Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Моето (негативно)впечатление от камерите на телефона
#26

(2019-01-18, 10:52:53)degman написа:   Като видите коментар за Mate 20 Pro който не ви харесва, имате право да си замълчите без да изливате агресията си върху хората. 

Sent from my LM-G710
Напротив ! 
Всеки има право да си изрази мнението. Потребитят е споделил своето негативно впечатление от камерата на определен модел телефон, но го е направил по начин, който несъмнено ще предизвика спорове. Не е предоставил никакъв доказателствен материал под формата на снимки или видео и освен празни приказки, аз друго не виждам.
От поста му става ясно, че "неговия" телефон вероятно е с  доста стара версия на софтуера. Цитирам:

Цитат:Още по-голямата пародия е, че малоумниците от хуавей са сложили пак 0,6х 1х и 3х зуум......

Той говори за 0.6х зуум, нали ?

Аз бих го помолил да качи скрийншот от настройките на камерата, за да покаже нагледно,  къде точно е това 0.6х ? Не ме интересуват нито снимките му, нито видеото му. Само един скрийншот. Не, че ще го направи, но все пак...
След бърза справка с телефон, който е с последната софтуерна версия става ясно, че това 0.6х е заменено с нещо съвсем различно и е заменено доста отдавна.Не претендирам за точност, но да кажем преди повече от месец. Та идеята ми е, че ако е със стара софтуерна версия, нищо чудно снимките и видеото да са с по-лошо качество от това на други потребители, което пък предизвиква и ответната ракция.
Така че тук изобщо не става въпрос за харесване или не харесване на негативно мнение по адрес на определен модел телефон, а за начина по който това е мнение е изразено !
[-] 3 потребители изказват благодарност на elcerebro за това мнение:
  • gamerz7, Mondiso, vovalinder
Цитирай
Аксесоари
#27

И що да не му лайкнеш коментара на колегата, пък дори и да нямаш въпросния телефон? Добре изразено мнение с обширно обяснение и конкретика., Що да не го харесаш? Т'ва не значи че дислайкваш телефона или хейтваш собствениците му. Може литературно да ти е допаднало нещо... Wink

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
[-] 2 потребители изказват благодарност на forbidden8 за това мнение:
  • ganchev, milss
Цитирай
#28

(2019-01-18, 15:37:02)nanobanano написа:  Има в dxo сравнение на снимки от мейт 20 про с п20про и айфон xs. При кропването на айфона се вижда, че е далеч от качеството на мейта
Тоя айфон все бърка на някой в... А какво ще кажеш за видеото? Там мейта май изобщо няма смисъл да участва...

За темата и автора й. Браво и благодаря за изчерпателното мнение. Хората, на които не им допада, вместо да карат човека да доказва нещо, да се замислят кога последно и дали изобщо някога са отделяли толкова време да напишаат нещо смислено...

Личното ми мнение. Оказва се, че батерия на мейта не държи осезаемо повече от на някои други флагмани (нарочно не цитирам). Видеото, което заснема е меко казано посредствено. Интерфейса мнозина го плюят, други го преглъщат след свършен факт, трети не му обръщат внимание. Дизайна на телефона е копие на друга марка, подобно на п20 про. Но да речем, че това няма значение. Добре де, какво излиза? 1800 лв. за една мобилна снимка? И то нощна, защото при дневните много телефони вече се справят. При това, за да стане читава, трябва да се ползва про режима, който не е за всеки. Ами при това положение човек, който иска да снима, по-добре да си вземе за тези пари един dslr. Ще прави по-добри снимки, включително и нощни. Наясно съм, че на Хуавей маркетинга е на топ ниво. Но за мен лично до там приключва всичко. Преди месец си избирах нов телефон. Мейта ми беше фаворит. Но горните размисли ме отказаха от него.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Barbaron за това мнение:
  • degman, milss, scorceni
Цитирай
#29

Вече нови телефони излизат, вие още за Мейта мислите. Като не ви харесва, не купувате, няма нужда от размисли и страсти.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy S----->Samsung Galaxy S II----->[h]HTC One M8[/h]
Цитирай
#30

(2019-01-18, 23:28:37)Barbaron написа:  Тоя айфон все бърка на някой в... А какво ще кажеш за видеото? Там мейта май изобщо няма смисъл да участва...

