Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 7 - слухове и коментари
#26

Аз до колкото разбрах и съм запомнила - до няколко месеца излиза OnePlus 7, а есента OnePlus7Т с 5G.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
Аксесоари
#27

(2019-01-18, 11:58:14)don_gori написа:  Има ли някакви новини дали в Барселона ще покажат нов модел ? По спомен 5G версията ще я представят по-рано от 7цата, но кога ?

Лично аз не си спомням в Барселона 1+ някога да са представяли нов модел. Ако бъркам моля някой да ме поправи.
Цитирай
#28

Очаква се да бъде с подобрен вграден сензор за пръстови отпечатъци, който едновременно ще ги разчита от два пръста - за по-добра сигурност.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#29

(2019-01-18, 11:58:14)don_gori написа:  Има ли някакви новини дали в Барселона ще покажат нов модел ? По спомен 5G версията ще я представят по-рано от 7цата, но кога ?


5G модела ще бъде представен на MWC. Ще струва $200-$300 повече от другите устройства на OnePlus, както и с подобен на тях дизайн. Но 5G устройството няма да е OnePlus 7. Ще бъде със Snapdragon 855 SoC и Qualcomm X50 модем.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#30

Това и аз го четох преди 1-2 месеца, странно че ще имат събитие на конгреса и ще покажат нещо ново, но до момента няма никакви лийкове относно у-вото ? Което ме навява на мисълта, че ще бутнат 5G модема в 6Т, ще вкарат някой друг цвят и хоп. Аз силно се надявам на слайдер, наистина безрамков дисплей, двойна камера за селфита и пак двойна или тройна отзад, но с подобрен софтуер и разбира се не на последно място максимално голяма батерия, която може да се побере със слайд механизма. Пък нека да е по-скъп телефона Smile
Цитирай
#31

Според мен бързат да предложат устрийство с 5G - и нямат време за редизайн, или изцяло различна концепция. Затова 5G смартфонът ще изглежда подобно на познатите ни 1+ устройства. До колкото разбрах CEO-то на компанията е анонсирал, че цената ще е по-висока, а дизайнът без осезаема промяна.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#32

Е то за единия 5G модем и нов проц 2-300$ ми се струват адски много ..
Цитирай
#33

OnePlus 7 - какво се очаква от него:  

[Изображение: d912798966d59a90340bcb590e4ea03e-full.jpg] 
Скенер:
В новият модел трябва да очакваме по-голяма скорост на разпознаване на пръстови отпечатъци под дисплея, в допълнение, би било хубаво, ако скенерът е от новото поколение с по-голяма зона на покритие при активиране.

[Изображение: acb02e7bcb27e07474b19efc591cf0c5-full.jpg] 
Защита от вода:
Защо компанията най-накрая да не започне да предлага във флагмана си защита от влага и прах в съответствие със стандарта IP68 или поне IP67? За флагмана си OnePlus иска 500 долара, което въобще не е малко, че да не можем да изискваме защита от влага от компанията. Никой не изисква това от Poco F1 за 300 долара, но OnePlus е малко по-различно ниво на качество.

[Изображение: 56754accdc3fbfb00aaa63d01d2c5bf7-full.jpg] 
Камера:
Ако бъдем честни, на OnePlus 6T камерата не е най-добрата на пазара. Китайците трябва да вземат този въпрос насериозно. Ако OnePlus успее в приближаване на качеството на фотоапарата към Google и Apple, новият флагман на компанията може със сигурност да се превърне в един от най-продаваните през 2019 година.


[Изображение: 96edfd9ee9d25624b7d5981fb72d1ada-full.jpg] 

Оригинален дизайн:
OnePlus принадлежи към компанията Oppo. Преди пускането на OnePlus, Oppo изкарва на пазара флагмана на R-серията и вече тогава става ясно каква ще е и визията на новия флагман OnePlus, тъй като компанията само леко променя дизайна на смартфона. Като извод - има нужда от повече оригиналност и уникален дизайн. Дали потребителите искат да си купят смартфон, който е международна версия на китайския апарат Oppo? Едва ли.

[Изображение: 0111eddf27066e0949bcdff9db040c6a-full.jpg] 
Цена:
На всеки шест месеца OnePlus увеличава цените на флагманите си на 20-50 долара.  Ако първият OnePlus е струвал около 300 долара, то 6T е почти 2 пъти по-скъп, а цената се покачва с излизането на всеки следващ флагман на бранда.

Към цялата статия: >>>>>>

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • kayovas
Цитирай
#34

OnePlus 7 concept model:

 
Цитирай
#35

3.5мм Жак и дупка тип самсунг..... много се съмнявам....

