Темата е заключена
Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 7- обсъждане и общи въпроси

Аз съм със 10.3.6 от вчера .

Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk
Аксесоари

вероятно за ЕЕА има от 10.3.3.0 до 10.3.4.0 бета тест ( в смисъл: пуснат е само до малка част от потребителите за тест)

Сигурно е така. През ъпдейтъра като му дам да изтегли последния ъпдейт, почва да тегли 10.3.2.0 наново. 
Като изтеглих 10.3.3.0 от линка и следвах стъпките си го инсталира, но след рестарта пак си седи на 10.3.2.0.
Явно ще се чака да го пуснат от ъпдейтъра.

Въпреки всички разрешения, автостартирания и заключвания в таск мениджъра не можах да накарам mix player да работи както трябва във фонов режим. Всъщност той работи но след като свърши песента не прехвърля следващата, трябва за момент да светна екрана за да тръгне. Хубав телефон но тези проблеми с уведомленията и работата на приложенията във фонов режим, както и датчика за приближение неминуемо оказват негативно влияние върху реномето на телефона.

(2019-06-27, 14:43:48)esil2 написа:  Въпреки всички разрешения, автостартирания и заключвания в таск мениджъра не можах да накарам mix player да работи както трябва във фонов режим. Всъщност той работи но след като свърши песента не прехвърля следващата, трябва за момент да светна екрана за да тръгне. Хубав телефон но тези проблеми с уведомленията и работата на приложенията във фонов режим, както и датчика за приближение неминуемо оказват негативно влияние върху реномето на телефона.
Пробвал ли си с друг плейър как стоят нещата? Аз лично ползвам Retro music player, VLC, Spotify, Poweramp без да пипам каквито и да е настройки след инсталиране и си работят съвсем нормално при заключен екран.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Ryxes за това мнение:
  • Bupyca, milenvn

Не съм пробвал с други плеъри, а и искам да си ползвам mix player и не мисля че проблема е в него.

(2019-06-27, 14:43:48)esil2 написа:  негативно влияние върху реномето на телефона.

Може би не e върху телефона като модел, а върху MIUI  и марката. Не съм попадал на модел, които коректно да визуализира известията. Показват се и веднага изчезват. Освен ако не започнат някакви ровичкания в подменюта, флашкания и трикчета.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











(2019-06-28, 07:48:12)esil2 написа:  Не съм пробвал с други плеъри, а и искам да си ползвам mix player  и не мисля че проблема е в него.
Можеш ли да ми кажеш, кой точно mix player ползваш, понеже в гугъл плей ми излизат няколко с това име. Искам да пробвам дали и при мен ще го има този проблем.

Ето този http://prikachi.com/images.php?images/832/9597832a.jpg

Така при мен този проблем го нямаше, сменя си на следващата песен. Пробвай от настройките в менюто детайли за приложение да отидеш до известия>локално възпроизвеждане и включи всички опции.

Отделно в самото приложение има опция възпроизвеждане на заден план (виж снимката) и го пусни. Според моето тестване тази опция трябва да се пуска наново всеки път щом отваряш приложението, което си е малко досадно.
И последно пробвай да пуснеш музиката и директно да заключиш телефона без да излизаш или да натискаш средния бутон за начален екран.

   

Известия локално възпроизвеждане са ми включени а в настройките на mix player и по точно в плейър има опция възпроизвеждане на заден план, като може да се зададе само за аудио а може и за видео и за аудио заедно, като аз съм задал и за двете, макар че пробвах и само за аудио. От както имам андроид телефони ползвам mix player и за пръв път срещам такъв проблем. Не знам колега при теб как работи но при мен работи когато си иска, един път ги сменя друг път не с глобална версия 10.3.4 съм. Може би ако ползваш повече време плеъра да се появи и при теб

Вчера си удавих телефона и той умря. Този път искам да си поръчам пак Redmi Note 7 само, че про версията от Алито с доставка по DHL. Ще бъде Global ROM, нали. И тук вече ме интересуват разликите между Global Version, Global ROM и Global Stabel . Какво ще бъде инсталирано предварително и ще получавам ли редовно ОТА ъпдейти т.е. каква ще е разликата с предишния ми модел? Моля, помогнете, че трябва бързо да поръчвам за да дойде по- скоро. Само да уточня, предишният ми телефон е купуван от Бг и беше Global Stable.

