Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос за студа и батерията на п20 про
#1

Здравейте, насочил съм се към покупка на п20 про, но в момента съм с п10 и тъй като съм фен на зимните спортове, открих следния проблем при п10 - в планината, при темперетура около - 10, - 15 градуса, телефонът е във външен джоб, в който е студено, при изваждане и опит примерно да направя снимка, телефонът гасне и до там (батерията е около 50%). Когато се опитам да го пусна ми дава изтощена батерия, но в последствие в колата като се затопли добре си се пуска и няма ядове. 
 Чудех се дали проблема не е в моя телефон и пуснах тема в подраздела на п10, но се оказа, че и други собственици имат същия проблем в големите студове. 
Та въпроса ми е, на някой правил ли му е подобен проблем п20 про или при този модел няма такива ядове?
Цитирай
Аксесоари
#2

Този начин на работа по принцип е индикация за лоша батерия. Но щом пък на по топло е ок .... странно. Може да е проблем за модела/батерията на модела.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#3

До сега не съм имал проблем а почти всяка събота съм на Витоша, по3/4 ч. на открито  а също го държа в джоб.
Цитирай
#4

С P10 Plus съм нямал такива проблеми, както и сега със P20 Pro. Явно има някъв проблем, защо не го пратиш на Леге 6? Smile
Цитирай
#5

Като се стопли си се пуска на 50% и няма ядове, също тук в града няма проблеми и си работи, става въпрос само за много ниски темперетури и по продължителен престой, както казах писах и в подраздела на п10 и няколко човека писаха, че и при тях има подобен проблем, за това явно не е само моя, та въпроса е, че мисля да взимам п20 про, но ако и при него е същата история, ще трябва да сменям марката, макър че за момента има надежда :Д
Цитирай
#6

Малко инфо
https://batteryland.bg/blog/post/48
Разликата е в това, че едната е литиево-йонна, а другата литиево-полимерна.
https://www.mobilebulgaria.com/telefoni/.../p10--7353
https://www.mobilebulgaria.com/telefoni/...pro--72361

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#7

Ясно, ползвах го навън като бяха големите студове (-6, -7) и нямах проблем. За 20 Про става дума Smile
Цитирай
#8

(2019-01-15, 13:26:53)Диан написа:  Ясно, ползвах го навън като бяха големите студове (-6, -7) и нямах проблем. За 20 Про става дума Smile

големи студове? - 7 Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#9

Ясноо, значи всички литиево йонни батерии са проблемни при големи студове, но явно при п10 не са използвани достатъчно качествени батерии, тъй като преди него имах с5 и дори и след 3г+ употреба нямах проблем, освен ако батерията не е на около 10%. До колкото четох темперетурата на замръзване на батериите е - 40, проблемите е нормално да започват от - 20, за съжаление не мога да открия разлика между литиево йонни и литиево полимерни батерии при студено време, но явно просто си зависи от качеството на батерията и ако собствениците на п20 про нямат такъв проблем, значи всичко е наред.
Цитирай
#10

(2019-01-15, 16:21:21)stefataaaa написа:  ... за съжаление не мога да открия разлика между литиево йонни и литиево полимерни батерии... 
В този контекст, ето тук има дискусия по темата и колега си е направил труда да преведе. Може да ви е интересно
https://www.kaldata.com/forums/topic/718...l-батерии/

Samsung Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Бижу за това мнение:
  • Drakula975
Цитирай
#11

Да, четох я тази тема колега, горе долу видях разликите, но конкретно за разлика в студа не открих нищо, може би няма такава.
Цитирай
#12

По новогодишните празници бях в Екатеринбург за 5 дни. Там в този период температурата варираше от -9 до -25 и не съм имал такива проблеми. Два от дните прекарахме с децата по няколко часа на открито и снимах много ледените фигури с два телефона П20 про и Ноут 9 и не съм имал никакви ядове...
Не съм ги държал на топло а в джоба на якето и съм направил поне 200 снимки и 50 видеа...

В денят или по-точно ноща когато е правена тази снимка беше -22 -25...
[img][Изображение: IMG-20190113-182743-796.jpg][/img]

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на nedelchev nikolai за това мнение:
  • zdravko959
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)