Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефон среден клас с хубава камера
#26

Redmi S2 e безмислено да се взема, при положение, че Note 5 e с далеч по-добър хардуер и ще е актуален поне още 2 години и то на цена без конкуренция в класа си. А да вземаш Huawei под 500 лева и да очакваш наистина качествена камера е прекалено оптимистично. Има смисъл да се взема от Honor 8X нагоре.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
Аксесоари
#27

Купувай, че ако почакаш още малко ще пуснат
и при нас Redmi Note 7 Pro,
а там ще мачка и в средният клас
Цитирай
#28

След доста мислене реших че ще взема Xiaomi Redmi 6A с план към А1 за 100 лева.Първоначално реших да купя телефон до 200 лв.Основно заради камерата качих бюджета.Но прецених че в сравнение с Huawei p9 lite(телефон на жена ми)няма да получа много сериозен скок в качеството на снимките(останалите характеристики между телефоните не коментирам).Дадох фотоапарат canon s 110 на ремонт(не му се прибира обектива и се надявам че ремонта няма да е над 100 лв,още не са го диагностицирали) и смятам да снимам по-важните неща и вечер с него.Знам че между Xiaomi 6a и RN5 разликата е голяма,но мисля че след досегашните Microstoft Lumia 550 i Nokia Lumia 530 ще остана доволен от евтиния телефон.Ще се ползва за разговори и ровичкане в нета(без игри и много приложения наведнъж).След 2 години ще го мисля пак.Сега имах и много други разходи-хладилник... и не смятам че е редно да дам толкова пари в този момент.Коментарите Ви много ми помогнаха,благодаря.Решението е окончателно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на osil за това мнение:
  • NaniG
Цитирай
#29

Постъпил си умно и много разумно в твоя случай.Евала,че не се подвеждаш и знаеш какво ти трябва и какво ще ти свърши работа.Потреблението ти не е тежко и определено този телефон за парите си май няма аналог..честито.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на vesoisthebest за това мнение:
  • NaniG, osil
Цитирай
#30

Честито!

Аз ако бях бих взел Sony XA1 за 80лв с план 2XL, както беше писал
Със сигурност камерата му щеше да е ъпгрейд спрямо сегашната ти и много над тази на 6А
А колкото до фотоапарата ти, Canon s110 не е апаратът с който ще видиш кой знае каква разлика
Цитирай
#31

XA1 е пълен боклук, не знам как се произвежда още, т'ва е най дефектния телефон които може да си купиш, всичките са дефектни и на всичките спира да им работи тъча и имат жълти петна, добре че не е взел такъв.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#32

"osil"
След доста мислене реших че ще взема Xiaomi Redmi 6A с план към А1 за 100 лева."

Няма да те разубеждавам, просто ще ти кажа че е грешка. S2 е с процесор Sd625, а redmi 6a отговаря на Sd435. Разликата ще е огромна в дългосрочен план. Очаквай да ти лагва. Това е, друго няма.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
[-] 1 потребител изказва благодарност на nehranimaiko за това мнение:
  • osil
Цитирай
#33

След като няколко дена ме мотаха по магазини на А1 да търся неразпечатан телефон Xiaomi Redmi 6A(наличностите които им се водят въобще не отговарят на действителността)и още не съм намерил(сега чакам чрез оператор от sales отдела дали ще намери) имах време да помисля още и до 2-3 дена смятам да купя Xiaomi Redmi S2.По-добър процесор, камера и повече памет за 190 срещу 100 лв, мисля че си заслужава(надявам се да ме изкара по-дълго време от 6А-няколко години,а да не го сменям след 2), влиза и в първоначалния ми бюджет от 200 лв. Че RN5 e по-добър телефон няма съмнение,знам го,но 340 лв не бих дал на този етап за телефон.

