Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дискусия и отзиви за Mate 20 non-Pro
#1

Здравейте колеги, от днес и аз съм с черен Мейт 20 и бих се радвал да имаме и ние една тема, в която да коментираме и обсъждаме НЕ про модела и всичко около него, тъй като не видях да има подобна тема, а бих предпочел (вероятно и другите потребители на Мейт 20) да имаме отделна тема за обикновения Мейт, тъй като в друагата обща тема не можеш да намериш нищо за Мейт 20 от толкова много ПРОфесионалисти Tongue

Аз още не мога да кажа някакви впечатления за телефона, но определено съм впечатлен от екрана и бързината на устройството. Smile  Може би някое по-старо куче ще може да даде повече впечатления за модела.
Цитирай
Аксесоари
#2

(2019-01-24, 16:22:03)nowhere написа:  Здравейте колеги, от днес и аз съм с черен Мейт 20 и бих се радвал да имаме и ние една тема, в която да коментираме и обсъждаме НЕ про модела и всичко около него, тъй като не видях да има подобна тема, а бих предпочел (вероятно и другите потребители на Мейт 20) да имаме отделна тема за обикновения Мейт, тъй като в друагата обща тема не можеш да намериш нищо за Мейт 20 от толкова много ПРОфесионалисти Tongue

Аз още не мога да кажа някакви впечатления за телефона, но определено съм впечатлен от екрана и бързината на устройството. Smile  Може би някое по-старо куче ще може да даде повече впечатления за модела.
Честито и с здраве да си го ползваш.
Цитирай
#3

Благодаря, много съм доволен от покупката. Smile
Цитирай
#4

И аз съм много доволен от телефона, а за батерията просто нямам думи
[Изображение: 30cff74e57e1450240fad19526fb0ff9.jpg]

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#5

10 дена от как съм с този фон. До тука само положителни впечатления.
Цитирай
#6

Колеги при вас как е задната камера когато снимате срещу светлина (хора най-вече) защото при мен резултата е не трагичен, ами не знам как да го опиша. Пробвах и с HDR, е да ме прощават х***е, ама от този ХДР ползата е нулева. Ето снимки срещу светлина, като държа да подчертая, че всички хора така излизат. Снимах и колегите до прозореца и резултата отново е толкова плачевен. Колегата с Ми8 също снима и при него резултата е повече от прекрасен. Не знам какво става...

То дори и светлината от прозорците не е убийствена, все пак времето на вън е доста, доста мрачно.

[Изображение: c87d6418aa4d64c7d9f1383473a775c7.jpg][Изображение: 59ac65a225f5063c464066296d87d68b.jpg][Изображение: 850f434e228bb2025aff962e5f5f6250.jpg][Изображение: e682c5d9bd0db2b9ba2c9c99ab26e98a.jpg]

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#7

колега сега пробвах камерата и аз и наистина, когато я насоча към източник на светлина (екрана на лаптопа,полилея,телевизора) затъмнява фона на снимката.Пробвах със на жената S9+ и няма такива проблеми.Не съм по снимките и не знам това нормално ли е

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#8

На мейт 20 про-то е подобно положението. В такива ситуации камерата изобщо не взима правилни решения. Сега пробвах към лампата. Еми избра исо1600 и някаква странна скорост на затвора. С ръчни настройки при исо400 и скорост на затвора 1/50 стана прилична снимка. Не разбирам от фотография но на око такива са горе долу настройките. Е ако си поиграя след 20 снимки може и да нацеля по-добри настройки. Който разбира ще знае как да снима на про режим и няма да губи време. За мен лично телефона е point and shoot устройство и е задължително автоматичните настройки да са на ниво. Нека да има и про режим. За mate 20 pro уж чакаме ъпдейт с поправки в камерата. Дано и за вашия да пуснат скоро.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

Със сигурност не е нормално. Но според мен по-скоро е проблем с твоята бройка, не е генерален проблем. Пробвай да изключиш AI, да изчистиш кеш и данни и подобни. Ако продължава да прави така, препоръчвам сервиз.
Цитирай
#10

Е то изглежда, че на всички е така и според мен си е нормално, явно толкова си може камерата. Smile
Цитирай
#11

Това е нормално при повечето телефони, но като цяло има варианти, винаги може да се избере от коя част на кадъра да взема светлината и да определя настройките спрамо нея.

