Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Аксесоари за Xiaomi Mi Mix 2/2S
#1

Здравейте.
Да споделим подходящи аксесоари за модела, като разбира се много от тях вярвам биха били подходящи и за други модели.
Като ново за мен устройство, реших да взема някои неща, които ще ми бъдат от полза в ежедневието.

Допълнителен кабел за зареждане Type C, магнитен, в което ме заинтригува именно факта, че мъжката част от конектора на кабела за зареждане остава в телефона, което и предпазва от навлизането на финни прахови частици. При необходимост от зареждане, магнитната част прикачена към кабела и съответно с пиновете за зареждане или  прехвърляне на данни, се слепва към основата, която си стои в телефона.
Симпатизирам на защитата на телефона, въпреки изключително красивия за мен визуално апарат, но необходимост предвид ежедневието ми, за това независимо от перфектно прилягащото гръбче в кутията на телефона, поръчах и няколко други гръбчета, някои силиконови, други не.
Към тях поръчах и един уж с 360 градусово покритие (маркетингово наименование), който също да изпробвам.
Не съм фанатик на тема " дайте да обвием, пакетираме" използваното от нас устройство, а просто превантивна мярка към замърсяване.
В "достатъчното" ми свободно време, удоволствието от използване на телефона без допълнителни аксесоари, които да го покриват, ще ми е приоритет. Smile
Пристигна и модул за безжично зареждане на Нилкин, предвид това, че моделът няма такъв фабрично, който вече използвам от около седмица, заедно с поръчаната" плочка" Fantasy, без която това зареждане ще е невъзможно. Друг е въпросът, че след конкретна актуализация на софтуера,  бързото зареждане на телефона за момента е неактивно, но и плочката зарежда по спецификация до около 1А, реално с приложение повече от около 750mA  не съм видял.
Надявам се с отстраняването на този пропуск в софтуера, да запълним капацитета в описа на плочката з зареждане.
Очаквам да пристигнат и няколко стъклени протектора, единя от тях на IMAK(уж покриващ напълно) , защото този който взех от роден магазин, бе очаквано от мен твърде тесен и непокриващ цялата площ на предния панел. Заявих още подобни, просто за всеки случай и за резерва.
Прилагам и някои малки снимки от поръчките ми.
Оставам разбира се с интерес към атрактивни аксесоари, които могат да ни бъдат от полза при използването на устройствата.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 3 потребители изказват благодарност на Monipeev за това мнение:
  • fotograd, Friz, muggs
Цитирай
Аксесоари
#2

[Изображение: 613dftb-bFL._SL1000_.jpg]

Здравейте колеги,
Отварям тази тема, за да споделяме какви аксесоари ползваме с нашите телефони. 
Тъй като съм пръв ще споделя какво аз ползвам:
Калъфи:
този и този двата са почти еднакви, но ги поръчах в различни цветове имат някакъв грип, но очаквах повече. Поръчал съм и този но още не е пристигнал.
Стъкло:
разбира се нилкин

        [Изображение: androidbg.png]             
[-] 2 потребители изказват благодарност на Friz за това мнение:
  • fotograd, muggs
Цитирай
#3

Ще споделя и аз какви аксесоари си поръчах за телефона (няколко стъклени протектора за дисплея, калъфи, usb type c otg и кабели). Ще допълвам поста, когато се сетя и имам време, защото все още не всичко е пристигнало или пробвано.
Съжалявам за нескопосания начин на поставяне на линковете, но пиша през tapa-та и с малко дете на главата.

Карам наред :

Стъклени протектори :

1. Този : BGN 7.30 28%OFF | ESR For Xiaomi Mi MIX 2 2S Tempered Glass 3D 9H Anti Blu-ray Full Cover Phone Screen Protector glass xiaomi mi mix2s mix 2 s
https://www.aliexpress.com/item/ESR-For-...4c4dZIxn9R
С две думи - супер е. Много ми хареса. Идва с помощна рамка, която се слага на телефона и помага за точното позициониране на протектора. Има и другите неща, които са стандартни за комплекта на един стилен протектор - указания, алкохолни кърпички, лепенка за прах). Поставянето е много улеснено и ако сте малко по-внимателни от мен с прашинките ще останете много доволни от резултата. По отношение на здравина и надраскване все още не съм го пробвал (дано и не се налага).
Не откривам особена разлика във видимостта на дисплея с и без този протектор (поне на изкуствена светлина) или в чувствителността.
Има и вариант на протектора с някакъв филтър за синя светлина. Не съм го отварял все още и нямам мнение.
Още един плюс - тъй като го залепих снощи, на не много силна светлина останаха няколко недобре залепнали зони, заради непочистени прашинки. Сутринта се оказа, че недобре залепените зони са се смалили значително и са останали само две малки точици, само около прашинките.

2. Този : BGN 5.13 | 2Pcs/lot Full Tempered Glass For Xiaomi Mi Mix 2 2S 3 Screen Protector 0.26mm 9H Anti Blu-ray Glass film for xiaomi mi mix 3 2s
https://www.aliexpress.com/item/2Pcs-lot...4c4dSTQPv1
Пристигна, не съм го слагал. В комплекта са 2 бр. и има едни тубички с течност, предполагам, за да се напълнят незалепналите части на протектора. Май не е толкова добър, колкото предния.

Калъфи :

1. Този : https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-m...4c4dUP7Uxv
Много бърза доставка (за под 3 седмици, включително Коледа и Нова година). Не е лош, става на допир, но сякаш очаквах малко повече, предвид цената.

