Темата е заключена
Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 7- обсъждане и общи въпроси

(2019-08-19, 20:05:42)mimi93 написа:  При мен си е нормално. Същата версия ми е на телефона инсталирана. А и то повече от М не виждам смисъл, става грозно. Още не сме станали на по 80г да не виждаме. Smile 
[Изображение: 3a780aceb5208a78.png]
Няма М, само xs, s и L... Sad

Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk

Lenovo A3000 harga
Lenovo A536
Lenovo Р70
Xiaomi Redmi Note 4 
Аксесоари

(2019-08-19, 17:53:55)dgrozev1 написа:  Привет колеги, днес си взех телефона и още го разучавам. Не съм имал шаоми досега. На първо четене съм доволен.
Въпроса ми е, от падащото меню защо няма шеър декстоп, или трябва от някъде да се активира?
Не го ползвам редовно , но все пак. С глобалния ром съм , последния ъпдейт.


Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk

Здрасти.
Не знам на български как би било, но при мен функцията се казва CAST и я има.
Ако си сигурен, че при теб я няма и си разгледал всичките опции за преки пътища в падащото меню значи се очаква с някой от следващите ъпдейти
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • dgrozev1

За един месец ползване на телефона съм страшно доволен. Но едно нещо ме озадачава доста. Защо лед известията са само в бял цвят? Доколкото проучих при всички модели на Xiaomi са така. Това си е елементарна екстра, от която ни лишават. Не че е болка за умиране, но пък не е нещо сложно и скъпо, за да не го направят.

Poco F3

от 2017 насам всичките телефони са с бял диод.
Преди си бяха цветни. Нямам и аз обяснение

Имам един въпрос относно xiaomi redmi note 7.Сим картата ми на а1 не влиза в слота на телефона.Ще се радвам ако някой може да ми помогне.

Направи 1 снимка на картата върху слота да добием представа.
Ако трябва много малко за да влезе, можеш леко да я изпилиш примерно.

(2019-08-21, 09:28:35)trifon81 написа:  За един месец ползване на телефона съм страшно доволен. Но едно нещо ме озадачава доста. Защо лед известията са само в бял цвят? Доколкото проучих при всички модели на Xiaomi са така. Това си е елементарна екстра, от която ни лишават. Не че е болка за умиране, но пък не е нещо сложно и скъпо, за да не го направят.
Лед известия ли?Аз мислех че този телефон няма диод...къде се намира диода?Уж в настройките ми е активирано лед известие,но уви до сега не съм видял нещо да мига...

(2019-08-21, 12:12:31)Ivan_GT написа:  Лед известия ли?Аз мислех че този телефон няма диод...къде се намира диода?Уж в настройките ми е активирано лед известие,но уви до сега не съм видял нещо да мига...
Долу в дясно на изхода за зарядно.

Който иска да има цветен лед диод, може да пусне глас в анкетата, която е създадена в Miui форума. Ако сме достатъчно, може и да добавят за в бъдеще.
https://c.mi.com/thread-2393232-1-0.html

Poco F3
[-] 1 потребител изказва благодарност на trifon81 за това мнение:
  • suffer

Не знам какво е стъклото на телефона, но за една седмица имам три яки, дълбоки резки. Протекторът ми се счупи и го махнах.

(2019-08-21, 16:50:40)dedo pop написа:  Не знам какво е стъклото на телефона, но за една седмица имам три яки, дълбоки резки. Протекторът ми се счупи и го махнах.
От какво са драскотините? Ако е бил в джоб с ключове или монети може и да се надраска.

Poco F3

Мисля да го купувам но видях за някакви проблеми с известията, поправими ли са?

(2019-08-23, 14:55:59)Dsrkv написа:  Мисля да го купувам но видях за някакви проблеми с известията, поправими ли са?
Като си поиграеш малко с настройките известията идват но отключвайки екрана бързо се скриват иконките остават само баджовете. По големият проблем на този телефон според мен е датчика за близост който не работи коректно поради лошото си разположение.
[-] 1 потребител изказва благодарност на esil2 за това мнение:
  • Dsrkv

На бързо ме разубеди, заради този проблем сменям моторолата защото се счупи и не работи коректно...за него фикс има ли или да се насочвам към самсунг

(2019-08-23, 16:38:19)Dsrkv написа:  На бързо ме разубеди, заради този проблем сменям моторолата защото се счупи и не работи коректно...за него фикс има ли или да се насочвам към самсунг
Проблема изобщо не е сериозен. При правилно държане на ухото няма проблем. Също може да се заключва екрана при разговор. Аз например чрез калибровка на сензора си оправих проблема. Макар, че смятам че всичко идва от правилно държане на ухото. Телефона си е перфектен отвсякъде. Поддръжката е на ниво. Батерията държи много, пъргав е, какво може да искаме оше. Телефон без дребни кисури няма.

Poco F3
[-] 3 потребители изказват благодарност на trifon81 за това мнение:
  • alexbg67, Dsrkv, milenvn

Аз попринцип имам по големи уши от нормално Big Grin Big Grin а и имам навика да натискам Пауър бутона за изключване на екрана при разговор...А за известията до колкото разбрах във снапчат инста фейсбук месенджер, по бейсик приложенията няма проблем. А точно как се оправя проблема с другите? И кое приложение ползва за калибрация?

