Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 9 с 48 MP камера: представен на 20.02.18 - коментари
#51

Да де, имах в предвид, че от Алито няма да мога да го шипна Smile
Ще чакам и без това моят още е чук и единствената причина да
го сменя е че вечер малката ми дъщеря го пръска от игри и все
едно съм без телефон.
А и ми се струва, че е време да започна да ги нося без калъфи
и без това в последните 7-8 години нямам изпускане...............
Едно стъкълце отпред, една застраховка за 80 кинта и смело напред!
Някой ако може да пусне линк към представянето?
Благодаря предварително!

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
Аксесоари
#52

https://youtu.be/g5PxXBbeMI8 - с руски коментари
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • doktorra
Цитирай
#53

(2019-02-21, 19:03:11)doktorra написа:  Единствен минус за мен лично ще е невъзможността да го взема на
лизинг.

Можеш. Купуваш го с кредитна карта и изплащаш лизинга не към tbi и подобни, а директно към банката ти. Дори първия месец е без лихва.
[-] 4 потребители изказват благодарност на GH0STFACE за това мнение:
  • bodonance, doktorra, milenvn, suffer
Цитирай
#54

Днес ми остана повече време да разгледам характеристиките на MI 9 SE. Изненадващо добри ми се струват:

- Амолед екран
- Компактен размер
- Същият основен сензор на камерата- 48 MP Sony IMX 586- Super night scene | Moon mode | 960 frame super slow motion
- Другите два сензора имат същите функции- широкоъгълен и телефото с 2x приближение
- Вграден сензор за отпечатъци под дисплея
- Мултифункционален NFC чип
- Infrared port
- Снапдрагон 712- бърз и икономичен процесор на топ ниво
- UFS 2.1- бърза постоянна памет
- Бързо зареждане 18 W
- Хубав сензор на Sony 20 MP за предната камера и вградени режими за по-добри селфита- AL micro plastik beauty, AL portrait mode, AL video beauty, Dreamy eye, Front screen fill light, AL face unlock
- Преливащи цветове на гърба

Недостатък- малката батерия от 3000 mAh. Да се надяваме, че новият дарк мод в Андроид, амолед екрана, икономичният чипсет и бързото зареждане биха помогнали да се преодолее.

Като цяло- страхотно предложение за 300 долара или към 500 лв. Определено модела ще предизвика фурор в средният клас и горният среден клас!


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • cinizam, suffer
Цитирай
#55

Утре от 11.30 часа българско време се очаква да започне прякото предаване от Барселона на европейската премиера на Mi 9. Ще бъдат споменати дати за първите доставки, официални цени, очакваме и премиера на нови продукти от Xiaomi:





[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • airbus, doktorra
Цитирай
#56

Официална цена от 450 евро или 900 лв. на новият флагман от Xiaomi в Европа. Много добре  Tummenupp

На горният линк ще намерите пълен запис от представянето на MI 9, продуктите за умен дом на Xiaomi и дори ще видите първият в Испания видео разговор през 5G мрежата, осъществен с помощта на 5G версията на MI MIX 3.


[-] 3 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • doktorra, dp4u4umi6ev, vargala81
Цитирай
#57

MI 9 става най-продаваното устройство още в деня на пускането си в Амазон Испания и Амазон Италия: https://twitter.com/xiaomi/status/1099765093854838784


[Изображение: 25538970.jpg]

Междувременно резервациите за MI 9 само на една от онлайн платформите в Китай- JD.com надхвърлиха 1 милион за по-малко от 24 часа: https://www.gizmochina.com/2019/02/25/xi...-24-hours/


Цитирай
#58

Видео представяне на MI 9 от Никола Балов:




Линк към блога  http://nixanbal.com/video-parva-sreshta-s-xiaomi-mi-9


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • doktorra
Цитирай
#59

Който няма търпение: в италианския Амазон го има , изпращане на 28.2
449 евро
Експресна доставка 2-4 дни 20 евро
Стандартно 5-9 дни 11 евро
[-] 2 потребители изказват благодарност на Sev за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай
#60

Не ме учудват продажбите, Шаоми заедно с Оппо и 1+ останаха единствените компании които продават страхотни телефони на все още достъпни за масата цени. Телефона е хубав и няма какво да се каже за него.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#61

Софтуерните бутони ще могат ли да се скриват?

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#62

(2019-02-25, 19:25:45)doktorra написа:  Софтуерните бутони ще могат ли да се скриват?

