Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с опцията Mute microphone
#1

Имам странен проблем. Когато съм в разговор, доста често се натиска Mute microphone бутона,без да съм го натиснал. Не мисля, че е от проксимити сензора, макар че преди и с него съм имал проблеми, но сега само и единствено с този бутон имам проблем. Пуска се произволно и е адски досадно, прави телефона неизползваем за разговор. Пуска се от само себе си и другата страна естествено спира да ме чува и трябва да го пусна ръчно, за да се включи пак. От какво е и как да го оправя?
Цитирай
Аксесоари
#2

Някой има ли подобен проблем и как се справи с него? много е досадно.
Цитирай
#3

Според мен е точно от сензора за близост.
Не ти гаси екрана и съответно натискаш mute с лекота
Цитирай
#4

(2019-01-23, 16:38:24)suffer написа:  Според мен е точно от сензора за близост.
Не ти гаси екрана и съответно натискаш mute с лекота

Добре, какво мога да направя, за да не го прави. Как точно всеки път се натиска бутонът mute, доста ми е странно. Четох и в хда.
Цитирай
#5

Ами ако е от сензора някой да каже дали този модел има някакво калибриране
Цитирай
#6

(2019-01-23, 20:34:52)suffer написа:  Ами ако е от сензора някой да каже дали този модел има някакво калибриране

Сигурно е от него. Ако има какво да се направи, ще съм благодарен. В момента е изключително досадно да се използва за разговори телефона.
Цитирай
#7

Има ли смисъл да опитам да ресетна телефона? Има ли как да се оправи проблема с mute-ването на микрофона или със сензора за близост?
Цитирай
#8

обикновените методи (за в домашни условия) са:
-рестартиране на телефона (вероятно е правено)
-при MIUI устройствата има скрито инженерно меню, от което може да се калибрира: *#*#6484#*#*
- ъпдейт до последния ром (вероятно също е направено
- връщане на фабрични настройки

Може да се опита и нещо от този род:
https://play.google.com/store/apps/detai...t&hl=en_US
Цитирай
#9

Опитах няколко пъти да рестартирам. Отново ситуацията е същата- набирам, и в момента, в който се доближи телефона до нещо, т.е. активира се сензора за близост, автоматично натиска бутонът Mute.
А ако набера и изключа ръчно дисплея, разбира се не се появява проблема.
Появи се реално СЛЕД ъпдейта.
Остава ресет и опит с това приложение.
Цитирай
#10

По-добре първо в обратния ред:
1. Приложението
2. Ресет
Цитирай
#11

Тъкмо го инсталирах, ще опитам и ще пиша дали има резултат. А според вас има ли смисъл от ресет въобще?
Цитирай
#12

Ами ако е преминавано до по-висока версия на андроид даже е препоръчително. Особено с този бъг
Цитирай
#13

Да, има. Дава възможност на системата да тръгне "на чисто" и без бъгове.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)