Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с камера на HTC One M9
#1

Здравейте,

От скоро се появи проблем с пускането на камерата на телефона ми HTC One M9. Проблемът се проявява по следните начини, като всеки път е различно:
1) При опит за пускане на камерата, започва да мисли и ме връща на десктопа ми.
2) При опит за пускане на камерата, започва да мисли и след известно време камерата тръгва.
3) При опит за пускане на камерата се стартира селфи камерата, а задната камера не е налична.
4) При опит за пускане на камерата, тя веднага тръгва.

Когато не може да се пусне задната камера, не работи и Flashlight. Проблемът го има както при опит за ползване на Camera, така и при опит за ползване на камерата през Messenger, Viber и т.н. Рестартиране на телефона, force stop/disable/enable на Camera, чистене на данни и кеш, невинаги оправят проблема, а дори да го оправят това е само временно.

Телефонът е на 3 години и 9 месеца. През годините е изпускан няколко пъти, но дисплеят и камерите са здрави, има само драскотини по корпуса.

Мислех да пробвам вече и с фактори ресет.

Xiaomi Poco F3 (MIUI 14.0.11; Android 13)
Huawei MediaPad M3 8.4" (EMUI 5.0.4; Android 7.0)
Huawei Watch GT2 (FW 11.0.17.6)
Redmi Buds 4 Pro
Цитирай
Аксесоари
#2

Трябваше вече да си пробвал заводски настройки Smile Само това остава Smile
Цитирай
#3

След фактори ресет нещата се оправиха, поне засега Smile

Xiaomi Poco F3 (MIUI 14.0.11; Android 13)
Huawei MediaPad M3 8.4" (EMUI 5.0.4; Android 7.0)
Huawei Watch GT2 (FW 11.0.17.6)
Redmi Buds 4 Pro
Цитирай
#4

Вчера всичко работеше нормално, а днес камерата тотално отказваше да се пусне. След рестарт на телефона се оправи, поне засега...

едит: пак се бъгна камерата и след рестарт пак се оправи...

Xiaomi Poco F3 (MIUI 14.0.11; Android 13)
Huawei MediaPad M3 8.4" (EMUI 5.0.4; Android 7.0)
Huawei Watch GT2 (FW 11.0.17.6)
Redmi Buds 4 Pro
Цитирай
#5

Проблема явно е хардуерен.Замяна на модула.
Цитирай
#6

Не знам и аз вече какъв е проблемът. Четох в международни форуми за такъв или подобен проблем и при някои дори смяна на камерата не е била решение. Друг човек пък разглобил телефона и камерата работела, а като го сглобил пак не работела. Така стигнал до извода, че има някакъв проблем с контакта на гърба на телефона и частите вътре. Сложил парче силикон около камерата, така че да няма контакт между нея и металния гръб на телефона и всичко работело.

Преди малко пробвах и камерата пак работи, без да съм рестартирал телефона.

Xiaomi Poco F3 (MIUI 14.0.11; Android 13)
Huawei MediaPad M3 8.4" (EMUI 5.0.4; Android 7.0)
Huawei Watch GT2 (FW 11.0.17.6)
Redmi Buds 4 Pro
Цитирай
#7

Преди седмица смених телефона, направих фактори ресет на М9-ката и от няколко дни я ползвам като служебен телефон. Инсталирал съм само ES File Explorer. До момента всички камери и режими на снимане работят без проблеми. Подозирам че някой ъпдейт на приложение е бил причината за неволите ми.

Xiaomi Poco F3 (MIUI 14.0.11; Android 13)
Huawei MediaPad M3 8.4" (EMUI 5.0.4; Android 7.0)
Huawei Watch GT2 (FW 11.0.17.6)
Redmi Buds 4 Pro
Цитирай
#8

Хм...нали и преди направи ресет?Или след ресета си върнал всичко отново с бекъп?
Цитирай
#9

Преди след ресета не върнах всичко от бекъп, но си инсталирах повечето приложения, които ползвах. Не знам дали ще имам нерви да тествам с инсталиране на приложения едно по едно и да чакам да видя от кое ще се бъгне камерата. Даже не съм сигурен дали ще се бъгне веднага или примерно след 1-2-5-10 часа.

Xiaomi Poco F3 (MIUI 14.0.11; Android 13)
Huawei MediaPad M3 8.4" (EMUI 5.0.4; Android 7.0)
Huawei Watch GT2 (FW 11.0.17.6)
Redmi Buds 4 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)