Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 7 - слухове и коментари
#1
Lightbulb 

Три месеца, след като излезе OnePlus 6T и 3-4 месеца преди OnePlus да представят следващия си флагман - OnePlus 7, в нета изплува информация за него.

Очакванията са да е:
  • без ноч;
  • без дупка в дисплея;
  • с тънки рамки;
  • предна камера и сензори прибрани в слайдер, подобно на Oppo Find X;
  • 3 или повече камери на гърба;
  • процесор Snapdragon 855 на Qualcomm;
  • вероятно без 5G (с очакване да се реализира в 7Т версията);
[Изображение: oneplus-7-leak-slashleaks-twitter-no-not...k=9EHDyTFW]

В нета има публикации и разсъждания над снимката. Аз се зачетох тук =>https://www.androidcentral.com/oneplus-7...era-slider

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 3 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • GH0STFACE, Shortyoko, vlaf
Цитирай
Аксесоари
#2

Вероятна визия и характеристики на OnePlus 7:
Snapdragon 845
10GB LPDDR4 RAM
512GB Internal Storage
6.21-inch FHD+ Display
USB Type-C
Quad-cameras at back
Under display front camera
Източник: >>>>>>[Изображение: 19520cac0acc22b605f18992643dc027-full.jpg]

 
Цитирай
#3

До сега никога не са пускали телефон с outdated чип, та надали ще е със Snapdragon 845, по скоро 855  Wink
Дано е без слайдер само, че тия слайдери са много мъка.

Има слухове и, че ще използва UFS 3.0 Storage вместо сегашния UFS 2.1, което е много добре.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • divna
Цитирай
#4

И аз съм някак предубедена за салйдера. Може би е подходящо за потребители, които не снимат много. Аз вероятно ще му разкажа играта за нула време Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#5

Рендери на OnePlus 7: 

[Изображение: 6baba3222957f60edc4f532fef48f07d-full.jpg]

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • divna
Цитирай
#6

Приятен е за окото Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#7

Че какво му е на слайдера ? За момента е най-удачното решение за предната камера вместо Ноч-а или още по-зле дупката на Samsung .. Така хем можеш да се насладиш на наистина безрамков дисплей, хем и 2 камери за селфита могат да се сложат.
[-] 2 потребители изказват благодарност на don_gori за това мнение:
  • milss, scorceni
Цитирай
#8

Живота му е къс, а и ще го разцъкваш постоянно докато телефона ти е в ръцете, като цяло е минус, а и телефона ще е по дебел. Трябва им още малко време за да направят камерата да е под дисплея, както пръстовия при 6T, там е просто камера под дисплея която ти сканира пръста.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#9

И как му е къс живота като Oppo Find X го пуснаха с 5 години гаранция на механизма.Тук дали ще е така за момента е рано но все пак си е удобен и приятен за окото.А хора като мен които не ползват социални мрежи за нас могат да пуснат направо модели без предни камери.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Smaug за това мнение:
  • batchdroid, ggeshev
Цитирай
#10

1+ са дъщерна фирма на ОРРО, така че има голяма вероятност слайдера пак да си има отделна гаранция.
За дебелината също няма какво да коментираме - Mix3 и S9+ са с еднаква дебелина - 8.5 mm , така че 1во четете и после коментирайте, FindX e 9.4 mm което е с по-малко от милиметър повече.
[-] 3 потребители изказват благодарност на don_gori за това мнение:
  • milenvn, milss, vlaf
Цитирай
#11

Наистина слайдера е най удачното решение. И аз като някои колеги не ползвам социални мрежи, а и заради това предната камера на 99% ми е ненужна. Дано и тези не надупчат дисплея, че е голяма грозотия. Ако няма да е слайдер дано да е като 6Т ( капковиден ноч).

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • milenvn, scorceni
Цитирай
#12

Така е, никакъв проблем няма с живота на слайдера. Xiaomi гарантират в MI MIX 3 поне 300 000 пъти безпроблемна работа на механизма. Ако използваме по 100 пъти на ден, това прави към 10 години живот Smile


[-] 3 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • da3, milss, scorceni
Цитирай
#13

Проблема е, че е много зарибяващо да го щракаш постоянно като е в ръцете ти.
Надолу нагоре, надолу нагоре, като тия найлони с балончета, почнеш няма край.
Аз за около 30 секунди ще му направя 100 щракания хаха.
Чак ми се прииска смо заради това да си го купя.
Като тия спинери, фаниш го няма пусканеSmile
Цитирай
#14

