Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android messages
#1

Интересно ми е дали някога ще видим опция като Аймесидж на епъл. Това е много много удобно и преди нямах нужда от вайбъри и такива простотии.. Има ли изобщо някакво развитие по подобна опция???

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Какви са предимствата на тази "опция", за да я пожелаем?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#3

не се набутваш с цената на sms
Цитирай
#4

Hangouts не е ли същото, или бъркам?

LG OPTIMUS ONE P500  - Cyanogenmod 7 (2.3.7) DEATH => Samsung Galaxy SIII Neo 5.1.1 (Resurrection Remix LP v5.5.9) rooted TWRP => Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon - MIUI Global Stable 9.2.1.0 => Samsung Galaxy S20 FE - Android 12
Цитирай
#5

Imessage е вграденото приложение за смс за айфоните. Демек нашето вградено приложение да стане като тяхното и да си пишем оттам с хора, които са със самсунг. Поне като бях при тях ми вършеше страхотна работа, не буташе батерията като другите приложения, заемаше много по-малко памет и общо взето една опция, която ще се хареса на много хора. Ако я имаше, изобщо нямаше да използвам вайбъри, телеграми и всичко подобно.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

https://play.google.com/store/apps/detai....messaging
Не говориш ли за това?

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#7

Ами може и да е такова, но то целта е да не сваляш отделни приложения, защото не всеки ще го свали, а вграденото си го имаш..

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Но пък не всеки има телефон, като твоя Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#9

Доста хора използват Самсунг телефони, така че не е проблем това. Аймесидж поддържа всички модели. Ако го пуснат от Самсунг ще им е само в плюс, но по-важно е да има 40 камери в телефона, които снимат като телефон с 1, но това е друга тема. Дано го пуснат защото наистина смятам, че ще се използва от много хора, та дори и тези, които не знаят какво представлява подобна опция.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

И според мен е добра идея да има нещо такова. То и според Google е добра идея, защото в последните години минаха през поне 5 алтернативи на iMessege като се опитаха да ги популяризират, но така и не се спряха на едно окончателно решение, което да запълни маркета.
От друга страна не мисля, че е кой знае колко полезно, защото аз, ако имам интернет, ще мога да пиша и във Facebook на човека, който искам, при положение, че почти всеки има. А ако нямам нет, и iMessege не е особено полезно.
Цитирай
#11

Мисълта ми е просто, че ще е удобно. Ще се използва според мен. Аз когато бях с ябълка, основните хора с които си пишех беше в аймесидж и имах един вайбър. После се наложи да сменя и сега вайбъри, телеграми, до онзи ден и фейсбуци. Просто самия аймесидж беше супер изчистен и нямаше ненужни простотии.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

Това ще е напърно излишно, ако нашите оператори пуснат безплатни смс и ммс като в щатите и Европа! Синът ми ми сподели, че в Сащ за една минимална сметка от 20$ имаш вклчени безплатни смс и ммс + безплатните разговори към всички и нета! Ние тук за една нормална сметка от 20 лв имаме само минути и нет. Поради тази причина използваме чат приложения. А в интерес на истината в Европа почти не се ползва вайбър, но тук е номер 1.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#13

От мои познати знам, че в Англия и Америка използват масово Whatsapp, а пък в Америка най-много е iMessage.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

Линка който ти пуснах е точно като imessages. Четох в блог на Google че до март месец ще работи Allo и го спират.Наблягат на messages и Duo. Използвам второто ежедневно и е много добро като качество.Якото е че като набираш абонат той те вижда преди да вдигне ? Инсталирах и messages който всъщност замества и смс който е по дефоулт,но никой от познатите ми не го използва.Другите са с IPhone обаче това приложение го няма за IOS.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#15

Ми гугъл се опитаха да наложат 2-3 приложения, но не им се получава все още! Месидж им е последното, но за да се наложи в Европа им трябва още време. А ако междувременно стане това със смс и ммс, ще загубят пак!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#16

Е тогава няма да са единствените губещи.Приложението им е добро,просто трудно ще е да се наложи.Масовия потребител му е набит Viber,WhatsApp и Facebook messenger.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#17

Колеги, Google отдавна работи по алтернатива на imessages и тя се казва RCS (Rich Communication Services), при това не от вчера.