Написал съм в първото си мнение в тази тема.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#31

(2019-01-17, 20:53:45)milss написа:  @Mondiso харесали са хората пост#1, защото не са фанатици. Не са като като теб: като кажеш HUAWEI и мед да ти капе от устата.

Хубаво е да мислиш, преди да пишеш глупости. "Фанатици, мед ти капе от устата..."
Не съм фанатик и не робувам на марки и модели - телефони, коли, електроуреди и каквото се сетиш. В Мейт 20 Про намирам неща, които не ми харесват, но той е толкова перфектен телефон, колкото е перфектно и едно щастие. 
Да, всеки е свободен да се изразява, излага, лайква и прочие каквото и както намери за добре. Не съм против това. Просто съм на мнение, че е хубаво човек да го прави за нещо, което има или до което е имал реален досег. Нищо не пречи някой, който няма Айфон да напише в съответния раздел едно негативно мнение за последния модел и още 10 човека, които нямат този апарат да лайкнат "шитнята Айсиктер". Собствениците на Xiaomi да влязат в раздела на Самсунг, тези на ЛГ в раздела на Сони и всеки да изтъква недостатъците на телефона, КОЙТО НЯМА! И каква е ползата? С какво помагат мненията на хора за даден телефон, който не ползват и някои от които дори не са държали в ръце за 5 мин.? Каква е  ползата от лайкове на такива хора? Помагат ли с нещо на собствениците на този телефон?Какво ОБЕКТИВНО има в това?


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
[-] 2 потребители изказват благодарност на Mondiso за това мнение:
  • emjione, scorceni
Цитирай
#32

Абе никой не може да налага вето на лайковете ти. Всеки си има глава на раменете и може да прецени дали дадено инфо е полезно, обективно и дали има полза за него. А в случая се предполага, че автора има телефона...

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#33

(2019-01-18, 10:52:53)degman написа:  Кои точно сте Вие че ще намеквате и казвате да се забрани на хората да пишат за даден модел телефон? Ако ще и по снимка, по видео или коментари във форуми да коментират аз не виждам абсолютно никакъв проблем! Като видите коментар за Mate 20 Pro който не ви харесва, имате право да си замълчите без да изливате агресията си върху хората. Както правите и в момента. Разбирам да има конспирация за очерняне на телефона, ми то просто хората си казали мнението. Хайде бъдете малко по сериозни, никой не е длъжен да говори само хубави неща за Mate 20 Pro Smile

И моля без отговори на това мнение, поредна тема ще стане на нищо.

Sent from my LM-G710
Колега, никой на никого не намеква или забранява да пишат за даден телефон. То си е лично решение. И евентуална допустимост на админите.
Пример - виждам, че сентвате от LG G7. Пречи ли ми, да вляза в съответния раздел и да подхвана в някоя тема за недостатъците на този телефон, въпреки че го нямам? Имал съм 2 модела точно от G серията и съм запознат достатъчно с нея, а доста болежки са предават от стар на нов модел като вирус. Да пиша например за недостатъчната батерия от 3000 МАч за този флагман, за отчайващите снимки правени в полумрак, за разочароващия говорител, за липсата на 2 СИМ, за гладката повърхност, която лесно събира отпечатъци и заради която явно в комплекта е включена и почистваща кърпичка, за лошото изпълнение на AI камерата, за откраднатия дизайн от Айфон Х...За тежест мога да копи-пействам негативни коментари от някое ревю в нета. И 7-8 човека, които не харесват ЛГ и/или този модел да лайкват, Вие, собствениците на този модел да влизате в обяснителен режим, да обяснявате кое е вярно и кое не и да се заформя една напълно излишна дискусия. Моето субективно дори в обективността си мнение ли ще е полезно за Вас във Вашия раздел или на всеки един друг от Вас, който има този телефон?
Писах и преди, не ме разбрахте, за това Ви пиша пак - както е хубаво всяка жаба да си знае гьола, така е хубаво всеки потребител тук да си знае раздела.