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#36

OnePlus 7 introduction:

 
Цитирай
#37

Телефоните от различните марки ще си приличат все повече.Разликата ще се прави от операционните системи и ценовия клас .След като минах през няколко марки останах на One+защото:1.Официалните ъпдейти са чести.2.Има официални бета програми 3.Можеш да направиш Root както и когато си искаш 4.Многото ромове с който можеш да експериментираш.5.Ако системата се скапе можеш да направиш unbrick и си готов.6.Всички приложения които не ти трябват можеш да ги махнеш когато пожелаеш.7.OOS е една от най стабилните системи. По многото форуми не съм чул за някакви сериозни проблеми по хардуера/изключвам когато се качат неофициални ромове/.Но само за някакъв външен вид/с дупки ,ноч,брадичка, няколко милиметра екран повече или камера с която да запечатаме някой щастливи моменти за да се изфукаме пред някой не си заслужават цената.Може би през 3-4 години при смяна не нещо наистина съществено, а не само дизайн .
[-] 2 потребители изказват благодарност на alexkara за това мнение:
  • divna, vlaf
Цитирай
#38

Ето и една предполагаема снимка на "жив" 1+7

[Изображение: DzTalbyVsAAkVrN.jpg]
Цитирай
#39

Това май се оказа FindX с wallpaper от някой 1+ наобратно Smile то даже ако се загледа човек ще види бутоните как са разположени от левата част в долния край Smile
Цитирай
#40

Ресурсът SlashGear с препратка към собствените си източници публикува подробни спецификации на неанонсирания все още флагман OnePlus 7. Според наличната информация смартфонът ще получи 6,5-инчов дисплей Optic AMOLED с резолюция Full HD + (2340x1080 пиксела) и без никакви дупки. На борда си устройството ще има чипсет  Snapdragon 855 и 6 GB RAM, 128 GB външна памет. Топ конфигурацията ще предлага 10 GB RAM и памет за 256 или 512 GB. Съобщава се, че в OnePlus 7 също така ще има и Snapdragon X55 модем, който е предназначен за използване в 5G мрежи. За камерите - 16 MP селфи  (f/2.0) с прибиращ се механизъм и която ще бъде разположена в горния край на шасито. Основната камера ще се състои от два сензора: 48 MP (0,8 μm, f/1.79) и 5 MP (1,12 μm, f/2.4) и ще бъде позиционирана вертикално в центъра на задния капак. Сред други характеристики на камерата са: разпознаването на сцената с помощта на AI-алгоритми, портретен и професионален режими, нощно, панорамно и бавно движение, поддръжка за HDR и RAW, режим на снимане при осветление в студио.
[Изображение: c0cc3bea8e41a53a843147b8ab433bd7-full.jpg]
[Изображение: 2a97500e9472918d8c0df42b9a9ea8eb-full.jpg]

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • GH0STFACE
Цитирай
#41

Камерата в тази конфигурация ще е крайно незадоволителна. ОРРО показаха концепция с 3на камера, която обхваща всички нужни сцени - ултраширокоъгълен сензор, 48мпх основен сензор и трети такъв който използва хибридна технология за 10х зуум. Дано сложат тази конфигурация в бъдещия ОР7, иначе много ще изостанат с камерата, а точно там миналата година бяха много посредствени на фона на това което показа конкуренцията.
Цитирай
#42

Ако ще имат, вероятно е да оставят за 7Т тогава.

 
Цитирай
#43

Потвърдено от Pete Lau - новият модел няма да предложи безжично зареждане а стандартния за марката Warp Charge.
https://www.gsmarena.com/pete_lau_confir...-35735.php

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#44

На 26 март ще има 5G преставяне , да видим какво точно

https://m.youtube.com/watch?v=-LVr9T74srU

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#45

Рендъри:

[Изображение: OnePlus7-5K2.jpg]

[Изображение: OnePlus7-5K3.jpg]

[Изображение: OnePlus7-5K1.jpg]

Още 10-15 изображения в спойлера:

И видео с тях:


Прилича на предшественика си, но има и осезаеми разлики - 3 камери на гърба и предна камера, която излиза с механизъм. Дисплеят ще е на 95% (или повече) от тялото, с размер 6,5 инча. Все още няма информация за резолюцията, но едва ли ще отстъпи от full HD+. Размерите 162.6 x 76 x 8.8mm, а в най-дебелото място при камерата ще е 9.7mm. При портовете и бутоните няма разлика. Процесорът - Snapdragon 855, няма да поддържа 5G, а батерията ще е с капацитет  4,150mAh. SW - Oxygen OS, базиран на Android 9 Pie.

Източник =>

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#46

Чета характеристиките и си викам, най-после нещо, което да е ОК, поне на хартия. После гледам - извит дисплей. Имам чувството, че тая година всеки производител е решил да си хареса някоя тъпотия и да я вкара, за да може телефонът му да има компромис. Я батерия, я капандура на екрана, я някоя фешън, но безполезна извивка... Сякаш ще ги хване уроки, ако направят телефон без някакъв компромис/тъпня. Жалко!

Иначе съм голям фен кифло-камерата да е скрита!

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#47

Страхотно изглежда! Не съм имал телефон с извит екран но надали е чак толкова
безполезно........? А по въпроса за камерата, по ми харесват слайдерите!

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#48

За OnePlus 7 изтекоха спецификации и дори цена: 


[Изображение: cc44d2be29207107c0915c7184129591-full.jpg]

Източник: >>>>>>

 
Цитирай
#49

Обикновено даваш източник, ще го дадеш ли и сега?

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#50

@vlaf, да, разбира се. Постът оправен, източникът - добавен.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)