Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android Q - новини, слухове, очаквания
#51

По същата причина може да се каже, че и видео регистраторите са незаконни
и сигурно в БГ е така. В Русия обаче са позволени и чрез такъв запис можеш да докажеш вина в ПТП
Обаче това са дълги теми и не са за тук, защото разводняваме темата за Android Q.
Модератор може да измести написаното в отделна тема.
Със сигурност ще е четена и с много постове
Цитирай
Аксесоари
#52

(2019-02-23, 16:13:14)bodonance написа:  Виж какви интересни казуси има лекинко ...

Няма казуси, има закони. Или ги спазваш или не. Изборът е твой.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
[-] 1 потребител изказва благодарност на xn3k за това мнение:
  • divna
Цитирай
#53

(2019-02-23, 18:48:00)xn3k написа:  Няма казуси, има закони. Или ги спазваш или не. Изборът е твой.

Бъркаш нещата колега ... границата в закона между  защита на личния живот на гражданите и ограничаване на правата им е тънка ... 
И покажи ми закон или какво да е което ми забранява да записвам ... няма нали ... освен това самото записване не е престъпление ...та в най лошия случай може да отнесеш глоба ... Има си пасивно и активно съгласие ... зачети се правно на тази тема ... 

Престъплението кога се опитваш да използваш злонамерено направения запис ...
[-] 1 потребител изказва благодарност на bodonance за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#54

(2019-02-23, 17:18:29)solo5 написа:  По същата причина може да се каже, че и видео регистраторите са незаконни
и сигурно в БГ е така. В Русия обаче са позволени и чрез такъв запис можеш да докажеш вина в ПТП.

Споделянето на видео от Dashcam в навигацията Sygic е забранено от закона в следните страни: Австрия, Белгия, Люксембург, Швейцария, Словакия, Испания.

#TeamPixel
Цитирай
#55

(2019-02-23, 19:27:41)bodonance написа:  Бъркаш нещата колега ... границата в закона между  защита на личния живот на гражданите и ограничаване на правата им е тънка ... 
И покажи ми закон или какво да е което ми забранява да записвам ... няма нали ... освен това самото записване не е престъпление ...та в най лошия случай може да отнесеш глоба ... Има си пасивно и активно съгласие ... зачети се правно на тази тема ... 

Престъплението кога се опитваш да използваш злонамерено направения запис ...

Нищо не бъркам, защото съм запознат с материята. Дал съм ти конкретен член в конституцията, който ти забранява да записваш аудио без съгласието на записвания. Какъв друг закон очакваш да ти цитирам освен върховния? Нали знаеш, че когато има противоречие в текстовете на някой закон и Конституция, под внимание се взема второто?
Точно записа Е престъплението, а не действията ти с него в последствие. Не разбирам за какви защити и права говориш - на записваните или на теб като записващ!?!?! Разбира се, никой не ти забранява да тълкуваш законите както ти харесва. Това обаче не ги променя. Да, няма да лежиш в затвора, но ще платиш финансово обезщетение и повярвай ми, ще е доста солено. Институцията, която решава такива проблеми е Административен съд. Аз например, мога да подам срещу теб съдебен иск за имуществени и неимуществени (морални) вреди. Под имуществени вреди се имат предвид провалени бизнес сделки, уволнение от работа и т.н. Неимуществените вреди са свързани със засегнато лично достойнство.
Мога и още да пиша, но спирам дотук, защото виждам, че няма смисъл. Както казах и по горе - всеки да си прави сам изводите и да си носи последствията... ако има такива.  Smile

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
[-] 5 потребители изказват благодарност на xn3k за това мнение:
  • dd_ins, divna, Dowper, pockobg, scorceni
Цитирай
#56