За инфо: https://www.pocket-lint.com/phones/news/...roid-phone
и : https://en.wikipedia.org/wiki/Rich_Commu...n_Services

За да проработи услугата, трябва операторите да я въведат. Вече има оператори, които успешно ползват RCS. Актуален списък има в двата линка горе.

P.S. А стоковото приложение на Google - Messages вече поддържа rcs, така че не е необходимо инсталиране на допълнителни приложения като Messages+ и т.н. в зависимост от опрератора.

Цитат:Chat features (RCS)
On supported carriers, you can send and receive messages over Wi-Fi or your data network, see when friends are typing or when they have read your message, share images and videos in high quality, and more.
Цитирай
#18

В списъка гледам има Теленор.Значи функцията за чат ще работи?

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#19

Ами ужким пише Теленор България, така че между двама абонати с Messages би трябвало да работи.
Но дали наистина Теленор Бг са активирали услугата...не виждам никъде официално инфо.

Ако ти се занимава им пиши мейл. И ако ни уведомиш за развоя на събитията...ще сме ти благодарни.

https://blog.google/products/rcs/partner...-and-asia/
Цитирай
#20

Няма да им пиша.Утре имам свободно време и ще мина през единия офис.Познавам управителя.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#21

при iOS - FaceTime e много по-полезно отколкото това iMessage.

Имам неограничени минути към всички - но масово звъня на всички с iOS - през FaceTime. Чува се кристално и качеството на звука е несъизмеримо с нормалната телефония. А за видео обаждания - качеството е уникално. Вайбър, Месинджър, Скайп - не могат да докарат такова качество.
Цитирай
#22

Наистина е добро.Сега при Андроид изпозлвам Duo.Също с много добро качество на разговора и на видео.Плюса е че го има и за двете системи.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#23

FACETIME и iMessage са вградени приложения на Айфоните, демек няма нужда от сваляне на каквото и да било. Активираш функцията и си говориш и пишеш с всеки, който има айфон при перфектно качество на видео разговор и безпроблемно, бързо изпращане на съобщения. Идеята не е да свалям поредните приложения, за да чатя.. идеята е вграденото приложение на Самсунг за Съобщения да бъде използвано за безплатни съобщения/чат между всички техни устройства. Поне лично в моето обкръжение, хората, които ме интересуват са с устройство на Самсунг или Епъл. Никой не използва други марки и би било много добре, защото сега съм свалил 3 за чат. При всеки е различно де. Не, че ми е проблем паметта или интернета, просто когато бях на Епъл, аймесидж използваше изключително малко памет и рам, а работеше светкавично, защото е опростено и няма излишни глупости. Така ми се иска и да направят на Самсунг. Smile

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#24

Ползвам imessages от години, няма такъв кеф, изчистено, бързо, приятни иконки, анимационни ефекти като напишеш happy new year или i love you и такива неща.
Една от причините да не мога да се прехвърля на Андроид е точно това приложение за жалост, няма значение Епъл колко ще са гадни с клиентите си, имат най-удобните неща, обкръжението ми е с Айфони и един Андроид телефон би развалил целият кеф отколкото да добави нещо добро.
Андроидите така и не вкараха масово 3d touch една супер удобна функция + с това, че Айфона има най-плавните жестове (home button) го прави незаменим и преглътваш цената.

На който обкръжението не му с Айфон - ДА, напълно безсмислено е да плаща цената. Не знам защо Андроид стой на едно място от години, да отворена система, но като че ли сам си инсталирваш там теми, глупости, роотове и простотии, но наистина новости няма.
Цитирай
#25

Интересно, зачетох се в темата. Приятел мина на iOS след няколко модела на Samsung. Реално той не прави нещо осбено с телефона - youtube, facebook, instagram, снимки и му стига. Беше споделил за imessag, че е много удобно. Преди няколко дена мернах една тема в reddit, но само я скрийншотнах не пазя линк. Явно и останалите производители имат своя имплементация на "imessages" (RICH). Но предполагам след като сме си свикнали с останалите начини за комуникация, дори и да го направят достъпно надали масово ще се премине на него.


[Изображение: sDaO0lr.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)