Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Amazfit Stratos - навигация?
#1

Здравейте,
Купих часовника от няколко дни,доволен съм......но карти
за GPS не можах да натоваря???Спазих инструкциите,аз ли не съм сложил
папката където трябва,но от приложението карти не се отварят???
Има ли други с проблеми с GPS и картите? Bu
[-] 1 потребител изказва благодарност на robi за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
Аксесоари
#2

Картите се качиха,няма проблем Smile
Цитирай
#3

[Изображение: 2560e6f3eb4f.jpg][Изображение: 1aef8497912e.jpg][Изображение: 1957b0864a7a.jpg][Изображение: 66ec59fda6b1.jpg][Изображение: 7d1d9e9e92d3.jpg]
Инсталиране на навигация на часовника --> става много лесно, единствено да имате приложението - Huami Amazfit Tool, с което да инсталирате навигацията от компютъра в часовника. Програмата за инсталация се намира за около една минута в интернет.
Приложенията за навигация, който аз намерих и инсталирах в часовника са --> All-In-One Offline Maps.apk и AlpineQuest+GPS+Hiking+v1.4.22_Rus.apk. или AlpineQuest_2.1.1f_website.apk

Приложенията се намират много лесно в интернет, и са безплатни. Уверен съм, че с малко повече търсене в интернет за две-три мунути ще може да се намерят. Или ако не можете - пишете ми съобщения и ще Ви пратя приложенията на е-маил. Малки са като обем и не заемат място. Само се инсталират в часовника, след това се рестартира, ако имате безжичен интернет - картите сами се инсталират. Ако сте на открито - за 10-20 секунди се намират спътниците, но реално освен да Ви покаже къде сте в момента - за друго не става, малки цифри и бутончета.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#4

Ако ви трябва навигиране на Smartwatch сте вземи г/д грешната система. Интеграцията на Google Wear с Google Maps Е адски добра, но пък системата има много други проблеми. Няма пълно щастие.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#5

(2019-02-11, 19:44:22)Legend написа:  Ако ви трябва навигиране на Smartwatch сте вземи г/д грешната система. Интеграцията на Google Wear с Google Maps Е адски добра, но пък системата има много други проблеми. Няма пълно щаст
Ще потърся и от тях.
Цитирай
#6

Недей да търсиш. Те са за друга операционна система - WEAR OS. Която се слага в по-скъпите и по-малко каращи (откъм батерия) часовници.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#7

(2019-02-12, 08:44:46)suffer написа:  Недей да търсиш. Те са за друга операционна система - WEAR OS. Която се слага в по-скъпите и по-малко каращи (откъм батерия) часовници.

Напълно сте прав за навигациите.
Гаджето си хареса Verge и може да отиде при нея, а аз да почна да се оглеждам за някой Garmin fenix или Polar Vantage
Цитирай
#8

Мани ги тия много са скъпи за това което са.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#9

(2019-02-12, 19:52:27)Legend написа:  Мани ги тия много са скъпи за това което са.
По принцип си е така, скъпчийки са Wink
Цитирай
#10

За wear OS по-достъпни са Ticwatch но нямам наблюдения върху определен модел.
Много е важно да се знае точно за какво ще се ползва часовника
Цитирай
#11

Fossil също са на добри цени, но wearos-a има както много плюсове така и много минуси

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#12

Забелязал съм, че един продукт колкото е с по висока цена - нещата са по добре.

Във вторник вечерта инсталирах новите обновления на двете приложения за навигация. Инсталацията е лесна, при връзка с интернет от часовника може да се изтеглят над десет карти от възможно всякакъв тип. Връзката със спътника се осъществява в рамките на десетина секунди, ако сте на открито. Има няколко отметки които е добре да бъдат направени за да се премахнат от дисплея разни дразнещи линии и прозорчета които заемат 40% от картата. И нещата стават отлични. По късно днес ще допълня имената на приложенията. Часовника работи бързо и не забива, приложенията са леки и удобни за ползване. А картите са изключително подробни.

така се казват двете приложения:

All In One Offline Maps_v2.9.apk и psyberia.alpinequest.full.v2.1.1db188-Paid-_HiAppHere.com.apk

Ако някой пита - да пише с подготвен е-маил адрес на който да се пратят приложенията.
Двете навигации са почти идентични, и която и да изберете ще останете доволни.
Цитирай
#13

Малко ми е забавно да чета как слагате навигации на часовник. За мен е безсмислено и не нужно да не кажа на функционално. Но вие си знаете. Успех в начинанието

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T
Цитирай
#14

Хах, просто не знаеш колко е удобно когато е интегрирано добре, и вместо да си гледаш телефона когато сипуснал навигация си гледашчасовника. Естествено говоря за навигиране,а не за карти и да търсиш нещо от часовника. Интеграцията на google maps при WearOS е наистина много добра, само ако не си я ползвал би казал, че няма смисъл от нея.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#15

(2019-02-13, 21:41:47)The_Jack написа:  Малко ми е забавно да чета как слагате навигации на часовник. За мен е безсмислено и не нужно да не кажа на функционално. Но вие си знаете. Успех в начинанието

