Темата е заключена
Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 7- обсъждане и общи въпроси

В момента държа син, от средата нагоре започва да прелива в някакви отенъци на нещо като тъмно лилаво. Нищо общо няма с цвета от снимката.
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • trifon81
Аксесоари

това е синия. С преливащото към лилаво. Вижда се малко в горната част на снимката.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • trifon81

То е ясно, че друг син няма, ама не е като на снимката.
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • trifon81

Вижда се на снимката

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart

Аз имам същия проблем като колегата при бързо писане на клавиатурата. Просто на буквата А (най-често) има едно осезаемо забавяне и не мога да си обясня от какво се получава. Проблема го има още откакто взех телефона. С протектор или без, с жестове или с бутони забавянето си остава.

Redmi Note 7 3/32GB

(2019-07-15, 15:14:01)k0brA написа:  Аз имам същия проблем като колегата при бързо писане на клавиатурата. Просто на буквата А (най-често) има едно осезаемо забавяне и не мога да си обясня от какво се получава. Проблема го има още откакто взех телефона. С протектор или без, с жестове или с бутони забавянето си остава.
Понякога забива доста често при писане не искам повече да пиша по тази тема гледам че не съм единствения. След два дена го продава дай боже и с голямо удоволствие

Днес ми замениха сим картата с нов чип, но проблема с бавното изпращане на смс при включено volte си остана. Според мен а и от мненията на колеги тук във форума стигам до извода, че проблема е или в мрежата на виваком или в самата MIUI

Xiaomi ще добавят скоро и нов интересен цвят за модела.
https://www.gsmarena.com/redmi_note_7_ar...-38149.php

POCO F5 12/256 GB





Добре добавят цветове но ще е добре и да си коригират недостатъците. Между другото последния пач за сигурност при мен е от 5 май

От около месец ползване на телефона мога да кажа, че съм супер доволен. По отношение на коментираните проблеми в темата, със сензора за близост нямам никакъв проблем. Без значение как държа телефона, не съм имал проблем със светване на екрана по време на разговор. Със стъклен протектор и силиконов калъф съм. По отношение на нотификациите, не бих казал че има проблем. С активирано лицево разпознаване, като натисна бутона телефона се отключва веднага. Смъквам лентата надолу и там си стоят всички нотификации и си чакат. Слушане на музика на заключен екран никакви проблеми. Redmi Note 7 Pro - MIUI версия 10.3.9.
[-] 3 потребители изказват благодарност на ravengard за това мнение:
  • amica, Kiridedra, milenvn

(2019-07-16, 17:41:40)esil2 написа:  Добре добавят цветове но ще е добре и да си коригират недостатъците. Между другото последния пач за сигурност при мен е от 5 май
Изключвай безсмисленото волте и си ок. Кво го мъдриш толкова. То и кой в днешно време праща смс при наличието на безброй чат клиенти. Просто в бг волте-то е кофти.

Poco F3

(2019-07-17, 15:21:11)trifon81 написа:  Изключвай безсмисленото волте и си ок. Кво го мъдриш толкова. То и кой в днешно време праща смс при наличието на безброй чат клиенти. Просто в бг волте-то е кофти.
Да смс-ите мога да ги прежаля но има други недостатъци които ме дразнят и тук във форума доста е писано за тях, така че се знаят и ще е добре за в бъдеще от xiaomi да ги коригират. А за volte не бих го изключил защото самото свързване става по бързо, по скоро когато реша да пиша смс бих го изключил за момент докато го изпратя.

(2019-07-19, 08:32:18)esil2 написа:  Да смс-ите мога да ги прежаля но има други недостатъци които ме дразнят и тук във форума доста е писано за тях, така че се знаят и ще е добре за в бъдеще от xiaomi да ги коригират. А за volte не бих го изключил защото самото свързване става по бързо, по скоро когато реша да пиша смс бих го изключил за момент докато го изпратя.
То телефон без недостатъци няма. Ти и на п10 лайт намираше, а аз още съм с него и нямам никакви забележки. Всеки си има някакво зрънце де не е добре.  А тук не виждам сериозни недостатъци да са описани. Тоя "недостатък" с бързото писане е комичен за мен. И за мен е от ЗДУ! Важно е, че тук поне има по-добра поддръжка. А да очакваме да коригират нещо понеже ние тук сме обсъждали няма как да стане. Тук от производителя не четат. Пращайте обратна връзка.

Poco F3

(2019-07-19, 09:18:40)trifon81 написа:  То телефон без недостатъци няма. Ти и на п10 лайт намираше, а аз още съм с него и нямам никакви забележки. Всеки си има някакво зрънце де не е добре.  А тук не виждам сериозни недостатъци да са описани. Тоя "недостатък" с бързото писане е комичен за мен. И за мен е от ЗДУ! Важно е, че тук поне има по-добра поддръжка. А да очакваме да коригират нещо понеже ние тук сме обсъждали няма как да стане. Тук от производителя не четат. Пращайте обратна връзка.
Така е колега телефон без кусури няма. Redmi note 7 може и да няма сериозни недостатъци но все пак нали е за това този форум да изказваме мнения и да си помагаме, защото ако всичко е идеално форум тогава не ни трябва ще си ползваме на воля телефоните безпроблемно и ще се радваме. На мен лично най ми се иска ако има възможност да коригират сензора за близост другите неща не са болка за умиране.