(2019-01-19, 10:28:30)forbidden8 написа:  Абе никой не може да налага вето на лайковете ти. Всеки си има глава на раменете и може да прецени дали дадено инфо е полезно, обективно и дали има полза за него.  А в случая се предполага, че автора има телефона...

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Не говорих за вето, ако си ме чел внимателно. Лайковете на негативни коментари тук забелязвам, че обикновено са от едни и същи хора, които НЯМАТ Мейт 20 Про.
С какво им е "полезно това инфо", след като:
1. Явно не харесват този модел
2. Дори не харесват Huawei
3. Имат друг телефон на друга марка
4. Дори не им е минавало през ума да си купят Мейт 20 Про
????
АвторЪТ, авторЪТ - за него не съм казал и една лоша дума и след като има този телефон и е в точния раздел, нека пише каквито иска коментари за него. Лично аз прочетох интересни неща в първия пост.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#34

Лошо няма като има тема за впечатления да не е само с някакви хвалби, повечето неща и аз съм ги писал за G7 и са верни, други не са точно така както ти си ги написал, особено за говорителя. Не е проблем че си ги видял на клип или аз или ти сме ги писали. Като влезе някой в темата или раздела и като прочете ще си реши дали е за него телефона. Защото както ти изброи недостатъци на G7, така е хубаво да се изброят и на всеки един телефон. Просто защото всички имат. Не да вземе някой G7 и да каже ма той не снима много добре, да вземе S9+ и да каже ма той що няма IR, да вземе Mate 20 Pro и да се чуди що видеото не му е много добро. Примерно нали, все пак говорим за флагмани, уж най - доброто. Най - доброто ама не баш така е в действителност. И това че даден човек без значение дали има телефона или не е написал нещо което е гледал или чел за него няма нужда да му се обяснява да си знае раздела. Всички недостатъци са важни, защото в момента разликите са основно в дребните екстри и в цените. Питаха ме скоро за P20 Pro, на човека са му важни снимките най вече. Какво да му кажа, че не снима добре ли? Или че не става? За снимки е супер, просто трябва да му се знаят недостатъците, в които не влизат снимките. Не после да ме пита що има толкова лошо видео и звук. Като иска много добри снимки ще се прежали с някои други неща.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#35

Нека всеки си пише в темата за съответния телефон. Тези които го имаме знаем за предимствата и недостатъците му. Но хора които го нямат и го плюят.. ами какво да ви кажа като в детската градина сте и меко казано изглеждате смешно. Смешно е да нямате телефона и да му давате оценка. Или пък завиждате че не можете да си го позволите и хайде сега да го плюем.. В предишен пост съм го казал и ще го кажа пак. Въпреки малките недостатъци които има в момента няма по-добър андроид телефон в отношение на производителност, батерия, камера и дисплей! Конкурент ше му бъде s10, но тогава ще излезе и p30 pro. И още един път ще ви помоля пишете си в съответната тема за телефон който имате!
[-] 1 потребител изказва благодарност на ickata25 за това мнение:
  • Mondiso
Цитирай
#36

Извинявам се за грешното членуване... Идеята ми беше, че всеки е свободен да лайква който си коментар пожелае, независимо дали притежава телефона. А полза от конкретния коменнар/мнение всеки сам може да прецени дали има. Не вярвам някой да се води от броя лайкове под даден коментар, за да прецени дали е полезен, обективен, достоверен и т.н.


Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#37

Колега Дегман,

Виждам, че от Вие пак обърна на ти, така че продължавам в тоя дух.
Разбира се, че всеки един раздел тук трябва да обединява и предимства и недостатъци на даден телефон.
Има достатъчно подробни ревюта вече в нета на доказани сайтове,блогъри и прочие. Кеф му на човек на английски, кеф му на руски, пък и на български. И всеки, който иска да си купи даден апарат влиза, чете, гледа видеоревюта и прочие. Тук според мен всеки влиза и очаква да прочете ОБЕКТИВНИ мнения от РЕАЛНИ собственици. Така че (по раздели!) е хубаво да пишат и обменят мнения и впечатления реалните собственици.
Ако пак не ме разбра правилно опитай така - представи си всичко това, което изредих като недостатъци на LG G7 да го напиша в някоя тема във вашия раздел там и си представи каква дискусия ще се заформи само. И то породена от човек като мен, който не само няма G7, а и не го е държал за повече от 2 мин. в ръце, за да има реална представа и обективно мнение ;-)
Нито съм за вето, нито за цензура, лайкове и дислайкове...Просто апелирам за пореден път в конкретните теми и раздели за даден телефон да пишат потребители, които имат или са имали дадения модел и на тази база имат обективно, а не субективно впечатление. Не за друго, а защото така ще бъдем по-полезни. Иначе - кой каквото го глава учи.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
[-] 4 потребители изказват благодарност на Mondiso за това мнение:
  • gamerz7, ickata25, martoo, scorceni
Цитирай
#38

