Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми с избора на ОС i8160
#1

Здравейте, имам гореспоменатия телефон знам, че е антика и т.н., но ми се ще да мога да го използвам с поне базовите му функции...
Та накратко проблема е следния по начало телефона си дойде с андроид 4.1.2. Сложих му доста app-ове тогава обаче от един момент нататък почна да цепи при разговор, например не мога да затворя на човека с който говоря щото телефона е "претоварен" от тази му базова функция (докато нищо друго не прави да не си помисли някой, че искам мултитаскинг). Та тогава ми дойде светлата идея да му сложа жинжърбред с идеята, че ще е дървено ама поне ще върви гладко. Не станаха тогава нещата и вместо това му сложих руутнат цианогенМод. В началото всичко беше много хубаво обаче сега дали щот е руутнат този мод, дали щот не е стоков ром. С времето почна телефона да прави следните номера имам примерно днеска меню да си избирам в коя уай-фай мрежа да се логна, утре цъкам на това меню и вместо да се отвори то се затваря все едно съм дал назад, цъкам например на настройки и те се крият и не мога да ги отворя по никой начин... та си казах бре това нещо се е заразило с вируси и щот е много руутнато и са му влязли в кривото гърло и е станало мами-блю. Та направих му хардРесет квот такова викам си ще карам без приложения "има приложения има проблем нема приложения няма проблем."... Да де ама проблема пак се появи... Пак менютата днеска ги има а от утре ги няма...(и кат ги няма един път втори път не се връщат прецаква се качествено)... много тъжно...И пак ме обвзе светлата идея да му търся жинжърбред не му намерих, па му сложих британска версия на 4.1.2 (щот и българска нема никаде има едни убави сайтове дето ги изписват кажеш си аха е тва търся и...линка мъртъв->чувала празен). Добре ама какво се получи. Телефона с 4.1.2 още спрял и забил отвсякога, приложения дето преди съм ги инсталирал(коги си беше на 4.1.2) гуглеПлей сега ми казва тия не са за тебе несъвместими са раиш ли... Та мойто питане е има ли как да му сложа някакъв РОМ, който съответно да го не налазват тия лошотии дето ми крият менютата и същевременно телефона да има сгодна пръгавиня и да мога да го ползвам поне като телефон(ако може). Е сега ако има как и някоя игрица набор 2012 да му туря още по рахат- но това ми е опшънъл... Какво да му инсталирам дето да е надежно може ли примерно цианогенмод ама да не е руутнат и да го ползвам спокойно вместо нищо да не му инсталирам за да не става африка през период от 2 месеца.
Цитирай
Аксесоари
#2

Потърси тук

https://forum.xda-developers.com/galaxy-...-2-general

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#3

Като ром мога да препоръчам paranoidandroid (4.5 май беше). За над година без дефекти, поне по спомен.

https://forum.xda-developers.com/showthr...?t=2732012 този

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Цитирай
#4

Благодаря ама за съжаление не откривам работещи линкове към тия ромове, гледам цианогенмод 10.2 го хвалят хвалят аз инсталирах 11.нещо си лошото е че нема 10.2 а 11. нещо си имам лоши спомени . Не мога да си обясня обаче що ми се скапа така телефона с тия изчезващи менюта от това че е къстъм ли или щот е руутнат, кат е руутнат трябва нищо да не му инсталирам или някак си трябва да проверявам какво му инсталирам...не ми е много ясно...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)