Анкета: Необходимо ли е според Вас да излизат по толкова много модели годишно? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Прекалено са много 20/30 модела
16.24%
19
16.24%
Да, може и още
6.84%
8
6.84%
Нормално са 20/30 модела
3.42%
4
3.42%
По 1 модел от нисък, среден и висок клас са достатъчни
30.77%
36
30.77%
По 2-3 модела от нисък, среден и висок клас са достатъчни
29.91%
35
29.91%
За мен няма значение
12.82%
15
12.82%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Необходимо ли е според Вас да излизат по толкова много модели год?
#26

Според мен не е необходимо да се бълват толкова телефони. По-добре по-рядко и с по-дълга поддръжка. Производителите са влезли в някаква матрица и нямат спиране. Но всички знаем, че сме консуматорско общество и все търсим нещо ново, макар и почти същото като старото. Постоянно излизат модели и моделчета, загубваме се в информацията. Така ще бъде, искаме или не искаме...

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай
Аксесоари
#27

За мен е най-важен срока на поддръжка на съответния модел, поне 3 години за висок клас и 2 за среден и нисък клас.
Като брой модели 1флагман(с компактна версия като при Sony) два среден клас и 1 бюджетен на година, не повече, за да има адекватна софтуерна поддръжка.

SONY XPERIA Z2+Z3,Huawei P9+P10Plus+Mate30Pro
Цитирай
#28

Колкото повече, толкова повече, както казва Мечо Пух.
Цитирай
#29

(2019-06-04, 22:33:55)anatol06 написа:  Колкото повече, толкова повече, както казва Мечо Пух.

Казал Мечо Пух и умрял от свръхдоза.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#30

По 1 модел от нисък, среден и висок клас са достатъчни. Важното е да са изпипани докрай. А то иначе какво се получава - като започнеш да си избираш смартфон и започнеш да ги сравняваш - може да загубиш ден, два и ставаш разноглед.

Samsung Pocket (GT-S5300); Android 2.3.6; Samsung Galaxy S3 Neo (GT-I9301 I), Android 4.4.2; Samsung Galaxy J7 2017 (SM-J730F) Android 8.1; Samsung Galaxy A52S 5G Awesome Black Android 12 One UI 4.1
Цитирай
#31

Аз мисля, че 4 са достатъчни на година от марка - нисък клас, среден клас, висок клас компактен, висок клас голям екран. Само че различните компании си имат различни стратегии. Докато компании като Oneplus и Apple правят по 2-3 модела на година и то все във високия клас, то компании като Xiaomi, Samsung и др. правят по много повече модели на година. Някои от тях таргетират различни пазари, докато от други правят по няколко подобни модели, за да обхванат повече хора. Например Xiaomi A2 и A2 Lite - единият има по-добра камера, но другият има по-добра батерия; единият няма ноч, другият има ноч и т.н. В началото като видях тези два модела се чудех защо не са направили един модел, който да е комбинация от двата и да бъде реално по-добър. С този подход явно са преценили, че ще продадат повече. И затова Xiaomi и Samsung главно бълват много модели, които са близки един до друг. Другата причина да се направят две устройства е, че за следващата година имаш две устройства, които ще подобриш, а не едно. И това, което сега си могъл да направиш в едно, догодина ще ти донесе две устройства, много по-близки едно до друго, но даващи по-голям пазар. Специално за Xiaomi - те нямат маркетинг. Техният маркетинг е именно в бълване на много устройства, които специално в огромна страна като Индия покриват всички финансови възможности. След всяко излизане се появяват ревюта из нета (Ей колко евтино, пък колко добро и т.н.), които де факто рекламират марката без пари.
Цитирай
#32

Според мен - не, достатъчни са 3-4 модела годишно.

 
Цитирай
#33

Добре ще е всяка марка по три модела-нисък,среден и висок клас.Но пък компаниите имат залежали дисплеи,рам памети...Не при тях де,при доставчици и производители.Китайците слагат снапдрагон....самсунг залитат и слагат медиатек.
Цитирай
#34

Колкото повече има варианти за едно решение, толкова е по-добре според мен.

 
Цитирай
#35

Нека има разнообразие, за да може всеки да си направи най-добрия за себе си избор. Нормално е различията в моделите на коя да е марка да са основно козметични или несъществени в определен ценови сегмент, но за всеки влак си има пътници.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)