Да. Има режим на цял екран при който преминаваш на управление с жестове. Мисля, че още от MiUi 9 го има.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#63

Една хубаво за мен сравнение - Xiaomi Mi 9 vs Xiaomi Mi 8: Fast track to improvements.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#64

Реално за притежателите на Ми 8 може да не е толкова голям ъпгрейд, но тези притежаващи малко по-стари модели от рода на Ми 6, или някой от първите два миксера моделът е повече от интересен.
Основни разлики:
Безжично зареждане, Инфраред, скенер за отпечатъци в дисплея, тройната камера със стабилизация под въпрос (ще чакаме още потвърждения колко (по-добре или по-зле) снима.
ноч капка срещу ноч вежда Smile
батерията на хартия е почти същата с малък превес.
Обещаният Дарк Мод вероятно ще е достъпен софтуерно и за останалите модели, така че софтуера го оставяме настрани (най-много интерес ще има към camera2Api за инсталация на гугъл камера, без да е нужен руут достъп)
И не на последно място - По-новия чипсет - това всъщност повтаря малко ситуацията от 2017/2018-та с пускането на Микс 2 и микс 2s при който не кой знае колко голям ъпгрейда, ама все пак те гложди за по-нов чипсет и втора камера.
Да видим Солитрон на колко ще го внесат. Все пак ми 8 с малко еквилибристики може и за 600лв да го вземе човек (от китай предимно)

За ми 9 глобалната версия са различни честотите на 4G - имайте го предвид, ако ще се ползва не само в България:

Kитайска версия:
4G:LTE FDD:B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B12/B17
LTE TDD:B34/B38/B39/B40/B41
注:LTE B41(2535–2655 120MHz)
3G:WCDMA:B1/B2/B4/B5/B8
TDSCDMA:B34/B39
CDMA EVDO:BC0
2G:GSM:B2/B3/B5/B8
CDMA 1X:BC0
LTE B41(2535–2655 120MHz)
支持 4×4 MIMO天线技术 | HPUE | HO RxD

Глобална версия:
4G:LTE FDD: B1/2/3/4/5/7/8/12/20/28
LTE TDD:B38/B39/B40
3G:WCDMA:B1/B2/B4/B5/B8
TDSCDMA:B34/B39
CDMA EVDO BC0
2G:GSM:B2/B3/B5/B8
CDMA 1X:BC0
Supports 4x4 MIMO | HPUE | HO RxD

за България, мисля че ползваме 1, 3 и 7 (поправете ме ако греша), но 20 е широкоупотребявана честота в Италия и други европейски страни. Направете проучване преди покупка.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • predator_v_bg
Цитирай
#65

Получих отговор на запитването ми към Теленор откога ще започнат да предлагат Mi 9:

Благодарим за проявения  интерес към предлаганите от нас устройства!

Съобразно търсенето, постоянно обновяваме продуктовото ни портфолио. В тази връзка бихме искали да Ви уведомим, че планираме през Април да предложим модела във вариант 6/128GB. Препоръчваме Ви да следите актуалните ни предложения, които своевременно публикуваме на официалната ни уеб страница на адрес: https://www.telenor.bg/bg.

Екип „Удовлетвореност от услугите“


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • master89q
Цитирай
#66

Първи отзиви на Frankie Tech от Ocean Blue версията на MI 9:




Цитирай
#67

Имаме официално потвърждение от Солитрон за цените на българският пазар:

Да, модела ще се предлага и в България на препоръчителни крайно-клиентски цени съответно:

Mi 9 6/64GB - 899 лв. с ДДС
Mi 9 6/128GB - 999 лв. с ДДС

Очакваме първите доставки да бъдат в черен цвят през първата половина на месец март, но на този етап нямаме точна дата.

Поздрави,


[-] 4 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • cinizam, doktorra, joring, suffer
Цитирай
#68

Взех да чеша главата дали да не канселирам и поръчката ми от амазон, но пък ръцете ме сърбят и не ми се чака..
[-] 1 потребител изказва благодарност на joring за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#69

Има тръпка да си един от първите с устройството  Smile   Ще чакаме личните ти впечатления и отзиви!


Цитирай
#70

Бях хвърлил око на Redmi Note 7 Pro, но Mi 9 SE има всичко, което бих искал първия да има, а няма. И е по-компактен, което за мен е плюс. Стават банални близо 16-сантиметровите тучове, които ни се предлагат от всички производители.

П. П. Миленски, а питал ли си за 9 SE? Знаеш ли как стоят нещата на този етап?

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#71

(2019-02-27, 18:18:38)HERUS написа:  П. П. Миленски, а питал ли си за 9 SE? Знаеш ли как стоят нещата на този етап?

За съжаление не. Иначе това е страхотен модел с много добри характеристики, на практика без конкуренция в средният клас и в горният среден клас. Мернах някъде, че ще го пускат в Русия, което означава, че ще има глобален ром и ще дойде и в Европа! Да се надяваме само да е по-скоро.


Цитирай
#72

Видео от мястото, където се произвежда Mi9.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#73

Впечатленията на Android Authority:


Ревюто на сайта: https://www.androidauthority.com/xiaomi-...ew-955519/


Цитирай
#74

Петте най-харесвани функции в MI 9 от Frankie Tech:




Цитирай
#75

За широкоъгълната камера - excited, amazing. Big Grin Все едно за първи път вижда телефон с такава камера.
[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • aladin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)