Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефон до 300лв.(втора ръка)
#1

Здравейте, разполлагам с  бюджет от 300лв и си търся телефон, с който да заменя сегашния Huawei p8. 
Естествено  до 300 лв. мога да избера доста модели  които ще са по-добри като например G5, p9,  mate 10 и т.н. 

Най-важния компонент за мен е батерията. Искам да е с издръжлива батерия  Камерата да е по-добра от тази на P8. Свикнал съм на EMUI, доста си е добър, но съм имал и Samsung  ползвал съм и LG(който ми е леко постен), мисля, че и с други ОС ще свикна  

Не мисля, че имам други изисквания. Ако можете, дайте някакви предложения.

Пс

Имам оферта за Pixel XL за 350 лв. но дали си заслужава? Много играят цените за този модел. От около 300 до към 700-800 лв. За 32gb версия. Уж всички са без забележки.....
Цитирай
Аксесоари
#2

Заслужава си, ако е пълен комплект. Но като батерия ще те изкарва 4 часа екран, разбира се има fast charge, така, че не е проблем.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Здравей tiesto, благодаря за отговора!

На клипове в ютуб Pixel XL издържа около 4-5часа товарене нон-стоп с ютуб, тежки игри, и видео заснемане на 4к.
Ако верно издържа толкова, на мен ще ми стига батерията за цял ден. Ползвам браузър и някоя и друга по-слаба игра като score match.
Сегашния ми телефон за 1 час ще източи батерията, ако гледам видео е тубата... ?

Ще чакам и други предложения, разбира се!
Цитирай
#4

Е, той ако нов издържа толкова
не трябва да очакваш същият капацитет на батерията след 2 години ползване
Цитирай
#5

Що не си купиш нов телефон,а ще се мъчиш да търсиш 2ра ръка, един xiaomi redmi 6 pro примерно като вдигнеш малко бюджета

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#6

На 2 години батерия ми кара 4 часа може и повече но аз го тормози, до декември ми бе верен след това се разделих.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

Аз лично бих си купил втора употреба телефон, само ако има сменяема батерия.
Но вече не се правят съвременни телефонни със сменяеми батерии.
След 2-3 години, в повечето случаи телефона е за смяна на батерия или скоро ще бъде.
Една смяна на батерия е поне 100лв и то ако не се наложи и смяна на дисплея и други части,
както вече често се случва
Цитирай
#8

Доколкото знам Pixel XL е с вградена батерия, резервна такава струва към 40лв.
Предполагам не е проблем да се смени, моят P8също е с вградена, но знам, че може да се смени. Не знам за Pixela, колко е по-сложна задачата, някои батерии са долепени до дисплеите.

Търся втора ръка задължително, защото само така бих могъл да взема качествен телефон за ниска цена. Ограничен ми е бюджета до 350 МАКСИМУМ!

Разгледах какво има за тези пари. За сега съм спрял на:
P9
P10 Lite, има и някои P10 за парите, които имам
Mate 10 Lite
Samsung J или A сериите от 2018
Pixel XL
LG G5
Видях и някои добро Сонита.

Вие какво бихте ми препоръчали?
Цитирай
#9

Я виж това цък

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#10

Хубав избор, благодаря. За сега съм се насочил към G5 или Pixel XL. Гугъла обаче е самп с 32 гб, което ми се струва малко, тъй като няма слот за карта.
С P8 имам 64гб карта и имам общо около 10гб свободни в телефона и картата. 32 гб със сигурност няма да ми стигнат, само музика имам към 15-20гб.

Може би Pixel отпада.

П.с. Сега с P8 съм вече на 2ч използване на екран и съм на 30 процента. В тези 2 часа съм се ровил в нета само, чрез Opera и съм играл не повече от 15 мин Score match.

П.С. Само докато напиша този коментар и съм на 27% вече.

Мисля, че всеки друг телефон би изкарал повече, дори и да е втора употреба!
Цитирай
#11

Имаш прекалено много изисквания за бюджета, с който разполагаш. За тези пари няма как да вземеш актуален процесор, хубава камера и мощна батерия заедно. Трябва да направиш компромис. Redmi Note 5 или 6, както някой горе е предложил , е добър избор.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#12

Е, изискванията ми са, по-добра камера от P8 и по-добра батерия. Не мисля, че е трудно за 350лв. втора ръка.
Цитирай
#13

Тези стари модели, които разглеждаш, са напълно излишна покупка към началото на 2019-та година. Дори и да гледаш само флагманите, които си изброил. Ти си вкарал и Mate 10 Lite, и P10 Lite. P8, с който си, е модел от 2015-та година. За близо 4 години са излезли много телефони от среден клас, които са по-добри и откъм батерия, и откъм камера. Виж Huawei P Smart. За тези пари можеш да го вземеш нов, с по-добра батерия, по-добра камера (без оптична стабилизация, обаче) и всичко, което ти трябва в един нов телефон. И без да правиш компромиси в качеството.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
[-] 1 потребител изказва благодарност на HERUS за това мнение:
  • Forsi
Цитирай
#14

По добре нов

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#15

(2019-01-14, 17:00:57)johnterry7 написа:  32 гб със сигурност няма да ми стигнат, само музика имам към 15-20гб.