Huawei Mate 20 Pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на rainlike за това мнение:
  • gamerz7, nowhere
Цитирай
#12

При Шаоми Ми8 не го прави, явно е "по-умен" за да си избере сам светлината. Все пак утре ще го пробвам на същото място и благодаря за съвета.

Пробвах, ама пак НЕ е това, което трябва да бъде. А пък уж много добра камера, както и да е.

Имам друга чуденка, имате ли представа как камерата да спре да следи движещи се обекти? Изключил съм 4D Predictive Focus и въпреки това, ако насоча камераа към човек и веднага му улавя лицето и се опитва да го фокусира него, а аз не искам.
Цитирай
#13

(2019-01-31, 16:56:21)nowhere написа:  При Шаоми Ми8 не го прави, явно е "по-умен" за да си избере сам светлината. Все пак утре ще го пробвам на същото място и благодаря за съвета.

Пробвах, ама пак НЕ е това, което трябва да бъде. А пък уж много добра камера, както и да е.

Имам друга чуденка, имате ли представа как камерата да спре да следи движещи се обекти? Изключил съм 4D Predictive Focus и въпреки това, ако насоча камераа към човек и веднага му улавя лицето и се опитва да го фокусира него, а аз не искам.

Колега оглеждам се около Мейт 20 , но като видях твоя пост и самите снимки и направо се отказах . Фиксналили са го вече от Хуавей или пак е същата работа ? Дори при моят П10 няма такива проблеми . Май ще преглътна широкоъгълната и ще взема Honor View 20 . Пиши как е положението сега !

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#14

Изключи мастер AI за да не засича лицата и да сменя режима.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#15

Дали помага ? Иначе всичко друго ми харесва в телефона . Някой да пробва и да каже .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#16

Master AI е за това. На mate  10 pro е същото. Като засече лице минава на портретен режим. Можеш да натиснеш X за да изключи AI за моментната снимка или можеш да си го спреш от настройките и да си снимаш без него постоянно.светлината цъкни на човека да фокусира и веднага ще затъмни прозореца и ше осветли тъмните части. Спокойно можеш да ползваш и нощния режим през деня. Ето например снимка срещу слънцето от вчера. HDR я подобрява, но зависи къде си цъкнал да взима светлината.. Обаче нощния режим я прави перфектна.Това си е един вид HDR

Нормален режим
[Изображение: SbbQysm.jpg]
Нощен режим
[Изображение: EFT6JCf.jpg]

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#17

5 месеца съм с телефона.
+ Батерията - е невероятна. Случвало ми се е 1-2 пъти да не го зареждам 2 дни и половина.. А зареждането е светкавично (в сравнение с предишния ми Галакси С6).
+ Бързина - изключително съм доволен, до сега не ми се е случвало да ми лагне така, че да ме издразни. Обикновенно всичко става светкавично. В редки случай виждам така наречения stuttering, но нищо фрапиращо. Предполагам със следващата итерация на SOC-а ще решат и тези редки 'проблеми'
+ Дисплей, идвайки от AMOLED на Samsung, и то с по-висока резолюция на по-малък екран, бях доста притеснен, но в крайна сметка LCD-то покри всичките ми изисквания от телефон. По-ниската резолюция я забелязвам рядко и поне за мен не е проблем. Допълнителен плюс е, че очите спряха да ме болят. Отдавам го на високата честота на която работи PWM.
+ Сензора за пръстови отпечатъци е светкавичен! Буквално се отключва за части от секундата, а и сензора е перфектно позициониран.
+ Камерата е чудесна за моите нужди
+ IR работи превъзходно, особено с вградения допълнителен софтуерSmile Браво на Huawei, че са помислили за почти всичко - weather, mirror, smart remote,compass, backup,translator. Всичко безплатно и без реклами.