За Европа Global Version(Global Stable), купувай смело и няма да имаш ядове. Другите са базирани на китайската верия. С всички ще имаш ота ъпдейти.
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • amica

(2019-06-29, 07:45:56)majpetkov написа:  Вчера си удавих телефона

Хммм, нали издържаше на мокрене и потапяне във вода. Имаше големи реклами. Явно реалността е съвсем друга. Мерси за споделянето. Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Аз точно това поръчах,само,че китайска версия,и приятел ще му сложи еу,чакам го другата седмица към петък да дойде.

Вчера взех такъв на жената (червен с розово , 4 гб рам , 64 гб ) от Технополиса за 420 кинта ( не съм видял , че онлайн е намален ама както и да е ) . Докато го наглася останах с добри впечатления . Особено от IR Blaster-a . Бях забравил какъв кеф е това чудо . Нагласих климатика + телевизора и няма смисъл от дистанционни . Big Grin Чак сега ми е кофти , че мoят П30 го няма . Жената е много доволна от тези дни ползване . Трябваше ми малко време да свикна с MIUI , но не е болка за умиране . Даже падащото меню ме кефи много . Жената лесно работи с него . Беше почти 3 години с Huawei P9 Lite който умря тотално преди 5 дни . Моите впечатления са : добър екран , бърз е , камерата я бива , хубава батерия с бързо зареждане . За тези пари надали ще се намери нещо по-добро . Вчера май открих един бъг който дори като изключа мобилните данни горе пак сега иконката 4Г+ , но не е болка за умиране . Уж дойде някакъв ъпдейт за фикс на volte иконката или нещо подобно беше , но пак си седи горе .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

[-] 1 потребител изказва благодарност на mitko.stefanov за това мнение:
  • milenvn

Не е бъг това. Просто показва към каква мрежа си закачен.
Разликата е в стрелкичките (индикаторите за ъплоуд/даунлоуд), които изчезват при спиране на данните
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • amica

Аха . На мен ми се стори бъг поради причината , че при П30-ката само остава иконката на мрежата и volte/4g се маха . Давам пример с П30 поради причината , че само този телефон имам в момента и няма как да направя сравнение с друг . Да не кажете , че съм заклет Хуавей фен . За мене Ксаиомчетата са си бест за пари-качество . Чак не мога да повярвам как този телефон струва 350-400 кинта . Играхме си с Samsung А40/А50 и бяха ама тотална пълна трагедия (само екраните са им по-хубави) . Още как почнахме да си играем и започна да цикли откъм отваряне на приложения и забиване на софта .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

[-] 1 потребител изказва благодарност на mitko.stefanov за това мнение:
  • milenvn

Случайно някой да знае откъде да взема стъклен протектор за redmi 7 4/64 gb ? Някакви наблюдения от алиекспрес или тук от България ?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

На два телефона сложих от тези
BGN 1.63 41%OFF | Full Cover Tempered Glass For Xiaomi Redmi 4X 5 Plus 6A 7 6 Redmi Note 5 Pro 7 6 4 K20 Pro Pocophone F1 7A Screen Protector Film
https://s.click.aliexpress.com/e/boUImz4k
Поръчах още, за познати.
Предоволни сме.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dedo pop за това мнение:
  • mitko.stefanov

Не е бъг . Просто ти показва каква свързаност имаш в момента към съответната клетка . Гледай малките стрелки Smile
п.с. извинете за повторката , според тапата на Митко поста беше последен

Здравейте, предложете някакъв лънчер с чекмедже на приложенията, че тоя стоковия ме дразни.
И още нещо да добавя, препоръчайте и някакъв кейс който да покрива камерата че много стърчи.

Пробвай Поко лаунчера, има App drawer: https://play.google.com/store/apps/detai...cher&hl=bg


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • VesCo

Идеален е, благодаря Smile
А някакво решение за скриващите се нотификации има ли? С последния ъпдейт съм.
[-] 1 потребител изказва благодарност на VesCo за това мнение:
  • milenvn

това не е проблем, а функционалност.
Не се крият, а се редуват с часовника.
Оправено е в xiaomi.eu рома
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Bupyca
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)