Телефонът вече е поръчан-Xiaomi Redmi S2
Цитирай
#34

Виж, нека не ти е много зор с неразпечатан телефон, ето защо- като е разпечатан може в магазина да видиш дали работи, и има ли дефекти. Щото не е яко да вземеш нов телфон и да видиш как не пали, или има дефект. Отделно това е телефонче за никакви пари, супер много се предлага от опратора, всеки иска да го пипне, всеки иска да го продаде. Ако говориш със служител в магазина при следваща доставка може да ви остави един ексемпляр, ако имат възможност. Но това е е добре да го направиш в по-малко посещаван офис.
ПП: продавали сме чисто нов айфон, запечатан, пазен няколко дена, и на следващия ден дойде за ремонт. Подобно се случва и с телефони за без пари, да не казвам, че един хуавей го заменяхме с нов и отворихме 2 неразпечатвани, защото 1-ния не пожела да се пусне, да се зарежда. Въпросния се пусна след няколко дена седене, нямам идея как.
.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай
#35

S2 не си заслужава,морално остарял чарколяк,стар модел
Цитирай
#36

Понеже преподписвах,държах А1 да го предлагат(а те нямат много налични модели за този бюджет).Все пак исках да получа някаква отстъпка заради договора,който подписвах и смъкнах към 100 лв от реалната му цена(гледах и да е поне 2018г. модел).Вече е при мен,но ще го тествам след няколко дена.
Цитирай
#37

До 350 кинта не е среден клас ами нисък. Бюджетен. Точно там камерите са едно от най слабите звена. Единствено Самсунг имат читави камери в този нисък клас. Като знам флагмана на Ксиаоми (пердпоследния) Ми6 каква трагедия е на снимки на тъмно, дори не искам да знам по надолу как се справят моделите им.
Legend
по полека с генералните изводи за Xperia Xa1. Имаме такъв в семейството, имам и колега с такъв. Стана над 1 год тоя в къщи дъщеря ми го мъчи и нищо му няма. Не се изказвайте от името на целият свят, моля!

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#38

Колега, говориш за Mi 6,  за който скоро ще станат 2 години откакто е излязал. Дай да си говорим и за телефоните отпреди 5 години Smile

Mi 8 и MI MIX 3 са актуалните флагмани и снимат прекрасно, включително и на тъмно с новият нощен режим.

И накрая, до 350 лв си е точно среден клас. В момента един Redmi Note 5 4/64 GB е 280 лв. от Китай. Някои производители решиха, че може да надуват цените до безкрай и да стрижат феновете си, но това е съвсем друг въпрос. Ние потребителите трябва да останем разумни и да гледаме собственият си интерес.

А и виждаме до какво ги доведе вдигането на цените, на хората им писна в един момент и продажбите и пазарният дял на определени фирми започнаха да спадат масивно Smile


Цитирай
#39

Накрая ще завърша с линк към ревюто на GSM Arena за Redmi Note 7, който струва точно 300 лв. при поръчка от Китай и според твоята квалификация бил начален клас. Само че журналистите се скъсват да хвалят точно камерата и снимките през нощта! Не ти се вярва- виж ревюто и снимките, всичките са от София Smile

Линк към ревюто на GSM Arena за Redmi Note 7

Заключението на хората от сайта:
  • Solid build quality with a reinforced glass on the front and back.
  • Extra long battery life.
  • Very good overall camera quality, especially in low light.
  • Well geared in terms of connectivity - USB-C, 3.5mm jack, IR, microSD, FM radio, Bluetooth 5.0 and Wi-Fi 802.11ac.
  • Supports Quick Charge 4 (even though it doesn't ship with such a charger).
  • Solid performance and responsivness of the UI.


Цитирай
#40

Ревютата са за четене, но не и за сравняване на камери. От над 10 год. следя много издълбоко развитието на смартфоните. И на ревюта НЕ вярвам. Големите сайтове са на хранилка при големите производители. Тестовете на камери се правят с разни стативи и са далеч от реалността. Мога да ви дам десетки примери на похвалени камери, ама като хване нормален човек телефона и е трагедия. Това при флагманите, а в средния клас няма как да е по добре.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#41

Е, ако тръгнем по тази логика на разсъждение въобще не трябва и ревюта да четем. Разбира се, всеки е свободен да вярва в каквото си иска. В крайна сметка ще похарчи собствените си пари.

Вече има и реални снимки в съответният раздел. Снимани на ръка в различни ситуации из София. Досега само положителни отзиви срещам за нощният режим на камерата.


Цитирай
#42

След няколко дена с телефона  Xiaomi Redmi  S2 мога да кажа,че съм доволен.Нямам някакви проблеми с него.Вече споделих че се отказах от плана за много-добра камера,така че за тези пари- 190 лв телефончето си е Ок(за разговори,ровене в интернет и някакви неособено претенциозни снимки и клипове)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)