Много му се вързахте на този БОТ - прави си регистрация, пише някакво мнение, излиза и повече го няма ?!
Това нормален потребител ще го направи ли?
Нещо не му харесало, и иска да зарази повече хора с разочарованието си от очакванията.
И аз всеки път като си купувам билет от лотарията, очаквам да спечеля поне 100 000лв., ама няма.
Оставете го да си блъска главата, че е дал 2 бона за нещо което не го кефи, и се разминава с очакванията му - той може да вярва още в Дядо Коледа.
Телефона снима толкова хубаво, колкото и всички останали в този клас, както и спрямо качеството заложено от всички за тази година - догодина ще снимат малко по-добре.
Това са телефони, които се купувах от хора, знаещи какво купуват, а не е сапунерка с която са обвързали с договор при оператор някоя лелка.
Още повече, като казва че е има големи познания в фотографията, толкова ли не можа да го тества тоя телефон как снима, и чак тогава да си го купи.
Запали ви чивиите тука, и луднахте....
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • Mondiso
Цитирай
#39

(2019-01-19, 11:12:36)forbidden8 написа:  Извинявам се за грешното членуване... Идеята ми беше, че всеки е свободен да лайква който си коментар пожелае, независимо дали притежава телефона. А полза от конкретния коменнар/мнение всеки сам може да прецени дали има. Не вярвам някой да се води от броя лайкове под даден коментар, за да прецени дали е полезен, обективен, достоверен и т.н.


Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Не съм и обърнал внимание как си членувал. "АвторЪТ, авторЪТ" е пиеса и това обръщение е влязло в масова употреба, вкл. и от мен. Извинявам се, ако съм те обидил на тема правопис!


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#40

(2019-01-19, 11:19:26)Mondiso написа:  Не съм и обърнал внимание как си членувал. "АвторЪТ, авторЪТ" е пиеса и това обръщение е влязло в масова употреба, вкл. и от мен. Извинявам се, ако съм те обидил на тема правопис!
Хах, няма проблем. На място се получи.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#41

Вие го написах с главна буква и множествено число че да не го приеме някой от вас за лично срещу него.

Идвайте в G7 раздела, пишете, ще ви се каже кое е вярно и кое не, никой няма да ви каже да си ходите в "твоя" раздел. Никой няма да ти/ви обяснява как щом нямаш телефона не може да пишеш за него. Или прочие неща.

А към @ickata25 - вие тук притежателите на телефона като знаете недостатъците и предимствата защо просто не обяснихте на тия мнения които ви тормозят толкова много - прав е тоя ютубър или потребител за тва не е прав за онова...... Това не е дъвка за левче, купуваш една, не ти харесва, хвърляш и купуваш още 5. Имайте в предвид че в крайна сметка всичко се знае вече за телефона, личи си и от темите в раздела, само трябва да се почете малко повече.

По темата кой къде да пише, нямате никакво право да казвате на кой къде да пише. Направете си група в някой чат и си го боготворете на воля. Не мога да разбера не се усещате какви ги пишете или го правите нарочно? Все тая всъщност, аз спирам по тази тема наистина, то е абсолютно безсмислено да се продължава.

След малко като се прибера в нас ще потърся мнение за камерата и ще ви го пусна, после ако може да ми разясните дали е прав човека. Все пак това ще бъде по темата която както казах пак стана на нищо Smile

Sent from my LM-G710
Цитирай
#42

(2019-01-18, 19:12:57)elcerebro написа:  Той говори за 0.6х зуум, нали ?

