Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi Mix 2 - Face Unlock, Volte и други дребни въпроси
#1

Здравейте бих искал да знам как да си активирам face unlock , че не мога да се справя 
Също така, как да разбера дали съм с Global ROM или Chines ROM, а четох някъде, че имало и някакъв .eu 
Как се активира voLte и за какво служи . Знам как се превежда voLte, но не ми е ясно в какви случаи се ползва
Благодаря предварително
Цитирай
Аксесоари
#2

за фейс ънлок проверяваш в настройките дали имаш региони:

Settings - Additional settings
На регион българия липсва лицевото отключване, така че трябва да е на русия или индия.
За волте - много по-добро качество на разговора и бързо свързване след набиране на номера.
Всичко за ВОЛТЕ - тук: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94364
За вида на рома снимка от менюто За устройството или поне номера на рома с всички букви, например
MIUI 10 OEIMIPPP или MIUI 10 PEICNRRR
Цитирай
#3

Лицевото отключване е сред едно от желаните неща от собствениците на Mix2, но потвърждават за наличието на опцията в китайския фърмуер, но не и в Глобалния стабилен.
От месеци модела е на изчакване за пускане на опцията в Глобалната версия, но са сега уви.
Има мнения, че за модела ни е излишна тази евентуална възможност, поради ограничения в сензора на камерата.
Друг е въпросът, защо тогава е налично лицевото отключване в софтуера за Китай и доколко е сигурно за потребителите за ползване с наличната серия на сензора за камерата, но това е друг въпрос.
Очакваше се с пускането на Miui 10 да стане реалност, но и това не се случи.
Остава за желаещите да се надяват на някоя и друга актуализация, в която да бъде интегрирана опцията.
За момента отключването с пръстов отпечатък в Mi Mix 2 остава най-сигурния метод за запазване на данни от недобропожелатели.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#4

В weekly билда на xiaomi.eu - работи Face Unlock при MiMIX 2 от версия MIUI10 8.6+ насам: 
xiaomi.eu weekly ROM

Но не е толкова практично както с пръстовия отпечатък. Понякога лагва за секунда и лично мен това ме дразни. 
В тъмно забрави също, особено ако си намалил осветеността на екрана драстично и лицето ти е на повече от педя разстояние...  През деня работи.
Цитирай
#5

В много случаи го ползвам, в колата телефона е на стойка на таблото и почуквам по екрана и фейса отключва. Когато е на маса или на бюрото също, на тъмно найстина не сработва всеки път, но има и плюсове в някои ситуаций и въпреки разположението на камерата си работи доста добре

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)