Първо мнение - Избор на магазин
#1

В тази анкета може да гласувате за магазина, който е изпълнил задоволително поръчката на вашето устройство. Възможно е гласуване за няколко магазина.

Препратки към електронните магазини в анкетата
:


Mi Global Store [ЕС склад]
Xioami Mi Store
Mi Zealer Store [ЕС склад]
Xiaomi MC Store [ЕС склад]
Hong Kong Goldway
Gearbest
Banggood [ЕС склад]
Tonke Digital Store
Eternal Team
Honorbuy  [ЕС склад]

* информацията [ЕС склад] може да не е актуална към момента на покупката ви! Търсете да е изрично упоменато за конкретното устройство, което поръчвате!

Допълнителна информация относно митническите такси:
Стоки пристигащи от други държави в ЕС се доставят директно до купувача, докато такива от държави извън ЕС (като Китай например), преминават първо през митница в България където купувача дължи допълнително 20% ДДС над обявената цена. Някои от продавачите в Aliexpress, както и други китайски сайтове поддържат склад в ЕС и ако изрично е упоменато че стоката ще бъде доставена от такъв склад, това означава че в обявената цена би следвало вече да са включени всички митнически такси и стоката да пристигне директно при купувача.

Примерни банери за наличие на склад в ЕС (добре е банера да е основната снимка на устройството което купувате, а не някъде долу в общата информация):

[Изображение: miglobal-eu.jpg]

[Изображение: mizealer-eu.jpg]

Някои от Aliexpress магазините (Mi Zealer Store, Xiaomi MC Store) имат опция при поръчката да се избере от кой склад да е доставката. Това дава допълнителна сигурност тъй като е документирано в самата поръчка, докато банерите на устройството може да не са актуални. Например тук следва да отбележите склад 'Италия':

[Изображение: mizealer-shipping.png]

Актуалните цени и промоции на магазините: можете да следите с помощта на този руски сайт: https://sintetiki.net/phones/f-xiaomi/

Информация за операционната система: 
Устройствата на Xiaomi, предназначени за световните пазари като Европа, са с така наречената глобална версия на софтуера и продукта - "Global Version". Това е препоръчителната версия за повечето потребители. Възможно е да е малко по-скъпа от китайската версия, но за да избегнете някои рискове или ако не планирате да сменяте операционната система (ROM-а) е добре да поръчате именно нея. Устройствата с Global Version пристигат във фабрично запечатана кутия с надписи на английски език по кутията. Някои продавачи използват термина "Global ROM" което не е същото като "Global Version", а представлява китайската версия на устройството с инсталиран от продавача някакъв друг ROM (съответно кутията се разпечатва и е с китайски надписи). Препоръчително е да изчакате да излезе официално "Global Version" на съответния телефон или таблет от производителя.

Доставка и гаранция:
За да не се загуби пратката е препоръчително да заплатите допълнително за куриерска доставка с опция за проследяване (tracking). Например с DHL, GLS, и т.н. Ако има опция (Gearbest мисля че предлагат),  застраховайте доставката (по възможност на реалната стойност).
Xiaomi не признават гаранция ако устройството не е закупено от техен официален представител. Китайските онлайн магазини обикновено не са официални представители. Магазинте обикновено дават 1 година гаранция и според коментарите на потребители в Aliexpress в някои случаи ще ремонтират телефона (разноските за транспорт вероятно за сметка на купувача), но нищо не е сигурно. Но пък по-ниската цена донякъде оправдава този риск.
Ако поръчвате от магазин в Aliexpress, дори да не е включен в анкетата, винаги се уверете, че е продал достатъчно бройки от устройството и че репутацията му е отлична (възможно по-близо до 100%).

Моля в тази тема да не се провеждат дискусии. Може да публикувате само предложения за допълнителен магазин за да бъде включен в анкетата или ако имате оплакване от някой от включените магазини за некоректно изпълнена поръчка.
Цитирай

Анкета: От кой магазин сте доволни и го препоръчвате - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Mi Global Store
37.82%
45
37.82%
Xioami Mi Store
9.24%
11
9.24%
Mi Zealer Store
4.20%
5
4.20%
Xiaomi MC Store
5.04%
6
5.04%
Hong Kong Goldway
15.13%
18
15.13%
Gearbest
17.65%
21
17.65%
Banggood
3.36%
4
3.36%
Tonke Digital Store
3.36%
4
3.36%
Eternal Team
2.52%
3
2.52%
Honorbuy
1.68%
2
1.68%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на магазин
#76

Провери за насоки в тази тема: Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и дискусии

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Al Pacino
Цитирай
Аксесоари
#77

Обмислям за по-нов модел, но не ми харесват цените в България. Може ли препоръка за нещо от чужбина? Виждам, че първия пост е последно редактиран 2019-та. Предполагам, че някой, може да ни изненада с нещо ново. Изненадан съм, че уж първия български официален магазин на Xiaomi е с толкова високи цени. Мислех, че ще са здрава конкуренция, но не са.
Цитирай
#78

Последните ми две покупки са от магазини в българия.

Иначе bangood Имаха нещо за европа и малко по-добри цени.
Като цяло, разглеждайки али експрес и т.н вече не мисля, че има смисъл за 20лв да чакам една седмица за телефон, който утре може да ми е в ръцете, че и с две години гаранция.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#79

Тук напълно подкрепям написаното от suffer, в сегашно време не си заслужава заради 20, дори и 30 лева да се поръчва от Китай или някоя друга държава.
Гаранцията е много важна щом става дума за електроника. Едно е, че при покупка от Али.. се чака по 20-30-40 дни, търпението на човек се изпарява в чакане. Възникне ли някакъв проблем и се потърси сервизно обслужване, нещата не са добре. Плюс това Бъл. пощи не разрешават изпращане на продукти извън страната в който има вградена батерия, може да ползвате DHL - но цените са прекалено високи за нашия стандарт на живот.
Цитирай
#80

В интерес на истината, от 2015-та ползвам Xiaomi. До момента съм имал само два модела от марката, като единия го взех от Китай, а другия от България, но съм страшно доволен и от двата. Коефициента цена-качество беше доста добър за времето си. Единствено в даден момент ми се наложи, да се смени батерията, но си разлепих телефона и си я смених сам за по-малко от 30 минути.

Ако разликата наистина е +/- 50лв, наистина няма смисъл, определено заради гаранцията. Тези условия за изпращане в чужбина са доста неприятни. До преди време си мислех, че сервиза на Сръчко е официален сервиз за марката, но после установих, че проверяват IMEI по IMEI, от къде е, от кой е купен, преди да се ангажират. Дефакто при проблем е неизбежно и със сигурност, ще трябва да се плати висока сума за изпращане по куриер.

Благодаря Ви за бързите отговори.
[-] 1 потребител изказва благодарност на IvoPetrov за това мнение:
  • fotograd
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)