Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi 8 pro петно на дисплея
#1

Проблема се появи при огряване на слънце, ако се ползва на тъмно няма петна, но в момента в който дисплея бъде огрят от слънцето и се ппявява петното. Вижда се дори на загасен дисплей.

[Изображение: 2jdf2ao.jpg]
Цитирай
Аксесоари
#2

Това според мен е от протектора на дисплея?
Цитирай
#3

Няма протектор.
[-] 1 потребител изказва благодарност на TiL за това мнение:
  • MapTo_D
Цитирай
#4

Това не съвпада ли с вградения сензор за пръстов отпечатък...

Sent from my MI 8 using Tapatalk

If you can't be good - be bad...
Цитирай
#5

Да. Точно от сензора за пръстовия е. Днес ходих до технополис Кърджали (там най-близко го имаха наличен). Извадиха ми единствения ветринен експонат, който имаха. Оказа се че и той е по същия начин. Управителя направи опит да ме убеди че видиш ли не било дефект щом и техния го имал... Видиш ли неможело да е евтин и читав, даде за пример по-високата цена на мейт 20 про и че нямал такъв дефект, не се стърпях, натъртих му за зеления цвят и млъкна. Отказаха да ми го заменят с друг модел от същата марка, възползвах се от правата на инъернет търговията. Утре мисля да драсна и една жалба до КЗП задето не издават приемо-предавателни протоколи.

Иначе "петното" което реално не е петно, а очертание най-вероятно на сезора се вижда брутално гадно когато телефона е на слънце, вижда се чак на загасен дисплей. Ако няма слънчеви лъчи ърябва да знаеш къде е за да го забележиш.
Цитирай
#6

Това петно го има и при чистия mi 8
https://www.google.com/amp/s/forum.xda-d...mp/?espv=1

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#7

много хубаво ся... тъкмо мислих утре да поръчвам ми 8
Цитирай
#8

Това петно от протектора какво общо има с твоето, че ще съжаляваш?
Цитирай
#9

(2019-01-14, 21:44:06)koprio написа:  Това петно го има и при чистия mi 8
https://www.google.com/amp/s/forum.xda-d...mp/?espv=1

Това петно е от протектора, накрая си го казват.


Цитирай
#10

Сега погледнах темата... Това петно няма нищо общо с петното на моя телефон и на този в Кърджали.

Писах мейл до xiaomi и прикачих снимката. Надявам се да реагират адекватно и да подменят бройките с проблема.
Цитирай
#11

През мен са минали 5 броя Mi 8 (без ПРО) и нито един нямаше и все още няма такова петно. Не бих си дал парите за про версия или за някой с отпечатък в дисплея. Свикнах с лицевото и почти не го ползвам отпечатъка. Бих си дал парите единствено за телефон без ноч , но ще почакам може би ми9 или микс 3с кой знае Smile
Цитирай
#12

Бе мен ме изкефи прозрачния заден капак, но ако знаех, че и дисплея е прозрачен... Иначе скенера в дисплея и мен не ме кефи.
Цитирай
#13

аз петно нямам  на слънце се вижда сензора за отпечетък което според мен е нормално
Цитирай
#14

Ако ще трябва да го гледам тоя сензор честно казана да ти е*ем и телефона и сензора...
Цитирай
#15

?? Продай го?!
Цитирай
#16

(2019-01-14, 21:44:06)koprio написа:  Това петно го има и при чистия mi 8
https://www.google.com/amp/s/forum.xda-d...mp/?espv=1

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Това което показа няма нищо общо, а е петно под залепен протектор на колегата е фп под екрана...

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#17

Hi Hristo, 
 
Kindly ignore the previous mail!
 
Thank you for contacting Xiaomi Customer Support and sharing the snapshots with us. I am Kuldeep and sorry to know that you are facing display issue with MI 8 Pro.
 
 I would request you to follow the below mentioned steps.
For the Display Issue, kindly follow the below mentioned steps:
1.    Dial *#*#6484#*#*
2.    Select "Single Item Test" (if the option is there)
3.    Select "Touch Panel" option 
4.    Follow the test by choosing appropriate options

I would request you to follow the below mentioned steps:
Sign Out from your Mi Account:-
1.    Go to Settings
2.    Select Mi Account
3.    Then confirm to Sign Out
 
Create a Backup: -
1.    Go to Settings
2.    Select Additional Settings
3.    Select Backup and Reset
4.    Select Local Backups
5.    Select Backup
6.    Select Accounts and Contacts & Deselect System
7.    Then select Backup so that a backup would be created
 
For Finding Backup File:-
1.    Go to Internal Storage
2.    Select MIUI 
3.    Select Backup 
4.    Select All Backup
 
(Note: - Please save the backup file in your PC/ Laptop, so that your important data would be prevented)
    
Factory Data Reset:-
1.    Go to Settings
2.    Select Additional Settings
3.    Select Backup and Reset
4.    Tap on Factory Data Reset
 
Restoring Data:-
1.    Go to Settings
2.    Select Additional Settings
3.    Select Backup and Reset
4.    Select Local Backups
5.    Select Backup File
6.    Select Restore in order to complete this process
 
Please write us back in case you need any further assistance, we will be happy to help you.
 
Regards,
Kuldeep
Xiaomi Customer Support
Цитирай
#18

защото ресетът оправя хардуерни проблеми Wink
Интересно какво ще кажат след това...
Цитирай
#19

Оправя ама не и такива които са залепени на дисплея. Питах ги ква е тая тъпотия да ме карат да правя софтуерни ресети след като проблема си е изцяло хардуерен и май ще се окаже, че е на всичките про-та. Днес пак звънях на ксиомишоп бг да ги питам дали случайно нямат бройка без проблема, отговориха ми че модела им бил такъв и го имали всички проверени от тях...
 Сега чакам втори отговор от глобалния мейл на производителя.

Всички гиганти пасти да ядат в разработването на прозрачни телефони, ксиоми ги издуха Smile
Цитирай
#20

Аз нещо не разбирам нямам никакви петна нито на светнат нито на загасен , датчика за отпечатъка нормално да се вижда на директна слънчева светлина ако работи нищо не се вижда и на лампа или светкавица не се вижда, сигурен съм че всеки дисплей с вграден отпечатък ще се вижда .
[-] 1 потребител изказва благодарност на punki за това мнение:
  • milstan
Цитирай
#21

На слънце си светни екрана и фона да е бял. Супер гаден отенък се получаваше при мен.
Цитирай
#22

Нямам никакви петна на включен или изключен екран нито с бял жълт син зелен червен фон ,на пряка слънчева светлина насочена право към сензора се вижда разбира се нали е стъкло и е прозрачно и е вграден в дисплея ?!?!?
Цитирай
#23

колеги ми8 има ли проблем със прегаряне на дисплея (burn in) когато се играя тежки игри примерно? Във секцията на С9 колега се е оплакал от burn in още на втората седмица

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#24

При мен след 6 месеца употреба няма никакъв burn in.

HTC 10 / iphone 12
[-] 1 потребител изказва благодарност на zviara за това мнение:
  • milenvn
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)