Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony XZ2 или Huawei Mate 10 pro
#1

Това е дилемата. Ясно е, че Мейта има предимство, най-вече при камерата и батерията, но пък Сонито ме кефи на външен вид. Отделно от това не харесвам изобщо EmUi, имал съм и сонита, и хуавеи, интерфейсът на сони ми допада повече. Въпросът е дали камерата на xz2 е много по-зле, четох противоречиви мнения, някои я хвалят, други я хранят. Та чудя се, излизат ми еднакви пари и двата, това са двете опции, не предлагайте други.

Изпратено от моят PH-1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Мейта на външен вид е много по-стилен. Другите работи няма да ги комемтирам.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#3

Лично мнение като ползвател на Mate 10 pro, след като телефоните са на сходни цени, и повече ти харесва Sony-то, взимай го него.
Нали идеята е телефона да ти харесва когато го хванеш и гледаш. Еднаквата цена предполага сходни характеристики, някой мегахерц, гигабайт и др. едва ли ще се усетят при нормално ползване.
Цитирай
#4

Аз бих ти препоръчал Мейт-а. По почти всички критерии е по-добър, а и е много по-надежден и качествен. Според мен е и по-красив. Но ако ти вече си си избрал другия, въпроса ти е излишен. Smile

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#5

Взимай Сонито.
Цитирай
#6

Мейта е по-добър във всяко едно отношение дори лично за мен и като дизайн и сглобка. Най-голямата разлика ще намериш в камерата и батерията, а второто е може би най-важното в един телефон.
Цитирай
#7

Според мен, при избор на на Сони-то, батерията на Мейта само ще ти липсва. Камерата ту е по-добре, ту не - на тия ревюта няма как да вярваш, всеки плаща.
Преди месец реших да си купувам флагман(колкото и да не намирам смисъл в даването на толкова пари), и бях включил почти всичко налично. Гледах какви ли не ревюта и сравнения. Стигнах до заключението, че каквото и да взема от високия клас, ще предлага едно и също, с изключение на шарениите при всяка марка. Накрая си взех това, което усещах че искам. Като те гледам, вече си избрал Сони-то, направи си кефа! Пък и като те знаем колко време се задържат телефоните при теб, може би Сони-то ще се продаде по-лесно...

______________________________________________________________________________________________________________________

https://www.youtube.com/watch?v=_5fpRF0Gzbw

https://www.youtube.com/watch?v=fzMUzV6gcD4

Ако вярваш на ревюта...
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • whitehart
Цитирай
#8

(2019-01-18, 09:43:22)the7one написа:  Мейта е по-добър във всяко едно отношение дори лично за мен и като дизайн и сглобка. Най-голямата разлика ще намериш в камерата и батерията, а второто е може би най-важното в един телефон
Отказвате да четете, той иска Сони, не пита кой е по-добър.
Цитирай
#9

Тогава няма нужда от тема. Като някой човек си е харесал определено нещо, не е нужно да чака одобрение от другите.
Цитирай
#10

Много ясно, че няма нужда.
Ама човека иска "побутване".
Ето пак ще го кажа: купи си Сонито.
Кажи му го и ти и е готов.
Цитирай
#11

Купи си сонито щом на там ти клонят везните.Поне ще знаеш, че това си искал.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#12

При грубо сравнение двата апарата са на кантар. Единствените преимущества, които виждам в полза на Mate 10 Pro пред XZ2 са: оптическа стабилизация, по-голяма батерия и е по-тънък като размери.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#13

Хахаха, не бе, хора, не съм решил. Днес даже си поиграх с един мейт на редовен мой клиент, викам дай да го разгледам, че му се чудя, еми супер телефонче е, изкефи ме много. Не знам, на кантар съм. А тия ревюта верно са баси ветропоказателите, едното като гледам, мейта мачка. Гледам друго, там Сонито печели убедително. Та накрая ще е хвърлям ези-тура и тва е.. Smile

Изпратено от моят PH-1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

Предполагам сега няма искаш от някой монета?! Бъзикам се Big Grin
Цитирай
#15

(2019-01-18, 16:31:50)whitehart написа:  Хахаха, не бе, хора, не съм решил. Днес даже си поиграх с един мейт на редовен мой клиент, викам дай да го разгледам, че му се чудя, еми супер телефонче е, изкефи ме много. Не знам, на кантар съм. А тия ревюта верно са баси ветропоказателите, едното като гледам, мейта мачка. Гледам друго, там Сонито печели убедително. Та накрая ще е хвърлям ези-тура и тва е..  Smile

Изпратено от моят PH-1 с помощта на Tapatalk
    


Както съм написа горе, ползвам  Мейт 10 про. Имам го от Май миналата година. Много добър телефон се оказа. Батерията изкарва между 30 и 48 часа при моето ползване, камерата е много добра за телефонна. Превръщането му в компютър само с кабел ми е много ползно, въпреки че ползвам и док приставка. 
Ако се чудиш дали телефона става, според мен-да. Ако Сони-то те е грабнало, взимай него. 
Цитирай
#16

Сонито взех, в крайна сметка, докато се наканя, продадоха мейта, който бях набелязал, и ми остана единствено вариантът със Сони. Засега съм доста доволен, много пъргав телефон, добър звук, качествен дисплей, камерата още не съм я разучил много, на пръв поглед на дневна светлина снима много добре. Та така. Ще видим как ще е по-нататък...

Изпратено от моят H8216 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#17

Ползвай със здраве.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Pavkata_svt за това мнение:
  • whitehart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)