Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с вирус на телефона
#1

Здравейте! 

От около месец имам вирус на телефона, от който не знам как да се отърва. 
Излиза ми някакво съобщение като реклама(примерно диета, хороскоп и т.н.) по няколко пъти на ден на екрана. Днес си проверих сметката за телефона и е доста надвишена! 

Проверих в настройки -> приложения, но не виждам нещо съмнително което да трябва да изтрия...
Доста ми е притеснено вече.

Много ще съм благодарна ако някой ми помогне със съвет!
Цитирай
Аксесоари
#2

Някакви приложения за блокиране на реклами ползват ли се?

 
Цитирай
#3

(2019-01-18, 17:37:44)NoMaD написа:  Някакви приложения за блокиране на реклами ползват ли се?

Не, не ползвам подобни приложения.
Цитирай
#4

Като за начало изчистване кеша на браузъра и тестване против реклами на Adguard или Blokada.

 
Цитирай
#5

(2019-01-18, 17:41:49)NoMaD написа:  Като за начало изчистване кеша на браузъра и тестване против реклами на Adguard или Blokada.


Аз ползвам Google Chrome. Как мога да направя това изчистване на кеша? 
Търсих в настройките, но не можах да намеря  Undecided
Цитирай
#6

Настройки - приложения - хром - съхранение - изчистване на кеша.

Huawei P8 Lite 6.0/B638
Цитирай
#7

Благодаря за отговорите.

Изчистих кеша на Google Chrome, но продължавам да получавам тези съобщения.
Налага ли се да инсталирам  Adguard или Blokada? Безплатни ли са тези приложения и как работят? 

Има ли нещо друго, което можете да ме посъветвате да направя, което може да помогне да спра получаването на тези съобщения?
Цитирай
#8

Да, безплатни са и вършат работата за рекламите. Иначе може и с друг браузър, Edge - той е с вграден адблок за тях.

 
Цитирай
#9

(2019-01-18, 18:46:35)NoMaD написа:  Да, безплатни са и вършат работата за рекламите. Иначе може и с друг браузър, Edge - той е с вграден адблок за тях.

Кое приложение е по-добро от двете? 
Не съм наясно много как работят. Какви настройки се правят след като се инсталира?
Цитирай
#10

Само, докато сърфираш ли се появяват?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#11

(2019-01-18, 19:02:39)gurcayy написа:  Само, докато сърфираш ли се появяват?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Получавам ги, когато ми е включен wifi, дори и да не сърфирам. 
Ако си изключа wifi, не ги получавам.
Цитирай
#12

А да си кликвала на някаква реклами щото има много нагли с вибрация и звук и пише примерно телефона е заразен с вирус натисни allow за да го почистиш.... нещо от тоя сорт.. иначе за сметката се обади на оператора и им кажи че не си правила нищо а имаш голяма сметка и те ще проверят и ще ти кажат от къде е на мен се беше случило подобно с огромна сметка от над 100 лв и докато пуснех интернета и начисляваше още и още и те кво правиха незнам казаха че идва от интернет и спряха това и ми приспаднаха тая сметка... и спряха атаката. Не плащай сметка преди да остановиш от кво е и дали имаш вина. Направи си бекъп на приложенията снимки и т. н и върни фабричните настройки на телефона за най-сигурно.
Цитирай
#13

От Chrome изчисти всичко, не само кеша, а и бисквитките, и историята.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#14

(2019-01-18, 18:58:13)Vicky89 написа:  Кое приложение е по-добро от двете? 
Не съм наясно много как работят. Какви настройки се правят след като се инсталира?
Приложения за блокиране на рекламния контент при сърфиране чрез браузъра. И двете приложения са ефективни за това. Blokada е с минимални настройки, при Adguard са малко повече, а и има платена версия. За сваляне : Blokada, AdGuard. Погледни за повече инфо по въпроса и в тази тема.

 
Цитирай
#15

Мога да препоръчам и Samsung Internet Browser. Ползвам го дори и на сегашния ми Хуавей и никога, повтарям никога не ми излизат реклами. Има избор на вградени content blocker-и и нощен режим. И не се занимаваш с никакви настройки - само ги активираш и това е. Chrome няма вградени разширения и ще трябва да използваш едно от двете, които Номад е посочил.

   

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • Vicky89
Цитирай
#16

По принцип и chrome има също вграден адблок . Намира се в настройки, конфигурация на уеб сайт,реклами .От там се активира. Да е инсталирано някаква програма/и последният месец? Ако е така можеш да я/ги/ изтриеш и да видиш дали продължават рекламите.Успех
Цитирай
#17

(2019-01-18, 19:24:57)HERUS написа:  От Chrome изчисти всичко, не само кеша, а и бисквитките, и историята.

Как мога да изчистя бисквитките от Chrome? Бихте ли ми казали? 
Пробвах да изчистя и историята, но не ми я изчиства цялата, не знам защо.   Undecided
Цитирай
#18

от chrome отиваш в настройки,поверителност,последният ред е изчистване данни...от избираш какво искаш да изчистиш и го чистиш Smile
Цитирай
#19

(2019-01-18, 20:01:47)user32 написа:  По принцип и chrome има също вграден адблок . Намира се в настройки, конфигурация на уеб сайт,реклами .От там се активира...
Само се активира, но реклами не спира.

 
Цитирай
#20

(2019-01-18, 21:16:07)NoMaD написа:  Само се активира, но реклами не спира.

беше за протокола, иначе има рима и е вярно  Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на user32 за това мнение:
  • Vicky89
Цитирай
#21

(2019-01-18, 20:07:45)Vicky89 написа:  Как мога да изчистя бисквитките от Chrome? Бихте ли ми казали? 
Пробвах да изчистя и историята, но не ми я изчиства цялата, не знам защо.   Undecided

Когато влезеш в Chrome, избери трите точки в горния десен ъгъл. Излиза ти падащо меню, натискаш "история" и избираш какво да се изтрие.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
[-] 1 потребител изказва благодарност на HERUS за това мнение:
  • Vicky89
Цитирай
#22

Аз ползвам браузъра Opera, теглен от маркета и безплатен, също с отметка против реклами. Спира ги, много рядко на конкретен сайт да се появят реклами.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

А в конкретния случай щом имаш финансови загуби се прави преинсталация на телефона незабавно.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
[-] 1 потребител изказва благодарност на nehranimaiko за това мнение:
  • Vicky89
Цитирай
#23

Преди време и аз имах същия проблем, оказа се, че е от последното инсталирано приложение. Изтрих го и се оправи. Пробвай и ти, спомни си, кое е последното.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай
#24

Благодаря много на всички!  Buga Tummenupp

Изтрих историята, кеша и бисквитките от Chrome и спрях да получавам тези дразнещи реклами!  Big Grin
Цитирай
#25

Разгеле !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)