Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Чистият Mate 20 [не про] сравнение
#1

Здравейте, имам  питане относно новия Samsung A9, тъй като е един от еквивалентите на чистия Mate 20 та въпроса ми: Samsung A9 или Mate 20 не прото? От близо 7 години съм Samsung като съм бил винаги доволен, сменял съм само два телефона каито са бая идиото устойчиви. Никога не съм имал сблъсък с китаеца. Знам, че тук сте повече собственици на Mate и затова искам честно да  си искажете мнението за Mate 20не прото. 
Как са снимките, бъгове? Софтуера? Като покупката ми се иска да е с давност и да не ми се налага да купувам пак телефон в следващите 3-4 години. Единственото, което притеснява Huawei да не се срине изведнъж в следващите 1-2 години и да няма поддръжка...  Bu  
За това се замислих, след като САЩ забраниха продажбата на телефони на марката Huawei , а пък те са си половин свят юзъри.
Цитирай
Аксесоари
#2

колега тук май всички са само с про версията,но според мен Мейта 20 е много по-добър от към хардуер,за камерите не знам. Аз днес очаквам моя да пристигне и ще мога да споделя впечатления по-късно. Колкото до притесненията ти за фалирането на Хуауей си мисля, че са неоснователни,просто краварите ги хвана яд,че китайците изместиха нагризаните ябълки,че ще има някакво отражение,ще има,но няма да се отрази на продажбата и подръжката на телефони

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#3

Кое е по-добро хардуерно на чистия Мейт спрямо Прото? Като почнете да си измисляте глупости само за да се намирате на приказка ми става смешно.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy S----->Samsung Galaxy S II----->[h]HTC One M8[/h]
Цитирай
#4

Предполагам колегата е има в предвид не спрямо прото, а спрямо А9.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • koprio
Цитирай
#5

В такъв случай се извинявам.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy S----->Samsung Galaxy S II----->[h]HTC One M8[/h]
Цитирай
#6

Колега , аз притежавам Mate 20 Pro , но общо взето мога да ти отговоря , поне на хартия чисто и просто Мате 20 е по - добър на 100%.
1. Едно от най важните неща за мен в смартфон - чипсета. Ами на Мате 20 е последен чип Kirin 980 (7нм) , който буквално избива рибата и е по - добър дори и от високия клас дракон 845 , а самсунга има някакъв SDM660 Snapdragon 660 (14 nm) абсолютно среден клас чипсет. … Просто Мате , ако не друго ще бъде много по бърз и мазен.
2. Батерия - На Мате20 е 4000 , докато на самсунга е 3800 , пак + в полза на Мате 20.
3. Екрана - Тука е спортно и зависи кой какво харесва , на мен лично АМОЛЕД повече ми харесва и самсунга е с такъв.
4. Камера - Наскоро Nixanbal пусна ревю на А9 и определено камерата , лично за мен не е добра. На мате 20 е по добра.. също така и сензора е малко по голям.
Самсунг можеха да се постараят повече със тези 4 камери отзад , но уви , толкова. За средно - висок клас телефон , това е.
5. На мате 20 имаш IR blaster , не знам до колко ще ти бъде полезен , на мен лично ми е.
6. Звука - Тук мисля че Мате 20 отново е по добре , в случая използва 2 колони , горе говорителя и долу колонката. Самсунг има само една отдолу .

П.С - И двата телефона не са лоши , но за мен победил е Мате 20 , само заради чипсета и камерата веднага бих го предпочел пред самсунга.
Това ми е личното мнение.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...hone2=9367

''A true master is an eternal student''

           
                
[-] 1 потребител изказва благодарност на gamerz7 за това мнение:
  • SiD
Цитирай
#7

И все пак, хубаво е да отидеш и да ги видиш някъде реално, да не забравяме, че колегата каза, че до сега повечето му апарати са били на Самсунг, а Хуавея няма нищо общо, на хартия е едно, съвета ми е на сляпо без визуален контакт да не купуваш колега.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • SiD
Цитирай
#8

И аз досега само Галаксита съм имал и едно желязно HTC,скоро към Самсунг няма да се върна, но т'ва е защото са ми писнали,а не защото са лоши.

