Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Времето се изниза бързо и вече започва да се говори за следващата версия на MIUI.
Първата некитайска статия по въпроса е от gsmarena:

https://www.gsmarena.com/xiaomi_kicks_of...-35022.php



MIUI 10 e достъпен за близо 30 устройства и са малко останалите без този ъпдейт, но Xiaomi вече гледа напред към следващата версия.
[Изображение: gsmarena_002.jpg]

основно се залага на скоростта и лесното използване на устройството.
Очакваме повече информация и може да обсъждаме тук всяка информация, която намерим
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • gyural
Цитирай
Аксесоари
#2

Oще една малко по-пълна статия:

https://www.gizchina.com/2019/01/11/xiao...n-its-way/
Цитирай
#3

Дали ще има подръжка на rSAP протокол?
Цитирай
#4

Списък на мобилните устройства, които през 2019-та година ще се обновят до фирмения потребителски интерфейс MIUI 11: 
 Rеdmі Рrо
 Rеdmі 4А
 Rеdmі 4Х
 Rеdmі 4
 Rеdmі 5А
 Rеdmі 5 Рluѕ
 Rеdmі 5
 Rеdmі 6А
 Rеdmі 6
 Rеdmі 6 Рrо
 Rеdmі Ѕ2
 Rеdmі Nоtе 4
 Rеdmі Nоtе 4Х
 Rеdmі Nоtе 5А
 Rеdmі Nоtе 5
 Rеdmі Nоtе 6 Рrо
 Rеdmі Rеdmі 7А
 Rеdmі 7 Рrо
 Rеdmі Рrо 2
 Мі 5Х
 Мі 5Ѕ
 Мі 5Ѕ Рluѕ
 Мі 6
 Мі 6Х
 Мі 8 Lіtе
 Мі 8 ЅЕ
 Мі 8
 Мі 8 Рrо
 Мі 8 Ехрlоrеr Еdіtіоn
 Мі Міх
 Мі Міх 2
 Мі Міх 2Ѕ
 Мі Міх 3
 Мі Міх 3Ѕ
 Мі Мах
 Мі Мах 2
 Мі Мах 3
 Мі Мах 4
 Мі Nоtе 3
 Мі 9
 Мі Раd 3
 Мі Раd 4
 Мі Раd 4 Рluѕ
Списък на устройствата, които няма да получат това обновяване:
 Redmi 1S
 Redmi 2
 Redmi 3
 Redmi Note 3
 Mi 2
 Mi 3
 Mi 4
 Mi 5
 Mi Pad
 Mi Pad 2

 Източник: >>>>>>

 
[-] 13 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • airbus, bobiwan, dap, gyural, hapi6, iwan33, Monipeev, nedko1999, niksanvn, Pacogamer, sokkoban, suffer, Victormihov
Цитирай
#5

Греша ли или в този списък има и устройства, които още не са обявени?

Redmi NOTE 2 Prime MIUI 8 Dev ----> Redmi Note 5 AI 4/64 Black MIUI 9 ----> Mi11 8/256 MIUI 13 ----> Redmi Note 5 AI 4/64 MIUI 12
Цитирай
#6

Не не грешиш. Въпросните устройства са или вече в производство или в последен стадий на разработка.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай
#7

Също така kaldata не е най-добрия източник и няма гаранция дали се говори за глобална или китайска поддръжка.
Като обявят излизането на 11ката ще се види със сигурност. Сега може да се напише всичко. Според мен ми 5 ще получи 11. Не може ми 4 да се поддържа 4 години, а ми 5 само 2-3.
Останалите са с максимум Андроид 6, което е по-логична причина да бъдат изключени от списъка
Цитирай
#8

Нещо в списъка не виждам къде е pocophone.
Цитирай
#9

(2019-01-21, 14:30:49)anatol06 написа:  Нещо в списъка не виждам къде е pocophone.
Хахаха, и ти ли мина в нашия клуб "оризчо", плю плю по xiaomi ама разбра от къде изгрява слънцето

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#10

(2019-01-21, 10:23:02)suffer написа:  Също така kaldata не е най-добрия източник и няма гаранция дали се говори за глобална или китайска поддръжка.
Като обявят излизането на 11ката ще се види със сигурност. Сега може да се напише всичко. Според мен ми 5 ще получи 11. Не може ми 4 да се поддържа 4 години, а ми 5 само 2-3.
Останалите са с максимум Андроид 6, което е по-логична причина да бъдат изключени от списъка

Редми 4А дори цялата група имаща редми и 4 в името без значение ноут или не ще го получи  ми5 няма...няма логика ... по ското ми5 ще има а за останалото с редми 4 би рябвало да се спре...


