Темата е заключена
Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 7- обсъждане и общи въпроси

Премиум моделите на Huawei са си добре, mate 10 колко ъпдейта получи. Иначе suffer е прав флагмана си е флагман спор няма но ако не греша повечето хора се ориентират към средния клас и когато са доволни от една марка си купуват същата ако не я сменят, а за да са доволни би трябвало производителя да се постарае малко, което за съжаление май не е така.
[-] 1 потребител изказва благодарност на esil2 за това мнение:
  • izibizi
Аксесоари

(2020-06-20, 22:22:41)esil2 написа:  Премиум моделите на Huawei са си добре, mate 10 колко ъпдейта получи. Иначе suffer е прав флагмана си е флагман спор няма но ако не греша повечето хора се ориентират към средния клас и когато са доволни от една марка си купуват същата ако не я сменят, а за да са доволни би трябвало производителя да се постарае малко, което за съжаление май не е така.
Точно Huawei според теб какво е получил? Те дори скоро сигурно няма да ги има на картата за телефони. А и когато бях с тая марка и получавах ъпдейти, в тях нямаше почти нищо ново и интересно. Сега тук съм получил няколко и почти във всеки имаше доста новости. А и пак говориш несъвместими неща, тук говорим за среден клас, а ти ми говориш за премиум. Айде тогава да сравним премиум на Xiaomi с такъв на Huawei? Флагман на Huawei oт 2017 с андро 7 стига до 9 и ЕМУИ 9.1, и поне от година няма вече ъпове. А на Xiaomi от същата 2017 има МИУИ 11 и ще получи и 12. Да не говорим за средния тук е до 400лв, а онея с орязаната ос какви цени вдигат. П20 лайт е с един ъп само до сега доколкото знам и май това ще е, а цената двойна. Защо смени марката, като си доволен от Huawei? Защо и там рева толкова, като ги харесваш? Чудя какво очакваш да се случи, от какво имаш нужда от един нормално работещ телефон? Този телефон лично аз мога да му намеря някакъв косур единствено със сензора, но това е дреболия и все пак за тея пари машина е нормално. Ако го сравним с вече доста бъгове и то сериозни при айфона си е нищо. Аз съм съгласен да има едно бъгче при телефон за 400лв, ама не съм съгласен при телефон за 2000лв. Някак си голяма е разликата и сравнението. Кажи кое не ти работи тук, за да си толкова недоволен? Дано не приемеш поста ми за заждане, просто питам и коментирам с факти.

Poco F3

Кое не работи ли?Сензора е споменат,батерията е леща, завъртане на екрана и остава така до рестарт.Имаше и още дреболии,но не искам да си спомням..Това са софтуерни проблеми или бъркам хаха?Преди това ноут 4-ката две години работеше както в началото на купуването затова и взех друг от серията по скоро заради нуждата от по голям екран.Ноо греда,както споменатия Huawei в началото,добра цена ,добри телефони,след това познатата история
[-] 1 потребител изказва благодарност на 2222 за това мнение:
  • esil2

Колега trifon81, не съм защитник на Huawei но софтуерно са по добри от Xiaomi което нямаше как да разбера ако не бях сменил марката. Като хардуер обаче средния клас на Xiaomi са по добри и за това реших да се сдобия с RN7 и не съм казал че съм недоволен от телефона като цяло напротив. Факт е обаче че има някои бъгове които да речем че може да ги оправдаем с цената и точно тези бъгове според мен са предимно софтуерни които при Huawei не съм ги срещал, но пък като бързина на работа везните накланят към Xiaomi, говорим за средния клас. В крайна сметка телефона за цената си е добър но не мислиш ли че малко е дразнещо да ти обещават нещо и да го отлагат продължително време и в същия момент по евтини телефони да ги ъпдейтват без проблем. Както и да е ще чакаме да видим какви ъпдейти ще има и дали си е заслужавало чакането.

(2020-06-21, 10:32:41)2222 написа:  Кое не работи ли?Сензора е споменат,батерията е леща, завъртане на екрана и остава така до рестарт.Имаше и още дреболии,но не искам да си спомням..Това са софтуерни проблеми или бъркам хаха?Преди това ноут 4-ката две години работеше както в началото на купуването затова и взех друг от серията по скоро заради нуждата от по голям екран.Ноо греда,както споменатия Huawei в началото,добра цена ,добри телефони,след това познатата история
Батерията ми изкарва към три пъти повече от на който и друг телефон да съм имал( предния беше п10 лайт). Над 11ч екран нон стоп съм достигал гледане на филми с него. Може би при интернета да е по-слаба, но може би е нормално.  Завъртането на екран няма никакви, ама никакви ядове. Ако си попаднал на бъгава бройка това е друг филм вече.

Poco F3

Добре оставете моята бъгава бройка и погледнете другите подраздели на модели xiaomi тук в форума.Най-вероятно и те са нещо бъгави бройки...
[-] 1 потребител изказва благодарност на 2222 за това мнение:
  • esil2

(2020-06-21, 14:16:02)2222 написа:  Добре оставете моята бъгава бройка и погледнете другите подраздели на модели xiaomi тук в форума.Най-вероятно и те са нещо бъгави бройки...
По тая логика няма да намериш модел, марка без да имат писаници за бъгове във форума. Щом дори айфон имат и то сериозни, няма нужда да обсъждаме тея дреболии дори.