2. Този : https://www.aliexpress.com/item/3-in-1-P...4c4djBBle6
Допадна ми повече. На допир е почти като оригиналния от комплекта, но защитава телефона доста по-добре, според мен. Като недостатък мога да определя, че телефона става доста по-дебел и тежък. Но тази масивност ми харесва. Освен това led диодчето става по-трудно видимо ако не си фронтално срещу телефона, защото попада в малка дупчица. Калъфа се слага много лесно, но сравнително трудно се сваля. Ако ползвате протектор, заемащ целия дисплей (като този, с който съм аз) изобщо не се разбира, че има протектор, залепен на дисплея. За момента съм с него.

3. Поръчал съм и такъв, но още го чакам да пристигне : https://www.aliexpress.com/item/Phone-Ca...4c4dfmFwYj

OTG USB C

1. Взех си това : https://www.aliexpress.com/item/Type-C-t...4c4dfmFwYj
Доставка също под три седмици. Пробвах го, работи.

2. Това все още го чакам : https://www.aliexpress.com/item/Olaf-Min...4c4dfmFwYj

Кабели :

1. Чакам този : https://www.aliexpress.com/item/Baseus-U...4c4d5BwSjB



Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
[-] 3 потребители изказват благодарност на siebel за това мнение:
  • fotograd, Friz, muggs
Цитирай
#4

Да напиша и аз какво си взех за моят Mi Mix 2s.


Калъф - твърд: Case Cover ESR For Xiaomi Mi Mix 2S.
Материалът и изработката са същите като на този в комплекта на телефона, но с допълнителна стена от долната страна на телефона, която покрива говорителя и микрофона. Доста стегнат и качествен, за цената си.

Бъмпер - метален: Xiaomi mi mix 2s Case Luxury Metal Bumper.
Добра изработка и външен вид, но сваля обхвата на мрежата с една, две чертички в зависимост от местоположението където се намирате. Като съм стигал и до загуба на обхват с него.
Другото нещо, което не ми хареса е, че са сложили много тънка уплътнителна лента на страните и телефона се мърда в него.
Гръбчето е стъклено и в комплект със стъклото на телефона, се получава едно разноцветно петно, което си сменя положението при натиск.
Не го препоръчвам!

Метален - Гръб: Heavy Duty Protection Batman Armor Aluminum Metal Case For Xiaomi Mi Mix 2s.
Днес ми пристигна и не съм го тествал още. Сложих го само да видя как е, доста стегнато държи телефона, но и с него свали обхвата на мрежата с една черта. Добре изглежда и добра изработка.

Стъкло: Xiaomi Mi MIX 2 2S Tempered Glass 3D 9H Anti Blu-ray.
С филтър за синя светлина. На външен вид е доста добре направено, на угасен дисплей цветът му е лилаво-синьо, при работещ дисплей цветовете са жълто-зеленикави. В комплекта има рамка за поставяне, както колегата е написал пред мен, с която (едва ли не и от метър да го пуснете) стъклото се залепва на точното място. Като цяло е доста добре направено, след няколко чеса залепва плътно от всякъде. Най-хубавото е, че ако ви попаднат прашинки, между него и дисплея може да го свалите и да го измиете със хладка вода или с лепенките да премахнете прахта и отново да го залепите. Може би, единственият недостатък е черната ивица в краищата, не се вижда колко закрива от дисплея, но като, че ли без нея щеше да е по-добре.

Стъкло: Tempered Glass Xiaomi Mi Mix 2S Glass Nillkin CP+ 2.5D.
Същото като горното, но прозрачно, без филтър за синя светлина. В комплекта няма рамка за поставяне и е не съвместимо с рамката на горното стъкло, защото е малко по-голямо на размер. Също така и черната ивица в краищата е малко по-голяма и закрива малко от дисплея.

| Phone: Xiaomi Mi MIX 2S | ROM: MIUI Global 10.3.5.0 Stable | kernel: Stock 4.9.112 | Status: Stock | Recovery: Stock |
[-] 1 потребител изказва благодарност на muggs за това мнение:
  • Friz
Цитирай
#5
Video 

(2019-01-18, 11:29:25)Friz написа:  Калъфи:
Поръчал съм и този но още не е пристигнал.

Тъй като пристигна и последния калъф искам да го похваля. Взех сивия и има страхотен "грип" и дори идва малко по-висок от екрана + стъкления протектор. Другото важно е, че не увеличава много размера на телефона.

        [Изображение: androidbg.png]             
[-] 1 потребител изказва благодарност на Friz за това мнение:
  • muggs
Цитирай
#6

Не съм привърженик на кейсовете, но този който дойде с телефона много ми хареса, но за жалост поради грешен подход на сваляне го счупих. След това си купих няколко различни скъпи кейса с надеждата нещо да ми хареса, само си дадох парите на вятъра. Докато не попаднах на https://s.click.aliexpress.com/e/cBPU89Ta
Взех всички налични цветове, които имаха в момента(бял, червен и син). Само червения не са му докарали много цвета, не е като на снимките, по-тъмно червено е, но пак ми е ок, за няма 5лева толкова. На 99% са като оригиналния, сменям си ги през ден-два.
Цитирай
#7

Ето такова взех за познат с микс 2:


https://s.click.aliexpress.com/e/bxxBwrBa
Цитирай
#8

Добър ден
Искам да си купя зарядно за телефона за да си занеса едно и на вилата
Някой да има впечатления от някой модел
Иначе от оригиналното от комплекта съм супер доволен
Благодаря предварително

Изпратено от моят Mi MIX 2S с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

Най-обикновено зарядно 2A ще свърши работа.

 
Цитирай
#10

2А но на оригиналното пише 1,5 А да не прецака батерията


Изпратено от моят Mi MIX 2S с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)