@xn3k ако гледаме само този конкретен член в конституцията, който ти забранява да снимаш, записваш аудио и видео без съгласието на записвания се сещаш, че оставя например журналистите безработни ... Да не забъркваме че има предавания като папараци мисля беше където даже те и следят ... Все пак Конституционният текст има съвсем друга идея ... разбирай го като има и друга страна този въпрос ... Има и ЕКЗПЧОС има много неща ... морални, законови, писани, неписани ... Отделно 90% от снимките публикувани във фейсбук и подобни също попадат под удърите на този член ... и още безброй неща ако трябва да гледаме сляпо закона ...
А това, че ти казвам че бъркаш нещата е поради това, че един запис както казваш може да причини имуществени и неимуществени вреди ... в тези случаи съм съгласен с теб ...но когато записа не пречинява такива вреди не виждам проблем ... Уви обаче лошото е че в повечето случаи записите се правят именно за да се причиняват вреди и там е проблема ...
Друг момент ...защо след като се нарушава конституцията нещата отиват в административния, а не в конституционния съд? Отделно след като се е стигноло до съд и плащания на финансови обезщетения, то вече е факт, че има и разгласяване на записа ...т.е. вече го написах "при разгласяването на такъв запис попадаш в една друга категория и ставаш нарушител ..."...и именно думичката е нарушител а не престъпник ... малко хора правят разликата ... именно при самото разгласяване нанасяш и вредите ...
Надявам се за последно пиша какво имам предвид ... звъниш ми ... говорим ... сам и доброволно ми казваш неща ... аз така или иначе ги чувам и това е доброволен твой акт ... аз съм ги записал ...след това ги чувам още 5 пъти тези неща при същата конфиденциалност и изтривам записа ... Какви са имуществените и неимуществените вреди тук ? Как нарушавам неприкосновенността на личния ти живот в случая? Отделно аз записвам собствения си телефонен разговор ... и си го слушам само аз ...
Това което аз имам предвид @xn3k е ...ще го обясня така ...разговора е едно писмо с тайна .... ти ми го пращаш ... аз го прочитам веднъж и го изгарям ...нормален телефонен разговор ... Обаче записа ми дава опцията да прочета писмото втори, трети дори пети път преди да го изгоря ... и не виждам проблем в това ... Ти виждаш ли? И докато това писмо е адресирано до мен, не виждам проблем да ми се забранява прочитането му 2ри път ... чл. 8 от ЕКЗПЧОС "Βсеки има право на неприкосновеност на личния и семейния си живот, на жилището и на тайната на кореспонденцията." ... Та след като запазваш тайната на кореспонденцията ...какво нарушаваш ?

Сега същото но ако разглася записа т.е. да дам на друг да чете писмото и за там съм много съгласен с теб ... вече имаме опорочаване на тайната на кореспонденцията, намеса в личния и семейния живот на записвания както и посегателство върху неговата чест, достойнство и добро име...да не забъркваме престъпления като изнудване и т.н. ... бизнес интересите също няма да забърквам, че отиде ...

И пак да се върнем на темата за ограничаването правото на запис в андроид Q ... това как се тълкува от закона? Дискриминация? Ограничаване на права и свободи?
[-] 1 потребител изказва благодарност на bodonance за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#57

Момчета и момичета, какво се случва тук? Виждам тема за очакваните новости в Android Q. Влизам и две страници мнения за и против записа на разговори. Хайде като искате да продължавате да се отделите в друга тема и там да се обяснявате. Предполагам на доста хора това тук им идва малко off. А и толкова е обсъждано, че направо лошо ми става като си помисля.

И за да не съм пълен офтопик и аз: Очакваната и акцентираната новост за ауто мода на тъмната тема е налична за всички ползватели на dev рома на xiaomi.eu още от предходната му версия! Просто хората са го кръстили Night, а не Dark mod. Да ви е честита поредната "новост" имплентирана много по-рано в MIUI  Big Grin


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 2 потребители изказват благодарност на tzvetann за това мнение:
  • cinizam, doktorra
Цитирай
#58

И аз предлагам, да спрете с този спор, защото темата ще кривне в грешна посока!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#59

На андроид 8 запис на разговорите си работи без проблем така че който иска да има тази опция да не ползва телефони с андроид 9 и готово
Цитирай
#60

Или да ползва тези с Android 9 Които го имат и там.
Страшно удобно е когато по време на разговор ти диктуват адреси, номера или просто е прекалено шумно отколо теб.

HTC 10 / iphone 12
[-] 1 потребител изказва благодарност на zviara за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#61

Първата бета може би ще бъде достъпна от днес
https://mobilebulgaria.com/news/parvata-...oshte-dnes
Цитирай
#62

Android Q има "таен desktop mode", който може да се активира чрез Android Studio emulator и изпълнение на ADB командата:

[adb shell am start -n “com.android.launcher3/com.android.launcher3.SecondaryDisplayLauncher”]

Повече тук и тук.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#63

(2019-02-24, 11:09:21)zviara написа:  Или да ползва тези с Android 9 Които го имат и там.
Страшно удобно е когато по време на разговор ти диктуват адреси, номера или просто е прекалено шумно отколо теб.
Андроид 9 няма качествен запис. Може да има само след root. За тва след като телефона ми се ъпдейтна до 9 за моя радост huawei ми дават възможност да се върна на 8 без никакъв проблем. По тази причина скоро няма да си сменя телефона. Забранил съм достъпа до ъпдетващата програма и всичко е ок.
Цитирай
#64

След пускането на първата бета, от XDA Developers потвърждават, че е ограничен достъпа до съдържанието на клипборда за приложения, които не се нуждаят от него, за да функционират.