Poco F3

Друго имах в предвид,но явно е само моя гледна точка.В началото до към note 5,6,mi3 и т.н. телефоните бяха ок с пренебрежими бъгове,пак без кой знае каква поддръжка софтуерно.След това явно качеството се занижава.Аз лично си купувам телефон за да мога да го ползвам за каквото е нужно и за каквото е създаден,а не постоянно да търся решения на проблеми който пречат на това.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 2222 за това мнение:
  • esil2

(2020-06-21, 14:44:07)2222 написа:  Друго имах в предвид,но явно е само моя гледна точка.В началото до към note 5,6,mi3 и т.н. телефоните бяха ок с пренебрежими бъгове,пак без кой знае каква поддръжка софтуерно.След това явно качеството се занижава.Аз лично си купувам телефон за да мога да го ползвам за каквото е нужно и за каквото е създаден,а не постоянно да търся решения на проблеми който пречат на това.
А може би вече нарочно да ги правят така, за да си купиш новия. Знам ли, може да имаш и ти право. То със всяка техника вече е така. Добре е докато изтече гаранцията, а после...

Poco F3

Много наивно ми се струва мисленето ти. Няма как да очакваш от бюджетен клас чудеса. Получава един ъпдейт и с него почва да забива и това е. Не знам и за какво пишеш за бъгове на телефони, които не си ползвал. Колкото и да го защитаваш, разликата с твоя и Xiaomi Mi 10 е от земята до небето. И не се подлъгвай по това, че като получаваш нова версия на MIUI, получаваш нов Android.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • bimmer7805

(2020-06-21, 15:01:04)hazART написа:  Много наивно ми се струва мисленето ти. Няма как да очакваш от бюджетен клас чудеса. Получава един ъпдейт и с него почва да забива и това е. Не знам и за какво пишеш за бъгове на телефони, които не си ползвал. Колкото и да го защитаваш, разликата с твоя и Xiaomi Mi 10 е от земята до небето. И не се подлъгвай по това, че като получаваш нова версия на MIUI, получаваш нов Android.
Ти пък хептен глупости написа, ама карай. Попрочети малко виж как стоят нещата с ъпдейтите и дали са един и дали пък с него идват забивания и тогава пиши тъпотии. А няма нужда да позлвам нещо, за да мога да кажа истините. Не млко се изписа, а и познавам човек с такива. Аз просто знам, че телефон без бъгове няма, ама ако телефона е хилядарки тогава си е болезнено.

Poco F3

Много интересно всеки казва бюджетен клас..А колко да струва? Дисплея е 30лв. нов,процесора на колко години е?Не съм прочел някой да очаква чудеса,пише се за проблеми.Вече явно е чудо нещо да е ок,просто да работи, наивност е наистина..

Слагай малко запетайки, че трудно ти разбирам.
Ползвал съм всякакви класове телефони, знам как стоят нещата. Бюджетният клас телефони почват да забиват след няколко месеца, а след ъпдейт още повече. При средният клас също е така, но е след повече време. При флагмана е след още повече, над 2 години. И то зависи на коя марка.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

Не може да се оспори факта, че в бюджетния клас (аз разбирам до 400-500 лв), устройствата на Xiaomi са без конкуренция. Всякакви A серии, P лайтове и т. н. са пълна скръб.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • krasicvetkov

(2020-06-21, 15:22:02)gurcayy написа:  Не може да се оспори факта, че в бюджетния клас (аз разбирам до 400-500 лв), устройствата на Xiaomi са без конкуренция. Всякакви A серии, P лайтове и т. н. са пълна скръб.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Малко се отклонихме от темата но би ли обяснил по подробно критерийте по които сравняваш отделните марки

И мен ми стана интересно това сравнение..
Единствения сигурен критерии по който бият всички е ЦЕНА!
До 300 лв най добрия.
До 500 лв най добрия.За нагоре в цената не съм много сигурен щот там идват Nova и А 71 и др.
Сами си скапвате тел с тези ъпдейти.
Един да ми обясни за Андроид 10. За къв чеп му е?2 или 3 г макс и после тела на баба или дядо.Колкото по висок клас процесор и графика толкова повече живот.С това 660 мисля че сме на финала.На мен лично с мяу 11 много често взе да се случва да замръзва тела около 2-3 сек. С 10 това го нямаше.

Телефона за цената си е перфектен. Поне на мен не ми е правил проблеми за които други споменават, но леко ми гъделичка егото като гледам телефона на малката (дъщерята) NOKIA 4.2 от един месец е с 10 ката и получава всеки месец пач за сигурност.

Учтиво ви приканвам всеки бъдещ коментар, въпрос или мнение да бъде в нова тема в раздела, или в съществуваща такава.
Тази е 51 страници и убива търсачката както и желанието на потребителите да намерят нещо в нея.
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Nikolay, tenekia, росен2
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)