Анкета: Необходимо ли е според Вас да излизат по толкова много модели годишно? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Прекалено са много 20/30 модела
16.24%
19
16.24%
Да, може и още
6.84%
8
6.84%
Нормално са 20/30 модела
3.42%
4
3.42%
По 1 модел от нисък, среден и висок клас са достатъчни
30.77%
36
30.77%
По 2-3 модела от нисък, среден и висок клас са достатъчни
29.91%
35
29.91%
За мен няма значение
12.82%
15
12.82%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Необходимо ли е според Вас да излизат по толкова много модели год?
#1

   AndroidBG ви пита...


"Необходимо ли е според Вас да излизат по толкова много модели телефони от дадена марка за година?
Например, Samsung са с над 20, а Huawei с над 30 и т.н. за 2018 г."


[Изображение: Which-upcoming-device-most-excited-MWC2017.png]

По идея на pepy1
Цитирай
Аксесоари
#2

Според мен е напълно достатъчно по един модел от нисък, среден и висок клас от всяка марка. Иначе много се разводнява пазара.

LG Optimus L9 II (4.4.2)Lenovo VIBE P1 Pro (P1a42) > Xiaomi Redmi 5+ 4GB/64GB
Цитирай
#3

Според мен един бранд трябва да вади не повече от два модела на година,като единия да е флагман а другия лайт версия!
Цитирай
#4

За мен също по 1 модел от нисък,среден и висок клас са достатъчни! Според мен по този начин могат да слагат повече новости на новия модел, както и да имат повече време за изпитания на продукта, за по голямо удоволетворение на клиентите с безпроблемната им работа.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#5

За мен по 2 модела от всеки клас е достатъчно. Ще дам пример с моделите на Самсунг.
Note - 1 модел от най-висок клас, с последен хардуер и 1 модел със същата големина на дисплея, но по-евтин хардуер, по-ниска резолюция на дисплея (може и да е LCD), но без да махат писалката.
Galaxy S - 1 модел със същия хардуер като Note, но по-малък дисплей, без писалка и 1 модел с по-слаб хардуер, по-ниска резолюция на екрана.
Galaxy A серия - 1 модел с голям и 1 с малък екран са достатъчни, като естествено хардуера ще е за ниския клас и на двата.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#6

За мен флагман, средняк и бюджетка през 6 месеца са перфе!
[-] 1 потребител изказва благодарност на GH0STFACE за това мнение:
  • Forsi
Цитирай
#7

Според мен е нормално производителите да изкарват по само един телефон на 3 години !
И в този модел да изпипат всичко, а не да бързат за печалби и да се надпреварват ,предлагайки толкова често почти еднакви модели, които са минимално подобрени спрямо миналогодишните им флагмани.
Цитирай
#8

^ Всички искаме нещо наистина ново и различно, но ако в такъв времеви диапазон излизат, то ще струват сигурно поне 5000лв.

Кажи речи, телефоните са достигнали своя връх и няма кой знае какво ново да се сложи. Затова си играят с дизаина, някакво(уж) подобрение в производителност, камерите ги развиват с леки темпове - всичко това с цел стокооборот.

Мисля че един наистана стабилен флагман е достатъчен за година.
Може би, два апарата от среден клас, като единия може да е ориентиран към към висок клас.
Също така и два бюджетни, като единия пак ориентиран към среден клас.
Така ще има за всеки понещо, а догодина ще ни поднесат следващата лъжичка "иновации", за която да си дадем парите.
Цитирай
#9

Все повече хора не намират смисъл да хвърлят по 2-3000 лв за телефон. И то всяка година!
Сега тия китайци ще направят работата.
Мисля,че наближава краят на колосалните печалби от пренадути цени.
Каквото спечелили, спечелили.
Китайците ще свалят рязко цените, а в същото време ще вдигнат много конкуренцията, разклащайки всичко.
Мисля,че така ще свалят цените и нещата ще се успокоят, идвайки си на мястото.

Тия нисък/среден клас апарати са абсолютно ненужни безсмислици!
Тийн модели, младежки, не знам си кви-пълни глупости.
Устройствата не трябва да имат никакви недостатъци или компромиси.
Трябва да са съвършени!
За тези пари трябва и потребителите да вдигнат летвата и да изискват много , а не само да се радват на всеки подхвърлен нов модел за "само" 2500 лв като прасета на ярма.