Аз бих го помолил да качи скрийншот от настройките на камерата, за да покаже нагледно,  къде точно е това 0.6х ?
https://forum.xda-developers.com/mate-20...0-t3884553
Мисля, че щом иска да види снимка при тези условия, за да може да го оцени, нещата май са ясни.
На 10-ти януари, търси материал, а на 14 идва тук, подготвен за словосъчетания - нека всеки сам си прецени.
Цитирай
#43

Ето две мнения от друг форум:

Цитат:Тия дни се заиграх с RAW кадри от трите камери на Mate 20 Pro (най-накрая някой да позволи RAW снимане с останалите камери, а не само от основния сензор) и останах фрапиращо изненадан колко са ОМАЗАЛИ обектива или сензора в тоя модел. P20 Pro, който изначално си имаше проблеми с Quad Bayer технологията, е класи, класи отгоре (а уж бил "същия сетъп") !!! Ултра широъгълната камера е с по-качестени лещи и изображение, а зуум-а е най-качествената камера от трите! Вярно, има една идея отгоре шум, тъй като е най-малкия сензор от трите, но въпреки това вади много повече детайл и изображението е остро от край до край. Основната 40мп камера не може да се доближи до средно-статистическа 12мп камера в останалите телефони, да не говорим за S9/Note9, които позволяват много повече детайли и острота, да не говорим за динамичният диапазон. Тая 40мп камера я има ефективни 5мп резолюция, я не... Жалко за пропиления размер от 1/1.78"

Цитат:С Note 9 съм, исках да го сменя с Mate 20 Pro, сравних камерите в RAW режим и останах втрещен колко по-зле е хуйвея. Smile 40МП имат по-малко детайл от 12МП. А дори не коментирам ужасното цветопредаване на лещата по региони. Трябва към 20мин да отделя в Camera RAW/Photoshop, за да направя криво-ляво изображението еднакво, както в средата, така и към краищата. P20 Pro е с по-добра леща и пази детайл, btw. Зуум камерата е единствената качествена със сравнително остра картинка, но ниска резолюция и повече шум.

Какво ще кажете за мнения писани преди три месеца? Необоснован хейт или ъпдейта ще оправи снимането в RAW? Не мислех да ги пускам някога тук, ама явно трябваше отдавна да го направя. Все пак ако някой може да каже че тези мнения са лъжа, да почва да пише. Аз приключих с тази тема изобщо. Ако има коментари моля да не са насочени към мен а към обсъждане на цитираните мнения или да са с отношение към първото мнение в темата - и то по темата а не към човека пуснал мнеието. Мерси предварително Smile
Цитирай
#44

К'ви RAW режими, к'ви 5 лева, като директно сравнен с любимеца на всички, Iphone XS Max, китаеца на ауто режим вади по-реални цветове и повече детайл в снимката. От там нататъка приключва всичко.Тия драскачи дето отишли в някой магазин, направили 2 снимки и пишат мнения, няма как,още повече собственици на Самсунг.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy S----->Samsung Galaxy S II----->[h]HTC One M8[/h]
Цитирай
#45

(2019-01-19, 12:44:41)Vi70 написа:  https://forum.xda-developers.com/mate-20...0-t3884553
Мисля, че щом иска да види снимка при тези условия, за да може да го оцени, нещата май са ясни.
На 10-ти януари, търси материал, а на 14 идва тук, подготвен за словосъчетания - нека всеки сам си прецени.
А защо ли няма нито един негов коментар в темата за камерата в XDA ? И там има доста негативни мнения, но негово такова липсва !?!? Що не го изразява там, идея си нямам. Smile 
И още нещо:

Цитат:Имам телефона от около 3 седмици и тъй като преди съм се занимавал с фотография..... 

И от същия потребител в XDA:

Цитат:I don't think it is about preventing overheating. I worked as a video editor at my university......

Мнението е по повод на 10-минутното лимитиране на видеото в 4К. Разбира се, фотографията и видеообработката може да не са много далеч едно от друго понятия, но май си имаме специалист по всичко ?

Както се казва: Без коментар !
[-] 1 потребител изказва благодарност на elcerebro за това мнение:
  • Mondiso
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)