRP за Note 7. Което ме навежда на мисълта, че би трябвало след отключване на буутлоудъра без особени проблеми и рискове да се флашне с eu ROM.
Чакам да се появи повече инфо за процедурата, засега няма почти нищо написано, но и това ще стане.
Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
[-] 2 потребители изказват благодарност на kyosev за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай
#69

(2019-01-28, 18:46:35)milenvn написа:  Колеги, от утре (29.01) започва китайската нова година. Магазините ще работят онлайн, но всички поръчки през периода ще бъдат шипнати след 11.02.  Оглеждайте се за намаления през този период, само тогава си заслужава чакането [Изображение: smile.png]

Вчера и днес не намирам намаления. А вие?
Цитирай
#70

Аз също, но цената на телефона си пълзи по план надолу- 3/32 Гб вече е 175 долара, а 4/64- 209 американски пари.

Междувременно тази нощ моята пратка е пристигнала на летище София, премина успешно митница ( SOFIA LC/AO ) и утре я очаквам в пощенската станция! Абсолютен рекорд за всички времена, откакто пазарувам от Китай- за 10 дни във България с обикновена поща! Друг колега също спомена, че е получил поръчката си за 12 дни в Габрово, така че определено обикновената поща е много ускорена!

Очаквайте първото потребителско ревю на телефона, много реални снимки и лични впечатления само тук, в най-големия форум за мобилни технологии в България- Андроид БГ! На линия съм за вашите въпроси колеги!


[-] 8 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • KenLii, Kiridedra, Mcl, muggs, Rio, suffer, Wild bear, Гeoрги
Цитирай
#71

Да, и при мен имаше рекорди от Алито с обикновена поща, пристигнаха ми две сравнително големи пратки за по 8 и 9 дни съответно. Иначе твоята пратка ще е в пощенската станция в други ден мисля, не утре. Кажи после дали съм прав...

П.П. Не е лошо леко да редуцират емоционалността и прочувствения тон в постовете...

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#72

Възможно е, ще видим утре. В момента пратката се намира в разпределителния център на Бг пощи 1900 РСЦ СОФИЯ, не виждам причина тази нощ да не я натоварят за моята пощенска станция.


Цитирай
#73

И е заобиколил митницата? От кой продавач го купи?
Цитирай
#74

Виж назад в темата, писал съм- Голдуей.

Естествено, че ще заобиколи митницата. Над 3/4 от пратките минават без никакъв проблем. Разбира се, това не означава, че точно вашата няма да я спрат, винаги си имайте отделени настрани стойноста на ДДС + 15 лв. за пощата, да не си губите времето в митницата. След това спокойно можете да продадете телефона в olx на колкото ви е стъпил и да си поръчате отново- тактика използвана от мой колега, запален по онлайн пазаруването и честите смени на телефони.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#75

(2019-01-30, 22:10:48)milenvn написа:  Възможно е, ще видим утре. В момента пратката се намира в разпределителния център на Бг пощи 1900 РСЦ СОФИЯ, не виждам причина тази нощ да не я натоварят за моята пощенска станция.
Това е различно. Понеже при мен няколко дни стоя с надписа Sent item to domestic location, Sofia и реших, че и при теб още е така. Да, утре ще дойде.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)