Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MI8 не може да набира
#1

Здравейте, няколко пъти ми се случва при опит да набера даден номер ми изписва, че няма мрежа.
Странното в ситуацията е , че в същия момент мога да приемам обаждания и имам нет....след рестарт се оправя , но не винаги.
Телефона е купен от Теленор и е с тяхна сим карта. Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно?
Цитирай
Аксесоари
#2

(2019-01-17, 09:56:55)borouu написа:  Здравейте, няколко пъти ми се случва при опит да набера даден номер ми изписва, че няма мрежа.
Странното в ситуацията е , че в същия момент мога да приемам обаждания и имам нет....след рестарт се оправя , но не винаги.
Телефона е купен от Теленор и е с тяхна сим карта. Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно?
Не. Направи рекламация в Теленор, може да не е от телефона, а от СИМ картата, ако е много стара...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Цитирай
#3

Логично е , ако е от СИМ картата да немога да приемам обаждания и да ползвам нет. Телефона показва че има мрежа, но при опит за набиране ми излиза таб, че няма мрежа, а иконата горе показва пълен обхват.
Цитирай
#4

Аз бях 2-3 месеца в зона с почти без обхват и иконата си показваше черти с обхват , но когато набирах ми изписваше няма мрежа. Знаех си че не е от телефона , а от мрежата на оператора , защото на места където съм сигурен че имам добър обхват от оператора нямам никакви такива проблеми. Проблема го решавах с пускане в самолетен режим от иконата и изключване от самолетния режим и така си правех рестарт на мрежата без да рестартирвам телефона и до няколко секунди можех да звъня. Накратко проблема не е от телефона ами от обхвата на оператора поне при мен беше така , а сега съм в бургас и обхват колкото искам има - проблеми няма.
Цитирай
#5

И на мен така ми се случваше на старото LG G2, когато бях в район с много слаб обхват, така, че и според мен проблема не е в телефона

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#6

Хора, не е от обхвата, защото в същия момент приемам обаждания и ползвам 4G интернета...не се връзва
Цитирай
#7

Имаш обхват, но може да е на границата(лош). Не е изключвай предположенията на колегите, още повече ,че те уверяват че са минали през същите перипети. И картата и оператора трябва да провериш щателно преди да търсиш други причини. Мини на 2G и пробвай да се свържиш с някой, няколко пъти. Ако проблема остава потърси си гаранцията. Стига да не забранил изходящи обаждания.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)