Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Вредни ли са безжичните зарядни?
#1

Искам да попитам дали безжичните зарядни по някакъв начин вредят на батерията?
Другият ми въпрос е вреди ли на батерията честите зареждания по няколко пъти на ден на кратки цикли например между 20 и 50%? Кога се броят циклите на батерията когато се зарежда от 0 до 100% или когато се направят няколко по-малки сборни цикъла от 100% на заряд и разряд ?
А защо статистиката на батерията се занулява точно на 90%?
Цитирай
Аксесоари
#2

Вредни ли са за  батерията честите зареждания по няколко пъти на ден на кратки цикли например между 20 и 50%? Кога се броят циклите на батерията когато се зарежда от 0 до 100% или когато се направят няколко по-малки сборни цикъла  от 100% на заряд и разряд ?А защо статистиката на батерията се занулява точно на 90%?
Цитирай
#3

Вредни са, но телефона както и всичките разновидности безжични мрежи и комуникации са по вредни. Аз не съм почитател на безжичното зареждане заради по големите загуби, излъчванията и това че такъв тип телефон предполага да нямаш достъп до батерията.
Честите непълни заряди, поне на теория не съкращават живота на батерията. Поне теоретично се броят пълните цикли заряд - разряд. Ако правиш само непълни цикли, те се събират процентно и се броят пълните цикли, тоест картните на 100%. Това което е най вредно за батерията са големите тоци на заряд и разряд. В прав текст - температурата. Големите тоци я загряват. Това азначава че бързото зареждане е вредно и с него имаш по малко цикли. Натоварването на телефона също не е полезно за батерията. Друго вредно за което се сещам е да ползваш телефона докато го зареждаш. Още повече че това се отразява зле и на кабела. Wink

Doogee S30
Цитирай
#4

Ми колко съкращават живота на батерията? Няма да го ползваш 5 години, ами 2! Малко са тези като мен да си ползват телефона 5 години!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)