Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

мнение за mi a2 lite и някой проблеми
#1

Здравейте от известно време ползвам телефона и мога да кажа,че като цяло съм доволен удобен е,като размер,но не ми харесват батерията,обхвата,мрежата и известията са доста малки,камерата снима добре,като че ли от батерията очаквах повече,но бих казал че е горе/долу добре,обхвата му е доста добър колеги с по-скъпи телефони го губят,а неговия е пълен или без една черта,андроид one не е лош,но още не мога да му свикна харесва ми,че звука на звънене се увеличава отстрани и не нужно да влизам в меню,както при redmi 5
най-големият минус,който е доста дразнещ и от мненията чета,че се проявява и доста модели вкл и redmi 5 ца та,която имам е,че proximity sensor работи ,както и когато си поиска съответно гасне дисплея по-време на разговор и не светва,също така,ако е на адаптивна яркост рядко реагира в повечето случай супер бавно или воъоще не реагира засега не съм го ъпдейтвал до 9 все още какво е вашето мнение имате ли тези проблеми ?
Цитирай
Аксесоари
#2

Бате, една точка да беше сложил бре човек...
Иначе, ъпдейта до pie реши проблема със сензора за близост поне при мен (mi a2). и батерията се подобри също

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
#3

Батерията е огън, 11 часа ползване на екран не е зле, май ?
Цитирай
#4

Това предполагам го постигаш при слабо ползване, значи като нищо 5 до 6 дена може да изкараш. Моя (друго xiaomi e) при леко ползване ми държи 6-7ч- на 2-3дни го зареждам.
Никога няма да си купя в бъдеще самсунг,сони, ейчтиси и прочие. ...

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#5

Ами смесено ползване , тоест минимум 3 часа на мобилни, тогава включвам "режим запазване на батерия" , през останалото време съм си на wifi, дали в работата или у дома. Youtube, разни форуми и т.н. като много ми доскучае имам 2-3 игри, и музика. Доста съм доволен, не очаквах. Батерията я зареждам само при пълно падане, не знам колко е правилно ?
Цитирай
#6

Е тука според статиите които аз съм чел, правиш голяма грешка с батерията. Значи навсякъде пише че за тоя тип батерии е по-добре за самата батерия да я зареждаш хаотично,т.е. не я оставяш никога да падне под 20% и не я зареждаш до 100%, примерно може да ти е на 30% и да я заредиш половин, един час, ще отиде на 80% и това не е проблем а щадящо за батерията. Аз моя съм свикнал да го зареждам винаги като падне до 20% и стига до 95, 98% а понякога когато го видя да е под 50% пак може да му вкарам някакъв заряд, но гладното е да се държи от 20 до 90%. Друго което съм си настроил е Икономия на батерията да се включва автоматично всяка вечер от 23:00 до 7:00ч и винаги като падне под 20%.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#7

телефончето имаше уникална батерия,казвам имаШЕ,защото след ъпдейта до пай е доста зле положението.Дано да пуснат някакъв фикс и да оправят нещата

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#8

(2019-02-09, 19:50:23)koprio написа:  телефончето имаше уникална батерия,казвам имаШЕ,защото след ъпдейта до пай е доста зле положението.Дано да пуснат някакъв фикс и да оправят нещата

Явно не знаеш че след ъпдейт на андроида трябва да преинсталираш.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#9

А откъде си сигурен, че не съм го направил вече? След всеки ъпдейт връщам фабрични настройки на телефона

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#10

Аз за това още си карам както съм го купил само инсталирах един секюрити за ноември и за сега не ъпдейтвам. Последно днес беше на 48часа и малко над 12 екран преди да го заредя.
Цитирай
#11

Аз също не исках да инсталирам ъпдейта, но телефона е на майка ми и въпреки, че я бях предупредил го е направила 😀

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#12

така извинявам се за нескопосания първи пост,нека да напиша след ъпдейта как са нещата
-батерията стана по-зле 2 дни средна употреба с включено 4g
-дразнещо започна да мига и постоянно да изчезва обхвата иконката,иначе има връзка
-заби ми,няколко пъти в youtube без значение дали съм с мобилен или с wi-fi
-proximity сензора отново работи когато си поиска
като цяло съм доволен,но може би е крачка назад,сравнен с по старата серия имам redmi 5 с 8.1 oreo и никога не ми е забил в youtube
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)