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Начинанието е успешно, когато виждаш смисъл в него. Ако щеш вярвай, но ако можех да интегрирам или инсталирам въглищар с десет чувала брикети, една каруца и катър теглещ каруцата - щях да го направя в часовника. Но понеже няма начин - не го правя, защото въглищаря взе часовника с надежда, че като се напие вечер с помощта на навигацията ще може да намери къде е спрял каруцата.
Както на теб ти е забавно да четеш как някой инсталира навигация в часовника, така и на мен ми е забавно да чета как някой се чуди на това, че някой си инсталира нещо в което четящия не намира смисъл. Ако няма смисъл - питаш ли се тогава какъв е смисъла на форума?
[Изображение: 2c277afc1534.jpg][Изображение: 173b4cabd5e5.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • b60
Цитирай
#16

това с намирането на автомобила го има в WEAR OS.
Например Samsung GEAR разбира, че си спрял автомобила и те подканя да запазиш gps координатите, като после си имаш функция find my car.

A като се напие човек трябва да знае телефона на drink and drive или на такси компанията.
най-малкото, защото колкото и добре човек да кара пил, винаги може да го блъсне някой който кара и си гледа телефона и тогава пак пилият е виновен

А по темата:
Аз също смятах за безмислено това начинание, ама сега просто ме сърби да пробвам, за да видя как е.
Затова нямам и навигация на телефона. Но ако се наложи тегля на телеофона Google Maps или ако имам wi-fi в повече - Here maps (или както се казва приложението в наши дни... Може би here we go)
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#17

Като допълнение към приложенията за навигация искам да допълня, че да работи коректно самото приложение, при стартиране на навигацията, след избора на карта, същата трябва да бъде съхранена в паметта на ЧАСОВНИКА. Така при евентуален рестарт на часовника, и след това при стартиране и на приложението за навигация - приложението използва записаната в паметта на часовника предварително запазената карта на района и няма да има нужда от връзка на часовника с безжичен интернет. Колкото по голяма е площта на картата - толкова по голям е съхранения файл.
Хубаво е когато се стартира за първи път приложението за навигация да се избере из между всички карти най подходящата и да се запамети избрания район. Когато имате постоянна връзка с интернет тази процедура може да не се прави.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fotograd за това мнение:
  • niksanvn
Цитирай
#18

(2019-02-13, 23:49:28)Legend написа:  Хах, просто не знаеш колко е удобно когато е интегрирано добре, и вместо да си гледаш телефона когато сипуснал навигация си гледашчасовника. Естествено говоря за навигиране,а не за карти и да търсиш нещо от часовника. Интеграцията на google maps при WearOS е наистина много добра, само ако не си я ползвал би казал, че няма смисъл от нея.

За удобното съм съгласен, но колко време ти изкарва часовника? Аз съм обикалял цял ден пеша с телефон и батерия. Часовника с WearOS колко ще издържи? 2, 3 часа и после какво? Без часовник и пак телефона? Ползвам навигации от симбиан, когато телефоните нямаха вграден ГПС и ползвах външен. В момента навигация на часовника става само за да покажеш нещо на бързо и толкова за нищо сериозно не става. За навигация от часовника ще трябва още доста време или пробив в батериите.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T
[-] 2 потребители изказват благодарност на The_Jack за това мнение:
  • fotograd, suffer
Цитирай
#19

(2019-02-14, 23:01:07)The_Jack написа:  За удобното съм съгласен, но колко време ти изкарва часовника? Аз съм обикалял цял ден пеша с телефон и батерия. Часовника с WearOS колко ще издържи? 2, 3 часа и после какво? Без часовник и пак телефона? Ползвам навигации от симбиан, когато телефоните нямаха вграден ГПС и ползвах външен. В момента навигация на часовника  става само за да покажеш нещо на бързо и толкова за нищо сериозно не става. За навигация от часовника ще трябва още доста време или пробив в батериите.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

През 2018 година японската фирма 三洋電機株式会社 пусна на пазара часовник с външна батерия и допълнителни аксесоари за него. Но за съжаление продукта не беше приет, отхвърлиха го като мръсно коте от азиатския пазар, а до Европа и Америка просто не можа да стигне.
Цитирай
#20

Аз имах zenwatch 3, често казано не съм го тествал цялден навигация, но по половин ден навигиране винаги съм се прибирал с поне 20% батерия, сутрин излизане в 8:30-9 , вечер до 20-21 беше на 20% в най лошия случай. А той не се хвали много с батерия често казано, а и малко го бях моднал да държи повече.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#21

Някой имал ли е проблем със засичането на сателит? Инсталирах последните версии на приложенията - отварят се, работят си, но не искат да хванат сателит и да ми покажат локация Sad А иначе локацията на часовника ми се покзва когато я цъкна
Цитирай
#22

(2019-02-25, 11:20:15)ske4 написа:  Някой имал ли е проблем със засичането на сателит? Инсталирах последните версии на приложенията - отварят се, работят си, но не искат да хванат сателит и да ми покажат локация Sad А иначе локацията на часовника ми се покзва когато я цъкна

Здравей.
За кое приложение става дума, ако може по конкретно. Ще опитам при мен как са нещата.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)