(2019-08-23, 17:20:15)Dsrkv написа:  Аз попринцип имам по големи уши от нормално Big Grin Big Grin а и имам навика да натискам Пауър бутона за изключване на екрана при разговор...А за известията до колкото разбрах във снапчат инста фейсбук месенджер, по бейсик приложенията няма проблем. А точно как се оправя проблема с другите? И кое приложение ползва за калибрация?
Значи няма да имаш проблем според мен със сензора. "Quick tune up-phone calibration" това приложение ползвах. А проблем с известия аз нямам. Мека който има да спомене как се е справил. При мен всичко си известява. 

Poco F3
[-] 1 потребител изказва благодарност на trifon81 за това мнение:
  • Dsrkv

Еми ще го взема за 350лв май няма какво много много да изисквам за тази цена. Надявам се само емаг да не ми изпратят някоя версия с китайски ром че вече всичко съм видял от търгаши

(2019-08-23, 18:24:40)Dsrkv написа:  Еми ще го взема за 350лв май няма какво много много да изисквам за тази цена. Надявам се само емаг да не ми изпратят някоя версия с китайски ром че вече всичко съм видял от търгаши


Eто снимки нагледно, как е при мен. Едната е на разстояние, което вече сензора не хващша и екрана е светнал, а другата е на максималното разстояние от ухото, при което сензора лови и екрана е изгаснал ( не ми е допрян до ухоро) а е на около два пръста. На най-малката снимка се вижда най-добре разстоянието. .

http://store.picbg.net/pubpic/62/63/913a...e76263.jpg
http://store.picbg.net/pubpic/9C/9E/6993...fd9c9e.jpg
http://store.picbg.net/pubpic/13/AD/a422...a813ad.jpg

Poco F3
[-] 1 потребител изказва благодарност на trifon81 за това мнение:
  • Dsrkv

(2019-08-23, 18:26:57)trifon81 написа:  Eто снимки нагледно, как е при мен. Едната е на разстояние, което вече сензора не хващша и екрана е светнал, а другата е на максималното разстояние от ухото, при което сензора лови и екрана е изгаснал ( не ми е допрян до ухоро а е на около два пръста. На най-малката снимка се вижда най-добре разстоянието. .

http://store.picbg.net/pubpic/62/63/913a...e76263.jpg
http://store.picbg.net/pubpic/9C/9E/6993...fd9c9e.jpg
http://store.picbg.net/pubpic/13/AD/a422...a813ad.jpg
Е благодаря много за нагледното обяснение, телефона значи е пушка няма кво да мисля... благодаря отново Smile

(2019-08-23, 18:29:41)Dsrkv написа:  Е благодаря много за нагледното обяснение, телефона значи е пушка няма кво да мисля... благодаря отново Smile
За нищо! Дано съм помогнал. А може при други да го има проблема. Знам ли. Сега се разрових в нета за този проблем и се натъкнах на едно решение, което оправяло проблема. Ще  копирам оригиналното,  което е на английски. Доколкото разбрах е инсталирал наново официалния пакет от менюто за актуализации и това е оправило проблема. Това решение го намерих във два сайта написано. Явно е подействало поне на двама. Smile 

"I had the same problem for a week and was trying everything except a factory reset.
What finally fixed it for me was forcing to redownload the MIUI package in the "Settings>About Phone>System Update" and instal it again.
After that the sensor started working. Hope this helps you."

Poco F3
[-] 1 потребител изказва благодарност на trifon81 за това мнение:
  • Dsrkv

Е ако е това с някоя актуализация мисля че ще го оправят. Само емаг дано ми пратят глобална версия

Не се притеснявай за Емаг. Със сигурност ще е Global Version, само при покупката внимавай конкретния телефон да е предлаган от Емаг, а не от външен търговец.

POCO F5 12/256 GB





[-] 2 потребители изказват благодарност на ronnie72 за това мнение:
  • Dsrkv, milenvn

Пробвал съм да калибрирам датчика все същото. Има и още нещо, когато е на автоматична яркост и ми звънне в джоба изваждайки го за известно време нищо не виждам на екрана.
[-] 1 потребител изказва благодарност на esil2 за това мнение:
  • Dsrkv

(2019-08-23, 19:44:05)esil2 написа:  Пробвал съм да калибрирам датчика все същото. Има и още нещо, когато е на автоматична яркост и ми звънне в джоба изваждайки го за известно време нищо не виждам на екрана.
Из чуждите форуми четох, че ако не помага калибрирането, или метода, който написах по-горе, е възможно да е хардуерен проблем. И ако е в гаранция се носи в сервиз за подмяна на частта.

Poco F3
[-] 1 потребител изказва благодарност на trifon81 за това мнение:
  • Dsrkv

Аз не ползвам адаптивната яркост, и имам навика да натискам Пауър бутона като говоря така че се надявам с такивя недодяляни трески ще се размина, поръчан е вече в понеделник го чакам...взех му от тия 360 калъфи отпред и отзад силикон, не е най красивото, но докато свикна с размера ще е така
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)