В спойлера припомям това, което бе коментирано, като вероятни промени:


Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#65

Някои новости и подобрени детайли в Android Q, които ми направиха приятно впечатление:

- Вибрация при маркиране на текст и при пъхане на зарядното

[Изображение: Screenshot_20190314-171608-668x322.png]

- Екрана за Info на дадено приложение е претърпял редизайн и вече има шорткът да се стартира от там самото приложение (евала)

[Изображение: ap_resize.php?src=https%3A%2F%2Fwww.andr....png&w=728]

- Ново меню Теми, с възможност за избот на акцентен цвят (ограничен брой цветова)

[Изображение: ap_resize.php?src=https%3A%2F%2Fwww.andr....png&w=728]

- При спускане на "щората" вече ще се изписва оставащото време на батериата, до самата икона


[Изображение: ap_resize.php?src=https%3A%2F%2Fwww.andr....png&w=728]

- Споделяне на текущата Wi-Fi мрежа чрез QR код, без да се налага да давате парола

[Изображение: ap_resize.php?src=https%3A%2F%2Fwww.andr....png&w=728]

- Вградена записвачка на екрана

[Изображение: Screenshot_20190314-122452.png]

- Иконка "камбанка", която ни посочва кое от всичките ни известия в "щората" е "дръннало" последно

[Изображение: Screenshot_20190313-204901-1-668x620.png]

- Възможност да се филтрират само приложенията с изключени нотификации

[Изображение: ap_resize.php?src=https%3A%2F%2Fwww.andr....jpg&w=728]

Това са на първо, че тене новостите направили ми впечатление. Има и още такива, но не съм ги описал...освен тези, които са споменати преди мен от колеги.
[-] 8 потребители изказват благодарност на GH0STFACE за това мнение:
  • ddqnov, divna, doktorra, Friz, NaniG, sapiora, Sev, vlaf
Цитирай
#66

Още една промяна, в която не виждам смисъл, а и други споделят моето мнение. В Пай, като дръпнем щората - можем да чистим нотификации с плъзване наляво и надясно, а при по-бавно плъзване - излизат опции уведомлението да се отложи или блокира. В Android Q - с плъзване в едната посока ще се чистят известията, а в другата  ще се отварят опциите за блокиране или отлагане. Поне ще можем да избираме в коя посока - какво да се случва. Предполага се, че промяната може и да не бъде реализирана в Android Q, а да бъде отложена за следваща версия.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#67

По-рано днес излезе Android Q Beta 2, а Mishaal Rahman споделя своите първи впечатления в xda-developers. Липсва back бутона, а вместо home бутона - има лента за жестове - видима в краткото видео по-долу:


Според него - визията на жестовете в момента много напомня на iOS жестовете при iPhone X. Сега се тества, експериментира, и едва ли ще видим всички реализирани през май, когато излиза Android Q. Счита, че back бутонът няма как да отпадне съвсем, и вероятно ще се изпълнява с жест.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#68

(2019-04-03, 23:01:57)divna написа:  Според него - визията на жестовете в момента много напомня на iOS жестовете при iPhone X. Сега се тества, експериментира, и едва ли ще видим всички реализирани през май, когато излиза Android Q. Счита, че back бутонът няма как да отпадне съвсем, и вероятно ще се изпълнява с жест.

Само на мен ли ми се струва, че това е доста неудобно?

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#69

Само така ти се струва, но всъщност е много по-удобно. Първите 1 - 2 седмици ти трябва време просто да свикнеш и след това ще се чудиш как си се мъчил(а) до сега с хардуерни и/или софтуерни бутони по екрана.
Това горе във видеото е плъзване от едно приложение в друго без да ги минимизираш, за да отвориш другото.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#70

Определено с жестове е по-удобно. Свикнах за 2 дни, но преди това бях с навигационния док и може би за това бързо свикнах.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#71

Аз няма и за час свикнах сега като хвана друг телефон и се чудя какво става почвам да плъзгам с пръсти Big Grin жестовото навигиране е супер поне при хуауей за други производители не знам как е

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#72

Жестовете при iPhone нямат равни. Там просто няма софтуерните бутони, и отделно отгоре стрелки за излизане от някъде си. Има само жестове, но има и стрелка за излизане, защото няма софтуерните бутони. Затова стрелката е логичното нещо там, докато при Android, е така, защото хем да може с жестове, хем със софтуерни бутони, и то става гадно.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#73

В андроид 9 няма софтуерни бутони или стрелки за показването им, когато си активирал жестовете(при HUAWEI само показва на къде плъзгаш) .
Дори стрелката за излизане я няма. Ама щом казваш, че айфоните нямат равни няма да споря Smile

Pixel 7 Pro Hazel 
[-] 2 потребители изказват благодарност на nanobanano за това мнение:
  • doktorra, milenvn
Цитирай
#74

(2019-04-05, 01:25:45)nanobanano написа:   Ама щом казваш, че айфоните нямат равни няма да споря Smile

Ако имаш възможност отиди в произволен магазин на оператор, технополис или друг и разгледай X, XS или XS Max да ги разцъкаш и сам да се убедиш в това.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#75

Аз не разбрах много какви стрелки! В андроид и при Хуавей и при Пикселите при активиране на жестове, изцяло действаш с тях, без стрелки без х-сове. При huawei може и жестове чрез сензорния бутон.

Изпратено от моят Dead King с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)