Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с микрофона
#1

Здравейте, колеги!
Роотнат съм и ползвам SupermanRom. На скоро си бях счупил екранът и задното стъкло, и реших да ги сменя заедно с рамката. Всичко стана като ново и то за 260лв( струва ми се добра цена). Днес получих телефона и реших да рефлашна рома. Тъй като го имах на сд картата, всичко стана веднага след като го взех от сервиза. Изникна обаче следният проблем - снимайки видео си има добър и чист звук, но когато говоря по телефона или използвам войс рикордъра, нищо не се чува. Не е абсолютно нищо, но се чува основно "фонов звук" и едвам едвам моя глас.. Някой има ли идея дали е софтуерно, защото направих нов флаш на рома и отново го има проблемът..  Давайте идеи, според вас трябва ли да сменям и микрофон сега?

SG S10 Black Beauty
Важно е да можем да открием нещо позитивно, дори в най-лошата ситуация...
Цитирай
Аксесоари
#2

Според мен, или си повредил самия микрофон, при отваряне/затваряне на телефона или може и нещо да не е наместен както трябва...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#3

Оказа се, че след смяната на екрана не е добре закрепен свързващия кабел на микрофона с дънната платка. Слава богу, мястото, на което си оправям телефоните са точни хората и всичко го оправиха без да се налага допълнително заплащане. Благодаря на колегата за коментара по горе!

SG S10 Black Beauty
Важно е да можем да открием нещо позитивно, дори в най-лошата ситуация...
Цитирай
#4

Радвам се че съм успял да помогна, макар и косвено със съвет давайки някаква насока за решаване на проблема... Smile

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#5

При мен от седмица се появи проблем по време на разховор. Независимо дали аз звъня или на мен на телефона се включва високоговорител, дори когато съм на блутут слушалка или през блутута на автомобила.
Като почне разговора трябва да маркирам два пъти говорителя за да мина на какъвто режим искам.
След рестарт се оправя за 5мин и после пак.
Преди ми се е случвали с едно ЛГ но намерих опцията и го изключих.
Ползвсм приложението True Phone, дали не беше от него, търсих навсякъде, както и в менюто тала и в приложението...

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

LG G2; LG Q6, Galaxy S7
Цитирай
#6

Оправи се... След нулиране

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

LG G2; LG Q6, Galaxy S7
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)