Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Заключен телефон от вирус
#1

След ползване на телефона ми (Sony Xperia M) от детето, и след рестарт се появи един ред с йероглифи има опция за въвеждане на някаква парола или цифрова клавиатура, с която може се набере само 112. Стои в самолетен режим, може да се рестартира и пак от начало. Не може да се влезе в safe mode режим, не може се върне във фабрични настройки не допуска никъде до нищо. Опитах да го префлашна, пак неуспешно, понеже flash tool иска да е активиран usb debuger режима. Общо взето равносилно на умрял телефон. Някакви идеи как мога да върна живота на телефона. прикачвам снимка на това което зарежда след рестарт и нищо друго не работи само цифрова клавиатура за въвеждане на някакъв код /варианти за въвеждане на парола на gоogle акаунта и прочие - отпадат/.
http://prikachi.com/images.php?images/68/9482068V.jpg


Прикачени файлове Миниатюри
   

XIAOMI Redmi Note 9 Pro black - Android 11 (RKQ1.200826.002) 12.0.1 RJZMIXM
Цитирай
Аксесоари
#2

Не е необходимо да е активиран usb debugging, просто пропускате нещо в стъпките.
През Xperia Companion опитахте ли?
Самата програма ви води през необходимите стъпки, където обикновено грешките са сведени до минимум.
Иначе за програмата Флаштул, при изключен телефон, задържате бутона за намаляване на звука надолу и докато го държите натиснат, свързвате и юсб кабела към телефона. Трябва да светне зелено на мястото където свети и при зареждане на телефона и след това във Флаштул да се избере бутона с опция Flashmode.
Избирате правилния FTF файл с конкретния софтуер за модела и сте Вие.
Разбира се предварително трябва да сте инсталирали драйверите за модела телефон, както и за Flashmode режима.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

Правя всичко по описания начин, след като съм избрал .ftf файла и поиска да включа телефона с натиснат клавиш за намаляване на звука ми дава ERROR. Пробвах с различни ftf файлове и версии na flashtool. Инсталирани са всички драйвери и т.н.

Прикачвам лог файл от последния опит.

14/032/2019 11:32:32 - INFO  - Start Flashing
14/032/2019 11:32:33 - INFO  - Processing loader.sin
14/032/2019 11:32:33 - INFO  -     Checking header
14/032/2019 11:32:33 - ERROR - Processing of loader.sin finished with errors.
14/032/2019 11:32:33 - INFO  - Ending flash session
14/032/2019 11:32:33 - ERROR - null


Прикачени файлове
.jpg screen.jpg Размер: 133.82 KB  Сваляния: 39

XIAOMI Redmi Note 9 Pro black - Android 11 (RKQ1.200826.002) 12.0.1 RJZMIXM
Цитирай
#4

С другото предложение опита ли? Xperia Companion имам предвид.
Предлагам да свалиш някоя от по-старите версии на Флаштул, инсталираш и драйверите и да опиташ с нея. Например 0.9.12.1.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

Пробвах с различни версии на flashtool -същото. Xperia Companion не го открива при опит за поправяне на софтуера, понеже тя е предназначена предимно да се свърже с работещ /отключен/ телефон. Пробвах варианти за фабрични настройки чрез бутоните, но явно залючен bootloadera и не пуска никаде за нищо Други идеии...!?

XIAOMI Redmi Note 9 Pro black - Android 11 (RKQ1.200826.002) 12.0.1 RJZMIXM
Цитирай
#6

И на Xperia Companion не е необходимо да е включен телефона и да го разпознава.
При повреден софтуер или телефона не може да се включи, опцията, която те интересува е Repair, като потребителя ще окаже на Xperia Companion какво е устройството му, за да бъде свален необходимия софтуер на компютъра и който ще бъде инсталиран на телефона.
Това е линк с видео, като теб те интересува момента от 1:40 нататък.
https://youtu.be/k_q9IyrCqwc

Иначе освен другите предложения с пояснения сега, за които вярвам, че нещо се пропуска при последователността на изпълнение, може да опиташ и ресет на софтуера от тук, стига обаче телефона да е с активиран Интернет и да се логнете със същия Гугъл акаунт и парола, които са и на блокиралия телефон.
https://www.google.com/android/find

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#7

С Xperia Companion след момента в който трябва да задържа звука на долу и да включа телефона ми вади, че модела стар и не се поддържа (така го разбирам аз). Интернет няма, стои в самолетен режим и не може да се промени.
Намерих този клип https://www.youtube.com/watch?v=eS7UjEdqHiQ но общо взето нещата се въртят в кръг и след рестартиране на телефона пак сме в начално състояние със заключен телефон.

Темата може да се заключи или да се премести в раздела с телефони XPERIA M. След доста четене и опити да го върна, разбрах че всичко това си имало име - 'вирус Ебола'. Така се водило, няма причина, както и начин да се предотврати, предимно си е било хардуерен проблем по паметта и нямало как да се реши софтуерно. Това е единствения начин: https://www.youtube.com/watch?v=3BOHPeEee8c
Така, че за напред, ако сте потърпевш като мен в дадената ситуация, не се занимавайте да си губите времето и да пилеете излишни пари за ремонти
Направо в коша, пиене на една студена вода и купуване на нов апарат !!!


Прикачени файлове Миниатюри
   

XIAOMI Redmi Note 9 Pro black - Android 11 (RKQ1.200826.002) 12.0.1 RJZMIXM
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)