Зарибяващо е, да. Но също като със спинерите ще си поиграеш/пощракаш 2-3 седмици или месец и ще ти писне/спреш. Освен ако не си ученик, в който случай пък няма да имаш пари за такъв телефон Smile


Цитирай
#15

(2019-01-15, 00:32:25)Victormihov написа:  Проблема е, че е много зарибяващо да го щракаш постоянно като е в ръцете ти.
Надолу нагоре, надолу нагоре, като тия найлони с балончета, почнеш няма край.
Аз за около 30 секунди ще му направя 100 щракания хаха.
Чак ми се прииска смо заради това да си го купя.
Като тия спинери, фаниш го няма пусканеSmile


Ей един човек ще ме разбере, аз т'ва ще му видя сметката за под една година ако ще 500 000 щракания да му дават Rofl_mini
Ако пък е толкова здраво и не се строши ще има такъв луфт, че няма да му се вярва на някой друг със същия телефон.


Т'ва е като ключа сгъваемия на колата, ако не си го разцъкаш докато ти е в ръцете, за к'во ти е ? Rofl_mini

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#16

Ключа е ужас.
Ненормална работаSmile
Цитирай
#17

(2019-01-15, 00:50:04)Legend написа:  Т'ва е като ключа сгъваемия на колата, ако не си го разцъкаш докато ти е в ръцете, за к'во ти е ? Rofl_mini

Аз на моята кола ключа го използвам само по предназначение не си играя с него. Както и да е...

По темата проблема със слайдера е по-скоро разни песъчинки и боклуци, които биха проникнали там. Гледката няма да е приятна, но за момента наистина това е единственото приятно за окото решение.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#18

Добре де по-удачен ли е варианта да сложат дупка или две ??? в дисплея или някой ноч ? В момента това и за мен е най-елегантното решение, може да сложат 2 камери за селфита и резултатите и опциите ще са много по-добри спрямо единичния сензор. Отделно незнам защо си мислите, че със слайдера ще се забавиш докато си правиш селфита? Според мен дори ще е по-лесно да включиш предната камера отколкото да отключиш телефона и да вкл приложението за камерата или пък да натиснеш 2 пъти power бутона и след това да превключиш на предната камера. При слайдера щракаш нагоре и почваш да снимаш .. пуснете си някое ревю на Mix 3 .. и всеки сам ще си прецени как работи слайдера.
Цитирай
#19

И мен ме притеснява по-скоро попадането на песъчинки там, еле пък на плажа, а и въпроса с предпазните средства, кейсове и т.н. ще е по-сложен от обикновено, иначе и аз мисля че ще е по удобен за стартиране на предната камера.
Цитирай
#20

(2019-01-14, 16:38:47)don_gori написа:  1+ са дъщерна фирма на ОРРО, така че има голяма вероятност слайдера пак да си има отделна гаранция.

Абсолютно съм съгласен с това. И на мен ми се струва, че този слайдер и проблемите, които би могло да има с него се преекспонират прекалено много. Но ако мога една лека забележкa да направя: OnePlus не е дъщерна фирма на Oppo. Двете фирми, заедно с Vivo са подбрандове и част от една обща корпорация - BBK Electronics  Wink
[-] 1 потребител изказва благодарност на tzvetann за това мнение:
  • don_gori
Цитирай
#21

(2019-01-15, 09:14:04)tzvetann написа:  OnePlus не е дъщерна фирма на Oppo. Двете фирми, заедно с Vivo са подбрандове и част от една обща корпорация - BBK Electronics  Wink

Да допълним: According to the Chinese government's documentation, the only institutional stockholder in OnePlus is Oppo Electronics.
От друга страна Oppo е дъщерна фирма на BBK.
Цитирай
#22

Веротно е така. Не съм навътре в чайнийз гавърмънт документейшъна Smile Просто знам, че абсолютно навсякъде тези три фирми се представят като брандове на BBK Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на tzvetann за това мнение:
  • doktorra
Цитирай
#23

Аз затова най-харесвам решението на Виво с изскачащата камера. Шансът да влязат боклуци е по-малък, а и тестваха механизма, че е достатъчно сполучлив.
Цитирай
#24

На Виво е интересно да, чак балерина играе върху камерата хахаSmile

https://www.youtube.com/watch?v=TBzwpU9QqwM
Цитирай
#25

Има ли някакви новини дали в Барселона ще покажат нов модел ? По спомен 5G версията ще я представят по-рано от 7цата, но кога ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)