Конкретно в случая бих предпочел китаеца,защото г/д всичко му е по-добро откъм хардуер и е по-красив според мен.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy S----->Samsung Galaxy S II----->[h]HTC One M8[/h]
[-] 1 потребител изказва благодарност на MagnateC за това мнение:
  • SiD
Цитирай
#9

(2019-01-23, 10:06:34)MagnateC написа:  Кое е по-добро хардуерно на чистия Мейт спрямо Прото? Като почнете да си измисляте глупости само за да се намирате на приказка ми става смешно.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Имах впредвид спрямо Самсунга,никой не сравнява с прото.... сега получих моя мейт 20 и съм възхитен
п.с. Може ли да се направи тема за преброяване на собствениците на чистия мейт,защото всичко е само за ПРО-то

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
[-] 1 потребител изказва благодарност на koprio за това мнение:
  • SiD
Цитирай
#10

Благодаря за бързата реакция ... Благодарности към изчерпателния отговор на gamerz7, мисля по същия начин и от началото си бях за Mate20, но досто хора започнаха виж A9 камерата му е супер с 24 MP основна ... (12MP е на Mate20 основната) , но при сравнение на снимки от youtube Mate може би наистина е по-добрия вариант. Относно процесора няма друго мнение. Единствената разлика, че от A1 предлагат  Mate20 с 4 ГБ рам, докато А9 е с 6ГБ ... Visslar
[-] 1 потребител изказва благодарност на SiD за това мнение:
  • gamerz7
Цитирай
#11

(2019-01-23, 11:40:01)SiD написа:  Благодаря за бързата реакция ... Благодарности към изчерпателния отговор на gamerz7, мисля по същия начин и от началото си бях за Mate20, но досто хора започнаха виж A9 камерата му е супер с 24 MP основна ... (12MP е на Mate20 основната) , но при сравнение на снимки от youtube Mate може би наистина е по-добрия вариант. Относно процесора няма друго мнение. Единствената разлика, че от A1 предлагат  Mate20 с 4 ГБ рам, докато А9 е с 6ГБ ... Visslar

Колега , РАМ паметта в случая , и 4GB ти е напълно достатъчна  , няма с какво толкова да я запълниш , честно ти го казвам , отделно с тези 4ГБ идва премиум чип , който в ПЪТИ превъзхожда дракона от среден клас на самсунга.
Камерата е 24МП , но по важен е сензора вътре в нея , а реално Main сензора на Мате 20 е по - голям въпреки 12 МП , а на самсунга е една идея по малък.
Не мога да коментирам сляпо , но по мое наблюдения , камерата на Мате 20 е  по - добра от на самсунга , поне според общо взето всички клипове в youtube и т.к.н.

П.С  - И аз бях със самсунг преди.. Имах S4 , S5 , Note 5 и след това минах на Мате 20 про… ами няма какво да коментирам , родих се.

''A true master is an eternal student''

           
                
[-] 1 потребител изказва благодарност на gamerz7 за това мнение:
  • SiD
Цитирай
#12

Аз си мисля, че всички мейт 20, които се предлагат на българския пазар (техно вериги и мобилни оператори) са с 4 гб рам

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#13

Дайте малко снимки да го видя как снима че и аз се колебая за него.Спираме единствено да го взема че няма оптична стабилизация на камерата.Толкова ли размазва снимките без нея?

LG nexus 4 -> LG V10 ->MI 9
Цитирай
#14

Е то никой телефон на Хуауей няма оптична стабилизация. Само телефотото има. При основната си ползват AIS, която не отстъпва по нищо на оптичната стабилизация.
Цитирай
#15

Ето няколко на атоматичен режим. Предполагам може и по- добре с pro режими и т.н.. [Изображение: dba5d17a96681cb51c07d990d560e011.jpg][Изображение: 7d7dfdcb7b2c47d024ffe888d33c146a.jpg][Изображение: a9b9f185227964c6678491a77a3e33f1.jpg][Изображение: 4d103fc1908c2652a27781e978504d8f.jpg][Изображение: ffb7ce48eac73f335a410f0fd4749173.jpg]

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus /
 Huawei p8 lite/ Samsung j7 2016/ Huawei Mate 20/ Huawei Mate 50 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на teodosii1 за това мнение:
  • venko1407
Цитирай
#16

Снимките изглеждат прилично без нощната.А предната камера как е?