- Малко големичък телефон, особено с калъф. Трудно се борави с една ръка. Много хлъзгав без калъф. Няма IP67/68. Фабричния скрийн протектор се разлепя от едната страна (Тествани 2 бройки).
- Звука и вибрацията могат да са доста по-добри. "Стерео" звука задължително трябва да се подобри със следващото поколение. Earpiece-а е доста скромен.
- Нотификациите може да дойдат в повечко на някого. Трябва много внимателно да ги настроиш за да не те занимават с пълни глупости, дори тогава, пак трябва fine tuning с всяка нова апликация. Отделно, докато някой апликации са доста инвазивни и непрекъснато флудят с безумни нотификации, други не мога да ги накарам да работят както на стария ми самсунг.

Samsung Galaxy S6 Black Sapphire -> Huawei Mate 20
[-] 2 потребители изказват благодарност на galaxy-bg за това мнение:
  • GH0STFACE, player14
Цитирай
#18

Здравейте!

Аз го ползвам вече 3 месеца, много съм доволен като цяло от телефона, бърз е, батерията държи прилично, зарежда се бързо.
Имам две неща, които ме дразнят, предната камера като правя селфи, фокусира перфектно в близост, където съм аз, обаче зад мен всичко е размазано, примерно ако имам други хора, с които искам да се снимам, те излизат замазани.
Другото е, че когато съм го оставил на вибрация постоянно вибрира без да съм получил никакви съобщения или нещо друго, вибрира, вибрира, светвам, отключвам и нямам нищо, когато пусна звука намаляват почти до 0.

Huawei P9 Eva L09
Huawei Mate 20 HMA-L29
Цитирай
#19

Това със замазването не е ли ефект на камерата, колкото до нотификацийте нямам никакви проблеми

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#20

Здравейте и от мен! От десетина дни съм с телефона и последните ъпдейти. Правят ми впечатление няколко неща:

1. Не получавам нотификации от фейсбук и плей стор-а на Гугъл на началния екран, вътре в приложенията си ги има. Махах всички оптимизации и на батерии и спешъл аксес-и, не става
2. От време на време не превключва автоматично от 4Г на безжична мрежа и обратно. Като се закачиш ръчно сработва
3. Апликацията за времето на началния екран рипортва, че губи локация и не може да разбере къде си. През това време Гугъл мапс или твърди същото или те подканва да включи' локацията, която ти не си изключвал. Вероятно и това е проблем с оптимизациите на батерията, но въпреки, че ги изключвах и тях, проблемът си го има от време на време

Надеждата е, че ЕМУИ 9.1 ще оправи проблема. Четох някъде, че Хуавей ще го пуснат на 26.04 (петък), но дали ще го получим и ние тогава остава загадка.

Поздрави!

Huawei P30 Pro VOG-L29, Huawei Mate 20 HMA-L29
Цитирай
#21

Аз нямам проблеми с определяне на местоположението, нотификацийте също са ОК с изключение на OLX

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#22

Вече и аз нямам проблем. Спрях да пускам вграденото приложение Phone Manager. Мисля, че е от него.

Huawei P30 Pro VOG-L29, Huawei Mate 20 HMA-L29
Цитирай
#23

Здравейте. Понеже не намирам хубав протектор за екрана, вече три отказах след слагането им. Някой с наблюдения дали стъклото издържа или ще се надраска бързо. Аз го нося без ключове и т.н., но не вярвам много в тази горила глас....

Здравейте. Понеже не намирам хубав протектор за екрана, вече три отказах след слагането им. Някой с наблюдения дали стъклото издържа или ще се надраска бързо. Аз го нося без ключове и т.н., но не вярвам много в тази горила глас....
Цитирай
#24

Какво не ти харесват протекторите на екрана? Аз съм с такъв от алиекспрес и съм супер доволен

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#25

Аз си карам с фабричния трети месец и не е мръднал. После пак ще си търся подобен, че тия стъклените се чупят за седмица..

Samsung Galaxy Nexus /
 Huawei p8 lite/ Samsung j7 2016/ Huawei Mate 20/ Huawei Mate 50 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)