Темата е заключена
Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 7- обсъждане и общи въпроси
#51

А сложат ли огледален гръб в следващата версия, тогава да видиш какво оглеждане ще настане.
Аксесоари
#52

(2019-02-05, 09:41:35)ganchev написа:  Само заради точка 2 си заслужава да се купи устройството. Много полезна тема, за което благодаря.

За нищо.

Относно точка 2- телефона ще ви даде първоначален интерес / старт. Оттам нататък добавяте щипка самочувствие и увереност в собствените сили, добро чувство за хумор, поне 15 вица под ръка (от които поне 5 по-пиперливи) и с малко късмет и привличане  от отсрещната страна нещата се случват Smile


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • ganchev, Kiridedra
#53

От вчера и аз съм в играта. Веднага заявка за отключване, но трябва да почакам 360ч. Дано до тогава да се появи реално подробно упътване как да се флашне фърмуера на Xiaomi.eu Телефона е много приятен с ефектния си гръб и голям дисплей. Работи доста бързо - за сравнение в Antutu прави 138к, стария ми Mi 5 - 130k. Засега нямам реални наблюдения върху камерата - ще трябва да тествам с Mi 5 и Redmi Note 5.

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
[-] 2 потребители изказват благодарност на kyosev за това мнение:
  • milenvn, suffer
#54

Честито колега, телефона наистина е уникален  Storstark

Пусни някоя и друга снимка утре, другиден, че не мога да смогна с този голям интерес към камерата  Smile

За отключването и на мен даде 15 дни, сигурно тези от нас с по-стари акаунти получаваме бонус спрямо стандартните 30 дни.

(2019-02-05, 20:33:27)kyosev написа:  Работи доста бързо - за сравнение в Antutu прави 138к, стария ми Mi 5 - 130k.

Това само потвърждава факта, че средният клас вече обезсмисля високия в много ситуации. Защото повечето хора, като си вземат висок клас телефон го държат поне 2 години, често и 3.  Дали са много пари и не виждат смисъл да ъпдейтват дълго време или са го взели на лизинг, който е поне 2 години и после си казват- "Хайде сега поне една година без вноски".

Междувременно средният клас ги е настигнал и дори изпреварил както с процесорна мощ, така и с камерата!


#55

Ъъъъ малко ти се разминават периодите.сегашния средняк е на ниво флагман отпреди 2 генерации.не ми8,не ми6, а с ми 5 го сравни колегата.няма как средняк да обезсмисля назобан флагман.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Wild bear за това мнение:
  • MapTo_D
#56

Е, никой не говори за флагман от сегашното поколение.

Среден клас сега може да се сравнява с флагман отпреди две генерации- т.е. MI 5 в случая. Интересното е, че новият среден клас задминава бившия флагман както по процесорна мощ, така и откъм камерата.

Това ми беше мисълта-  как бързо се развиват технологиите и с какви темпове се настигат флагманите.


#57

Offtopic  
Да направим тема за Note 7 Pro ? Сигурен съм, че интересува много хора.
Edit : видях, че вече има.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

[-] 1 потребител изказва благодарност на Rad0slaw за това мнение:
  • Wild bear
#58

Кога се очаква да бъде пусната глобалната версия, че обмислям и аз покупката на ноут 7 Smile
#59

Не се знае със точност, по принцип скоро. Сега празнуват китайската нова година Smile

Имаш и вариант да поръчаш китайската версия, отключваш буутлоадъра и инсталираш xiaomi.eu.


#60

Известния Frankie Tech прави страхотно сравнение на Huawei Mate 20 pro срещу Redmi Note 7:





Големият въпрос е- заслужавали ли си да платите над 1200 лв. допълнително за флагман, който в много отношения е на същото ниво като Редми Ноте 7? И дори по-зле- ще видите как трепти Амолед дисплея заради ШИМ-а, гадните извивки и отвратителната зелена линия на прескъпия "флагман".

Заключението на автора- категорично предпочита Ноте 7 пред така наречените "флагмани" и не спира да се удивлява колко много стойност предоставя на потребителя устройство за 150 долара...


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • ganchev, mitkogdzzz
#61

Чакай знака Ноут 7 да превъзхожда Мейт 20 Про, по който и да е параграф. Smile
#62

Понякога не знам как успяваш да бълваш такива бисери - Редми ноут 7 за 150 долара да е по-добър от устройство със себестойност поне 500-550.

Редми ноут е най-доброто устройство на планетата, създавано някога. Може да затваряте темата.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на gurcayy за това мнение:
  • MapTo_D, nowhere
#63

Ето Крис от тектаблетс има сравнение на камерите между Редми Ноут 5 и Редми Ноут 7, където се вижда, че Ноут 5 е победител и има по-хубавата камера от двата телефона. Вие си правете изводите колко е хубава камерата в Ноут 7.

https://youtu.be/PETD4l-vgLI
[-] 2 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • koprio, MapTo_D
#64

Note 7 си е чудесен за парите. Ще се чакат други телефони от новоотделения бранд, за да видим видим, какво ще предложат. Както писах вече, чакам да предложат ОЛЕД и NFC. Ясно е, че камерите ще стават все по-добри.