LG nexus 4 -> LG V10 ->MI 9
Цитирай
#17

Предната, като и задната камера съм ги пробвал в доста лоши условия за снимане. ( то слънце няма от един месец Big Grin) В стаята на лампа предната снима прилично, а през деня не съм я пробвал. Не очаквайте чудеса.. Имаше класация на dxomark за предните камери и huawei са доста назад в това отношение. Предлагам Ви да отидете до някой магазин и да ръзцъкате няколко телефона. Аз имах няколко фаворита, но mate ме грабна с широкия дисплей и бързината на действие. Не мисля, че камерите са му най- силната страна, но при добра светлина дори с j7 съм правил доста добри снимки. Разбира се колегите във форума, кото са снимали с телефона могат да ме опровергаят Smile

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus /
 Huawei p8 lite/ Samsung j7 2016/ Huawei Mate 20/ Huawei Mate 50 Pro
Цитирай
#18

Вчера взех Mate20 и съм доста впечатлен от снимки, бързината на процесора (отварянето на различни приложения), графики на Игра ( не съм го взел с цел да цъкам, но един колега вика: "Е как може да си вземеш такъв телефон без да му пробваш способността на качестввени игри!"). Единственото което не бях погледнал и преценил, че при отварянето на 4к видео в youtube, не може да възпроизведе видео с по-голямо качество от 1080p 60 fps, а на мен ми се искаше да подкара 2160p..., но това да му е... А ОТ КЪМ звук съм СИЛНО впечатлен... DOLBY ATMOS звучи прекрасно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на SiD за това мнение:
  • io6o
Цитирай
#19

Аз също съм с нормалния Мате 20. И отначало също търсих с 6 ГБ РАМ. Е не намерих никъде в БГ. Не че ми трябват 6 ГБ или щях оптимално да ги ползвам , а просто " да има". Предишния ми бе Мате 10 Про - разликата в скороста е значителна и без тест програмки там некви. Причините да избера Мате 20 са няколко.
1 да не е Олед екрана.
2 да има 3.5мм изход за слушалки  
3 да я няма тая отврат изрезката горе на екрана.
Ами не можах да му свикна с това. Имам и Покофон та от личен опит говоря.
Камерата ...по добра е от на Мате 10 Про. Моите нужди ги покрива напълно.


Прикачени файлове
.jpg h20.jpg Размер: 54.84 KB  Сваляния: 96
Цитирай
#20

Аз съм собственик на Mate 20 от 1 седмица, ето и моите впечатления:

+ прекрасен като яркост и цветове екран (имал съм Samsung AMOLED дисплей и не ми липсва)
- малко е по-широк за работа с 1 ръка, налага ми се да използвам режима с умаления екран ако искам да пиша нещо на клавиатурата
+ невероятна батерия, последно уикенда ми изкара 2 дни и половина с нормално ползване
+ камерата - взех го заради ултрашироката камера (след LG G6 това ми е must) и нощния режим. Наистина 4 секундните NIGHT снимки са нещо което го няма при никоя друга марка, засега не забелязвам липсата на IS да влияее някак на качеството на снимките. в линка има примерни снимки ( https://photos.app.goo.gl/TiSPgCM5booNgnrz8 )
+ 4GB RAM - никъкъв проблем с бързодействието на приложенията. ТОзи процесор е наистина върха на сладоледа в момента (сравнявам го с LG G6 SD 821)
+ наличие на 3.5мм жак § ФМ радио (също важно за мен)
- EMUI shell-a върху андроида не е е за всеки. Но пък Huawei се справят доста прилично с ъпдейтите, засега виджам че 2г поддържат флагманите си (пример Huawei p9)

Ако мога да отговоря на още въпроси питайте
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)