(2019-01-21, 14:30:49)anatol06 написа:  Нещо в списъка не виждам къде е pocophone.

Ем MIUI for POCO 11 ще е той ... по специален малко явно 


(2019-01-21, 22:58:33)nehranimaiko написа:  Хахаха, и ти ли мина в нашия клуб "оризчо", плю плю по xiaomi ама разбра от къде изгрява слънцето

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Брях ... от де изгрявало слънцето ... Корея и Япония са още по на изток ... там по рано даже изгрява слънцето ... ако се сещаш какво пишеш ...
Колкото до плюенето ... и аз ги плюя ... даже редовно. И това е точно защото ги ползвам ...
Цитирай
#11

ето малко претоплена манджа от 12.01 Smile

https://www.gizchina.com/2019/01/25/miui...ent-phase/

поне е обяснено малко по-добре, ама то е ясно, че до май месец можем само да си спекулираме.
Интересно dали ще го оповестят с mi 8x или mi max 4
Цитирай
#12

Имаше едни ябълкови фенове, които сляпо плюеха по форумите как китайските телефони били "играчки от зрънчо" и нямали поддръжка, много искам да видя друга марка с петгодишна поддръжка дори за най-бюджетните си модели. Чудесно!
Цитирай
#13

(2019-01-21, 22:58:33)nehranimaiko написа:  Хахаха, и ти ли мина в нашия клуб "оризчо", плю плю по xiaomi ама разбра от къде изгрява слънцето

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Случайно да виждаш телефоните които притежавам - Xiaomi mi 2s. Това е един от първите флагмани на Xiaomi. Много добре познавам марката и съм един от първите фенове на тази марка. Имам го от 2013 година, но както каза @bodanаnce, това  не ми  пречи да ги плюя, когато има защо.
П.п. Между другото Xiaomi mi 2s все още го ползвам. Един чудесен телефон. Това чудо как ли и с какво ли не съм го флашвал. Няма брикване и това си е.
Цитирай
#14

Преди няколко седмици, Xiaomi официално потвърди стартирането на MIUI 11 и каза, че новата версия е на път да влезе във фазата на развитие. Eто и пълния списък на Xiaomi устройства, планирани за ъпгрейт до MIUI 11:

[Изображение: e5fa200082044008395b6e6f02c5043e-full.jpg] 

Mi Series Models
Mi 9, Mi 8, Mi 8 SE, Mi 8 Pro, Mi 8 Explorer Edition, Mi 6, Mi Mix 3, Mi Mix 2s, Mix Mix 2, Mi Mix, Mi Note 3, Mi Note 2, Mi Max 3, Mi Max 2, Mi Max, Mi Play, Mi 6Χ, Mi 5c, Mi 5Χ, Mi 5s, Mi 5s Plus.

Redmi Series Models
RedMi Note 7, RedMi Note 6/Pro, RedMi Note 5/Pro, RedMi Note 5Α, RedMi Note 4, RedMi Note 4X, RedMi 6, RedMi 6Α, RedMi 6 Pro, RedMi 5, RedMi 5Α, RedMi 5 Plus, RedMi 4, RedMi 4Α, RedMi 4Χ, RedMi 3s, RedMi 3Χ, RedMi S2.

За съжаление има някои модели, които няма да получат дългоочаквания ъпгрейд и това са - Mi 5, MI 4, MI 4S, MI 4C и RedMi 3 Pro, тъй като Xiaomi не предвижда вече актуализации за тях.

Източник: >>>>>>

 
[-] 6 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Compare, gyural, Monipeev, niksanvn, sokkoban, texasvalden
Цитирай
#15

http://en.miui.com/thread-6158645-1-1.html
Цитирай
#16

Инфо за MIUI 11 и на български.
https://mobilebulgaria.com/news/miui-11-...ugi-ekstri
----
https://mobilebulgaria.com/news/xiaomi-p...-smartfona

POCO F5 12/256 GB





[-] 3 потребители изказват благодарност на ronnie72 за това мнение:
  • hapi6, kayovas, suffer
Цитирай
#17