Аз съм си качил към 100 GB музика в mp3 формат на облак
Имам 32GB памет на телефона и още толкова на SD Card,
но вече не ги задръствам с музика както преди
Облакът е страхотно решение
Цитирай
#16

Човек няма никъв смисъл да купуваш втора ръка телефон на 2 години.
Единствения компромис който ще направиш с редми 6 про което предложих горе е,че дисплея няма да е OLED, a ще е LCD, по всеки друг критерии е по добър от всичките телефни втора ръка за тия пари които гледаш нищо,че са с 8-ма серия чипове.

https://www.honorbuy.com/1538-xiaomi-red...black.html

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#17

Значи мненията преобладават за нов телефон но среден клас. Повечето изключвате стар но висок клас телефон.

Вие когато си купите нов телефон, стария хвърляте ли го? Или го продавате? Ако случайно го продавате, давате ли съвет на евентуалния му купувач "Хубав е, ама вече е на 3 г., вземи си нов от средния клас".

П.С. Естествено, този коментар в кръга на шегата ?
Цитирай
#18

(2019-01-14, 02:31:59)johnterry7 написа:  Здравейте, разполлагам с  бюджет от 300лв и си търся телефон, с който да заменя сегашния Huawei p8...
Xiaomi Redmi Note 4 с батерия 4100mAh
Xiaomi Redmi 5 Plus - 4000mAh

 
Цитирай
#19

(2019-01-14, 19:06:49)johnterry7 написа:  Значи мненията преобладават за нов телефон но среден клас. Повечето изключвате стар но висок клас телефон.

Вие когато си купите нов телефон, стария хвърляте ли го? Или го продавате? Ако случайно го продавате, давате ли съвет на евентуалния му купувач "Хубав е, ама вече е на 3 г., вземи си нов от средния клас".

П.С. Естествено, този коментар в кръга на шегата ?

Даваме съвети на теб защото питаш във форума, казваме ти кое е по добре, ние не ти забраняваме да си купуваш каквото решиш ти, решението си е изцяло твое както и на другите купувачи на устройства втора ръка.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#20

Благодарен съм за което, а и коментара ми бе шеговит!

Щом съм писал, до 350 лв. втора ръка, значи съм преценил + и - на такова устройство.

P8 го ползвам вече 4 г. и ако не бе се отлепил дисплея от корпуса (все още работи)при поредното изтърване на телефона, преди няколко дни, нямаше да мисля все още за замяна. Така, че използван телефон 2 г. не ми е проблем, особено ако е бил висок клас. И разбира се, надеждата да е качествена бройката!
Цитирай
#21

Бих те посъветвал да погледнеш Sony Xz1.Sd 835 ,4/64 GB,прилична батерия и прилична камера.Намират се за между 300 и 400 в зависимост от състоянието.
Цитирай
#22

XZ1 ми хареса, добър вариант, но намерих само 1 бройка!

Рових се до сега и разглеждах различни модели. Спрях се на няколко модела.

OnePlus 3t
LG G6
P10
LG V20
7S Edge(доста се колебая за самсунг, имат славата на развалящи се)
И XZ1 ми допадна, но има само една бройка.

Доста от телефоните вървят с остатъчна гаранция. Някои са купувани през 2018 т.е са ползвани 1г.

Ще избера някой от тези, моля да ми помогнете, кой е най-добър избор според вас?
Цитирай
#23

Не си го набивай със самсунг, точно вчера един приятел дойде и беше с S8, та ги сравних набързо, та той лагва, насича ... а със същия чипсет като моя oneplus направо смешна история. Хората дето купуват самсунг имам чувството,че не са виждали други телефони затова си ги взимат Facepalm1

Да не говорим,че дисплейте са по 500-600лв., ако отвориш olx и търсиш счупен S8 са по 200-250лв.. смешна работа.

Иначе e тоя HTC 10 ми изглежда добра инвестиция
или
тоя Pixel въпреки,че 100 кинта отгоре си е бая, но все пак са си скъпи устройства като цяло

OnePlus 3T ако има също е оферта, дори да го пратиш да му сменят батерията в официалния сервиз след време ще ти излезне тънко, поне в сервиза са точни и не дерат кожи за разлика от други фирми (самсунг)

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#24

Видях Pixel-а и HTC-то.
Тъй като вдигнах с малко парите, и не са обявените 300 в заглавието, вкарах и горепосочените модели.
Мисля, че всички са хубави.
Самсунг не искам, въпреки, че се пръснах с адски много пари за телевизор Самсунг, но там са друга бира и им го признавам! Телефон Самсунг не ми се иска да ползвам.
Цитирай
#25

Телевизорите са друга бира, Аз за телефоните говоря и по точно за софтуера, иначе и аз имам прахосмукачка на самсунг и си е чук. Телевизорите също са им много добри, паметите на Samsung са едни от най добрите в света, хардуера в телефоните също им е добър, но политиката за телефоните им е отвратителна, трябва да смениш 60% от телефона при пукнат дисплей, т'ва е безумие, софтуера е писан от маймуни най-вероятно, смисъл т'ва да искаш да го у*ереш толкова няма да можеш аз съм сигурен.

Миналото лято трябваше спешно да вземем телефон на приятелката и в olx-a имаше няколко Xiaomi MI 6 на по 400 кинта, та взехме единия, сега гледах то под 450 лева няма тия хора к'во им става не знам, ако намериш и той е добър вариант. Реалната цена втора ръка му е 350-400, ако не и по малко вече все пак говорим за миналото лято бяха около 400.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)