(2019-07-19, 12:59:37)esil2 написа:  Така е колега телефон без кусури няма. Redmi note 7 може и да няма сериозни недостатъци но все пак нали е за това този форум да изказваме мнения и да си помагаме, защото ако всичко е идеално форум тогава не ни трябва ще си ползваме на воля телефоните безпроблемно и ще се радваме. На мен лично най ми се иска ако има възможност да коригират сензора за близост другите неща не са болка за умиране.
Съгласен съм с теб. Но исках да кажа, че тук можем да си помагаме само взаимнои. А ми се стори, че ти чакаш някой от xiaomi да чете тук косурите и да си взема бележка за коригиране. Затова казах, че няма как да стане. Иначе това за сензора, ако е вярно си е кофти. Но като цяло, като чета тук и на много места 95% са все хубави отзиви.

Poco F3

Проблема не е в самия сензор колеги.. Просто телефона е голям и поради разположението на сензора, при разговор той често остава непокрит и екранът светва. Аз лично си реших проблема като си заключвам телефона по време на разговор.

Redmi Note 7 3/32GB

[-] 1 потребител изказва благодарност на k0brA за това мнение:
  • amica

Започнаха ли да активират услугата VoLte за този модел, защото няколкото пъти ми отказаха? Представиха ми списък с други модели телефони, които поддържат услугата, но не и този. Трябвало да си купя друг модел, за да използвам тази услуга.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Kracme за това мнение:
  • majpetkov

Недей да чакаш официално да активират, кой знае кога ще стане. Обади се по телефона или сложи сим картата в официално поддържан модел и пусни смс. Стратегиите съм описал подробно тук: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94364


Вчера си активирах VoLTE по посочената методика. На Теленор съм, стана от раз.
[-] 1 потребител изказва благодарност на majpetkov за това мнение:
  • milenvn

Аз също нямах проблеми с активирането на VoLTE, като и аз съм на Теленор. Операторката просто ме попита имам ли телефон, който поддържа услугата и това беше.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ryxes за това мнение:
  • milenvn

И аз току що активирах волте на моя рн7про,въведох кода,после на 123 оператор,казах им,че тел има функцията и без проблеми ми активираха услугата,минах на самолетен режим за 5сек изключих го и се появи хд отгоре на сигнала,на теленор съм
[-] 1 потребител изказва благодарност на Kiridedra за това мнение:
  • milenvn

Теленор пускат на всеки

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart

http://prikachi.com/images.php?images/304/9616304t.jpg
Да попитам как ви се вижда това на графиката добре ли е. Понякога в лентата за сигнал на мобилната мрежа кафявото е повече, дали телефона е с по слаб обхват или мрежата на мобилния оператор си е такава

Аз съм поредния нов горд собственик на това хубаво телефонче. Впечатленията са ми много добри. Едни от първите неща, които проверих са споменатите неприятни бъгове тук. При мен проблем със сензора при разговор няма. Като говоря си изгасва и няма ядове. С бързото писане също нямам ядове. Направил съм изцяло всичко с жестове и всичко е ок. И с пуснати бутони също. За сега поне. Не знам колко от вас ги имат тези ядове, ако не са много си мисля отново, че е от дефектна бройка. Днес се обадих до 123 на Теленор да активирам Волте. Не са ме питали за модела на телефона, веднага го активираха. Вече час след това обаче не го намирам. Може би иска време. Единственото нещо, с което срещнах спънка е смяната на иконите. Понеже аз ползвам Nova launcher prime и с него не иска да ги сменя. На предния телефон Huawei пак с него ставаше. Може би е от андроид версията или Мiui. Ако някой е запознат с тоя проблем и ако има решение нека спомене.

Poco F3

(2019-07-25, 12:38:21)trifon81 написа:  Аз съм поредния нов горд собственик на това хубаво телефонче. Впечатленията са ми много добри. Едни от първите неща, които проверих са споменатите неприятни бъгове тук. При мен проблем със сензора при разговор няма. Като говоря си изгасва и няма ядове. С бързото писане също нямам ядове. Направил съм изцяло всичко с жестове и всичко е ок. И с пуснати бутони също.  За сега поне. Не знам колко от вас ги имат тези ядове, ако не са много си мисля отново, че е от дефектна бройка. Днес се обадих до 123 на Теленор да активирам Волте. Не са ме питали за модела на телефона, веднага го активираха. Вече час след това обаче не го намирам. Може би иска време. Единственото нещо, с което срещнах спънка е смяната на иконите. Понеже аз ползвам Nova launcher prime и с него не иска да ги сменя. На предния телефон Huawei пак с него ставаше. Може би е от андроид версията или Мiui. Ако някой е запознат с тоя проблем и ако има решение нека спомене.
Колега при мен със същия лаунчър няма проблеми при смяна да иконите. Сигурен ли си, че си му дал всички разрешения и е зададен като лаунчър по подразбиране? Освен за преинсталация, за нищо друго не се сещам, но ти по всяка вероятност си пробвал първо това.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ryxes за това мнение:
  • trifon81
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)