*ярма-смлян зърнен фураж, който се дава смесен с вода на животни като прасета например.
Цитирай
#10

(2019-01-15, 19:55:02)greensmoke7777 написа:  Тия нисък/среден клас апарати са абсолютно ненужни безсмислици!
Тийн модели, младежки, не знам си кви-пълни глупости.
Устройствата не трябва да имат никакви недостатъци или компромиси.
Трябва да са съвършени!
За тези пари трябва и потребителите да вдигнат летвата и да изискват много , а не само да се радват на всеки подхвърлен нов модел за "само" 2500 лв като прасета на ярма.
Да, всяка компания да вади по 1 апарат от 2000+ лв. и половината, че и повече да се върнем на домашни телефони! А може и по пощата писма да си пращаме, от Асеновград до Пловдив ще пристигне за 3 дена... Или да взема и на баба си, която ползва само зелената и червената слушалка телефон от 2000 лв. за да може да се чуваме? А ще ти хареса ли всички автомобилостроители да произвеждат само по 1 автомобил с един единствен двигател, или в магазина да има само бял хляб? А да правят само един номер обувки, примерно 44 номер?


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 2 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • BGDropche, OliQueenBG
Цитирай
#11

Ами много по-добре ще е всяка компания да вади един изпипан телефон на всеки 3 години за 2500 лв, отколкото, както сега, всяка година да вадят еднакви за по 2500!

(2019-01-15, 20:24:18)vargala81 написа:  Или да взема и на баба си, която ползва само зелената и червената слушалка телефон от 2000 лв. за да може да се чуваме?

За 3 години цените ще са паднали до повече от достъпно ниво.
А и като искате устройство тип "ало-ало" с червена и зелена слушалка-за какво ти е смартфон??? 
Има един милиард по-стари модела ,дето ще ти свършат работа!
Ти лаптопа само за фейсбук ли го ползваш?
И още ли има хора, които си мислят,че смартфонът е само и единствено за телефонни разговори ?
До години най-вероятно разговорите ще са с холограмни изображения, ние още зелени и червени слушалки обсъждаме.
Баба ти ще си вземе не такова устройство с един милиард и 900 милиона функции, а по-обикновен телефон от 50-60 лв.
Дядо ми например не ще да чуе за смартфони и ползва Нокиа с фенерче, не си е купил Note 9, само щото "има свободното и демократично право" да си купи и "кой съм аз да го съдя какво ще купува", ако си мислиш това.
Цитирай
#12

Принципно и мен ме дразнят десетките объркващи модели с почти еднакви характеристики, но този похват позволява гъвкавост в този свиреп пазар с убийствена конкуренция. Бюджетните непретенциозни но конкурентноспособни модели, продаващи се с милиони и достигащи до всяка една група потребители са гръбнакът на една компания и в общия случай именно те са основният източник на приходи, които в последствие да се реинвестират в R&D и съответно в производството на флагмани. Именно липсата на конкурентноспособни бюджетни предложения, които да поддържат един здравословен приход е това, което закопа навремето НТС и което един ден ще застигне и Apple, защото единия маркетинг и егоцентризъм няма вечно да държи на повърхността все по-отслабващите им продажби. Китайците като Huawei и Xiaomi навреме усетиха тази закономерност и заслужено бележат нечовешки темпове на ръст напоследък.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
[-] 3 потребители изказват благодарност на Forsi за това мнение:
  • , BGDropche, fifth_root
Цитирай
#13

Според мен по един модел от нисък, среден и висок клас са достатъчни. Като оптимален вариант ще е по два модела от всеки клас. Така с два модела от даден клас ще обхванат всички нужди на потенциалните си клиенти.
Цитирай
#14

То и без това при колите от модел с 7-8 двигателя не повече от 2 излизат сполучливи, останалото се реди по списания и класации "най-лоши двигатели за еди коя си година" /скоро четох подобни статии/.
Но с колите сравнението не е точно, защото там никнат нови и нови еко изисквания, обновяват се моделни гами и т.н. Особено при тези с дизелите.

Те са друга тема. Тук говорим за модели смартфони. Според мен са достатъчни по 2-3 модела от нисък, среден и висок клас. Нека има избор, но нека и не се разводняват толкова много. Пак е по-добре, преди години си спомням, че само S2 имаше десет варианта, HTC вадиха през ден и т.н. В същото време Sony Ericsson имаха точно това, за което говорим - Arc (високия), Neo (средния) и Mini (ниския). И две насочени към бизнеса и игрите Neo Pro и Xperia Play. Това ти е гамата. Друго не ти трябва. По същото време Samsung и HTC се утрепаха да пускат през ден модели. Сега пак някак е добре. Но примерно Xiaomi имам чувство, че бълват постоянно, не мога да ги различа моделите им, Vivo и Oppo по същия начин - през ден нов модел. Huawei и те попрекалиха с бройката май, колкото и да ги харесвам.

