Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Тип панел
#1

Здравейте,попаднах на нещо в китайския форум което ме разачарова,става въпрос за вградените панели  на redmi note 5 AI   shenchao TD 4310 ,който са 7 процента .другите 93 процента са на tianma който са били по добри според автора,нямам идея за какво става на въпрос но аз съм в тези 7 проценти.проверява се като чука 3 пъти на версия на ядрото и се влиза в software version,някой ако е наясно нека да сподели мерси
Цитирай
Аксесоари
#2

От къде е закупен твоя Note 5?Моят е от Техн......с глобал версия и е с диспей tianma.Дали има голяма видима разлика?
Цитирай
#3

от бг саит ама като нямам база за сравнение не знам

Какво правят тия китайци и как го правят...... ноте 5I се предлага с 4 вида различни панели,както и при редми 4х с 2 различни сензори на камерата sony и samsyng, sony по добрия.тук поне сензорите за 5I са едни и същи.Купуваш нещо на късмет
Цитирай
#4

Не зная какво разбираш под по-качествено. Разликите, които се описват в мрежата са:
1. Tianma е с по-студени цветове, Shenchao  с по-топли, като също така цветовете на Shenchao са по-наситени, докато на Tianma по-естествени.
2. За дисплеите от Tianma са наблюдавани случаи на burn-out или ghost display - когато на дисплея ти се виждат остатъци от изображение.
[-] 1 потребител изказва благодарност на HSGeorgiev за това мнение:
  • Rio
Цитирай
#5

Не го знаех мерси
Цитирай
#6

Това съвсем не е нещо необичайно и китайците не искат да ни “прецакат”. Обикновено при производството на електронна апаратура често се налага да пазаруваш от повече от един доставчик поради ред причини - текущия не може да ти предложи необходимите ти бройки, достатъчно ниска цена, достатъчно високо качество и т.н. Понякога това купуване от различни доставчици може да е кошмар за supply chain-a на една компания, но това е необходимото зло,за да може да се осигури максимално бързо крайния продукт, особено в такава свирепа ниша като бюджетните смартфони. Разлики в качеството винаги ще има, пак поради редица причини, но в случая важното е да са в допустимия технологичен толеранс, заложен от компанията, която купува тези части, в случая Xiaomi. Казвам това,защото доскоро работих във фирма за производство на индустриална електронна апаратура и знам какъв ад е релокацията и търсенето на нови доставчици, като те притиска пазара.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
[-] 3 потребители изказват благодарност на Forsi за това мнение:
  • milenvn, MMM, sokkoban
Цитирай
#7

Проверих при мен, аз съм с панел SHENCHAO. Вижда се надолу в SOFTWARE -> LCM INFORMATION. На KERNEL се чуква няколко пъти, докато се отвори другото меню, може да не е 3. Телефонът ми е купен от Алито, от Mi Global Store, глобална версия 4/64

Не знам точно кое е виновно, но имам следния проблем: понеже пиша много бързо на клавиатурата, много често ми се случва при натискане на буква в левия край, каквито са А, Я и З, а след това друга буква или изобщо друг знак от средната част или от дясната - буквата, която съм натиснал първа да се появи след буквата, която съм натиснал след първата. Пример: Ако трябва да напиша

каланетика_ (на мястото на долната черта има интервал, слагам долна черта за да се знае, че има знак след последното А)
или
табакера_

После изписаната дума, която виждам на екрана, е:

акалнетик а (всяка буква А е минала след следващата буква/знак) - сякаш има забавяне при обработка на информацията от контролера на тъч-а.
или
атабкер а

Не знам дали това се дължи точно на това, за което се говори в темата, но го споделям, може да е свързано, а може и други да са забелязали подобен проблем. Проблемът не зависи от версията на MIUI, нито от използваната клавиатура. Имам го само с този телефон. Не ми пречи, свикнах му и вече пиша една идея по-бавно.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#8

Разочаровах се от xiaomi това е последния телефон който купувам на тая марка и тук се е предлагал с 3 вида сензор ,явно първите партиди се правят както трябва и е пуснат с sony.после каквото му сложат както и с панела,сега тия дете искат да купят редми ноте 7 да купуват ,а да не чакат да паднат цените,не се знае какво ще му сложат.кофти е само че излизат с китайски ром,доде дойде глобалката.

Може ли телефон което име е redmi note 5 AI dual camera да няма AI в камерата
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)