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • milenvn
#65

Някой знае ли какъв е официалния сайт на новия бранд Redmi ? гледам в сайта на Xiaomi , липсва модела Redmi Note 7 като тяхно устройство,дори не е в списъка за теглене на ромове.

Xiaomi Mi9T  6/64
#66

официална страница на производителя: https://www.mi.com/redminote7/

Китайските ромове са само в китайския форум.

http://www.miui.com/download-356.html

ето ти
recovery: http://bigota.d.miui.com/V10.2.8.0.PFGCN...7c_9.0.zip
и
fastboot: http://bigota.d.miui.com/V10.2.8.0.PFGCN...4ebfdc.tgz

developer ромове още няма, заради китайската нова година, така че може би от петък ще ги пуснат и тях
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • tonit0, Wild bear
#67

За 4 седмици са продали 1 милион телефона.Smile

Cognosce te ipsum!
[-] 2 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • milenvn, mitkogdzzz
#68

(2019-02-12, 08:14:11)kayovas написа:  Note 7 си е чудесен за парите. Ще се чакат други телефони от новоотделения бранд, за да видим видим, какво ще предложат. Както писах вече, чакам да предложат ОЛЕД и NFC. Ясно е, че камерите ще стават все по-добри.
Всички това казваме. Телефонът е чудесен за цената си и предлага повече от това което струва, но до там.

Ще изкарат и телефон с олед и топ процесор, но цената ще е подобна на тази на Honor-ите.
Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
#69

Frankie Tech не казва, че Ноте 7 е по-добър от Мате 20, а че последния не си заслужава над 7 пъти по-високата цена. Разбира се, всеки който смята че си заслужава е свободен да си купува каквото прецени.

Ноте 7 достигна 1 милион продажби, но ако имаха 5 милиона налични и те щяха да се продадат. Xiaomi е крайно време да помислят за сериозно увеличаване на производствения капацитет. В Европа продажбите на компанията също вървят прекрасно: https://www.gsmarena.com/redmi_note_7_se...-35483.php
https://www.gizchina.com/2019/02/11/xiao...n-ukraine/

За ромовете- вече има xiaomi.eu за телефона, очаква се скоро и официалният глобален ром.


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • Androivcho, mitkogdzzz
#70

Франки тек е пълен смешник, така че не знам защо ми го даваш като пример.
- Каза, че Мейт 20 Про няма стерео говорители, което разбира се не е вярно.
- Оплакваше се от зеленеенето на екрана, ама ако беше толкова голям телефонен гийк щеше да знае, че това си е проблем с LG панела, и че с BOE го няма този проблем.
- Постоянно повтаряше, че Ноут 7 струвал 150$, което е така ама за 3/32 версията, а той в сравнението ползваше 6/64 версията, която леко не е 150$. Нито пък Мейт 20 про е 7 пъти по-висока цена.
Специалн оза България в ОЛХ можеш да си намериш нов неразопакован Мейт 20 Про с гаранция за около 1300лв. А Ноут 7 6/64 колко е в Али-то? И хоп - разликата стана около 3 пъти, че и на Мейта имаш гаранция.
#71

Ами за доста неща си прав,но видиш ли,хоп,за цените ни будалкаш.то ако някой,в олх продава 20про за 300лв ти ще ги изкараш с,хоп,еднакви цени,хоп.
#72

В Алиекспрес 6/64 Ноут 7 с DHL доставката е 460лв (това е най-евтината обява) и е без гаранция. Оттук от онлайн сайт можеш да си вземеш Мейт 20 Про за 1540 с 2 години гаранция, 1540/460= 3,35 пъти е по-скъп Мейта от Ноут 7, което ми е малко далеч от над 7 пъти по-скъп.
#73

Хайде без излишни сметки. Стига сте се драчили за глупости. Щом ти харесва Мейт-а вземи си го ..... Много хора ще харесат 7-цата на Редми - защото ти дава достатъчно за доста по-ниска цена.
[-] 2 потребители изказват благодарност на redsys за това мнение:
  • milenvn, Wild bear
#74

(2019-02-11, 23:42:42)nowhere написа:  Ето Крис от тектаблетс има сравнение на камерите между Редми Ноут 5 и Редми Ноут 7, където се вижда, че Ноут 5 е победител и има по-хубавата камера от двата телефона. Вие си правете изводите колко е хубава камерата в Ноут 7.

https://youtu.be/PETD4l-vgLI

Нот 7 тепърва му предстоят обновявания за камерата. Smile  Китайците не пуснаха гювеч с промоции от новата им година.
#75

Интересно че все още няма глобална версия или глобален ром за един толкова чакан телефон.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)