Абе нека има избор пък...
Цитирай
#15

Всъщност бълването на модели с малки разлики е пазарна стратегия. Целта е насищането на пазара във всички възможни ценови категории. Добавяте стабилен бюджет за реклама и готово. Никой няма нужда от толкова много еднотипни модели, докато маркетолозите не промият мозъците и не убедят хората в обратното.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 2 потребители изказват благодарност на valkov2 за това мнение:
  • hsgrgs, megatone
Цитирай
#16

Споделям мнението на valkov2.Наистина е прекалено да пускаш 3-4 модела с едно и също име за основен модел и някакви букви за ревизия за минимални различия!
Цитирай
#17

Напълно безмислено...Купих си декември Samsung S9 - 90 процента нефункционален! Напъхали му всевъзможни екстри, а за телефон не става! Никакъв обхват в чужбина и извън градовете, никакъв обхват на уифи.Продадох го на 1/4 от цената след 1 месец мъки.
Купих Нокия 7 плюс-( среден клас) - същата бангия- поне по 3 рестарта на ден, звука слаб, два пъти се случва да лягам на 100 процента батерия и да не ме буди алармата защото батерията на сутринта е паднала.Разкарах я и нея.
Е...ще си ползвам старият уанплюс докогато издържи.
Не мога да разбера само едно - за какво лъжат хората всяка година, като нищо ново не излиза? При S9-ката единствения плюс в сравнение със стария ми телефон беше по-силния звук.Във всяко едно отношение беше по-зле!
Да бъда откровен вече ме е страх да си хвърлям парите на вятъра.Трябва да си купя нов телефон, а не знам какъв.Във абсолютно всяка марка и модел нещо куца яко.Пускат се някакви безумни тестове, бенчмаркове, а основните функции, като обхват, блутут куцат.

Отправлено с моего ONEPLUS A3003 через Tapatalk
Цитирай
#18

екстра си е, преди 4 месеца си взех p20 pro, сега ще си взема p30 pro Smile щом излизат значи се купуват

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#19

От едното не следва другото, като залежат и не се купуват, ги дават за по левче с програма! Поне родните оператори.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#20

За нас потребителите е необходимо.По този начин всеки сам може да реши, кога и какво да си купи.
На този етап съм доволен собственик на Samsung S8+. Това, че нямам последния модел телефон не ме прави нещастен.
Цитирай
#21

(2019-03-29, 17:24:48)pepy1 написа:  От едното не следва другото, като залежат и не се купуват, ги дават за по левче с програма! Поне родните оператори.

покажи ми кой флагман е залежал и го дават за левче, ще вземе 10 с 10 различни абонамента

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#22

Къде съм написал, че става въпрос за флагмани? Темата не е за флагмани конкретно. Моя е грешката, че не сложих левче в кавички! Като цяло до 10ина лв в брой застояла стока с план и договор за 2 гони се намира.На прима виста:
https://www.a1.bg/ustroystva/smartfoni/s...ria-x.3160
https://www.a1.bg/ustroystva/smartfoni/s...-2016.3224
https://www.a1.bg/ustroystva/smartfoni/lg/k4-2017.3299
https://www.a1.bg/ustroystva/smartfoni/m...to-e4.3492
Не правя реклама на оператора, тъй като отдаааавна не съм им клиент. Онлайн са изчерпани, но в офис винаги могат да ти доставят от друг такъв, ако няма наличен в този дето проверяваш. Преди около 2 гонини, предлагаха на жена ми /тя е на А1/ самсунг някакъв/не помня модела/ с 4 гб памет и еднократно плащане от 4 лв с 2 годишен план, м/у новата карта и нейната безплатни разговори. Ми пропуснахме!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#23

е, извинявам се тогава, аз подобни телефони дори не ги забелязвам в магазина нови, та какво остава след 2 години

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#24

Аз също гласувах, че е по-добре да има по един модел от трите класа нисък, среден и флагман, но се сетих, че не всички хора харесват да носят или ползват лопати. Така, че според мен, ще е най-добре да вадят по два телефона от всеки клас, като единия да се води “компакт”.

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
Цитирай
#25

(2019-03-30, 18:59:18)Ванkата написа:  Аз също гласувах, че е по-добре да има по един модел от трите класа нисък, среден и флагман, но се сетих, че не всички хора харесват да носят или ползват лопати. Така, че според мен, ще е най-добре да вадят по два телефона от всеки клас, като единия да се води “компакт”.
Да, така е. Много искам да взема + вариантите на Самсунг или ПРО на Хуауей, но ми идват прекалено големи и взимам обикновените версии, които за жалост са орязани от някои екстри.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)