Според говорителя на Xiaomi, дизайнът на MIUI 10 не е достатъчно актуален и не съответства на визията на корпорацията. Той каза, че в MIUI 11 компанията иска да постигне единен дизайн на цялата система. За да стане това, служителите работят извънредно за да могат да го завършат възможно най-скоро. Според Wang Teng се очаква MIUI 11 да бъде представен не по-рано от втората половина на 2019 г. По предварителна информация вече е ясно, че в MIUI 11 компанията възнамерява да актуализира потребителския интерфейс, да направи нови икони на приложенията, както и да добави монохромен режим за спестяване живота на батерията. MIUI 11 ще има за следните устройства:
Redmi: Redmi 3S, Redmi 3X, Redmi 4, Redmi 4A, Redmi 4X, Redmi 5, Redmi 5A, Redmi 5 Plus, Redmi 6, Redmi 6A, Redmi 6 Pro, Redmi Note 4, Redmi Note 4X, Redmi Note 5, Redmi Note 5A, Redmi Pro, Redmi S2, Redmi 7, Redmi Note 7 and Redmi Note 7 Pro;
Xiaomi: Mi9, Mi9 SE, Mi9 EE, Redmi K20, Redmi K20 Pro, Mi Mix 3 (5G), Mi Mix 3, Mi8, Mi8 Pro, Mi8 EE, Mi8 SE, Mi8 Lite, Mi Mix, Mi Mix 2, Mi Mix 2S, Mi6, Mi6X, Mi Note 2, Mi Note 3, Mi5s, Mi5s Plus, Mi5s, Mi5X, Mi Max, Mi Max 2, Mi Max 3 и Mi Play.

[Изображение: d02a7c900682ea56dd6f8d9fd6b6a604-full.jpg]
Източник: >>>>>>

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • iwan33, kayovas
Цитирай
#18

https://www.techindeep.com/check-out-wha...i-11-38305

Повечето е за алфа версията на Mi launcher-a, който излезе вчера..

статията завършва с това, че ще има още инфо по-късно
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#19

Прекалено много хайп имаше, че ще има доста визуални промени спрямо MIUI 10 - особено за иконите се скъсаха да ги "промотират". Дано да има опция за избиране на формата на иконите в MIUI 11.
Цитирай
#20

MIUI 11 вече ще предлага и 3D Air Gestures:

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#21

Ново инфо
Източник
[-] 2 потребители изказват благодарност на chocH за това мнение:
  • dinko, valentinovi4
Цитирай
#22

Пълна простотия е с тия жестове. Ще ръкомахам като диригент да пусна нещо.... Да не говориме шанса да излети телефона при тия гимнанстики

Honor Magic 5 pro Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на galev_90 за това мнение:
  • Wild bear
Цитирай
#23

В социалната мрежа Weibo на официалната страница на MIUI се появи съобщение, в което разработчиците напомниха за честването на рождения ден на фърмуера. В долната част на публикацията е бележка с датата на официалната премиера на MIUI 11. Очакваната дата на предварителната презентация на новата версия е на 5 септември.

[Изображение: 06a66618c838575af9f220c33b3811ca-full.png]

 
[-] 3 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • dinko, KenLii, muggs
Цитирай
#24

Очаква се в MIUI 11 да се появи и оригинална функция на цифровия асистент: той ще бъде в състояние да комуникира с глас не само с потребителя на устройството, но също така и с вашия събеседник.

[Изображение: c3dd4ea22700d5fa62a12bb00134ca78-full.jpg]

След като опцията бъде активирана от системното меню, новата функция на фърмуера ще позволи на виртуалния помощник да "вдигне слушалката" при входящо повикване. Цифровият асистент в движение ще прехвърли гласа на повикващия към текста на екрана и ще ви предложи подходящ отговор. След като потребителят избере подходящата фраза, алгоритъмът ще отговори на обаждането с глас на събеседника на собственика на смартфона.

Източник: >>>>>>>

 
Цитирай
#25

Първите три устройства с алфа миуи 11:

MIUI 11 China Alpha 9.9.9
➤ @xiaomiuigroup

K20 Pro
https://hugeota.d.miui.com/9.9.9/miui_RA...8_10.0.zip

Mix 2S
https://hugeota.d.miui.com/9.9.9/miui_MI...38_9.0.zip

Mi 6
https://hugeota.d.miui.com/9.9.9/miui_MI...7d_9.0.zip

➤ @xiaomiui
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn, muggs
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)